Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Prestiz wsrod rowerow? Serio? :) Prestiz to sie ma w nogach, mozesz miec rower za 30tys ale jak Cie koles w dresach na skladaku wyprzedza to jestes pozer i pipa ;)

 U nas w kraju jest to mało rozwinięte, podobnie zreszta było kiedyś z zegarkami i na krajowym rynku jeszcze można wyrwać fajne rzeczy, bo rodacy z wystawek przywożą.

W Europie zachodniej jak i stanach zresztą jest wielu kolekcjonerów rowerów, czesto z samym kolarstwem mają niewiele wspólnego.

 

Alana ktoś kojarzy? Orginalny pełen set klubowy z 1986r. waga 8kg, przebieg 100km(testowałem) :)

 

alanbok.JPG

 

Sama ta rama to koszt...

 

Natomiast  pod względem praktycznym- Człowiek jest w stanie wygenerować niesamowitą energię, a w połaczeniu z wytrenowaniem ( psycha,noga, strategia) nie ma bata...

 

Nie chodzi mi o prestiż. Specjalnie nie użyłem tego słowa. Kaido2 zaprzecza temu wszystkiego - ogromny podziw dla osiągnięć.

 

Dzięki!

Ale też nie zaprzecze. Rogal jest na twarzy kiedy wielcy goście za mną popuszczają, a im krótsza piłka tym satysfakcja większa.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak przy podobnym poziomie wytrenowania o sukcesie decydują juz szczegóły , w tym te techniczne .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prestiżowa marka rowerowa to dla mnie www.passoni.it

 

przykładowy model XXTI Disc

1hd.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się myle co do ram ale wydaje mi się że Canyon sam spawa swoje ramy w Niemczech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prestiżowa marka rowerowa to dla mnie www.passoni.it

 

przykładowy model XXTI Disc

 

 

Oglądałem je kilkakrotnie na żywo w Mediolanie, robią niesamowite wrażenie! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nie wszyscy spawaja sami swoje ramy nie oznacza, że te z Chin są gorsze. Zapewne wiecie, że zamawiając produkcję w Chinach wybiera się poziom jakości. Oczywiście, jakość zależy od ceny jaka zapłacimy. Pytanie, która firma składająca rowery lepiej płaci

 

Passoni, piękny. Błyszczy się jak...

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz tu święta rację.

Większość ram to Chiny / Tajwan, a jakościowo są znakomite.

Widziałeś na żywo ramę gt, gianta, lub speca lub jeszcze jakąś inną? Pooglądaj, w tych ramach widać wręcz jakość i finezje wykonania.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo tylko brać.

Specyfikacja wyśmienita. Marka dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nikt tutaj nie pisał o 50km/h średniej a jak już to w kontekście elektryka a to różnica ;)

 

znalezione w sieci  :lol:

 

 

chyba trzeba przesiąść się na speca  :P

 Martwi mnie nieco owo zestawienie biorac pod uwage ze mysle nad zakupem wlasnie Kony ! :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjęło się w środowisku zjazdowców, i właśnie chyba zjazdu tyczy się ta grafika, że koną nie jeździ się w dh, taki mit jak amorki rst, które w tym środowisku znane są jako " rozwal sobie twarz "

Podobnie traktują kone. Kona miała kilka takich epizodów ram w dh łamiących się jak zapałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli można powiedzieć, że kross też miał pewien epizod z pękającymi ramami bo z tego co wiem, teraz jest już lepiej  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dlatego nie został ujęty w zestawieniu  :lol:  treka też brak :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem je kilkakrotnie na żywo w Mediolanie, robią niesamowite wrażenie!

Szczęściarz. Same zdjecia już nie pozostawiają wątpliwości z czym mamy do czynienia.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kross to w ogóle jedna masakra jest...

Kolega który lękki nie jest, ma set na Levelu A4, nap..a na tym wyścigi, chwali sobie.

Dostałem na części Krossa Voyagera z 2001 r., rower zajechany do granic możliwości, ramie nie moge nic zarzucić, zatem?

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2001 czyli jeszcze przed okresem spadku jakości ram.

A ta a czwórka kolegi z którego roku?

Zerknij jak kross składa napędy w rowerach za około 2, 3k. Nie równo, bijąc cenę tylną przerzutką, stosowanie hebli avid też sprawy nie polepszy...

I własne doświadczenia :

Level a2 2015, gnący się jak guma na mufie suportu podczas przyśpieszania i podjazdów . Porównując do mojego byłego superiora lub obecnego gt, to jest przepaść.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przed 2-ch lat, acha kolega waży koło stówki.

Nie równo tyczy się wielu firm stojących wyżej od Krossa, ot np Scott i tu są dopiero jaja. Wszystko zależy od tego na ile jesteś w stanie sobie pozwolić stając przed faktem dokonanym. Chcąc być konkurencyjnym musisz kombinować, jednym wychodzi to lepiej innym gorzej jeżeli chodzi o mieszanie sprzętu. B`twin bije wielu, ale  tu znów montaż i znów, akceptujesz, albo dopłacasz za sprzęt na słabszym osprzęcie. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kross ma nie miłą filozofię składania rowerów ( dziwnie dobiera osprzęt, ładuje się w avidy) i te ramy...

Jak on z przed dwuch lat, to jeszcze mógł nie być gumowy

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo akurat szosowe ich sprzęty kojarzę i skaładane są praktycznie na pełnych grupach szosowych. Najtańszy Vento 1.0 pełna grupa Tourney i znane mi hample tektro - czyli nadal dobrze. Inna sprawa cena - no ale tak to wygląda gdy nie żagluje się osprzętem. Same klamki Tourney to jakieś 320 pln, pełna grupa....., koła..... i się uzbiera, nawet opony są całkiem przyzwoite, gdzie wielu wali paździeż.

 

Ale MTB... musiałbym się dokładniej przyjżeć ;)

 

Co do ram, to wiele osób jeździ i nie słyszałem, by komuś coś...

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzed 2 lat ok? na forum rowerowym wyczytałem kiedyś, że ramy krossa padały od 2013-2014? później niby się poprawili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.