Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Kross do póki był polski, to robił ok. Z małymi wpadkami jak każda marka, ale ok. A potem to poszłooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą roweru i dzięki koledze ecipeci wpadł w oko taki Giant.

https://www.giant-bicycles.com/de-de/bikes/model/fathom.29er.0.ltd/29048/100562/#specifications

 

Co sądzicie ? Jakieś +/- specyfikacji ?

Nie wiem czy w tych pieniądzach nie lepiej by było wziąć fula. A jeżeli ht to zerknij na grand canyona z Canyona :)

Ja za komplet xt dałem rok temu 550 zł ( bez tarcz oczywiście). Różnica konstrukcyjna żadna. Slx ma zablokowaną śrubkę od odległości klocków, ale wystarczy ją wymienić i działa. I ma zawleczke zamiast śrubki w zacisku, ale jest gwint i śrubkę można dać.

CY mógłbyś to rozwinąć ? Mam slxy w Nerve i póki klocki są zupelnie nowe zdarza się im przytrzeć na zakręcie. Brakuje mi tej regulacji. Jak to zmodyfikować? Która śrubkę wymienić?

Ja za komplet xt dałem rok temu 550 zł ( bez tarcz oczywiście). Różnica konstrukcyjna żadna. Slx ma zablokowaną śrubkę od odległości klocków, ale wystarczy ją wymienić i działa. I ma zawleczke zamiast śrubki w zacisku, ale jest gwint i śrubkę można dać.

CY mógłbyś to rozwinąć ? Mam slxy w Nerve i póki klocki są zupelnie nowe zdarza się im przytrzeć na zakręcie. Brakuje mi tej regulacji. Jak to zmodyfikować? Która śrubkę wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą regulacją to co najwyżej przybliżysz może minimalnie oddalisz. Tam jest taka śrubka w klamce slx taka pod płaski śrubokręt tylko że ma wypustek na środku, jak są zastąpisz dłuższą, to będzie działać. Tarcie w zakrętach to nie wina hampli. Jeśli trze tylko w zakrętach, to znaczy, że odchyły są na piaście, całym kole i / lub widelcu. Nie poradzisz nic.

Jak trze na prostej, to regulujemy ( poluować śruby zacisku, lekko zakręcie kołem, zacisnąć klamkę i trzymać, zakręcie śruby, puścić klamkę) . Jak dalej trze na prostej, to tarcze do prostowania.

http://www.bikestacja.pl/media/catalog/product/cache/1/image/fc9bdb1ca6a9c1512dd854f5b38daa2a/6/5/6582_da3175aec70680862714d888f39ed4f9.jpg

Śrubka do regulacji to ta mała pod tą od zbiornika.

Nie zapomniałeś cofnąć tłoków przy wymianie okładzin?

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcie w zakrętach to kwestia sztywności całego zestawu - widelec, piasta, koło, a nie wina hamulców.

Chociaż w pozycji spoczynkowej klocki są w XT trochę dalej od tarczy, niż w SLX. Tak przynajmniej mi mówił mój mechanik rowerowy, a człowiek zna się na rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wykreci lekko śrubkę to się prawdopodobnie oddalą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w tych pieniądzach nie lepiej by było wziąć fula. A jeżeli ht to zerknij na grand canyona z Canyona :)

Dzięki. Zerknę na Canyona.

Myślałem nad fullem, ale sporo latam po asfalcie. Sztywniak bardziej pasuje do mojego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcie w zakrętach to kwestia sztywności całego zestawu - widelec, piasta, koło, a nie wina hamulców.

Chociaż w pozycji spoczynkowej klocki są w XT trochę dalej od tarczy, niż w SLX. Tak przynajmniej mi mówił mój mechanik rowerowy, a człowiek zna się na rzeczy...

Mi nie trze przód. Trze coś z tylu i tez obstawiam hamulce. Z przodu tarło jak wyjąłem z kartonika rower ale ustawiłem i jest OK. Z przodu mam oske 15mm wiec jest sztywno. A z tylu to mi ciężko dźwięk zlokalizować. Ewidentnie jakiś metal trze przy zakrętach ale nie zawsze i tylko jak tyłek mam na siodełku. Muszę rozkręcić piastę bo może tam jakiś piasek jest...? To pewnie pierdolka ale irytuje w rowerze tej klasy.

Dzięki. Zerknę na Canyona.

Myślałem nad fullem, ale sporo latam po asfalcie. Sztywniak bardziej pasuje do mojego użytkowania.

Zobacz na dział outlet bo tam są często grandy w super cenach. Codziennie tam się coś zmienia wiec warto poczekać na okazje.

Dzięki. Zerknę na Canyona.

Myślałem nad fullem, ale sporo latam po asfalcie. Sztywniak bardziej pasuje do mojego użytkowania.

Zobacz na dział outlet bo tam są często grandy w super cenach. Codziennie tam się coś zmienia wiec warto poczekać na okazje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrajnie różne rowery. Różniące się wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taka sytuacja, wyszła CX ONE, weszła CX ONE PRO

:)

post-33408-0-11891200-1481630961_thumb.jpg


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, z tym ze ja zakupiłem FRAMESET resztę miałem z poprzedniego CX ONE.

Weszło plug in (za wyjątkiem sterów)

 

Pozdrawiam


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to rama czymś się różni poza kolorem od zwykłej wersji? Wydawało mi się że główna różnica była w osprzęcie.

Edytowane przez john.doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rama różni się przede wszystkim jej główką która jest TAPERED, ma zmieniony tylni widelec (inne = szersze gięcie) wejdzie szersza opona. Oraz ma dostosowane mocowania do hydraulicznych hamulców. Jest ciut lżejsza i sztywniejsza. Geometria ta sama. Poprzednia wersja zrobiłem około 2500km, tą około 70km jest jednak sztywniej i wygodniej prze full carbonowy widelec. Jedyny minus to taki ze jest gorzej wykończona, trochę mnie to razi ale z czasem przestanie :) 


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, wydawało mi sie że to samo poza kolorem i konstrukcja widelca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było ładne słońce dzisiaj tylko chmury.

 

kuutkf_zpsedxseagl.jpg


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zahaczyles o pedał i kierownicę?

 

Proszę wyjaśnij dlaczego masz zasłonięte odblaskowe tylnim blotnikiem? Mandaty muszą się sypać gęsto

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wyżej już nie będzie, bu :(

 

prk.jpg

 

 

 

Mandaty muszą się sypać gęsto emoji12.png

 

Ja już dawno nie mam odblasków, ale jakbym nie miał świateł......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunek za oiągnięcia. Naprawdę, ten przebieg to coś pięknego.

Również nie mam odblasków. Tylko lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja nie ma zastrzeżeń? Według prawa chyba muszą być. Świetny wynik. Nie ma się co smucic. Druga lokata. Jest pudło Mamy do czego aspirowac.

 

Dzisiaj pożyczyłem od kolegi stojak z Lidla. Robi dobre wrażenie. Rurki metalowe, tylko łączniki i lapa do trzymania roweru są plastikowe. Waży z 8 kg. Mam nadzieje, że do końca roku zdam relacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wyżej już nie będzie, bu :(

 

 

 

 

 

Ja już dawno nie mam odblasków, ale jakbym nie miał świateł......

Gratuluje .Wynik robi wrażenie .

 

Odblaski i światła są , brak dzwonka ( trzeba dokupić ) .

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swój rower chyba też niedługo będę rozkręcał, czyszczenie i może mody  :P

z racji wykonywanego zawodu będę chciał zrobić sobie mostek. CAD-CAM mam, frezarka CNC jest, kawałek dobrego alu się znajdzie i będziemy frezować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.