Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Jadąc na stalowej ramię masz większą siłę bezwładności. Dlatego latwiej było Ci jechać

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siła bezwładności nie zależy od materiału z jakiego jest rama, a od umiejscowienia środka ciężkości, co np wiąże się z geometrią ramy. Crossowy klocek jest akurat zwarty i przyspieszenia nawet na podjazdach niczym nie odbiegają szosie, a nawet można by stwierdzić , że jest lepiej , bo przecież tyle razy na hopkach z niego strzelałem i jadący na kole miał zonka. Jedyne co stoi na przeszkodzie to waga którą trzeba wtachać. Inaczej sprawa ma się przy Ukrainie i innych tego typu wynalazkach, gdzie rama jest dość długa,  a środek ciężkości "idealnie" na środku. Jazda na płaskim w tym wypadku to sama przyjemność, natomiast na podjazdach efektywność drastycznie spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając oferty na OLX znalazłem tego gościa z mojego miasta.

Co sądzicie o jego ofertach? Trek i Bianchi mi się widzą. Nie kupię teraz ale myślę, że warto gościa obserwować.

 

https://www.olx.pl/oferty/user/qjTZ/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szosa za tobą chodzi?

Nie mtb? ;)

Gość z twojego miasta, to jak przyjdzie co do czego, to obejrzysz, przymierzysz... Tak najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTB juz jakiś tam mam ☺ Szukałem XC i tak wpadłem. XC i szosa w piwnicy fajna sprawa. Jasne, że bym pojechał do niego. A co to za model Treka? Seria 9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem znaleźć.

Podlinkuj.

Model nie ważny, ważny osprzęt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rama tez jest ważna.

Musze się w końcu zmierzyć. Nie wiem na co patrzeć. Myślę nad 21 cala.

 

XC

https://www.olx.pl/oferta/extra-trek-series-9-7-carbon-18-5cali-rock-shox-reba-full-slx-okazja-CID767-IDiS8G5.html

 

Szosa

https://www.olx.pl/oferta/extra-bianchi-via-nirone-7-sora-carbon-59cm-okazja-CID767-IDiYB23.html

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany węgiel, to proszenie się o kłopoty i możliwości ogromnych problemów.

Tyle o nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Caad 12 2017 na ultegra , to najlepsza rama alu obecnie na rynku rama TREK już nie jest tak dopracowana , widelec jest karbonowy a konstrukcja wzorowana na topowym modelu Super Six Evo, jedyne co to koła b.słabe i polecam wymienić w nowym rowerze bo jako nowe można je sprzedać , stoi na kołach DT 240S i wagowo tj. ok 7,3 kg

Edytowane przez bar72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany węgiel, to proszenie się o kłopoty i możliwości ogromnych problemów.

Tyle o nich.

Racja. Nie ma co ryzykować. Sądziłem, że tylko widelec jest karbonowy.

 

mam Caad 12 2017 na ultegra , to najlepsza rama alu obecnie na rynku rama

Caad 12 super wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Caad 12 2017 na ultegra , to najlepsza rama alu obecnie na rynku rama TREK już nie jest tak dopracowana , widelec jest karbonowy a konstrukcja wzorowana na topowym modelu Super Six Evo, jedyne co to koła b.słabe i polecam wymienić w nowym rowerze bo jako nowe można je sprzedać , stoi na kołach DT 240S i wagowo tj. ok 7,3 kg

Gratuluję .

Wrzuć zdjęcie .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś musiałem przegapić :)

Tylko ta wszechobecna czerń mat .

Na kolejnym zdjęciu widzę że Ci Kwiato w obiektyw wszedł :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składam na komponentach DT SWISS  na topowych piastach 240s masz koła na wieki :) , lub na 350s

lekkie i będą służyć długie lata :) , napisz to podam tel do siebie :) , caad 12 dam radę załatwić taniej nowy w pudle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam taki set. Koła będą wieczne jak o nie będziesz dbać.

Ja mam w mtb koła dt swiss m1900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składam na komponentach DT SWISS na topowych piastach 240s masz koła na wieki :) , lub na 350s

lekkie i będą służyć długie lata :) , napisz to podam tel do siebie :) , caad 12 dam radę załatwić taniej nowy w pudle

Sam będziesz zaplatac? Jakie koszta trzeba ponieść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie ile kosztuje piasta dt 240s :)

Od 600 za przód do 1200 zł za tył :) sama piasta. Jedna :)

Ja dałem 1200 zł, za oba koła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając oferty na OLX znalazłem tego gościa z mojego miasta.

Co sądzicie o jego ofertach? Trek i Bianchi mi się widzą. Nie kupię teraz ale myślę, że warto gościa obserwować.

 

https://www.olx.pl/oferty/user/qjTZ/

Słabe jeżeli chodzi o szosy, wolałbym dodać parę groszy i zakupić nowy z gwarancją na tym samym poziomie.

Ramy w obydwu to aluminiaki, spawy najniższa półka . Sora w Blance z cyckami, dość już leciwa rocznik 2013.

 

Mnie tam cycki nie przeszkadzają, ale wielu "prosom" o to już tak :D

 

Jak chcesz dobre okazje to łap kogoś kto ma łapy na tyle długie, że sięga po używki z  krajów czysto rowerowych. Fajny rower za 500 pln-a, tak nad takim się już można pochylić, a takich jest wiele, wiem bo sam sprowadzałem do swoich zabaw.

 

 

Również polecam taki set. Koła będą wieczne jak o nie będziesz dbać.

Ja mam w mtb koła dt swiss m1900

 

Są koła  których nie da się zaje..ć nawet jak o nie nie dbasz ;)

 

$_57.JPG

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej myślę o jakimś używanym sprzęcie. Zawsze wzbranialem się przed kupnem używek. Ostatnimi czasy zaczynam myśleć inaczej. Nie wiem czy jest to mądrość nabierają z doświadczeniem czy zbyt częste przebywanie na tym forum

 

Rozumiem, że mówiąc kraje typowo rowerowe masz na myśli Benelux. Czy jeszcze inne wchodzą w grę?

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zdecydujesz na rower, czy nowy, czy używany, czy szosa, czy mtb, czy może będziesz składać tak jak ja. Podasz budżet, to będziemy radzić co i jak. Inaczej, to tak trochę dziwne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Lubie rozmawiać i zdobywać nowa wiedzę. A że jest zima to się człowiekowi nudzi i marzy ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.