Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Naturalne środowisko fata :) :)

Mój kask... :) :)

Naturalne jak najbardziej. Testowałem nowe, jeszcze grubsze - 4.8" opony na trasie Jaworzyna - Wierchomla :)

 

Nie przypominam sobie żebym od Ciebie go pożyczał ani Ci zabrał ;)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No że taki sam ;) ;)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągiem do góry? :)

Żartujesz! Wyjechaliśmy rowerami z parkingu przy wyciągu.

 

Tylko ostatnie kilkadziesiąt metrów u samego szczytu droga dla pieszych (w naszym przypadku dla rowerów) łączy się ze stokiem narciarskim.

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świerne foty, dobrze wiedzieć że X-caliber daje radę :D ogólnie czytałem opinie że rama wytrzymuje bardzo dużo a reszte zawsze można wymienić. Co do 11 rzędowej kasety - 10 też by mi wystarczyła, aktualnie mam 9 i jest ok. Kwestia tylko dobrania komponentów na shadowa+. 2 blaty to dla mnie minimum, jeżdzę tak że używam wszystkich 3, pewnie zestaw 2x10 czy 2x11 dałby radę ale nad tym będę sie zastanawiać kiedy pdzyjdzie wymienić korbę czyli w sumie nie wiem kiedy:P napewno jeszcze sporo wody upłynie.

Co do taperu - lepsze rozłożenie naprężeń i sił działających na stery, rurę itd. Tylko kwestia - czy jest nam to potrzebne. To tak jak kupować tuńczyka do pływania w basenie;) ale ludzie na to idą a producenci się cieszą, tak samo ramy boost ale o tym już było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w przyszłości będziesz rozważał zmianę widelca, to taper jest dobrą podstawą do tego. Porządne amory coraz rzadziej będą występować z "prostą rurą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Rockshox ma prawie w każdym modelu wersję taką i taką. Podobnie fox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem rozdarty. Z jednej strony gościa podziwiam bo pokonuje własne granice i staje się coraz lepszy. Z drugiej strony uważam, że jest idiotą. I tak mam ze wszystkimi smialkami sportów ekstremalnych. Myślę, że ich rozumiem i wiem co nimi powoduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady. W takim razie idiotą jest każdy kto wsiada do auta, wychodzi na chodnik czy oddycha w Krakowie  ;) Każdy na coś musi na coś umrzeć. Jedni kładą się pod pociąg, inni zapijają na śmierć, jeszcze inni umierają na raka po 40 latach palenia Marlboro. A ten jeździ na rowerze i żyje. O skokach narciarskich chyba nikt nie mówi, że to sport extremalny a ciekawe ilu "śmiertelników" skoczyłoby z wielkiej krokwi  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoki i czarny sport, również są bardzo nienezpieczne. Ale szacun, za umiejętności tego gościa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma bezpiecznych rzeczy tym bardziej sportów. Nawet przy szachach jeżeli nie mamy prawidłowej postawy podczas siedzenia to dobijamy kręgosłup  ;) lajf is brutal

 

takie pytanie: jakim rowerem jeździ Tadek Błażusiak? W motocrossie jest/był fabrycznym riderem KTM.

15823290_10158043326335230_4310176532227

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20170108_113350.jpg

 

IMG_20170108_114113.jpg

Edytowane przez vandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma bezpiecznych rzeczy tym bardziej sportów. Nawet przy szachach jeżeli nie mamy prawidłowej postawy podczas siedzenia to dobijamy kręgosłup  ;) lajf is brutal

 

takie pytanie: jakim rowerem jeździ Tadek Błażusiak? W motocrossie jest/był fabrycznym riderem KTM.

Jeździ rowerem KTM .

Na szosę ma ( miał ) Revelatora 2016 na Di2


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli dobrze się domyślałem, jak sponsor to sponsor  ;)

 

a z takich ciekawostek - Canyon pracuje nad nowym systemem, który ma niwelować luzowanie łańcucha i "klepanie" o ramę.

https://www.youtube.com/watch?v=ZkSO-NoqHLY

 

ciekawe :)

a co do Canyona to może kiedyś będzie mnie stać na takiego Neurona :rolleyes:  garbata rama pięknie przechodząca w tylny trójkąt, do tego malowanie, jak dla mnie ideał  :lol:

d83491a7b591d45d19168eefe10ac.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym malowaniu widzę jeszcze 9.9 ale jest jeszcze droższy :P  osprzęt 7.9 jak dla mnie i tak jest świetny i nie byłbym w stanie wykorzystać całego potencjału jaki oferuje. Po prostu mi się bardzo podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Nerva 8.0 2016 czyli to jest osprzetowo tak jak Neuron 9.0 na ten rok. Bardzo fajny rower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu wylądowałem w piwnicy :)

Koło po wyłączeniu oświetlenia kręci się prawidłowo :P Niestety piasty jeszcze nie rozkręciłem. Koszyk zamontowany. U-lock przesunięty.

Odgłosy z tyłu najprawdopodobniej są spowodowane słabym oczyszczeniem łańcucha. Jako, że już praktycznie jest wyciągnięty na 0,75 to niedługo będę go wymieniał. Pewnie na wiosnę. Sam napęd wygląda dobrze także wymienię tylko łańcuch. I tutaj chciałbym się Was doradzić o to jaki ten łańcuch. Napęd 3x8.

 

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/lancuchy-rowerowe/p,lancuch-alivio-cn-hg40-8-rz-shimano,121134.html?_pli=e0a49f

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/lancuchy-rowerowe/p,lancuch-cn-hg71-116-ogniw-6-8-rz-shimano,405780.html?_pli=e0a49f

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można mieć nadzieję, że droższy będzie solidniejszy ale czy na pewno, to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neuron zastąpił nerve?

Czy zastapił to bym nie powiedział. Neuron w Szwajcarii jest od zawsze ale w innych krajach był sprzedawany jako Nerve i dopiero w roczniku modelowym 2017 zmienił nazwę na Neuron. Technicznie kropka w kropkę to samo. Rama, geometria itp. Zero zmian. Bo nie było czego poprawiać. Rama jest bardzo dobra. Jedynie osprzęt poszedł w dół. Obecnie Neuron 8.0 nie dorasta do pięt mojemu Nerve 8.0. Trzeba kupić 9.0 by osprzęt był porównywalny a i tak np hamulce będą gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.