Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się zupełnie.

Mi różne czynniki przeszkadzały... To chory byłem, to sobie rower w lesie po glebie uszkodziłem. A potem zaczęły się studia i skończył czas :) doszedłem do poziomu 70 km ;)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cel zrobić w tym roku 100km. Coś w okolicach wrzesien/październik/listopad.

@egzo marne wymówki

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się tam nie przygotowuję ale jak na razie nie wybrałem się specjalnie w dłuższą trasę, przeważnie przypadkowo wychodzi. W tym roku było 74km a miał być krótki trip  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej magii w tym nie ma, podobnie jak w 200km, po prostu trzeba kręcić odpowiednio dłużej ;) ale daję frajdę, satysfakcję, aha i nie trzeba też Bóg wie jakiej formy.

Bucior musi być, żeby mieć właśnie tą satysfakcję a jak do tego jakieś góry, no dobra lepsze hopki to nic więcej do szczęścia nie trzeba. Samo kręcenie takich dystansów  - może prowadzić do zaśnięcia..., a to już jest średnio bezpieczne dla uczestników ruchu.

 

Do kociołka:

Raniec - 80 km po hopeczkach ( te najfajniejsze - bucior) 80 km, avg 28,5( no przez miasto się trza było tarabanić) 

Po tyrce 70 % pod wiaterek?, 60 km, avg 26,3.

 

Razem 140.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cel zrobić w tym roku 100km. Coś w okolicach wrzesien/październik/listopad.

@egzo marne wymówki

Wiem, że marne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ambitne plany :D 30 km, 15 km po lesie a drugie pół po asfalcie. Fajna trasa na utrzymanie tempa na asfalcie a w lesie można się pobawić w XC.

post-79438-0-90233100-1490549739.png

O 11:30 w pełni ubrany z bidonem w koszyku ruszyłem w trasę :) W lesie lekkie zaskoczenie. Droga słaba i pod górkę, ale najpierw musiałem z jakiegoś większego zagłębienia się wydostać, w który wjechałem przez przypadek - słaba znajomość trasy. Już byłem blisko i witałem się z asfaltem a tu nagle, tsyyyyyyyy :( 5,5 km od domu kapeć :)

post-79438-0-57577100-1490549742.png

Dziwna sprawa z tą dziurą w dętce. Wyglądało to tak jakby jakiś "sutek" wyszedł z opony a w środku miał dziurkę ;) Po chwili schowało się w oponę. Szkoda, że nie zrobiłem Wam zdjęcia. Po wymianie dętki sprawdziłem starą. Dziura jakby ktoś szpilką przebił.

Oczywiście nic oprócz picia nie miałem z sobą. A w czwartek wracając z pracy coś mi koło z tyłu zaczęło dziwnie latać. Wzbudziło to moją czujność, sprawdziłem co to, ale nic nie znalazłem. A dzisiaj zamiast zerknąć, szybko rower wyciągnąłem z piwnicy i w trasę. Nie mogłem marnować czasu, przecież żona nie dała mi za dużo dyspensy ;) Nauka nie idzie w las. Multitool już jest wybrany, dętka w piwnicy, łyżki są. Mam jakąś małą pompkę, tylko nie wiem czy wejdzie do torebki, której teraz szukam. Nie wiem jeszcze czy pod siodło czy na górną rurę. Kiedyś wspominałem o Topeak (https://www.topeak.com/global/en/products/Bags/129-AeroWedgePack_large_velcro), który wpadł mi w oko, jak nic nie znajdę ciekawszego to pewnie ten model kupię. Macie może jakieś doświadczenia z takimi torebkami? Która lepiej się sprawdza?

 

Edit:

Zapomniałem dodać, co najbardziej zasmucilo mnie w tej mojej przygodzie. Nie to, że dymalem te 5km z buta a to, że miało mnie kilkunastu rowerzystów, niektórzy na super rowerach, odpicowani w stroje teamowe i żaden się nie zatrzymał zapytać czy może pomóc

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dętke trzeba wozić :) i pompkę :)

Może uda mi się zacząć pewną dyskusję :

Co bierzesz ze sobą na wycieczkę?

U mnie :

Dętką

Tool

Łyżki do opon 2 sztuki

Pompka na co2 + dwa naboje

Spinka so łańcucha

Para lateksowych rękawiczek

Picie, jedzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was orientuje się jaki jest mniej więcej koszt serwisu/przeglądu Cannondaleowego widelca Lefty 2.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dętke trzeba wozić :) i pompkę :)

Może uda mi się zacząć pewną dyskusję :

Co bierzesz ze sobą na wycieczkę?

U mnie :

Dętką

Tool

Łyżki do opon 2 sztuki

Pompka na co2 + dwa naboje

Spinka so łańcucha

Para lateksowych rękawiczek

Picie, jedzenie.

A to nie zaczyna wozić się z sobą sprzętu dopiero po pierwszej gumie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? U mnie tak było :)

Ecipeci... Chymmm serwis foxa bez wymiany uszczelek, czyli olej w komorze, w tłumiku i lagach to 150 zł w moim serwisie

Z oryginalnymi uszszelkami drugie tyle. :) lefty może być podobnie, a może być więcej.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę się zorientować bo z tego co mi wiadomo jest droższy w serwisie niż inne widły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero kupił gianta, a już mu cannondale w głowie. :)

Mi lefty nie leży... Niby fajny, ale dla mnie to on jest twardy... Nie zrobisz mu takiego masła jak w rs czy foxie. Nie wybiera przysłowiowych liści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero kupił gianta, a już mu cannondale w głowie. :)

 

:)

 

na ten rok wypuścili bardzo ciekawy model, ale tak jak w rowerach boję się karbonu tak w Cannondalu Leftiego :)

jadąc miałbym chyba wrażenie, że mi zaraz przednie koło "odjedzie" :)

Edytowane przez ecipeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odjedzie.... Ale tak jak pisałem, lefty jest mało komfortowy, to amorek do ścigania i pod to tylko projektowany. Ma świetną sztywność boczną.

Wagowo też szału nie robi. Na poziomie mojego i twojego lisa.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez linka, to tak ciężko :) Ale starszy rocznik będzie tańszy, a pewnie różnice pomijalne lub żadne.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten model:

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/superfly/superfly-6/p/2058600-2017/

 

Jest też oferta na rok 2016 za 5000 tys ( ale fioletowy kolor trochę damski chyba ?)

 

I jeszcze jedno pytanie , mój przekrój to 80,5 cm.

Trek podaje na stronie ze rama 19,5 ma przekrok 79,5 w ramię 18,5 jest 77,6.

Rama 18,5 wydaje mi się trochę mała jak dla mnie (mierzylem). 19,5 wydawała mi się lepsza.

Czy ten przekrok dyskwalifikuje dla mnie ramę 19, 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor, to kwestia gustu.

Pisałem, Ci już o nim. Głupio się powtarzać. :)

Mnie najbardzie przekonała merida.

Co do rozmiaru... Nie pomogę, najbardziej bezpieczna jest przymiarka. Mierzyłeś.... Mniejszy jak planujesz agresywną jazdę... Wiekszy jak spokojniejszą i liczysz na bardziej wyprostowaną pozycję.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pomocna, ale nie główna. Ramy mają tak różne geo, że przekrok, to za mało. :) Rama musi pasować do rowerzysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większa i bardziej wyprostowana? no chyba nie bardzo. Większa rama to większy reach i długość górnej rury - trzeba bardziej się kłaść żeby sięgnąć do kierownicy. Treki ogólnie mają długie ramy - ja ostatnio głównie wertuję oferty i geo trailowych fulli ale superfly ma geo jak mój x-caliber -  z tym, ze z salonu wyjeżdża chyba z mniejszą ilością podkładek - niżej kiera, bardziej sportowa pozycja. Ogólnie gdybym nie szukał fulla - zostałbym przy x-calibrze/superfly, geo wg "nowożytnych" trendów, nie raz się spotkałem z tekstem w opisach rowerów "...rama nie tak niska i długa jak w trekach czy mondrakerach..." i to jest fakt, do tej listy można jeszcze dopisać Whyte i to tyle, jak ktoś szuka długiej i niskiej ramy to trek jest pierwszym wyborem. Do latania po asfalcie, szutrach, jakichś górkach - w sam raz.

Za tą kasę - wg mnie ok, ja bym brał. Ja mam 183cm wzrostu, noga 81-82 i 19.5 jest w sam raz. Na płaskim super, ciasne szybkie winkle - jestem trochę drewniany, muszę popracować nad balansem ciałem ale mniejsza rama nie byłaby dobrym wyjściem. Dla Ciebie też celowałbym w 19.5. Z przymiarką do treka nie powinno być problemów, jeżeli nie chcesz robić ciasnych slalomów to brałbym 19.5

 

A ja dzisiaj trip z kumplami - sokole góry i zamek Olsztyn. Później miał być pumptrack w starej piaskowni ale na podjeździe coś się zablokowało i mam teraz prawie ostre koło w treku. kaseta się kręci ale z za dużym oporem i łańcuch "zostaje". Wywalę plastikową osłonkę ze szprych i będę chyba rozbierał tylna piastę, trzeba wszystko wyczyścić. W sokolich był znów dość stromy zjazd - na dole zapach zagrzanych hamulców, dotykam tarczy - o mało się nie oparzyłem  :lol:  heble nieźle potrafią się zagrzać ale z hamowaniem nie było problemu, nie puchły 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja pokażę mój rower. Kilka dni temu zmieniłem amor i koła i różnica w jeździe jest wyraźnie wyczuwalna. Fajny ten fox. Dzisiejszy dystans to 30 km, niewiele, jazda głównie po lesie. W najbliższą niedzielę może wystartuję w moim pierwszym maratonie :)

 

post-27899-0-48119400-1490643174_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam foxa... W niezłym byłem szoku jak wywaliłem xcm i zamontowałem lisa.

Szykuję się powoli do szosy... Wstępny plan jest i kosztorys.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.