Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za pomoc, koledzy

 

W karbonowej ramie jest inne zapiecie do tylnego kola? Na zdjeciu widac, ze jest otwor gwintowany.

Raczej oś 12mm. Osie 15mm i 20mm to w widelcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://sportowefakty.wp.pl/kolarstwo/702293/tdp-rafal-majka-jezdzi-rowerem-za-ponad-60-tys-zl

 

łał  :lol:

 

czasami się zastanawiam, czy ludzi naprawdę szokuje to, że rower może kosztować 50tys i więcej, zegarek 100tys itd. Są auta za 60tys ale są też za 600tys. Tym bardziej takie kwoty nie powinny szokować w czasach, gdy ajfony kosztują po kilka tys zł a są dość powszechne  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 tys to okolo 15 tys EUR, a za tyle mozna spotkac rowery katalogowe. Trudno zeby "miszcz" jezdzil na jakims makrokeszu za 500 zlotych, chociaz pewnie i na takim wiekszosc z nas by objechal :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikomu nie umniejszając to chyba tylko poza kaido tutaj są sami "niedzielni kierowcy" na różnym poziomie, który nijak się ma do zawodowców  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie obrażam Jednak wydaje mi się, że mamy na forum ludzi którzy więcej kręcą od niedzielnych kierowców. Tylko nie udzielają się.

Zwróć uwagę kto. Najwięcej pisze. Ty i ja. Ty masz rozwalony bark a ja cztery litery

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mi czas pozwala to jeżdżę regularnie. Trasy pokroju 60km były. Ecipeci też kręci sporo. Ale przy kaido, to i tak jest mizerne :)

 

@BraWo100 jedziemy z bikebrothers jutro? Może mnie nie zarąbią :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kręcenie ok ale zawodowi sportowcy wszystko podporządkowują zawodom i treningom a to już coś innego  :P zresztą dlatego "niedzielni" są w cudzysłowie  :P

ja siedzę na tyłku w domu, fuel stoi i się kurzy (x-caliber dalej u kumpla więc przynajmniej on ma ruch :P ) i nie pozostaje nic innego jak fimy na yt :lol:

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kręcenie ok ale zawodowi sportowcy wszystko podporządkowują zawodom i treningom a to już coś innego  :P

ja siedzę na tyłku w domu, fuel stoi i się kurzy (x-caliber dalej u kumpla więc przynajmniej on ma ruch :P ) i nie pozostaje nic innego jak fimy na yt :lol:

 

 

pierwsze 5 - 6 sekund najciekawsze ;) reszta to już takie tam "kręcenie" ;):)

Edytowane przez ecipeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba by założyć temat o siłowni i wrzucać filmy motywacyjne z fit dziewczynami  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba by założyć temat o siłowni i wrzucać filmy motywacyjne z fit dziewczynami  :lol:

 

byłby to najbardziej oblegany temat na tym forum :) no może zaraz po wątku Rolexa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę zobaczyć co się dzieje w "Rolexowym"  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę zobaczyć co się dzieje w "Rolexowym"  :P

 

ze swojej strony podpowiem, że nie widzę sensu :)

rowerowy wątek najlepszy jest ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba by założyć temat o siłowni i wrzucać filmy motywacyjne z fit dziewczynami

Takie dziewczyny nazywane są motywatorami Który facet nie weźmie więcej na klate jak jest dobra motywacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. Byle do weekendu. ???? W tygodniu w trasie więc tylko weekendy zostają na jeżdżenie. Ten temat śledzę lecz pisanie z telefonu jakoś mi nie podchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Teraz to jestem poruszony :)

 

Ja moze nie udzielam sie w temacie,bo jestem raczej z tych,ktorzy sie ucza od innych..ale temat sledze coddziennie.

Sam osobiscie moze juz tak nie smigam na rowerze jak kiedys,ale mimo to jestem przygotowany na wszelkie ewentualnosci :)

 

dla przypomnienia moje dwie zabawki :)

 

Rower kupiony do pracy.Na zdjeciu zaraz po zakupie z waga 12,7kg

QfvxX9I.jpg

 

A tak wyglada po odchudzaniu..9,4 kg - choc fotka nie aktualna bo obecnie jest na xtr i ma hamulce R1 //ale wizualnie wyglada tak samo :) //

 

5I8Rqfa.jpg

 

 

A na totalna zabawe to modyfikuje cos takiego z 2012 roku.Przepraszam za jakos zdjec,ale wszystkie inne,mam w podobnym tonie

 

stZyBLO.jpg

 

Planuje lepiej go dostosowac pod Bielskie singielki.

Tuninguje sam naped.Chce mu wlozyc cos bardziej miekkiego.Pierwsze co,to zmienilem blat z przodu z 36 na 30

 

sj7jlq2.jpg

 

i chce zlozyc mu na tyl kasete 9rz w rozpietosci 11-36 - lub obecna kasete  9rz 11-28,przerobic tak,by koczyla sie trybem 36

 

Co myslicie o takiej zmianie? W zalozeniu ma to byc naped do bardzo spokojnej zabawy,bez dokrecania w dol....ot takie dziwaczne wiejskie enduro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie planujesz tym specjalnie podjeżdżać, to daj na przód 36, a na tył 11-36, albo 11-42 jak przerzutka pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby dało się przerobić kasetę. Ile to ma skoku? 2-półka do spokojnej jazdy  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Jak nie planujesz tym specjalnie podjeżdżać, to daj na przód 36, a na tył 11-36, albo 11-42 jak przerzutka pozwoli.

 

Co do podjezdzania,to raczej tylko tyle,na ile geometria pozwoli - dlatego nawet nie mysle o 42 - bo mam wrazenie,ze na trasie,tam gdzie bylaby uzyteczna zebatka 42,to geometria i widel nie pozwola mi dalej jechac.

Czyli innymi slowy...podjezdzanie na tyle ile sie da,nic na sile :)  jestem z tych co czasem prowadza rower hehe

 

Wątpię, żeby dało się przerobić kasetę. Ile to ma skoku? 2-półka do spokojnej jazdy  :lol:

 

Kaseta to jakis Sram i prawdopodobnie jest rozbieralna na tryby...mniemam sobie ze wystraczy mi tylko dobrac najwieksze tryby z wieksza iloscia zebow i wstawic w miejsce starych

A jak nie to poprostu zmienic ja na cos innego.

 

Skoku to ma z przodu 200,a z tylu 180 z mozliwoscia przerobinia na 160 i NIE mozna zablokowac uginaczy..takze cala droge bujanie. 

trollu - wiem ze to mija sie z celem,ale jak sie czlowiek uprze to na wszystkim da sie spokojnie jezdzic :P

Mam zamiar jezdzic bez napinki na szybkosc,ot tak by sie przetoczyc przez stok,lub pasmo gorskie,ewentualnie zabrac to cos na singiel traki by korzystac z grawitacji bez dokrecania w dol

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjazd np na Kozią to będzie droga krzyżowa  :P

na kasetach się nie znam, teraz sram np w GX robi jednoczęściowe nitowane kasety, Shimano różnie, albo 3 duże na jednym pająku, reszta na drugim albo najmniejsze koronki osobno. Nawet jak będzie rozbieralna to nie wiadomo czy jest dostępna koronka o innej ilości zębów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

wlasnie najchetniej wymienilbym tylko jednego pajaka,tego z trzema najwiekszymi trybami i wstawil cos,co bedzie konczylo trybem 36z.

Ale cos czuje ze bede musial poszukac jakiejs kasety ze stajni shimano,chcac zlozyc 9rz z ostatnim trybem 36z

Bo teraz jak patrze,oryginalna kaseta to SRAM PG950,a ona chyba nie ma osobnych pajakow

 

Trollu,to jest stary naped..jeszcze z czasow gdy 1x cos bylo ciekawostka,wiec mysle ze cos poskladam

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

60 tys to okolo 15 tys EUR, a za tyle mozna spotkac rowery katalogowe. Trudno zeby "miszcz" jezdzil na jakims makrokeszu za 500 zlotych, chociaz pewnie i na takim wiekszosc z nas by objechal :)

Na takich miałem zawsze niespodziankę w postaci różnych pokrak z daleka przypominających rower, w sumie skończyłem już z tym, bo ile można jednak będąc dziś na zakupach w Tesco :)

 

Terrain.jpg

 

No i mile się zaskoczyłem, wszak przejechałem się lekko tylko 40 km

 

segmenciki.jpg

 

Za cenę 489 pln otrzymałem alu rame z widłem, alu sztycę offsetową, suport octalink na porządnych maszynach - jest ładnie sztywno, alu korby z blatami 50/34 - proste, kiera chyba chu..a jednak w większości jadę na klamkach zatem jechało się dobrze, mostek alu 80-ka, koła pancerniki na joytechach - kręcą się jak szalone i niosą, obręcze szerokie - zatem szerokie balony spokojnie założę na zimę, siodełko wygląda jak " weź mnie wyp...", jednak o dziwo jest wygodne, przerzutka Tourney, przód jakieś Shimano. Jest oczywiście wolnobieg 7s, jednak skoro w crossie na takiej samej piaście nic się nie działo z osią to tu tez będzie ok.

Kupiłem bo: na zimę będzie w sam raz... Miał być Triban 100 za tysia, a jest to  w sumie niewiele różniące się od tego b`twina.

 

Rower prowadzi się elegancko,hopki brane z buta i blatu, bięgi wchodzą miodzio, podobnie wrzucanie na blat, bruki łyka cacy, w zakręty wchodziłem cirka 40 i tył nawet nie drgnął, opony Kenda 700x25 ładnie trzymają jednak ich żywotność to max 3kkm.

 

Nie ważyłem, ale tragedii nie ma. Dla kogoś kto za małą kasę chce sobie pozap..ć jest w sam raz. :)

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj cyrk TDP 17 robił jeden z moich ulubionych podjazdów :)


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna szosa, może też kiedyś się skuszę  :P

 

:lol:

d1401cd558453cda6f7c550b9a31258f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

 

w sumie nie wiem gdzie to bardziej pasuje, ale jak kogoś interesuje to tak wygląda przelot przez peleton na trzecim etapie TdP ;)

 

 

Interesuje! Dobrze popatrzeć z innej perspektywy. 

Koncentrację widzę trzeba mieć na 105/100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.