Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Superrr. Również myślę o wymianie pedałów w dwóch meridkach, no ale zawsze wyskoczy coś innego. Do wiosny wymienimy :P

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie tylko obiecuję, że się w końcu zaopiekuje rowerem. Coraz więcej rzeczy mi w nim nie pasuje. Nie ma kiedy. Trzeba kręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje... Nie pojechałem. Tak wiem miękka faja

Przy konkretnych oporach wrzucam odpowiedni zestaw i już nie pada ;)

 

pelerynka.jpg

 

Jazda w deszczu jak dla mnie ma swój urok :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ecipeci, migacze gianta? też takie mam na obu rowerach. Aczkolwiek to są światła, " ciebie widać, ale ty nie widzisz " . Na miasto się sprawdza i dojazdy z trasy po zmroku.

 

 

 

Czy to już mania, że widząc promocję na litrową butlę stansa... Kupiłem :) i 60 końcówek na linki.... ;) po 20, złote, czerwone i srebrne. :P

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Gianta, nad czyms bardziej swiecacym intensywnie mysle bo teraz szybko sie ciemno robi

 

To jest bardziej przełaj czy gravel według Was ?

post-81121-0-62703200-1508614311_thumb.jpg

Edytowane przez ecipeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę o czymś taki - jakieś alternatywy ? 2-24Nm

(mam wrażenie, że przy zwykłych imbusach zawsze przesadzam z siłą dowalenia)

 

jak ktoś ma w paluszku rozkład sił na dane elementy to będę wdzięczny

 

75511398_mighty-klucz-dynamometryczny-z-

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie go kupiłem. Ale te klucze to maszynka do losowania momentu podobno...

 

Mostki, kierwonice, zaciski sztycy 5-6nm

Ramię korby ht 2 i wszystkie śruby ht2 18-19 bodajże.

Mocowanie siodła 10, kaseta 40, suport około 50, klamki, manetki 2-5. Pedały 15

Piszę z głowy

 

 

Ecipeci, przełajogravel :) w taki wysoki model celujesz?

Ale to raczej przełaj. Agresywne geo

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie celuje :) rozgladam sie :)

z tego co pisza to gravel powinien byc wygodniejszy od przelaja, taki endurance na grubszych kołach,

rozmawialem z dystrybutorem Rondo, niby daja tylko 2 lata gwarancji na rame niezaleznie z jakiego materialu zrobiona - słabo uważam a rowery ciekawe mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno klucze tego typu w/g testów mają stosunkowo mały rozjazd procentowy - więc czy to będzie 4,8 -5 -5,2 to pikuś

wiadomo, że można kupić za 100 i 1500

ale nawet za 200 będzie lepszy niż łapa

 

większość roweru, gdzie można zerwać śruby (np kiera i jej elementy da się obskoczyć 3 czy nawet 1 kluczami 4-5-6Nm)

 

problem podobno w tych komponentach, albo tabelkach do nich

 

gorzej jak tabele nie ma i ktoś napisze, że 14 do kiery, tylko co miał na myśli - mostek ? bo 14 to nie 1,4 czy nawet 2

 

Giant robi takie pojedyncze 4/5/6 - tylko jeden kosztuje ~70 czyli 3 przedrażają nastawny

 

600000024,%20600000025,%20600000026%20To

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% mostków ma wszystkie śruby 5nm.

Rozumiem, że masz zabawkę z węgla, że chcesz dynamometryka? Ja bym takiemu " taniemu" nie zaufał. Poza tym do alu, to naprawdę jest zbędny bajer.

Za dobrego dynamometryka trzeba trochę wyłożyć.

 

O tym mighty czytałem, że właśnie zdażyło mu się śruby rwać. Ludzie nie zrywali w alu bez niego, kupił se klucz, przykręca i trzask...

 

Dużo dobrych marek nie daje dożywotniej na ramę.

Na przykład superior.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby są stalowe więc pal je pies - bardziej martwią mnie elementy aluminiowe, w które one się wkręcają

2-5Nm ile to ? - pytanie retoryczne, dla mnie stosunkowo niewiele

Jak pisałem zawsze daję ile fabryka dała

A tak sobie myślę, że na długim imbusie krzepy mam min. 10x więcej jak nie lepiej

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam na ile daje sup.

Miałem, chwaliłem, chwalę dalej, kupił bym znowu :) Sup ma też maszyny w cenie rondo i droższe nawet ;)

 

Burns, to mało.

Dla przykładu, jak weźmiesz imbus i kręcisz za tą krótszą cześć ( masz ja w palcach) tu uzyskujesz około 2 nm.

Poćwiczyć, nabrać wyczucia i naprawdę lepiej tą kasę przeznaczyć na pasek do zegarka, albo na komplet fajnych opon, tudzież inny szpej.

Robiłem przy masie rowerów bez dynamometryka ( karbonowych nie imam) i nic nie popsułem. Szosę też bez dynamometryka złożyłem :) Alu gwinty, to samo góral.

 

 

A jak już chcesz dynamometryka koniecznie, to kup sobie takiego topeak, wychyłowego, dokładne, tanie, nie ma co zepsuć. Chyba, że będziesz tym odkręcał.

https://www.sportpoint.pl/pl/serwisowe-narzedzia-rowerowe/26785-topeak-prepstation-combotorq-wrench-bit-set-t-tps-sp07-4712511831832.html?gclid=CjwKCAjw4KvPBRBeEiwAIqCB-cw8zZISoGli-SiXY9p2Z6SblhbFqfsJNG1X3z0mCoGX7bl3zBQL3xoCeI0QAvD_BwE

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w pracy mam dynamometryki do przykręcania płytek w głowicach - 1.2, 1.5 czy 3.2Nm. 3.2 z uchwytem "śrubokrętowym" to jest już dość konkretna siła.

co do klucza - kiedyś czytałem historię "taniego klucza dynamometrycznego", gość miał możliwość go sprawdzić na urządzeniu kalibrującym i rozjazdu nie było - różnica rzędu kilku % jest pomijalna. Można kupić klucz za tysiaka ale na dłuższą metę jest niczym, bez urządzenia kalibrującego które kosztuje kilka razy więcej. Wiadomo - gdybym miał zarabiać na życie takim kluczem to kupiłbym coś porządnego. Tutaj jednak nawet tani klucz da jakiś punkt odniesienia. 

Trzeba pamiętać, że sprężyna w kluczu dynamometrycznym czy będzie tania czy droga, najczęściej zaczyna przekłamywać od złego przechowywania - na skręconym kluczu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uchwytem śrubokrętowym... A dźwignią na takim imbusie 5mm ( trzymając za dłuższą cześć) osiągniesz 20 kilka nm.

Na imbus 10mm na dłuższą cześć można dołożyć samą ręką bez wieszania się na klucz 50 nm :)

 

Testowałem raz na pracowniach w szkole jakie siły można uzyskać zwykłym imbusem. I chyba też tam sobie wyrobiłem czucie tego w miarę. Żeby nie dokręcać na chama...

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad tym topeak :)

Tanie i dobre.

Ale ja dalej uważam, że w rowerze alu można spokojnie bez tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanów się nad tym topeak :)

Tanie i dobre.

Ale ja dalej uważam, że w rowerze alu można spokojnie bez tego ;)

Ty @egzo18 a rower to się skręca bez stojaka do góry nogami na trawniku  :P  :D  :lol:

No jak facet może faceta odwodzić od zakupów narzędzi - baba czy jak ? ;)

a później jak mi się kierownica tak zdeformuje to mi odkupisz ?

post-32788-0-35927100-1508624142_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uchwytem śrubokrętowym... A dźwignią na takim imbusie 5mm ( trzymając za dłuższą cześć) osiągniesz 20 kilka nm.

Na imbus 10mm na dłuższą cześć można dołożyć samą ręką bez wieszania się na klucz 50 nm :)

 

Testowałem raz na pracowniach w szkole jakie siły można uzyskać zwykłym imbusem. I chyba też tam sobie wyrobiłem czucie tego w miarę. Żeby nie dokręcać na chama...

jak ktoś rozumny bierze się za kręcenie śrubek to wie, co się dzieje jak kręci się za dłuższą część, z tego powodu Burns chce kupić dynamometryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Burns kupuj! Ja się zbieram od dłuższego czasu do zakupu kluczy do konusów, bacika i tego dynksu do kasety. Może w listopadzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki klucz i jestem zadowolony. Dobre 20 lat serwisowalem na wyczucie i porównując z nim i bez niego, dokręcając bez niego raczej nie przeciągałem, ale teraz mam większy komfort psychiczny ;)


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, że rower typu gravel to odwrócenie klepsydry i cofamy się w czasie do epoki przed powstaniem roweru górskiego jakiego znamy w obecnej formie ?

Mam dokładnie taki klucz i jestem zadowolony. Dobre 20 lat serwisowalem na wyczucie i porównując z nim i bez niego, dokręcając bez niego raczej nie przeciągałem, ale teraz mam większy komfort psychiczny ;)

O widzę że kolega z Poznania - to może pożyczysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.