Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam bontragery felgi od treka i zalozona mam 1.1 opone a felga tez chyba 18mm

655a76b233e950damed.jpg

Ale wlasnie zalozylbym takie 1.5 bardziej uniwersalne by byly . bo 1.1 tylko szosa juz w polna droge z moja ciezka d*pa plus sztywny rower balbym sie troche

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał opony typowo szosowe, to mogę oddać zwijane bontragery 23 i 25x700. Szkoda, żeby leżały kolejny rok, a ja ich tak nie założę :)

 

Edit.

Takie

post-60090-0-35042000-1520267351_thumb.jpeg

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz śmiało.

Dobry rower. Za taką cenę tymbardziej

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Andrzej68, popatrz na ofertę gianta. Ale też na inne marki. Szukaj jak najwyższego osprzętu. Daj tu linki, to doradzimy.

Cross Evado 7.0

Unibike Xenon

Te rowery biorę pod uwagę

Ktoś doradzi jeszcze jakiś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blyskawiczny biez normalnego XC . skoka amora 100mm mocna rama . kolo 29" mozliwosc zalozenia opony 1.9 bez problemu possukaj modelu gdzie rama mam mozliwosc zalozenia blotnikow i bagaznika i wszystko

 

Kilka postow wyzej wkleilem swojego treka jezdze aktualnie na oponie 2.1 mam zalozony bagaznik . moge posmigac po lesie . blokuje amor i jade po asfalcje.

 

I ta filozofia była by najbliższa mojemu sercu. Tylko co to jest typowe x-c? Czy to już MTB czy jeszcze cross ze zdolnościami do trekingu? Te wszystkie grupy mocno się zazębiają u producentów. Jak kupowałem poprzedni rower to nie było takich cudów.... Były tylko górale i szosowe :D ...

Panowie... To może jeszcze od innej strony. To na czym jeżdżę obecnie to kross level A2 -19"rama. Z przodu korba truvativ x-flow. Przłączniki shimano alivio, z tyłu deoreXT. Są tarczówki - jakie nie wiem ale starczają mi. Opomy 26x1.95. Teoretycznie jako rower uniwersalny daje radę w pełnym spectrum moich zastosowań. Brakuje mi jednak zdecydowanie prędkości na czarnym  i chciałbym trochę więcej komfortu.

Myślę, że najsłabsze ogniwo to korba. 3 blatowa. Największy 42 zęby. I w zasadzie w 80% tylko z niego korzystam... Czasami ze środkowego. Najmniejszego nie pamiętam kiedy użyłem. Wielkopolska jest płaska jak stół a w ekstremalny teren się nie zapuszczam. Po błocie nie jeźdźę. Żeby dokręcić do 30km/h na płaskim to muszę się zdrowo namachać O jeździe z taką stałą prędkością można zapomnieć....

Czego oczekuję od następcy? Tego czego mi brakuje w obecnym rowerze. Chciałbym w momencie kiedy kończy się asfalt nie zwalniając wpąść na szutrową ewentualnie polną czasami dziurawą drogę bez obaw że mi plomby wypadną. Po lesie też lubię pojeździć.Tylko czy to da się pogodzić?

1. Rama aluminiowa.

2. Szybsze przełożenia - najlepiej 2x11 albo 2x10. Zdecydowanie lepsza korba.

3. Może być full ale o małym skoku koniecznie z blokowanymi amorami. Fajnie jakby była manetka na kierownicy do blokowania przodu.

4. Koła o dużej średnicy czyli 28 lub 29 cali.  Może niepotrzebnie się napinam odnośnie szerokości ale szerokie kapcie zawsze kojarzą mi się ze kotwicą za plecami :).

5. Żeby można takim rowerem machnać do 80km dziennie.

 

Budżet do ok 6,5-7k zł. W grę wchodzi raczej tylko nowy, może być z poprzedniego roku.

 

Byłbym wdzięczny za propozycję. Coś takiego mam na oku ale nie wiem czy się nadaje https://www.cube.eu/en/2017/fullsuspension/stereo/cube-stereo-120-hpa-race-iridiumnblue-2017/

 

EDIT:

Tak mi się jeszcze przypomniało gdyby to miało znaczenie to moja waga 72kg, wzrost 178cm.

Edytowane przez Błyskawiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cross i MTB maja podobne napedy ? MTB po asfalcie to nie bardzo jedzie :)

 

Tak. Napędy są podobne.

Ht na ludzkich oponach na asfalcie idzie całkiem nieźle. Nie przesadzajmy.

Fitnessy mają napędy szosowe

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

48.. To już pod blat szosowy podchodzi.

 

U mnie jest korba 38-24 i kaseta 11-36

A w szosie 50-34 i kaseta 11-34

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Ta jasne, blat 48 w trekingu i crossie to standard.

 

Normalna kadencja. Czytaj 90 i spokojnie polecisz 30 i jeszcze biegów zostanie.

48/11 to jest już ciężki bieg na zjazdy na ogromną prędkość. 60/70km/h. Na prostej, trzeba być kaido, żeby to użyć.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

46/11 cad 90 to ja se 5 dych leciałem odcinek TT 2km

 

Wg. kalkulatora przy przelozeniu 36/11 i kadencji 90, kola 29 cali tocza sie z predkoscia okolo 22 km/h, ale to kalkulator, rzeczywistosc moze jest inna, albo jakis trafiony kalkulator w internecie znalazlem :)

 

Edit.

Nie wiem, jak jezdzi kolega i czy 48/11 to ciezki bieg. Ja mam w MTB 42/11 i to nie jest moim zdaniem duzo, szczegolnie z gorki, ale ja jezdze niestety stosunkowo twardo (Pewnie max kadencja to 90-100)W szosie mam 52/11 i tam rzeczywiscie jest juz ciezko na plaskim, ale crossem tez czasami jedzie sie z gorki i wtedy 48/11 moze sie przydac.

Zasadniczo im rower bardziej pod podjzady tym blaty są bardziej dziecięce, ale to nie oznacza, że jest miękko w tym przypadku. Prędkość przy dużej masie i zróżnicowaniu terenu łatwiej jest utzrymać  z rytmu i to żadna eureka stąd nie ma sensu ładowania dużych tarcz.

:)

Na tym filmie z krokodylem było sobie 52/12

W crossie 48/14 jest ok z tym że ten ma jeździć tylko w wysokim rytmie, nawet na zjazdach nie zrzucam niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty se 5 dych leciałeś, a ja bym to dopiero na zjaz wrzucił ;)

Zależy od nogi. To w szosie.

46 do xc to jest kosmos, 38 to norma w korbie dwu rządowej, teraz coraz częściej 36. A teraz najczęściej dają 34 i jednoblat. Chyba że eagle z kasetą 10 - 50, 12s, to tu zdarza się dalej 38. Ale to jest specjalizowany napęd.

 

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej z nim B)

Dokładnie tak!

.

.

.

.

Po za tym coraz częściej jeżdze z plecakiem, zatem dopiero d*pa.

 

 

Pany, stoi i stoi mój rambler i tak pomyślałem żę jak by mu założyć jakieś cienkie opony to by się lepiej po szosie jeździło....jest sens, co jeszcze ew można zmienić?

 

 

Całe koła,wideł, napęd.... Jesteś w stanie udźwignąć blat 52?

Gdyby ktoś chciał opony typowo szosowe, to mogę oddać zwijane bontragery 23 i 25x700. Szkoda, żeby leżały kolejny rok, a ja ich tak nie założę :)

 

Edit.

Takie

attachicon.gif48C557AA-E021-4E9A-A927-08D490845B69.jpeg

Przetestowałbym to, po ile takie dobro?

 

Spoko egzo odniosłem się do przełożen i osiąganych predkości, ale 5 dych na prostej crossem też leciałem 48/14 oczywiście w warunkach bezwietrznych i ten właśnie odcinek TT.

 

Od nogi też, ale jakby głowa nie wiedziała że noga tak może to by była d*pa.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałbym to, po ile takie dobro?

 

U mnie w sklepie wszystko w tej samej cenie, adres do wysylki na priv i temat zamkniety :)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Całe koła,wideł, napęd.... Jesteś w stanie udźwignąć blat 52?

 

to 3/4 roweru :D 52 był dał radę....ale póki co zamówiłęm nowe opony i detki oraz mostek zrobiłem na "-"

zobaczymy czy fotoradary przechytrzę  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 3/4 roweru :D 52 był dał radę....ale póki co zamówiłęm nowe opony i detki oraz mostek zrobiłem na "-"

zobaczymy czy fotoradary przechytrzę  ;)

Ja bym sie nie p..ł tylko jakąs szose po taniości. Wiesz , bo to tak jak z mydelniczki próbowac zrobić porsze.

 

Fotoradary da się zrobić, wystarczy jechać za Policją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 do xc to jest kosmos, 38 to norma w korbie dwu rządowej, teraz coraz częściej 36. A teraz najczęściej dają 34 i jednoblat. Chyba że eagle z kasetą 10 - 50, 12s, to tu zdarza się dalej 38. Ale to jest specjalizowany napęd.

 

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

Zależy też gdzie się jeździ. Ja nie mam dużych gór u mnie (okolice Szczecina) więc jak kupiłem rower MTB z 36x11 to się nie mogłem z obracaniem korbami wyrobić na równym. :)  Zmieniłem na 38 na korbie i teraz jest OK wszędzie bo jak się stromy podjazd trafi to 36x34 daje radę wszędzie a na równym nie trzeba się męczyć i można dobre prędkości zrobić. No ale jak ktoś mieszka w terenie pagórkowatym gdzie nie ma równego tylko góra-dół to może być inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 36x34 w mtb na podjazdy w mojej okolicy, to bym ducha wyzionął i płuca wypluł ;)

Dlatego dwa blaty. Korba 38-24 i kaseta 11-36.

Natomiast szosa to podjazdy na biegu 34x34, i jedzie to bardzo dobrze, a na standardy szosowe jest przełożeniem ultra miękkim.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie duzy blat to 36zebow chce przy wymianie napedu jak przyjdzie czas wymienic na 38 zeb. Nie powinno byc problemow chyba co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz śmiało.

Dobry rower. Za taką cenę tymbardziej

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Zamówiony, czekam na dostawę

.

Edytowane przez Marek2701

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info, że x-caliber już u nowego właściciela. Egzo, może kiedyś go zobaczysz bo pojechał w Twoje okolice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie tajemnica, to napisz do jakiej miejscowości.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje tereny objazdowe i pod szosę i mtb :)

Blisko Tarnowa.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem ze w Twoje okolice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stało się ;)B)

 

założyłem opony kenda kwest 26x1,25

jeździ się lżej i szybciej :P po bułki będzie teraz z górki ;)

 

IMG_20180308_202721_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeździ się lżej i szybciej :P po bułki będzie teraz z górki ;)

 

Jak złapiesz panę to już tak szybko nie będzie - prawdopodobieństwo większe!

 

Jak poszło zakładanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.