Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Burns dlatego napisałem, że ładowanie w terenie jest problematyczne. Dużo ludzi ma jakąś sakwę pod siodełkiem czy plecak, puszczasz kabel z powerbanka do lampki i ładuje. Czy świeci podczas ładowania nie wiem, nie sprawdzałem ale ładowanie też nie trwa godzinami.

 

co do tych proxów - ciężko wyczuć, być może po prostu zmienili nazwę i dołożyli 2zł do ceny a tańsza powoli zacznie znikać z magazynów. Wg mnie to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns dlatego napisałem, że ładowanie w terenie jest problematyczne. Dużo ludzi ma jakąś sakwę pod siodełkiem czy plecak, puszczasz kabel z powerbanka do lampki i ładuje. Czy świeci podczas ładowania nie wiem, nie sprawdzałem ale ładowanie też nie trwa godzinami.

 

co do tych proxów - ciężko wyczuć, być może po prostu zmienili nazwę i dołożyli 2zł do ceny a tańsza powoli zacznie znikać z magazynów. Wg mnie to to samo.

post-32788-0-94164500-1408743208_thumb.jpg

A to jest wyznacznik, że większość ludzi nie ma rozumu ? Nakupują gadżetów, i później rower obwieszony jak choinka i jeszcze te kabelki, aż się dziwię, że im opony nie strzelają jak petardy bo z wyglądu wydaje się, że rower nie udźwignie takiego ciężaru. A przecież rower to minimalizm ... chyba wielu o tym zapomniało.

Jak już pisałem kilkanaście stron wcześniej, przednie lampki na paluszki z uchwytem na gumowy pasek nadają się do niczego, to się nie trzyma od ciężaru - o taka jak niżej nie nada się:  ;)

 

lampka-prox-xc-151w-2-74175-f-sk1-w1366-

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zestaw który mam pasuje, przednia i tylna włączana gdy jadę po drodze - w przedniej baterię wymieniał na razie raz i winę tutaj raczej ponosi wrzucenie lampki do plecaka gdzie się włączyła i świeciła nie wiem jak długo. Tylną można ładować np raz w tyg jak ktoś dużo jeździ i będzie święty spokój. 

a co minimalizmu to racja - dlatego te lampki się wpisują idealnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź śmieszny - będziesz siedział na krawężniku i czekał aż naładuje czy nawet podładuje się ? Równie dobry pomysł jak okrycie się kocem termicznym i przeczekanie aż zacznie świtać ;)

 

większość lampek usb można juz ładować i jednocześnie używać....ja mam tak z sigmą z przodu, podłączam powerbank jak pada i jade dalej.

Warto na to zwrócić uwagę przez zakupem.

Przedniej na baterie bym nie kupił, obie mam na aku i jest to mega wygodne.....tylną mam na baterie i sam nie wiem czy bym kupił na usb...moze ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź śmieszny - będziesz siedział na krawężniku i czekał aż naładuje czy nawet podładuje się ? Równie dobry pomysł jak okrycie się kocem termicznym i przeczekanie aż zacznie świtać ;)

Nie trzeba siedziec na krawężniku, podpinasz powera pod USB i lampa śmiga dalej.

 

Ale :

 

Nie uznaję żadnych paluszków i innych marnych źródeł zasilania, nie uznaję wynalazków z wbudowanymi akumulatorami, nie uznaję powerbanków.  Po prostu  zap..m , by mi światło nie zgasło :)

 

Wszystkie moje lampy są na 18650, w razie W na długi numer biore zapasowy, światła starcza na 3h jazdy w nocy, światła przy którym widzę całą jezdnię i część pobocza. 3h - jak się sprężę jestem w stanie złamać 100-wę. Aku nie zależnie jakie lubią sobie padać, przy wbudowanych robi się klops, w przypadku wymiennych 18650, biorę sobie następny, a kapcia utylizuje do specjalnego kibelka.

 

By być widocznym w mieście - kup se bele co i tu ukłon w stronę Martina - na paluszki, tylko nie świeć stroboskopem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uznaję żadnych paluszków i innych marnych źródeł zasilania, nie uznaję wynalazków z wbudowanymi akumulatorami, nie uznaję powerbanków.  Po prostu  zap..m , by mi światło nie zgasło :)

  tylko nie świeć stroboskopem.

Masz w rowerze dynamo jak drzewiej bywało w Romecie czy Ukrainie ? :D

 

A co do stroboskopu. Mam taką lampkę z tą funkcją i byłem przekonany że ten efekt sprawia lepszą widoczność jego posiadacza. Jest coś o czym nie wiem ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w rowerze dynamo jak drzewiej bywało w Romecie czy Ukrainie ? :D

 

A co do stroboskopu. Mam taką lampkę z tą funkcją i byłem przekonany że ten efekt sprawia lepszą widoczność jego posiadacza. Jest coś o czym nie wiem ?

 

Za tą lepszą widoczność to by się należało po ryju wszystkim chińskim konstruktorom i miszczom co na tym jadą.

 

Tak samo wszystkim miszczom co zamiast normalnego oświetlenia jadą na czołówkach po zadupiach. W lesie ok, ale nie k..a na publicznej drodze.

 

A terazzzz.... ;)

 

 

Nie uznaję żadnych paluszków i innych marnych źródeł zasilania, nie uznaję wynalazków z wbudowanymi akumulatorami, nie uznaję powerbanków.  Po prostu  zap..m , by mi światło nie zgasło :)

Wszystkie moje lampy są na 18650.

latara.jpg

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dziś piękna pogoda, pierwszy raz w tym sezonie widziałem tak dużą liczbę rowerzystów- i bardzo dobrze :)

 

30nas0j.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze 17st na termometrze w tym roku  :D  pogoda w końcu dopisała, od razu widać ludzi na spacerach czy rowerach

Ja dzisiaj zrobiłem mały trip z kumplem po okolicy 

IMG_20180311_125555.jpgIMG_20180311_140004.jpg

lis vs auto - 0:1. Młody, chyba z zeszłego roku, padł pewnie dzisiaj w nocy

IMG_20180311_141827.jpg oraz uroki polskich dróg - asfalt w tym miejscu ma 2 lata. Pod spodem musi być już niezła jama, pewnie jakaś żyła wodna tam biegnie. 2 łaty, ostatnia położona 2 tyg temu, wystawała dobry centymetr ponad poziom asfaltu, po tygodniu jest już jakieś 10cm niżej. Ciekawe kiedy ktoś urwie tutaj koło w aucie

IMG_20180311_144845.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jechać. Ale taki wiatr u mnie, że bałem się, że się przeziębie. 14 stopni. Aż mi żal... Ale szkoda się przeziębić i zawalić studia

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj jezdZilem bylo ok . dzis o 5tej rano obudzily mnie dreszcze . ale wszystko wraca do normy moze bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zrobiłem  47 km,  w zeszłym roku tylko 570 (zupełnie nie chciało mi się rowerem jeździć).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zrobiłem 25 km. Skromnie, ale chciałem sprawdzić ostrożnie nowy rower.

Ps. Zaczynamy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj ponad 40 km przeszczepem zrobiłem po szosie, stal tyle czasu a ja się fulem męczyłem po asfalcie.....

 

 

IMG_20180311_182404.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vandit, to koniec przebudowy, czy bedziesz jeszcze cos robil ?


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę pomyśleć nad zmianą napędu bo ten się powoli zaczyna kończyć....

Amor zostaje bo ten co jest, ma wystarczająco dobra blokadę jak na moje potrzeby aż byłem w szoku ze tak dobrze to działa

Póki co tyle...

A i najważniejsze... Muszę się w końcu przemoc i zacząć na nim jeździć we wpinanych pedalach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem wlasnie o widelcu. Tylko wtedy pewnie rama by troche „opadla” :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba siedziec na krawężniku, podpinasz powera pod USB i lampa śmiga dalej.

 

Ale :

 

Nie uznaję żadnych paluszków i innych marnych źródeł zasilania, nie uznaję wynalazków z wbudowanymi akumulatorami, nie uznaję powerbanków.  Po prostu  zap..m , by mi światło nie zgasło :)

 

Wszystkie moje lampy są na 18650, w razie W na długi numer biore zapasowy, światła starcza na 3h jazdy w nocy, światła przy którym widzę całą jezdnię i część pobocza. 3h - jak się sprężę jestem w stanie złamać 100-wę. Aku nie zależnie jakie lubią sobie padać, przy wbudowanych robi się klops, w przypadku wymiennych 18650, biorę sobie następny, a kapcia utylizuje do specjalnego kibelka.

 

By być widocznym w mieście - kup se bele co i tu ukłon w stronę Martina - na paluszki, tylko nie świeć stroboskopem.

 

Zgoda,

Prostując - my tu rozmawialiśmy o migawkach potrafiących świecić światłem ciągłym jako oznakowanie roweru (zgodnie z przepisami, zgodnie z przepisami światłem ciągłym), że rowerzysta porusza się po drodze dla kierowców samochodów, ew. pieszych. Jeśli mowa o oświetlaniu sobie drogi przed rowerem, żeby ją widzieć to raczej nic innego nie da rady niż coś zasilane z aku. ale wypady nocne i trasy nocne raczej planuje się, co za tym idzie planuje się naładowanie akumulatora (ów). To nie zmienia faktu, że lampa oświetlająca nie zawsze jest potrzebna a nawet jak jest to zawsze wypada mieć "migawkę" jako backup - nawet chińszczaka za kilka zyli.

 

U mnie najczęstszy przypadek, że gdy przedobrzy się z zabawą, kilometrami, ma się wiatr w plecy, człowiek nigdzie nie spieszy się, a tu zaczyna się zmierzch, taka "migawka" d*pę ratuje...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale Ty sie znasz, a ja chyba przy widelcu grzebalem ostatni raz probujac ze skladaka zrobic choppera :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce ktoś kupić GT?

poważnie pytam.. Bo myślę o fullu, a to będzie gruby wydatek :)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce ktoś kupić GT?

poważnie pytam.. Bo myślę o fullu, a to będzie gruby wydatek :)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

nie wierzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko on ma v-ki, więc musi dobrać widelec pod konkretny rozmiar koła - przerabiałem to ostatnio z widelcem pod 28' i sporo czasu mi zajęło, zanim znalazłem odpowiedni.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę :)

Ja też jeszcze nie do końca wierzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.