Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi się wydaje ,że pedałami to oni kręcili pro-forma


By duży talent nie poniósł straty, trzeba zakupić japońskie graty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy pewnie jak jest zbudowany ale ten który ja widziałem nie wymagał kręcenia, naciskasz przycisk kciukiem i jedziesz. Na ostatniej prostej na podejściu na Kozią, gdzie duża część ludzi po prostu pcha rower to posiadacz takiego elektryka ruszał na jednym kole sypiąc kamieniami spod opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... posiadacz takiego elektryka ruszał na jednym kole sypiąc kamieniami spod opony

Mam dużo sympatii do rowerzystów, ale nie trzeba elektryków żeby mieć obawy. W ubiegłą niedzielę wraz z szanowną małżonką i wnukiem wybraliśmy się na bulwary wiślane, od klubu Spójnia tak do ul. Karowej. Pomimo że jest równolegle wytyczona ścieżka rowerowa to na deptakach tabuny rowerzystów, rolkarzy, wrotkarzy i co tam jeszcze wymyślono. Powiem szczerze, miałem obawy głównie z uwagi na dziecko. Jakoś się udało, może dlatego że nie było elektryków takich jak powyżej opisane :ph34r:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy jest sens mieszać hipotetyczną obecność elektryków z brakiem kultury? Jeżdżę sporo rowerem po mieście i jednak widzę wyraźną poprawę kultury jazdy w ciągu ostatnich 5- 10 lat, wiadomo że wiele jeszcze można poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy odróżnić takiego typowego e od takich wersji wyżej, które są bardziej motocyklami zasilanymi energią elektryczną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kamyczek ode mnie,w grudniu byłem w okolicach Schladming na nartach,a w witrynie sklepu rowerowego stały praktycznie same górskie elektryki,może jeden dwa były tradycyjne,a dzierżawca schroniska zeznał że większy ruch ma w lecie niż w zimie choć budynek stał przy trasie narciarskiej.Wiec chyba nie ma odwrotu od prądu,


By duży talent nie poniósł straty, trzeba zakupić japońskie graty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak te elektryki zbliżą się wagą do 15 kg a cena zejdzie poniżej 10 k zł to wchodzę w to! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To idzie w złą stronę .

Dokładnie tak. Rower ma służyć generowaniu wysiłku fizycznego.

A elektryk ? Na pewno fajna zabawka, ale czy nie zatraci się sama idea? ;)

Do tego jeszcze nie wiadomo, kto bedzie utylizował szajs akumulatorowy :(


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś wypróbowane skarpety?

ale na elektryka czy klasyczny rower? ;-) sorry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na elektryka czy klasyczny rower? ;-) sorry...

Na elektryka to chyba skarpetki powinny być dielektryczne. Podobnie rękawiczki :rolleyes: Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak te elektryki zbliżą się wagą do 15 kg a cena zejdzie poniżej 10 k zł to wchodzę w to! ;-)

Troszkę przyjdzie poczekać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektryki się szerzą bo ludzie lubią wygodę. 

co do skarpet to ja najczęściej ubieram jakieś sportowe NB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z owczej welny sa najlepsze ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś wypróbowane skarpety?

btwin i 4F - wygodne, przewiewne, tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektryki się szerzą bo ludzie lubią wygodę. 

co do skarpet to ja najczęściej ubieram jakieś sportowe NB

Wygodę to się ma w fotelu przed TV z piwkiem w ręku. :D

A elektryki to szpan i wygodnictwo :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektryki się szerzą bo ludzie lubią wygodę. 

co do skarpet to ja najczęściej ubieram jakieś sportowe NB

 

Ludzie lubią iść po najmniejszej linii oporu. Elektryk jest nawet fajny jak masz willę i strzelasz nim pośmigać na okoliczne szutru oraz umiesz już planować jego zasięg. (Oczywiście do czasu jak ktoś zakazanym z racji mocy potrąci pieszego, nie daj Boże dziecko - skończy się zabawa jak z dronami, zwłaszcza, że prawo już to reguluje, można spaprać życie komuś i sobie).

 

Wróćmy do tych dozwolonych. Schowaj taki rower do piwnicy w bloku lub inne miejsce gdzie są schody. Włóż taki rower do bagażnika, na dach ew na hak gdy chcesz go zabrać w góry. Waga skutecznie zniechęci do takich zapędów, szczególnie jeżeli czynność miałbyś powtarzać codziennie. O wyładowanej baterii w górach też już rozmawialiśmy. Nachylenie nawet asfaltu 13% i weź go wpychaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimi przepisami ograniczono moc (?) rowerów elektrycznych ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie może być do maks 25km/h.

Jest to określone . Inaczej to już jest jak motorower traktowane. Jest też określona maksymalna moc .

Nie pamiętam dokładnie, ale są na to przepisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimi przepisami ograniczono moc (?) rowerów elektrycznych ?

1 art z wyszukiwarki (ciężko ?) :

 

Prawo o ruchu drogowym, artykuł 2, punkt 47
 
Rower – pojazd (…) poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; rower może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny, zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V, o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h.
 
Sprawa więc jest jasna, możemy śmiało poruszać się rowerem z silnikiem o mocy do 250 Watów (malutko, ale co zrobić) ze wspomaganiem działającym do prędkości 25 km/h i co bardzo istotne – działającym jedynie podczas pedałowania. Gdy nie pedałujemy – napęd elektryczny ma się wyłączać.
 
Możesz mieć policjanta za głupka, że jak widzi rower wielkości motocykla to nie wie ile to ma mocy albo, że jak zostaniesz zatrzymany to zmienisz elektroniczną wajchę przekłamującą parametry.
Tylko, że jak spowodujesz wypadek to wyliczą Ci prędkość z drogi hamowania, albo poszkodowany wniesie wniosek o ekspertyzę i ta elektroniczna wajcha na nic się zda, bo wystarczy zwykły miernik prądu!   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem właśnie to wklejać. Te duże "rowery" mają silniki liczone w KW, często już 2 cyfrowy wynik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rower elektryczny świetna sprawa ale na pewno nie jako jedyny w garażu.

 

 

 

post-95931-0-19427600-1527178878_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 art z wyszukiwarki (ciężko ?) :

 

Sorry, nie sądziłem że tak szybko zareagują z Prawem o Ruchu Drogowym. Dla mnie elektryki to nowość, więcej już się widziało w marketach elektrycznych deskorolek czy hulajnóg. ;)

W każdym razie dzięki za darmową lekcję :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.