Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

To że ktoś ma inne zdanie, nie oznacza od razu, że są to bzdury.

 

ja na przykład mam dwóch kolegów dojeżdżających do pracy na e-rowerach, zamiast dojeżdżać samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E rower taki do końca znowu e nie jest, bo prąd z czegoś trzeba wziąć...


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z baterii przecież ..

 

Dla ścisłości to energię . Bo prąd ( A właściwie natężenie prądu) to jest ilość ładunków w czasie :)

Sorki za wykład .. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E rower taki do końca znowu e nie jest, bo prąd z czegoś trzeba wziąć...

Prąd oczywiście z elektrowni opalanej węglem. Do tego trzeba dorzucić degradację środowiska związanà z wytwarzaniem i ewentualną utylizacją baterii.

Tak więc podsumowując, elektryczny rower to fajna sprawa, ale to "e" to marketingowy bełkot i ściema. :wacko:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E.. Ja pisze e nie, że eko, tylko że elektryk .

I chyba e bike to też tak . Electric bike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej widuję ludzi jeżdżących na elektrycznych rowerach, lub wspomaganych elektrycznie. Wydaje mi się, że to całkiem dobry trend, bo każda nowa osoba na rowerze elektryczny, to każda nowa osoba, która nie używa samochodu do poruszania się po drogach. Czyli więcej miejsca, czystsze powietrze.

Patrząc na elektryczne rowery np https://sklep.gkpge.pl/arkona-bateria-104-ah-geobike-rower-elektryczny-trekkingowy ich barierą może być cena, ale i ta jest coraz niższa, bo przecież kiedyś było drożej.

 

Nie zgodzę się z tym również! Nadmiar rowerów to nic dobrego podobnie jak niedzielni kierowcy. Bez względu jaki to rower, na rowerze trzeba umieć jeździć a nie tylko umieć utrzymywać równowagę - pisałem o tym wielokrotnie. W Poznaniu są rowery miejskie, nie wiem ile ich jest, ale że to któryś rok z kolei, że stacji przybywa to rowerów przybywa. Nic mi do tego, czy młody student ma na rower, czy odchodzą mu koszty, miejsce składowania, rowery skrzypią jak rykowisko (nic dziwnego, skoro mają tylu jeźdźców) ale Ci co na nich jeżdżą to mam wrażenie, że to typowe słoiki a nawet jak nie słoiki to dusigrosze. Czyli jadą na zbity pysk bez żadnych zasad, łamiąc przepisy, wkurzając kierowców a później policja robi nagonkę na wszystkich, cierpią Ci z własnymi rowerami. Osobiście bym ich - bo 20 min jest darmowe (czas to zmienić):

 

 

Rower górski z wypożyczalni miałem raz - to był pierwszy i ostatni raz, byłem szczęśliwy gdy go oddawałem (oczywiście nie mówię o kosztach wypożyczenia bo te aż tak źle nie wychodzą przy cenach nowych wyczynowych rowerów, które w obecnych czasach wieczne już nie są). No nic mówię sobie, zły dzień miałem, albo kiepską wypożyczalnię trafiłem, aż nie poznałem innych ludzi z podobnymi doświadczeniami i odczuciami. Problem kaucji zawsze może być dyskusyjny dla każdej ze stron. Są osoby, które przyjebią ile fabryka dała po kamlotach bo mają odwagę i umiejętności a sprzęt nie ich to oszczędzać nie trzeba. Był 5h w górach to miał czas dać mu po gaciach. Ale jeżeli następny go wypożycza i wraca do wypożyczalnie po 20min z zaciskami hamulca trzymających się na odkręconych śrubach tzn. że nikt tych rowerów nie serwisuje a na pewno nie robi przeglądu co jeździec. ( jak wypożyczalnia kupuje rower za 15k ceny rynkowej to ile wypożyczeń musi mieć ten rower, żeby zaczął na siebie zarabiać ?Mi tak wychodzi jeden pełen sezon prawie codziennego obłożenia. To sporo godzin, żeby miał szansę ostro dostać po majtkach/ Gdzie w taki razie czas na naprawę a co ważniejsze na amortyzację i zakup nowych części ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź na temat e roweru jako eko była odpowiedzią na kolegi post odnośnie czystszego powietrza...


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas zakończyć temat e bajków, są i tyle. A lepiej skupić się na klasyce  :D

Beznbsptytuu_4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lepiej skupić się na klasyce  :D

 

Popieram :)

Zdrowe podejście :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro chcialem zrobic kolejna stowke mtb . ale teraz to nie wiem czy to dobry pomysl od trzech dni 30 stopni na dworzu i jutro ma byc tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaplanuj trasę tak żeby jak najwięcej lasami jechać, mieć gdzie bidony uzupełniać i w drogę.

Pilnując nawodnienia i nie przesadzając z tempem nie powinieneś mieć problemów przy trasie w okolicach 100km.

...chyba, że masz jakieś problemy zdrowotne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowotnych nie mam , Zonka powiedziała ze z głowa troche jak chce w taka pogode jechac , i to mnie przekonało , jade jutro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj i dzisiaj jazda u boku syna :)

jutro mu daruję ... ;)

 

IMG_20180529_182525.jpg.553946f07983f88e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od trzech tygodni dziś pierwszy raz usiadłem na rower... o tak

Chory byłem albo były deszcze .

Jest plan na jazde na weekend .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie plany na wekend na rowerze chyba poszły się walić. Wczoraj ugryzła mnie meszka nad lewą kostką, dzisiaj kostka niemal wielkości kolana i puchnie dalej. W zeszłym roku było to samo tylko w prawą nogę, 10 dni opuchnięty chodziłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ugryzła mnie meszka nad lewą kostką, dzisiaj kostka niemal wielkości kolana i puchnie dalej. W zeszłym roku było to samo tylko w prawą nogę, 10 dni opuchnięty chodziłem

 

Chyba masz jakiś uczulenie, bo normalnie to trudno o takie objawy ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas zakończyć temat e bajków, są i tyle. A lepiej skupić się na klasyce  :D

 

 

zacna klasyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz jakiś uczulenie, bo normalnie to trudno o takie objawy ;)

raczej tak. Nie lubią mnie a ja ich. Czytam o ugryzieniach i tym razem poza puchnięciem mam nieco więcej objawów bo ogólnie paskudnie się czuję

 

33849823_10157314928238906_5485814096269

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też 3 dni temu ugryzła meszka albo jakieś inne g€&;no koło kostki i miałem spuchniętą jak by mnie jakiś czmielobąk z amazonki ugryzł tak mi spuchło że stopy nie mogłem zgiąć oprócz tego miałem kleszcza, spytałem lekarza o tą meszkę że tak spuchnięte, mówiła ze teraz to normalne i fenistil zaleciła, teraz jest już wszystko w normie. oprucz tego piłem wapno bo na uczulenia. Wiec nie ma co się martwić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo, wapno. Z kleszczami też miałem do czynienia, nawet 2 tyg temu  ;)

 

kiedyś nie było tyle tego ku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.