Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Ja smaruje zwykłym FŁT. Raz w roku odkręcam jak czyszczę. Jeźdżę też zimą i nigdy nie miałem problemów. Może przesadzacie z dokręcaniem? Pedały podczas "pedałowania" same się dokręcają. Dlatego są lewe i prawe a dokładniej gwinty w korbie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam stojaka rowerowego do pokoju, żebym nie musiał opierać go o ścianę itd. Szosa, rama carbon.

 

Najlepiej jakiś niewymagający montażu. Znalazłem takie:

https://www.centrumrowerowe.pl/stojak-na-rower-tacx-gem-bikestand-t3125-pd4397/?v_Id=75880

 

https://www.centrumrowerowe.pl/stojak-serwisowy-bike-hand-yc-96-pd18802/?v_Id=126241

 

https://www.centrumrowerowe.pl/stojak-na-rower-topeak-lineup-pd5499/?v_Id=79004

 

Który będzie najlepszy? Może znacie jakieś inne sprawdzone tego typu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam stojaka rowerowego do pokoju, żebym nie musiał opierać go o ścianę itd. Szosa, rama carbon.

 

 

Doszedł już? Terminy są dość odległe gdyby ktoś teraz chciał zamówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Koniec marca prawdopodobnie.

 

Jakie są teraz terminy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Koniec marca prawdopodobnie.

 

Jakie są teraz terminy? :)

 

10tka w brązie dopiero na czerwiec (na początku lutego się pytałem)

20tka zamówiona - na kiedy będzie mam dostać info ale jak zamawiałem miał być w marcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do stojaków to któryś z 2 ostatnich - wg mnie dużo milszy niż wieszanie ramy na haku. Takie stojaki (jak 2 ostatnie) nie raz widziałem w sklepach - dają solidne podparcie bo sprężyna trzyma koło więc nie ma strachu, że rower się gdzieś obali  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zakupy warsztatowe

62308a5e3a3eb18e392494f5ca98a1a3.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystkie narzędzia świata już masz, a będziesz jeździł? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo mam ..

Wsztkie są wykorzystane .

Jak ciepło będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe jeździdło pod koniec tygodnia do odbioru zatem poczyniłem kolejne zakupy. Będzie 3ci klucz dynamometryczny do kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego aż trzeci ? :D

 

Bo dwa już mam tylko, że żaden z nich nie nadaje się do roweru. Pierwszy 10-100Nm i tego używam najczęściej do motocykla i w pracy. Mimo iż bardzo precyzyjny to dość spory. Drugi tańszy 40-200Nm dostałem od kolegi mechanika i w sumie tylko koła nim w samochodzie dokręcam. Teraz będzie mały na 1/4" 2,5-25Nm. Z tymi kluczami mam pełen zakres do swoich zastosowań aczkolwiek do pełni szczęścia pzydałby się jeszcze jeden kompatkowy 3/8 do pracy z końcówka oczkową 17mm o sile 25Nm :).

Tak.. Też lubię dobre narzędzia. :-) i mam ich sporo.

 

Ps Przydałby się jakiś dobry stojak serwisowy do karbonu w dalszej przyszłości.

Edytowane przez Błyskawiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mały 2,5 -25Nm polecam Were ,mam go już ponad pól roku i sprawuje się świetnie

 fab61283e6fa5e33gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną were rok.

Polecam bardzo. Zakres 1-25

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa gdzies porownania ktory sztywny widelec jest mocniejszy mosso czy force? Mowie o sztuwniaku mtb pod kolo 29" skok amora 100mm mocowanie pod tarcze . os 9mm

Bylem nastawiony na widelec mosso m3 pro ale nigdzie nie sa dostepne. Zostaje force ale wyglada na delikatniejszy od mosso

 

 

Chyba ze ma ktos jakies propozycje innego widelca do 500zl

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem rower z serwisu, założone: nowe koła (obręcze dt 545d, piasty novatec d041/42, 36 szprych sapim leader na koło), hamulce sram level tl i łańcuch xtr 10-rzędowy.

 

 

Koła cholernie sztywne, zupełnie inne odczucia z jazdy, poprzednie "pływały".

Zaskoczyła mnie tylna piasta - kiedy poruszałem bębenkiem trzymając ją w dłoniach wydawała się głośna, podczas ledwie ją słyszę - cyka ze zdecydowanie większą częstotliwością i znaczenie ciszej niż shimano, co akurat trafia w moje upodobania.

 

Hamulce zaskakują przede wszystkim modulacją - dość długi skok klamki i bardzo liniowy przyrost siły hamowania.

Co więcej zupełnie ciche podczas hamowania jak i jazdy - na szczęście tarcze nie dzwonią i nic nie ociera, wyjmowałem i zakładałem koła ponownie, zero problemów.

 

Łańcuch jak łańcuch:)

 

Ogólnie rower zyskał na sztywności, już mi "mentalnie" nie brakuje sztywnych osi.

Teraz wszystko działa jak należy, w końcu mam wrażenie, że niczego nie mam ochoty zmieniać.

 

Jestem zadowolony :)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dotarły w końcu wszystkie fanty.

 

post-99519-0-07391800-1551383161_thumb.jpg

 

Rower też dotarł... Jutro od południa wolne więc będzie zabawa i testy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam wrażenie, że hamulce sram oferują lepszą modulację (przynajmniej do pewnego pułapu cenowego), choć subiektywnie shimano wydają się mocniejsze.

 

Miałem spory dylemat, ale na forum SB trafił się komplet zdjęty z niemal nowego roweru za śmieszną cenę i to przesądziło.

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dużo serwisowałem Srama i Avida. Właściciele generalnie mieli kiepskie opinie . A sam serwis wredny . Jestem zwolennikiem Shimano i Magury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.