Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, taki dylemat. Długo zastanawiałem się nad wyborem roweru i w końcu podjąłem decyzję. Trek Emonda SL. Byłem dzisiaj w rowerowym potargować się i ewentualnie zamówić sprzęt. Nastawiony byłem na model SL5 disc w kolorze emerald. Niestety okazało się, że w tym malowaniu dostępny będzie dopiero w styczniu. W związku z tym dostałem następującą alternatywę: czarna SL5 disc, albo czarna SL6 na hamulcach obręczowych. Inaczej pisząc: tarczówki i osprzęt 105 lub obręczówki i ultegra (tutaj też lepsze koła i karbonowy maszt). 9kg kontra 7,5. Na oba rowery jest fajny rabat. I co tu wybrać?

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-szosowe-wyczynowe/%C3%A9monda/%C3%A9monda-sl/%C3%A9monda-sl-5-disc/p/27880/?colorCode=black_red

lub

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-szosowe-wyczynowe/%C3%A9monda/%C3%A9monda-sl/%C3%A9monda-sl-6/p/24012/?colorCode=reddark_black

Ciekaw jestem waszych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam na obręczówkach ostatnio jeździłem prawie 20 tam temu ale dzisiaj mam tarcze i przy kupnie nowego roweru dalej chciałbym tarcze. Różnica w wadze jest ale z drugiej strony - czy jest to jakaś wyrocznia? Napęd Ultegra a 105 - obydwie grupy to 11s i różnica jest tylko w wadze - czyli 105 jest w zupełności bdb. Sztycę zawsze można sobie po roku wymienić, tarcz się nie dołoży. Nie chcę pisać o wyższości tarcz nad obręczowymi bo nie mam porównania ale przyjmując, że tarcze są efektywniejsze co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo - mnie to przekonuje. Sam raz o mało co (czyt. - jakieś 5 cm) nie zaparkowałem w bagażniku samochodu, który zajechał mi drogę, bez mocnych hebli nie jazda. A z tym jak z nożem - tępy nóż jest niebezpieczny dla użytkownika, nie ostry. Jeździłem chwilę na tarczówkach Ultegry - piekielne kotwice, podejrzewam, że hydrauliczne 105 niczym nie ustępują Ultegrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem obręczówek w szosie. Rower jest lżejszy. Subiektywne lepiej wygląda. Na dobrych heblach hamuje jak należy. ALE, Jeśli jesteś kolarzem ciężkim, bierz tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał bym tarcze w takim razie. Rozsądek zwycięża nad estetyką.

Jeszcze uwarunkowania terenu.

Góry? Płasko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emerald widziałem na zdjęciach i tak myślę, że nie oddają jego fajności. Wreszcie Trek zaproponował do swoich seryjnych rowerów ciekawe kolory, a nie tylko szary i czarny mat.

Jeśli idzie o teren to płasko. Jakieś małe hopki koło Kazimierza i nic więcej, a i tak rzadko w tamtym kierunku jeżdżę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozważył bym obręczowe. Na plus banalny serwis.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego względu waham się. Jeszcze taka ciekawostka. Ta SL6 na obręczówkach byłaby tańsza o 700 zł, mimo że ceny wyjściowe są identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zawsze będzie już tyle tańsza nawet przy odsprzedaży. Osprzęt wymieni się, tarcz nie dołoży się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup z tarczami i sztywnymi osiami.

Nowa 105 jest świetna, będziesz zadowolony.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego względu waham się. Jeszcze taka ciekawostka. Ta SL6 na obręczówkach byłaby tańsza o 700 zł, mimo że ceny wyjściowe są identyczne.

pomijając kwestię mocowań pod tarczowe a raczej ich braku to same hamulce tarczowe kosztują więcej od obręczowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rzuciłem sobie wyzwanie. Dorwałem ramę pod szosę, będę budował. Po pierwsze dla tego, że chcę mieć radochę z projektu budowania roweru, po drugie mam dobry rynek komponentów z drugiej ręki (często ledwo użytych), więc wydam mniej na początki przygody z szosą.

 

Plan jest taki:

Chcę zbudować na osprzęcie 105, na hamulcach obręczowych. Mozliwe że korbę wezmę nie od Shimano, ale na przykład FSA.

Koła już też mam -  Mavic Aksium Elite z kasetą 10-tką z Ultegry.

Bottom bracket na BSA.

 

Pytanie: Jak z kompatybilnością różnych serii grup Shimano. Czy klamki i mechanizm przerzutki musi być tej samej serii czy wystarczy że zestaw klamek będzie kompatybilny z 2x10 i przerzutki będą 2x10 i tylko ustawienie indeksowania?


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zbudowałem sam i to popieram.

Z tą kompatybilnością jest różnie.

Tiagra 10s jest kompatybilna tylko że sobą. Bo to jest grupa 10 o ciągu 11. Teoretyczne jej się da dac klamkomanetki 11s i będzie działać. Ale nie wiem czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zbudowałem sam i to popieram.

Z tą kompatybilnością jest różnie.

Tiagra 10s jest kompatybilna tylko że sobą. Bo to jest grupa 10 o ciągu 11. Teoretyczne jej się da dac klamkomanetki 11s i będzie działać. Ale nie wiem czy to prawda.

 

Bardziej chodziło mi o mieszanie dwóch generacji tej samej serii - czyli np nowe przerzutki 105 2x10 i starsze klamki 105 2x10. Albo odwrotnie. 

Ale tak jak patrzę, to chyba skończy się po prostu na kupieniu klamek  i przerzutek 105 z jednej serii, pewnie nowych. Ceny klamkomanetek trochę smucą tylko :P Okażą się najdroższym komponenetem.

Jak nie schrzanię, to jest szansa że wyjdzie fajny rower :)

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz ramę?

Wyrwałem cały frameset Kynesis UK AITHEIN EVO.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.