Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei sam budowałem swojego Gianta MTB jakieś 10 lat temu. Dawałem cały osprzęt z grupy XT, jedynie manetki od hamulców i przednią przerzutkę od SLX'a. Dzisiaj wolę kupić gotowy rower, nie chce mi się już bawić w kupowanie, szukanie części i składanie. Niejednokrotnie gotowy wychodzi cenowo podobnie lub nawet taniej (lekko używany lub z wyprzedaży).


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły nowy wyjdzie taniej niż składać na nowych częściach.

2 rowery obecne, jeden przeszły. Wszystkie składałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic gorszego niż obecny nowy rower prosto z fabryki. Najpóźniej 2 miesiące od zakupu trzeba go rozebrać w drobny mak. Zazwyczaj brakuje smaru, jest go tyle co kot naplakal, albo wcale; o kuzach na gwint ach nie wspominając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic gorszego niż obecny nowy rower prosto z fabryki. Najpóźniej 2 miesiące od zakupu trzeba go rozebrać w drobny mak. Zazwyczaj brakuje smaru, jest go tyle co kot naplakal, albo wcale; o kuzach na gwint ach nie wspominając

Chyba trochę przesadzasz. Mam kolegów, którzy czynnie uprawiają kolarstwo górskie i kupują rowery salonowe. Fakt, modyfikująca je często, ale jeszcze od nich nie słyszałem, aby rower po wyjechaniu z salonu nie nadawał się wręcz do użycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Większość nowych wymaga rozbiórki.

 

Koledzy teraz też składali moimi rękami parę fajnych zabawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rzuciłem sobie wyzwanie. Dorwałem ramę pod szosę, będę budował. Po pierwsze dla tego, że chcę mieć radochę z projektu budowania roweru, po drugie mam dobry rynek komponentów z drugiej ręki (często ledwo użytych), więc wydam mniej na początki przygody z szosą.

 

Plan jest taki:

Chcę zbudować na osprzęcie 105, na hamulcach obręczowych. Mozliwe że korbę wezmę nie od Shimano, ale na przykład FSA.

Koła już też mam -  Mavic Aksium Elite z kasetą 10-tką z Ultegry.

Bottom bracket na BSA.

 

Pytanie: Jak z kompatybilnością różnych serii grup Shimano. Czy klamki i mechanizm przerzutki musi być tej samej serii czy wystarczy że zestaw klamek będzie kompatybilny z 2x10 i przerzutki będą 2x10 i tylko ustawienie indeksowania?

FSA to jest syf.

Osprzętem spokojnie możesz mieszać, jeżeli dysponujesz wiedzą to nawet miksujesz między producentami, czy nawet różnymi grupami również jeżeli chodzi o obsługę danej liczby biegów ( klamka 7s, a kaseta 8s).

Aksiumy są miękkie, jak ważysz trochę to je pogoń. Piasty ok ale obręcze średnie, Cosmic to już co innego i te mogę polecić.

Jak masz dobrą sztywną ramę  to ma sens i  można się bawić. Koła nie muszą być drogie, tu podejrzewam, że dobre sztywne alu będą w zupełności wystarczające. Podstawowy Cosmic Mavic`a ( Elite S, 2016 r) z Chin to jakieś 5-6 stów z przesyłką, ichnie JKlapiny taniej.

Klamki starczą Tiagry 4600 na Ali 3 stówki z hakiem za komplet, ale zdecydowanie brałbym tu Microshift ze względu na ergonomie i sztywność ( no i nawet wagę) Koszt takich 10s podobny -3 stówki z przesyłką.

Przerzutkę możesz użyć Sory 9s, Podobnie Korbę ze zintegrowana osią. Hamaple Tektro np R741, R559 + szare wkładki i wylecisz przez kierę.

 

Za śmieszny hajs można mieć naprawdę spoko sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cenę FR5 mam 2 komplety Cosmiców, które je zjadają.

Nie oznacza to że FR5 to są złe koła.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwalę co mam i mi się dobrze sprawuje :)

Też osprzęt tiagry 4700 chwalę. Hamulce jedynie mam 205 na okładkach swiss stop. Bo tu mi brakowało. :D

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSA to jest syf.

Osprzętem spokojnie możesz mieszać, jeżeli dysponujesz wiedzą to nawet miksujesz między producentami, czy nawet różnymi grupami również jeżeli chodzi o obsługę danej liczby biegów ( klamka 7s, a kaseta 8s).

Aksiumy są miękkie, jak ważysz trochę to je pogoń. Piasty ok ale obręcze średnie, Cosmic to już co innego i te mogę polecić.

Jak masz dobrą sztywną ramę to ma sens i można się bawić. Koła nie muszą być drogie, tu podejrzewam, że dobre sztywne alu będą w zupełności wystarczające. Podstawowy Cosmic Mavic`a ( Elite S, 2016 r) z Chin to jakieś 5-6 stów z przesyłką, ichnie JKlapiny taniej.

Klamki starczą Tiagry 4600 na Ali 3 stówki z hakiem za komplet, ale zdecydowanie brałbym tu Microshift ze względu na ergonomie i sztywność ( no i nawet wagę) Koszt takich 10s podobny -3 stówki z przesyłką.

Przerzutkę możesz użyć Sory 9s, Podobnie Korbę ze zintegrowana osią. Hamaple Tektro np R741, R559 + szare wkładki i wylecisz przez kierę.

 

Za śmieszny hajs można mieć naprawdę spoko sprzęt.

Nie wiem co rozumiesz przez ważysz trochę (bo dla każdego to pojęcie zaczyna się przy innych liczbach na wadze). 75kg to nie jest jakoś strasznie dużo moim zdaniem i chyba się pode mną te koła nie złamią ;).

 

Czyli zamiast FSA (skoro syf...szczerze to raczej myślałem że szanowana firma) co byś polecał? Bo myślałem czy po prostu korby Shimano ale też myślałem o SRAM s-900/s-952.

Nie kumam jednej rzeczy. W specyfikacji ramy mam napisane że korba musi mieć 52 zeby. Nie wiem skąd oni to sobie wymyślili i czemu miałbym nie móc wsadzić z blatem 50


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już Ci pisze pogoń te plasteliny. Korbę użyj tak jak pisałem 9- kowej Sory, a nawet jakiegoś kompakta na kwadrat. Będzie to spokojnie działać z łańcuchem 10s. Sorry chłopie, ale patrzę na tą ramę i tu nie ma co świrować, wydasz tylko hajs i się zawiedziesz. Dobre koła sobie tylko do niej kup. A wiesz czemu piszą pod 52? A dobra nie napiszę bo się załamiesz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już Ci pisze pogoń te plasteliny. Korbę użyj tak jak pisałem 9- kowej Sory, a nawet jakiegoś kompakta na kwadrat. Będzie to spokojnie działać z łańcuchem 10s. Sorry chłopie, ale patrzę na tą ramę i tu nie ma co świrować, wydasz tylko hajs i się zawiedziesz. Dobre koła sobie tylko do niej kup. A wiesz czemu piszą pod 52? A dobra nie napiszę bo się załamiesz jeszcze.

Jak już chcesz być pomocny i coś wiesz to napisz, a nie stajesz w pozycji "wiem, ale nie powiem".

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego bo nie przypuszczają, że takie cieniasy jak my na tym jeżdżą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego bo nie przypuszczają, że takie cieniasy jak my na tym jeżdżą :D

No to nie wiem czy jest jakiś powód, którym mogę się przejmować mniej niż tym :P


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz być pomocny i coś wiesz to napisz, a nie stajesz w pozycji "wiem, ale nie powiem".

Tu nie ma wiedzy magicznej. Tarcza 52, to stare w ch geo i tu nie trzeba być nie wiadomo jakim znawcom, bo po główce widać jasno. Sobie sprawdź lepiej gwinty w mufie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się. Nie miałem.

Zawsze mi odstraszało od kół Shimano to, że występują tylko na kulkach.

 

Lg są lżejsze niż te na stronie.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Shimano?

Też są przecież ok.

Tutaj przykładowa ich specyfikacja: https://www.dadelo.pl/kola-rowerowe/

 WH6600, 6700, 6800 ok tylko cenaaaa

 

Zawsze mi odstraszało od kół Shimano to, że występują tylko na kulkach.

 

 

A to coś nie tak?

 

Lg są lżejsze niż te na stronie.

Waga to nie wszystko.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, że nie tak.. Shimano do wszystkiego ładuje kulki. Jakoś tak bez uzasadnionego powodu mnie to odstrasza. Pewnie by mi przeszło jak bym pojeździł. Shimano ma fajne kółka modeli wyższych, te co podałeś. Ale cena odstrasza często.. 6800 jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I piny. Piny i kulki to gwarancja, maszyny i spinki to można by rzec wygoda, co dla mnie jest bez różnicy.

Przejeździłem w życiu na wielu piastach tych na klasycznych konusach jak  i maszynowych. Szkopuł tkwi w użytych materiałach i precyzji wykonania. Górna bieżnia ma tendencje do pękania w łożyskach maszynowych od działania na nie sił bocznych, ale spoko to są sytuacje jednostkowe i marginalne ( jak to się mówi pech).

Cena odstrasza dlatego uśmiecham się do friendów z za wschodniej granicy. Biorę zazwyczaj na maszynach, bo cena łożysk w razie gdy pierdyknie śmieszna, a wymiana też łatwa pomimo, że konusy też, tylko nie zawsze od ręki można dostać odpowiedni.

 

Mimo to polecam się karnąć na omawianych Ultegrach, albo nawet na zabytkowych 1055 ( 105).

 

Ostatnio kupiłem takie przełaje za 420 łącznie z przesyłką.

 

69597188_3039420986198616_76635256596746

 

69926592_3039422122865169_20070984844018

 

69912724_3039422222865159_85051771318551

 

69912724_3039422222865159_85051771318551

 

69582819_3039422382865143_68037340452272

 

Do takiego sprzętu:

 

69727522_3039420762865305_10912515982119

 

A tak się zap..la tym po lesie:

https://www.strava.com/activities/2678806094

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mną chodzą koła na lekkim stożku.. Ale nienawidzę sensu wymiany bez potrzeby.

Może jak ciężko uszkodze fulcrumy. A na to się nie zanosi :P . Nawet jeszcze centrowane nie były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.