Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę zabawy jest z zapięciem szczęki więc to się nie odepnie samo z się a ochrona dodatkowa jest. Egzo nie mądruj bo ten co pokazujesz też (jak i wiele innych lekkich) ma szczękę donitowaną tyle, że na stałe. To nie jest monolit tylko dwa oddzielne elementy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Bella Super DH z odpinaną szczęką i ubrałem ..... jeden raz. 

Jeżdzę bez szczęki.

Kask ff jest wyraźnie cięższy, gorzej widać, gorzej wentyluje i mało wygodny.   

Nie namawiam Cię na zrezygnowanie bo sam nabyłem i ma to zwiększać bezpieczeństwo. Nie wiem gdzie jeździsz ale tam gdzie ja jeżdzę (nie korzystam z bike parków z wyciągami) nie widzę potrzeby ubierania ff. Zresztą koledzy mi odradzali ale ja wiedziałem swoje  :lol: i szczęka obecnie zawsze zostaje w domu. 

 

IMG-4476.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w Saalbach spękałem i wypożyczyłem fullface'a a mój został w hotelu. W Srebrnej Górze nie miałem, ale przydałby się.

Generalnie nie zjeżdżam ekstremalnie, tylko flow i niewiele skaczę, ale przywiązałem się do wyglądu swojej szczęki...  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zdecydowałem się na odpinaną szczękę choć mam drugi otwarty.

Też nie jeżdżę ekstremalnie choć lubię czasem (jak znam choć trochę trasę) zaliczyć dropa.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns, to nie monolit? Toś mi teraz zabił klina..

Oglądałem foxa proframe i tam ta szczęka to jest śmiech na sali.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatna.

Przesadzili z otworami015209f68ea6d617fb8e1cc56ba52e09.jpg

 

Pasuje mi leatta na żywo też zobaczyć.

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatna.

Przesadzili z otworami

ehhh

znasz powiedzenie "na oko"? Zobaczyłeś foto, na nim otwory wentylacyjne w szczęce i na profesorskie oko wydałeś werdykt. No nie przystoi tak. Sugerujesz się tym, że tam gdzie więcej plastiku będzie mocniejsze co nijak ma się do rzeczywistości w wielu przypadkach. Ten Fox równie dobrze może wytrzymać 2x mocniejszy dzwon niż inny lepiej zabudowany kask.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatna.

Przesadzili z otworami

 

Pasuje mi leatta na żywo też zobaczyć.

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

Chyba musisz trochę więcej mechaniki liznąć to przestaniesz takie rzeczy pleść bo Ci się wydaje. Jak myslisz, który element przenosi większe obciążenie:

Conventionel-vs-Additive-1.jpg


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten na dole, ale ten u góry jest ładniejszy :D

 

No oba przenoszą takie samo. Ale ten na dole tyle mniej materiału ma przecież ;)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oba przenoszą takie samo. Ale ten na dole tyle mniej materiału ma przecież ;)

Ale na dziesięć śrubek jest...;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh

znasz powiedzenie "na oko"? Zobaczyłeś foto, na nim otwory wentylacyjne w szczęce i na profesorskie oko wydałeś werdykt. No nie przystoi tak. Sugerujesz się tym, że tam gdzie więcej plastiku będzie mocniejsze co nijak ma się do rzeczywistości w wielu przypadkach. Ten Fox równie dobrze może wytrzymać 2x mocniejszy dzwon niż inny lepiej zabudowany kask.

Miałem go w łapach i na głowie.

Fakt, może sie źle sugeruje. :)

 

W sumie to jeden z najlepiej sprzedawanych kasków tego typu. A o czym to świadczy

Mi też on wizualnie nie podchodzi

 

Dobra. Macie rację. :)

Mój błąd

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na dziesięć śrubek jest... ;)

Ale też sporo mniejszych ;)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Macie rację. Mój błąd

musisz być bardziej asertywny  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inż elektronik myśli inaczej i to widzę często.. :P

 

Dalej nie mam jakiejś odpowiedzi co do wyboru kasku..

Lżejszy ff. Integralny, mam kask otwarty, nie potrzebuje z odpinaną szczęką. Nie podoba mi się proframe. Prowadzi leatt dbx 4.

Co jest jesscze co by brać pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ostatnio dla siebie FF ale lekka waga nie była czynnikiem który uwzględniałem - ważę sporo więc jak w coś walnę to kask też musi sporo przyjąć. Najlepiej mi leżał IXS Xult, możesz jeszcze przymierzyć FOXa RPC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ixs trigger jeszcze widzę, że można pod uwagę wziąć

 

Rpc mocno przekracza budżet

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ważyłem foxa rampage ff i waga pokazała 1390 a to nie jest najcięższy kask. Napatoczył się w windzie kumpel motocyklista z kaskiem na motor, biorę do ręki jakieś to lekkie, napisy już ledwo widoczne, ale mówi nie pamięta 1,5kg nie ma, może 1300. Wiadomo inny rozmiar itd. ale i tak obstawiałem 2,5kg No to wujek google. Kaski motocyklowe rzeczywiście mają 1300-1600. Ale tam jest szybka, wywietrzniki, przełączniki. Do rowerowego trzebaby jeszcze doliczyc wagę gogli ;) I znowu ten sprzęt rowerowy zaśmierdział mi mocną ściemą marketingową, łącznie z czesto wiekszymi cenami... To tyle odnośnie FF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylowany ff będzie mieć wagę w granicy 800g. Poniżej kilograma. Proframe 750g dla m, dbx4 850, ixs triger 600g ( dziwnie mało. Może dla s )

 

Waga brana ze stron. Nk i do tego dochodzi waga gogli

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym piszę, nie mieli pomysłu na obniżenie wagi to zrobili max. otworów, w pełnych wspomagali się carbonem. Jednak wersje standard to nic szczególnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatna.

Przesadzili z otworami

 

Pasuje mi leatta na żywo też zobaczyć.

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Jak dla mnie to pokazany przez Ciebie leatt dbx 4 to to samo co fox profreme, który był pierwszy, reszta to pewnie niuanse pod indywidualne preferencje. Dbx jest chyba droższy, nawet w promocjach. Nie ma MIPS, ale czy to pozycja obowiązkowa czy nie to zdania są też podzielone, jest grono, które twierdzi że kolejny zbędny pierdalnik na pewno licencja dla technologii, która podnosi cenę, bo producent musi za nią zapłacić.

Dla mnie MIPS ma inną zaletę jaką zauważyłem, te kaski są większe i łatwiej założyć je na czerep i nic nie uwiera - możliwe, że to skutek uboczny dodatkowego elementu, miski. Jednak zjawisko potwierdziło się u kilku producentow i u tego samego producenta. Przykładowo Fox Rampage w tym samym rozmiarze vs Fox Profreme.

Przy wydaniu większej kasy warto zwrócić uwagę czy dostępny jest u producenta jako część zamienna daszek a najważniejsze gąbki. Nasiąkają potem, przecierają się i ostatecznie rozwarstwiają.

Jeżeli znajdziesz rozmiar dla siebie a pewnie tak przyjrzyj się MET Parachute - kompaktowy, dużo otworów, idzie trafić w promocjach za ~500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo podobne.

Leatt nawet tańszy. 850-1000

Fox- 900-1200

 

Met najtańszy. Ale kompletne mi jego wygląd nie podchodzi. Gorsze jak proframe..

 

 

A nie.. jest nowa wersja. I na nią można już patrzeć :) w sumie nie wiem czy nowa.

Nie integralna. Ale znośna

 

Leatt ma swojego mipsa. Turbine 360 to się zwie i oni to też do motocyklowych kasków ładują3965e64f2fd521498d5b1ade6072569a.jpg67b2316cae4c0c5b6ff72f3187123f8e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję, że TY znowu rozmawiasz sam ze sobą jak na teoretyka przystało bo wiesz najlepiej i minie sporo miesięcy nim zdanie zmienisz (napaliłeś się i już, a kask tylko wygląda do pierwszego przejazdu, z biegiem czasu jest coraz gorzej bo to kolejny ochraniacz - ma dzialać a nie wyglądać, spoci się, porysuje od odkładania na ławki i murki, wieszania na kierownicy, na zmęczu nie będziesz dla niego szukał ołtarzyka z mikrofibry, żeby nie zarysować.Po prostu kawałek drogo obrobionego styropianu). Za profreme dałem 650zł z bikester. DBX ma jakiś system pochłaniania energii i pewnie działa, ale ja chyba wyraźnie napisałem, że nie rozmawiam o zasadności zastosowania tych technologii tylko, że dla wkomponowania miski MIPS o taki a nie innym rozmiarze raczej musieli powiększyć skorupę i jest więcej miejsca dla głowy. MET Parachute ma tą zaletę, że jest bardzo kompaktowy (mały objętościowo na zewnątrz) co za tym idzie nie wygląda się w nim jak z kołem od kombajnu na głowie. Nim mniej wszelkiej maści bagażu w ENDURO/Trail tym lepiej, ale to już wyjaśnił TeJot! Powyżej 30 stopni C jechać w każdym kasku to żadna przyjemność nawet jak ma 50 otworów i obojętnie czy jest ze szczęką czy nie bo pot i tak zalewa czoło. Są natomiast miejscówki, szczególnie te skaliste gdzie lepiej mieć również szczękę. Ci co ostro haratają w DH nawet nie biorą pod uwagę rozmów jakie my prowadzimy tylko od razu kupują minimum:

 

https://www.bikester.pl/100-status-kask-fullface-szary-606217.html

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zdecydowałem. Nawet go nie mierzyłem. A to podstawa.

650 za proframe? Promocję trafiłeś?

 

Zmieniając temat, bo kask ff to odleglejsza sprawa.

 

Porządne platformy do 250 zł? Maks 300.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.