Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Nie Ty pierwszy i nie ostatni.

Canyon coraz częściej leci w kulki, ceny coraz mniej korzystne w stosunku do konkurencji, z dostępnością nie najlepiej.

Zdziwię się jak coś wskórasz...


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie wskóram, to niech się w dupe pocałują i idę tego samego dnia do lokalnego sklepu po scotta geniusa 940.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak jest ze wszystkimi, przez to trwałem przy Caprze mimo jaj jakie mi zgotowali w samy środku sezonu. Było jeżdżone mimo wiatru, przez niego odczuwalna -10

0c026d499538f3ecaf36136c652ec1af.jpg

Zadzwonisz i co im zrobisz? Jedyne co usłyszysz to sorry, ale nie mamy pańskiego płaszcza ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobię.. nic nie zrobię poza anulowaniem z miejsca.

Ale lepiej mi będzie jak kogoś przez telefon opi***ole. :P

 

No i idę potem zaraz po geniusa 940. W którym znowu mam mętlik z rozmiarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opierdolisz kogoś kto nie ma nic do powiedzenia w sprawie dostępności towaru i powtarza co mu przekażą.

Szkoda nerwów...

Lepiej od razu szukaj czegoś innego, bo znam przypadek kilkukrotnego przesuwania przez Canyona terminu, a na koniec anulację zamówienia, bo na horyzoncie widać już było nową kolekcję. Klient chciał jakiś rabat w ramach przeprosin, ale został wyśmiany. Nie usłyszał ani zwykłego przepraszam, ani nawet pocałujta w d*pę wójta...


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastępstwo jest i to na miejscu

Genius 940

Ronsom 920

Ronsom prowadzi po rozmowie z burnsem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

170mm p+t... wiem, ze teraz rowery z takim skokiem podjezdzaja zaskakujaco dobrze, ale trzeba sobie szczerze odpowiedziec na pytanie, czy ma sie odpowiedni teren I skilla:);) zeby wykorzystac potencjal tego sprzetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Romi. a to nie jest tak, że skil większy przy mniejszym skoku ? Bo na  czym się wcześniej wywalisz stojąc na pedałach jak kłoda ? 120mm czy 200mm - szczególnie jeżeli wirtualny punkt obrotu powoduje, że tylne koło idzie do tyłu wraz ze wzrostem ugięcia ? 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teren pod to jest.

A ze skilem, jak burns mówi. Na czym łatwiej zaliczysz glebe?

On ma tego twinlocka. Można go zablokować na 120 albo całkowicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa skoku przez las

d09a222e04ba7b5c151887d072a717d7.jpg

 

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Dziwne te fulle.. Takie pokraczne he he

 

Fulle ładne,tylko te dampery wyglądają delikatnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

170mm p+t... wiem, ze teraz rowery z takim skokiem podjezdzaja zaskakujaco dobrze, ale trzeba sobie szczerze odpowiedziec na pytanie, czy ma sie odpowiedni teren I skilla:) ;) zeby wykorzystac potencjal tego sprzetu...

 

tutaj się zgodzę, rower z takim skokiem trzeba potrafić i mieć gdzie wykorzystać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

160 Spectrala vs 170 ronsoma to nie jest szatańska różnica.

Taka tam tarowska miejscówka

 

https://www.facebook.com/groups/141919703080847/permalink/485827822023365/

 

Otworzy się to?

 

Gdze z pewnością jest :) a o wyjazdach też się myśli

 

 

Nie chcę ktoś rewerba 100mm?

Tyle mi z GT zostało

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj się zgodzę, rower z takim skokiem trzeba potrafić i mieć gdzie wykorzystać

 

Po czym wnosisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnosisz?

 

dla mnie rower ze skokiem np. 170/170 daje na pewno dużo frajdy i spokojnej głowy bo ma się co uginać ale to są już rowery do katowania w bajk parkach i na trasach enduro czyli ogień w dół 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzo waży jakieś 50kg... jak już się spoci ;)

Z tych 170mm ugnie może ze 120 (jak się mocno postara) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy będzie zapas :P

160 na hornecie kolegi jak go pod siebie napompowałem, pracował całym skokiem :)

 

 

Chcesz kupić 130... " mało, domkniesz, braknie ci "

Chcesz 170 ... " za dużo, nie użyjesz "

 

Można narzekać na za mało skoku. Ale na za dużo?

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napompowałeś pod siebie czyli jak? Jak ja pompuję na SAG to wychodzi mi +10kg wg tabeli

Skoku nigdy za dużo - niby - ale ja - od dawna wzdycham do Santy i gdybym miał budżet - stałbym przed wyborem Higtower czy Megatower. I wiem, że Megatower kusi, bardziej mi się podoba ale dla mnie to rower ponad moje możliwości. To trochę jakby ktoś ogarniał na szczycie swoich możliwości e92 M3 na torze i dołożył do niego kompresor. Fejm przed kumplami jest ale na torze pożytku z dodatkowych 100KM nie widać bo fura gwizda tylko... Ja w górach na razie ograniczałem się głównie do tras flow i tam 130mm skoku jest w zupełności wystarczające, gdybym miał kupować drugi rower - nie widzę, powodu by przesiadać się na np 170mm. Na trasach naturalnych - ok, tam się przydaje skok. Na razie zaliczyłem "Dziką" w Kasinie i "Otika" w Szczyrku chociaż tutaj po prawdzie - nie całą. Czemu nie jechałem np "starego zielonego" w BB chociaż bardzo chcę? Bo pokusa Twistera zawsze była silniejsza. 

To ile skoku - każdy ma swoje argumenty, grunt, żeby nie wyszła historia pt "kupuję nowy rower a im więcej skoku tym lepiej". Później na byle singlu takiego "kozaka" na enduraku za 30kzł objeżdżają ludzie na ht, gul mu skacze, na pierwszej bardziej wymagającej bandzie wypada z trasy i kończy się złamanym obojczykiem, ramą czy jednym i drugim 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustanowienie na sag.

 

W samym Tarnowie i na około mam naturalnie trasy po lasach. Okoliczne miejscowości do 40 km też.

 

Za dużo jeżdżę bym na rowerze swoje możliwości przeceniał i kozaczył. Ronsoma, co oczywiste będzie się trzeba uczyć i skil będzie rósł.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu zapytam o poradę w sprawie roweru ;)

Obecnie mam btwina 100 oraz Bergamont sweep 4.0 z 2016 roku.

Btwina kupiłem z drugiej ręki, aby sprawdzić jak się jeździ z barankiem.

 

Planuję oba te rowerey sprzedać na wiosnę, a teraz chciałbym kupić jeden, "wszechstronny"

Rower z prostą kierownicą, bez amortyzatora, do miasta (70%) lasu (20%), gór (10%)

 

Coś w ten deseń, https://www.dobrerowery.pl/giant-toughroad-slr-0-blue?from=listing

Nie przywiązuje się do rzeczy i być może będę chciał go sprzedać po niedługim czasie, więc istotna jest dla mnie atrakcyjna cena względem katalogowej.

Znacie jakieś strony gdzie są faktycznie wyprzedaże rowerów ? Mogą być strony zagraniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Romi. a to nie jest tak, że skil większy przy mniejszym skoku ? Bo na  czym się wcześniej wywalisz stojąc na pedałach jak kłoda ? 120mm czy 200mm - szczególnie jeżeli wirtualny punkt obrotu powoduje, że tylne koło idzie do tyłu wraz ze wzrostem ugięcia ?

 

Burns skilla sie ma, albo dopiero sie nad nim pracuje;);) ja rower dobieram do terenu, po ktorym najczesciej jezdze I pod swoja wyobraznie I zapedy;);)... wiem, ze niby 20mm skoku, wydaje sie nie robic roznicy... ale, przynajmniej dla mnie, roznica miedzy rowerem o skoku 140, a 160 jest znaczaca... ten drugi bedzie mial najprawdopodobniej wiekszy WB, Inna zachowanie zawieszenia i czesci dobrane pod ciezszy teren(opony, kola, amortyzacje)

Nie moge nikomu powiedziec, jaki rower ma kupic, ale jak kolega egzo ma obudwa rowery na miejscu, to chyba nie bedzie problemu, zeby przetestowac obydwa I zdecydowac na podstawie wlasnych preferencji:)

Znaczy będzie zapas :P

160 na hornecie kolegi jak go pod siebie napompowałem, pracował całym skokiem :)

Chcesz kupić 130... " mało, domkniesz, braknie ci "

Chcesz 170 ... " za dużo, nie użyjesz "

Można narzekać na za mało skoku. Ale na za dużo?

Idac tym tokiem myslenia, nie pozostaje Ci nic innego jak DH z 200mm skoku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsumie to bezcelowa dyskusja... kup, co Ci pasuje I co uwazasz za sluszne, na koniec dnia, to Ty bedziesz na tym jezdzil:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.