Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

działa Wam strona YT ?

 

Burns - żyje :) nie mogę nic odpalić i zobaczyć szczegółów do poszczególnych rowerów na ich stronie

03_CAPRA29_CF_Pro_Ghostship_Green_Front_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Co do napędu, to praktycznie nie zmieniam przerzutek, chyba że jakaś górka się trafi. Dlatego też wcześniej rozważałem Octane One Kode. Nogi mam raczej mocne. Kadencja 80 na trasie 2x38 km. Ogólnie nie jeżdżę za dużo na rowerze ale chciałbym to zmienić.

Jeszcze o tym myślałem, ale jak dobrze widzę nie ma sztywnych osi.

https://www.dobrerowery.pl/giant-toughroad-slr-0-blue?from=listing

W najbliższych dniach wybiorę się do sklepu i przymierze się do Fuji i breezera, akurat takie mają."

 

To najlepsze wyjście. Idź i zobacz w którym ci najlepiej. Co do Żanta :) to o tyle że jest prosta kiera, musisz się przymierzyć do baranka i do prostej.

Edytowane przez sbsqad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Capra ma teraz 170 z przodu a tył ile ?

Nie mogę doczytać, bo wszystko działa z tyłka, ale po rozmiarze dampera sądzę, że to też przekłada się na 170mm

No i rama nie jest w Jotę z 2019, 3mm różnicy i kąt główki i podsiodłówki 0,5 stopnia mniej - może to wynikć  grubości lakieru  :D  :lol:  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialiśmy o tym kto (ja) i dla czego woli Aluminium od Carbonu = więc to mamy wyjaśnione.

Ja nadal nie rozumiem tego parcia na carbon i usilnego uśmiercania alumium jak w przypadku YT, bo zysk z tego niewielki a problemów więcej. Chyba, że takie mamy czasy i łatwiej produkuje się tą tekturę.

Tylko czemu robią takie hallo wypuszczając wersję LTD z czystego gołego aluminium (wiadomo, dla wyciągnięcia kasy, czymś trzeba podgrzać atmosferę)

Nie ma AL w modelu Jeffsy, została jedna aluminiowa Capra w wersji very bida!

 

Przejdźmy do konkretów dla rowerów Full na przykładzie enduro Capra 29:

- Wersja Aluminiowa Capra Base = waga 15,6kg

- Wersja Carbon bieda Capra Comp = waga 15,4kg

-- Wersja Carbon Capra PRO = waga 14,9kg

-- Wersja Carbon FULLWYPAS PRO Race = waga 14,8kg

 

Wagi dla tego samego rozmiaru, raczej prawdziwe na pewno nie zaniżone (może Niemcy nauczeni przypałami koncernów samochodowych). Moja XL29 waży 16kg 

Nie mamy wagi samej ramy, nie mamy wagi podzespołów i nie mamy rowerów na tym samym osprzęcie, ale raczej trafnie założyć można, że nim rower na wyższej grupie osprzętu tym ona lżejsza.

 

W takim wypadku ja się pytam jakie hallo z tym carbonem jeżeli różnica w wadze tyle co dobre siku ?!? (odejmować każdy potrafi więc widać ile to gram 200/700/800) - dla mnie śmiech na sali (a jeszcze większy byłby jakby z tym samym osprzętem ważyły tyle samo).

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorem ( jak zaczęła działać strona ) przyjrzałem się nowemu rocznikowi YT i jestem naprawdę rozczarowany, Jeffsy nie ma w alu chociaż pisali gdzieś że może wypuszczą, Capra alu porażka, osprzęt dużo gorszy niż był, ogólnie lipa, jedyne co mi się podoba to kolory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ns na 2020 podobnie.

Karbonowe define.. a snabba alu 2 modele na słabym wyposażeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeffsy nie ma alu bo to była stara rama. Być może nie zrobią kopii węglowej tylko wypuszczą już kolejną, odświeżoną, kto wie. Może oleją temat i w ogóle zrezygnują z alu. Alu dalej się trzyma ale nie oszukujmy się - węgiel jest na topie. Ebajki niby drogie a sprzedają się jak złoto, coraz to nowe modele. W dzisiejszych czasach wytworzenie ramy z węgla raczej nie jest już droższe niż alu a pewnie nawet i tańsze, daje możliwości stworzenia ładniejszej ramy - która lepiej się będzie sprzedawać - koło się zamyka. Oni (producent) widzą słupki sprzedaży - jeśli alu się sprzedaje słabo to je odpuszczają, część klientów kupi węgiel, część (zatwardziali fanboje alu :P )pójdzie do konkurencji i tyle. Santa od dawna zepchnęła alu na margines i chyba nikt nie płacze z tego powodu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty w każdym temacie (czyli tutaj rowery i dział Seiko ) masz typowo konsumpcyjne podejście i karmisz nim właśnie producentów do trzymania się przy swojej jedynej słusznej polityce. Ciekawy jestem czy tylko tak pier, czy stoją za tym twoje prywatne ciężko zarobione pieniądze. Naprawdę chcesz tak karmić kabzy tych wszystkich korporacji, które produkują ten chłam ? (to trochę sporo kasy na tak krótką żywotność obecnych przedmiotów i takie wpisy znajdziesz od bardziej zamożnych krajów np. na FB pod wpisami YT)  

 

Tak to później wygląda:

 

https://www.facebook.com/Tuttomtbeciclismo/videos/498814484085384/

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dzisiaj wiadomym jest że produkcja w karbonie jest tańsza niż w alu czy stali. To że firmy narzucają nam karbon to nic innego jak czysty marketing. Szosa ok może materiał przyszłości itp ale w ciężkim enduro? Przecież tutaj sztywność uzyskuje się z innych elementów konstrukcyjnych roweru niż z osi suportu :D

Zobaczcie jak zmieniają się standardy i jak zataczają koło :D teraz znów wracają suporty na gwincie gdzie gwint był be i fe. Wracają sprężynowe widelce i sprężyny na tył przechodzą swój renesans. Wiele jest takich rzeczy.

Nie ma co się napalać na nowe co roku bo idzie zwariować od tego. To już dawno nie są pasjonaci dwóch kółek tylko korporacje z wyspecjalizowanymi ludźmi od zarządzania, finansów, marketingu i innych nawet niekiedy nie związani z rowerami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mam konsumpcyjne podejście? co do seiko to jestem na "nie", nie jestem ich klientem, który łyka "nowości".

Co do rowerów - chyba nie mam konsumpcyjnego  podejścia bo jak kupiłem fulla w 2017 tak mam go cały czas i nie widzę na horyzoncie powodów do zmiany na inny. I żeby nie było - jest z alu  ;) A napisałem to, co zauważyłem. Nie ja kreuję rynek i nie zamierzam robić jakichś krucjat. Dobrze wiesz, że jak coś się komuś nie podoba to może spadać. Niestety to, że sobie coś tutaj wypisujemy nie zmieni podejścia producentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, jeżdżę na Tribanie 100, świetny rower, ma natomiast niewielką przypadłość - spadający łańcuch z korby. Fabrycznie jest zamontowany taki plastikowy ząb, który ma zapobiegać spadaniu, ale nie jest skuteczny, czy macie jakieś sensowne rozwiązanie? Przychodzi mi do głowy tylko zakup jakiejś najprostszej przedniej przerzutki i jej montaż, żeby obejmowała łańcuch.

 

 

Dużo lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie wymiana suportu z dłuższą osią.

Spadanie łańcucha to norma w tych rowerach, spada , bo jest zbyt duży przekos na ostatnich 2-ch przełożeniach.

Przy osi 110 w suporcie które tam montują powinna być korba 2x i wtedy problem nie będzie występował, można i taką założyć.

Przy tym przekosie ten ogranicznik nawet jakby... to odradzam, będzie orało.

Koszt dobrego suportu np neco na kwadrat to jakieś 3 dychy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest zima niektórzy członkowie forum jeżdżą na rowerach zimowych. Rower zimowy jak sama nazwa wskazuje uzyskujemy latem, ze 100% recyklingu na miejscowym złomowisku. Jeśli ktoś jest zainteresowany jak wygląda rower zimowy mogę dołączyć foto.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja zimą jeżdżę na rowerze letnim. Ino grubo się ubieram :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zimą jeżdżę na rowerze letnim. Ino grubo się ubieram :-)

A to błąd. Sól Panie, zżera metal a aluminium zwłaszcza. Trzeba by myć rower po każdej przejażdżce zwłaszcza przy roztopach. No chyba że nie ma śniegu to można bez problemu. U nas jest śnieg, dlatego opcja złom to idealne rozwiązanie. Coś się zepsuje, coś się bez problemu wymieni zrecyclinguje znaczy się.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty w każdym temacie (czyli tutaj rowery i dział Seiko ) masz typowo konsumpcyjne podejście i karmisz nim właśnie producentów do trzymania się przy swojej jedynej słusznej polityce. Ciekawy jestem czy tylko tak pier, czy stoją za tym twoje prywatne ciężko zarobione pieniądze. Naprawdę chcesz tak karmić kabzy tych wszystkich korporacji, które produkują ten chłam ? (to trochę sporo kasy na tak krótką żywotność obecnych przedmiotów i takie wpisy znajdziesz od bardziej zamożnych krajów np. na FB pod wpisami YT)  

 

Tak to później wygląda:

 

https://www.facebook.com/Tuttomtbeciclismo/videos/498814484085384/

 

Orbea - masakra, gdzie to kurde takie złomowisko ?! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie wymiana suportu z dłuższą osią.

Spadanie łańcucha to norma w tych rowerach, spada , bo jest zbyt duży przekos na ostatnich 2-ch przełożeniach.

Przy osi 110 w suporcie które tam montują powinna być korba 2x i wtedy problem nie będzie występował, można i taką założyć.

Przy tym przekosie ten ogranicznik nawet jakby... to odradzam, będzie orało.

Koszt dobrego suportu np neco na kwadrat to jakieś 3 dychy.

Kaido tylko że mnie łańcuch spada przy wstrząsach- wjeżdżanie/zjeżdżanie z krawężnika itp., jest to nieprzyjemne, bo można zaliczyć glebę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Jeśli ktoś jest zainteresowany jak wygląda rower zimowy mogę dołączyć foto.

Dawaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteście w stanie wskazać modele damperów które nie montuje się na trunnion tylko "po staremu" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.