Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

. Nie lubię na forach ocen wydawanych pieniędzy :) kolega chce hamulce za 1500zl bo mogą my uratować życie a mowa o fanaberii, co dopiero mowa o uratowaniu życia. :)))

Albo zabić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było coś takiego kiedyś jak hope na 6 tłoków. Bier :P5eb0e0f817c8b8d2ffde16fed3b6414f.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbrojenia jakbyś wybierał się na EWS.

Może na początek naucz się jako tako korzystać z zakupionego sprzętu.

Enduro to zdecydowanie nie moja bajka, maraton mtb i szosa owszem i coś tam jestem w stanie ocenić.

Swego czasu zamieściłeś filmiki ze swoich jazd mtb i szosą i imo kiepsko to wyglądało, a mam wrażenie, że enduro jest zdecydowanie trudniejsze...


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolejny raz przymierzam się do kupna nowego roweru, myślałem o czymś Scotta lub Treka. Wpadł mi w oko taki: https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-6/p/28098/

Co o nim myślicie? Niestety muszę kupić XXL 196 cm wzrostu i 105kg wagi. Doradźcie coś sensownego, od dawna nie siedzę w tematyce. 

 

Bardzo dziękuję za pomoc.

Nikt nie podpowie? Jak poza tym sprawdza się rozwiązanie z jednym blatem z przodu? Chodziło mi dokładnie o ten model Treka:

https://m.bruegelmann.de/trek-bikes-procaliber-6-matte-metallic-gunmetal-874308.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbrojenia jakbyś wybierał się na EWS.

Może na początek naucz się jako tako korzystać z zakupionego sprzętu.

Enduro to zdecydowanie nie moja bajka, maraton mtb i szosa owszem i coś tam jestem w stanie ocenić.

Swego czasu zamieściłeś filmiki ze swoich jazd mtb i szosą i imo kiepsko to wyglądało, a mam wrażenie, że enduro jest zdecydowanie trudniejsze...

 

ocena ostra jak brzytwa albo jak te magury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podpowie? Jak poza tym sprawdza się rozwiązanie z jednym blatem z przodu? Chodziło mi dokładnie o ten model Treka:

https://m.bruegelmann.de/trek-bikes-procaliber-6-matte-metallic-gunmetal-874308.html

Pracując w sklepie Treka przez pewien okres czasu mogę ci powiedzieć tak:

Dla twojej wagi i wzrostu ciężko znaleść wytrzymały rower ze sklepu jako produkt gotowy i nie obraź się proszę o to ale waga ponad 100kg dla każdego roweru to dużo. Na korzyść Treka przemawia tylko dobra gwarancja. Gdy zrobisz coś z rowerem reklamują wszystko. Od strzelającej szprychy po pękanie ramy i wady w kolorze. Musisz tylko liczyć się z tym ze zapłacisz na start troszkę więcej niż konkurencja. I żyj w zgodzie z dealerem treka :) to dużo daje w takich przypadkach. Trek jest spoko wyborem. Taka jest prawda. Ze scottem spotkalem się z problemami z gwarancją w Szczecinie, nie wiem jak w kraju sklepy pomagają.

Ja brałbym treka ze wzgledu na gwaeancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbrojenia jakbyś wybierał się na EWS.

Może na początek naucz się jako tako korzystać z zakupionego sprzętu.

Enduro to zdecydowanie nie moja bajka, maraton mtb i szosa owszem i coś tam jestem w stanie ocenić.

Swego czasu zamieściłeś filmiki ze swoich jazd mtb i szosą i imo kiepsko to wyglądało, a mam wrażenie, że enduro jest zdecydowanie trudniejsze...

Filmy były i są. I z mtb i z szosy. Z szosy mniej. Jestem amatorem. Jak większość w tym temacie. Nawyków z xc muszę się odczuć. Oczywiste.

 

Ale powiedzenie, że jeżdżę jak totalny laik, jest już dla mnie obraźliwe...

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz niby jeździć enduro po tygodniu trzymania roweru w przedpokoju - PRO? Jak laik i lamer w jednym (i nic w tym obraźliwego nie ma) Równowagę na rowerze to większość zgromadzonych tu pewnie potrafi, tak od 4-6 roku życia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o Enduro. Bo tu święta racja

A o szosie na przykład czy długoletniej jeździe na gt. Bo do tego kolega się odniósł.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale enduro to nie tylko zjazd. Mylnie kojarzy się enduro ze zjazdem z plecakiem z zapasowymi dętkami i piwami :) (mimo że też tak jest fajnie). Enduro to zjazd podjazd prosta i wszystko w jednym. Dzika przygoda i nieznane trasy. Doświadczenie w xc i wydolność w maratonach zalecana jest nawet. Co to za ednuro gdzie rower trzeba podprowadzać bo noga miękka?

Edytowane przez sbsqad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wycieczkowo też jeździć wypada.

 

Noga akurat miękka.. ale biegi też :P

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to nie może być :) enduro to wg mnie nie przelewki. Ścigałem się xc i maratony ale prawidłowe enduro potrafi zeszmacić i to jest kawał rowerowego szaleństwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noga wynika z pewniej wady na nodze lewej.

 

Mam neurogenne uszkodzenie nerwów i nie mogę ruszać stopą w dół.

 

Miałem to operować, gdyż ortopeda twierdził, że to ścięgno. Poszedłem na konsultacje do neurologa. Zrobiłem emg. ***uj nie ścięgno. Musiał bym operować kręgosłup.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podpowie? Jak poza tym sprawdza się rozwiązanie z jednym blatem z przodu? Chodziło mi dokładnie o ten model Treka:

https://m.bruegelmann.de/trek-bikes-procaliber-6-matte-metallic-gunmetal-874308.html

w treku na plus w/w gwarancja. Podobno treki mają liche koła, ja nie narzekam ale z drugiej strony - jestem raczej z lżejszych riderów (waga waha się między 70parę-80kg). Jednoblat - eagle ma sporą rozpiętość ale wszystko zależy od podejścia - zakres spoko, stopniowanie gorsze - dlatego są fani 2x i 1x. Ja przerobiłem 2x na 1x w fullu i na razie jestem zadowolony chociaż kasety nie zmieniałem - poszedłem w miękkie przełożenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Właśnie z tą gwarancja nie wiem jak będzie, bo chciałem kupić rower nowy ale od pośrednika z zagranicy (korzystna cena). Trochę boję się tego jednego blatu z przodu w przypadku np. dłuższej trasy, lubię czasem założyć bagażnik i jechać na kilkudniową wyprawę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja treka jest World wide, w Polsce lubią robić pod górkę z uznawaniem gwarancji tylko dla tego że roweru nie kupiło się u nich. Można wykonać przegląd gwarancyjny który i tak jest niepotrzebny do uzyskania gwarancji w lokalnym salonie treka. Zapłaci się trochę więcej ale wtedy ogarniają już lokalni. Najlepiej zadzwonić do sklepu i zapytać że mam nowy rower treka i chciałbym gwarancyjny zrobić u was czy będzie wszystko Ok i ile kosztuje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, daj znać jak do tego podeszli. U nas w Szczecinie wyglądało to tak: rower nie kupiony na miejscu gwarancyjny 100 lub 200 w zależności jak skomplikowany rower. Pic na wodę bo nigdzie trek nie pisze i takim przeglądzie w celu uzyskania dalszej opieki :) ale klient który kupił rower dajmy na to u Niemca płacąc ciut więcej miał opiekę już w Szczecinie. U Ciebie może być podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, daj znać jak do tego podeszli. U nas w Szczecinie wyglądało to tak: rower nie kupiony na miejscu gwarancyjny 100 lub 200 w zależności jak skomplikowany rower. Pic na wodę bo nigdzie trek nie pisze i takim przeglądzie w celu uzyskania dalszej opieki :) ale klient który kupił rower dajmy na to u Niemca płacąc ciut więcej miał opiekę już w Szczecinie. U Ciebie może być podobnie.

Dzwoniłem się dopytać. Serwis gwarancyjny w zależności czy trzeba coś robić, ale max.90zł. i nie ma problemu z obsługą gwarancyjną. Nie wiem czy wymagany jest paragon z zagranicznego sklepu...... niestety nie mam się gdzie przymierzyć do ramy. Nie wiem czy brać XL czy XXL :unsure: . Pan mnie przekonywał jednak do mniejszej, bo będzie bardziej zwrotna. Ale ciężko o te rozmiary w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 tam jest śruba 50Nm, czyli praktycznie trzeba na tym stanąć i/lub mieć długą dźwignię. Ja nie wiem czy egzo waży 50kg,więc czym ma to zrobić?

 

Fajne te twoje wyliczenia, takie nie za prawidłowe.

50N (niutonów) to ~ 5kg więc 50Nm to oznacza że np. na 25 centymetrowy klucz trzeba zadziałać masą 20kg co potrafi zrobić ręką nawet średnio silna kobieta. Przy metrowej rurce wystarczy 5kg więc nie wiem na czym ty byś chciał stanąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.