Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówię, że ten i tego producenta, ale ten koleś raczej bez ściemy wyjaśni.

Pokaż synowi, to nakreśli punkt startowy.

https://youtu.be/FEvHXF49jkQ

Idealny rower na dojazdy do szkoly;);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam uchwytu do przewozu dwóch rowerów wewnątrz auta - rav4 '19.

 

Chciałbym coś, co umożliwi mi wpięcie widelca w standardzie qr, jak i z osią przelotową 12 mm, w ogóle najlepiej z wymienionym mocowaniem.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealny rower na dojazdy do szkoly;);)

Do szkoły to Wigry3

4809b6774e50223022e1586c05a23976.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie rozglądam się za jakimś obuwiem zatrzaskowym w stylu turystyczne. Mielibyście jakieś swoje propozycje.

Nie chce wydać miliona monet. Nawet nad najtańszymi z deca za 150zl myślałem. Tylko nie wiem jakie pedały do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pedały - shimano M520. Co do butów - but do jazdy na rowerze to nie but do miękkiego pomykania po chodnikach dlatego lepiej nie wychodzić z założenia, że miękka podeszwa to będzie się fajnie jeździć i chodzić. Podeszwa musi podpierać nogę a zbyt plastyczna może stwarzać problem przy wypinaniu. Do lekkiej jazdy same rzepy powinny wystarczyć chociaż klamra i tak jest pewniejsza i jest lepszym wyborem, ewentualnie BOA ale w tanich butach chyba się go nie uświadczy. But spd przez twardszą podeszwę nie pracuje jak zwykły adidas więc się nie rozciąga - jeśli kupi się zbyt dopasowane to będą po prostu za ciasne po kilku km jazdy. 

Ja gdy kupowałem spd chciałem kupić przyzwoity but za min kasy i padło na Shimano M089 - podeszwa ok, protektor na podeszwie jest (chodzić się da bez problemu), mają klamrę i nie kosztowały worka pieniędzy. Teraz ten model jest zastąpiony chyba przez ME300 (ME3) - jeśli utrzymali kopyto z M089 ( i ogólnie kopyto shimano) to są to buty na szczupłe stopy, osoby z szerszymi stopami powinny brać 1-2 rozmiary większe niż normalnie ( ja mam akurat chudą stopę i u mnie się pokrywa z adidasami) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość tego, że po górach nie pochodzę. Bardziej mi zależy na tym abym zszedł do piwnicy, wyciągnął rower a później w robicie wszedł na 4 piętro W szosowych raczej tego nie zrobię.

 

Dzięki za propozycje. Sprawdzę je.

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szosowe bloki nie są zbyt miłe do chodzenia. MTB blok dużo mniejszy a w przypadku wielu butów (jak np M089) schowany więc słychać delikatne stukanie a w większości opieramy stopę na protektorze - może nie po 4 piętrach a na 1 ale spokojnie da radę chodzić  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość tego, że po górach nie pochodzę. Bardziej mi zależy na tym abym zszedł do piwnicy, wyciągnął rower a później w robicie wszedł na 4 piętro W szosowych raczej tego nie zrobię.

 

Dzięki za propozycje. Sprawdzę je.

Zrobisz, spokojnie :)

 

Ale:

Jak ma być wygodnie - M520 + but trekkingowy, lub proste alu platformy, noski z deca i buty z biedronki.

1020992018_oponkaszyta.jpg.56e382ddc1dca

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz, spokojnie :)

 

 

Byle nie wypinał ich z pedalow :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz, spokojnie :)

 

Ale:

Jak ma być wygodnie - M520 + but trekkingowy, lub proste alu platformy, noski z deca i buty z biedronki.

 

Pewnie, że się da. Tylko szybko polecą bloki. Trekkingowych będę szukał.

 

Byle nie wypinał ich z pedalow :)

Oj tęskniłem za twoim humorem.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość tego, że po górach nie pochodzę. Bardziej mi zależy na tym abym zszedł do piwnicy, wyciągnął rower a później w robicie wszedł na 4 piętro W szosowych raczej tego nie zrobię.

 

Dzięki za propozycje. Sprawdzę je.

W szosowych butach mogę nawet biec po śliskiej powierzchni w garażu podziemnym, nie jest to super wygodne, ale bez żadnego problemu się da. Jak czytam te historie z internetu, że w takich butach nie da się chodzić to od razu mam przed oczami jakąś łajzę :P;)

Edytowane przez tessio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Na innych relacjach niestety bazować nie mogę A powiedz jak wyglada kwestia zużywania się bloków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslales o czymś takim jak shimano a530 albo eh500  ? Mógłbyś do pracy jeździć w lakierkach, a po pracy w spd.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo coś takiego:

https://www.mikesport.pl/shimano-pedaly-spd-m545-bloki?from=google&gclid=Cj0KCQiAqNPyBRCjARIsAKA-WFyy38AlIfy4VPZRq5uuddem5a0-HMd8sTJgl_8Hj-2ij1fL0HFzBmsaAjAlEALw_wcB

 

Przy słabszym obuwiu spd, zapewnia dodatkowe podparcie dla podeszwy. Można też tym pojechać po bułki do kilkunastu kilometrów w zwykłych butach. Na dłuższe przejazdy w zwykłych butach nie jest to zbyt przyjemne. Jest też wersja z plastikiem w koło, pewnie lekko lżejsza i równie wytrzymała  

 

https://www.youtube.com/watch?v=TdVAvG8iCnA

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy do czego maja służyć. Na pewno nie są profesjonalne i „internetowi bikerzy” będą kręcić nosami, ze  są za mało pro, ze ani to spd, ani platforma, ze ciężkie itp. ale amatorsko one spokojnie dają radę. Mam a530 w dwóch rowerach od kilku sezonów i robią dokładnie to do czego zostały zaprojektowane. Jedyny problem jest taki, ze czasami jak stopa straci kontakt z platforma to trzeba ja odwrócić, ale ja się nie ścigam wiec mi to nie przeszkadza, a buty mogę sobie dobierać stosownie do okazji na jaka wybieram się rowerem :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie prawicie. Dziękuje za opinie użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Na innych relacjach niestety bazować nie mogę A powiedz jak wyglada kwestia zużywania się bloków.

Bloki wymieniam zawsze na wiosnę, czyli po jakiś 10-12 tys. km, są już mocno dojechane, ale dałoby się pewnie przejechać na nich jeszcze z 5 tys.  Poza tym to kosztuje 50 zł ;)

Edytowane przez tessio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam uchwytu do przewozu dwóch rowerów wewnątrz auta - rav4 '19.

 

Chciałbym coś, co umożliwi mi wpięcie widelca w standardzie qr, jak i z osią przelotową 12 mm, w ogóle najlepiej z wymienionym mocowaniem.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Proszę Pana, takie cuś można zrobić sobie samemu. Jutro zrobię zdjęcie wieczorem wrzucę. Pokrótce, kupić kawałek amerykańskiego tubajfora, do tego dwie zwykłe ośki z dziurą w środku i 2 szybkozamykacze do przedniego koła, 4 kątowniki stalowe do skręcania elementów drewnianych. 2 kątowniki połączyć ośką, tak aby weszły w ośkę widełki Wszystko połączyć cuzamen do kupy, nawiercić otwory w tubajforze aby można było przytwierdzić belkę do podłogi bagażnika i mamy uchwyt a'la thule za około 20-30zł.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po latach wywaliłem bloki i założyłem platformy z ... alie... ;) Jestem mega zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po latach wywaliłem bloki i założyłem platformy z ... alie... wink.png Jestem mega zadowolony

 A ja kupiłem takie, gdzie z jednej strony są platformy a z drugiej uchwyt na bloki.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.