Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Oj gorzej jak szosa. Znam to.

Nie masz Amora.. ramy.

W sumie dobrze.

Szukamy ramy na oś z tyłu 12x148 najlepej. Albo 142. Z główką taper. Oczekujesz skoku 100?

 

Zakupy należy zacząć od dobrej bazy.

Ramy.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dddddddd

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest dziwie napisane w nowych ustaleniach restrykcyjnych że w sumie nie wiem czy mogę jeździć rowerem sam po lesie i bezdrożach czy nie. Jak mnie zatrzyma policja czy inna służba do tego uprawniona dostanę mandat 500zl. 5 tys. 30tys. Czy nic mi nie grozi

Jak to jest po 1 kwietnia?

Sam się zastanawiam. Na krótki czas można iść na rower ale nie w celach sportowych. Czyli kwestia interpretacji przez strażnika miejskiego?

Oj gorzej jak szosa. Znam to.

Nie masz Amora.. ramy.

W sumie dobrze.

Szukamy ramy na oś z tyłu 12x148 najlepej. Albo 142. Z główką tapet. Oczekujesz skoku 100?

 

Zakupy należy zacząć od dobrej bazy.

Ramy.

Dokładnie tak jak kolega radzi. Baza to podstawa. O ile nie będzie super okazji to brał bym za wszelką cenę ramę pod os 148

Edytowane przez Sceptyczny Sceptyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ramy. Bo nie wiem co wziąć. Liczyłem że poskładanie mtb to będzie świst piz* jak przy szosie. Ale tu... temat mnie przerósł :(

 

ramę chcesz alu czy węgiel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena? Jaki skok? 100..120..130..

Koło? 29?

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś propozycje co do ramy

 

a moje pytanie/a i innych widziałeś ? najpierw się określ trochę a potem oczekuj propozycji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest trendy to rama jest zbędna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jesteście zajebiści. Ale mówcie do mnie zrozumiałym tekstem :) Albo linki zapodajcie co kupić.

Oni się teraz kasują i obawiam się , że może to potrwać jeszcze jakąś chwileczkę.

 

Jak ktoś jest trendy to rama jest zbędna

"zawodowiec" wyprzedza na samej dętce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można się bardziej określić ? To co podałem to złe... To co ty więcej ma podawać. Co do ramy miał być węgiel... Patrząc na ceny i dostępność samych ram trzeba będzie pójść w alu.

 

Burns jak jesteś trendy to nie wiem jak mam Ci pomóc ;(

 

O skokach Ty mi nie mów nie mów , bo nie mam pojęcia o co chodzi. Koła 29.

 

Chciałem waszej pomocy/ podpowiedzi a wyszło jak zawsze... :(

 

Kaido jesteś wielki Sensei

Edytowane przez ptakug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można się bardziej określić ? 

jak napiszesz, że szukasz wygodnych butów i w odpowiedzi jeden Ci zaproponuje Airmaxy a ktoś inny oxfordy to powiesz "dzięki za pomoc, o to mi chodziło"?  :lol: Zacząłeś od pytania o koła pod konkretny napęd, okazuje się, że nie masz nawet ramy a to ona definiuje wszystkie komponenty. 

Chcesz mieć napęd 12s - rama musi mieć boost, może być na otwartych hakach jak w treku (kupujesz ich piastę, reszta wg uznania) ewentualnie olać 12s, kupić 11s - ja bym się nie spinał na ramę ze sztywną osią w ht - to się nie będzie giąć, nie przy normalnej jeździe. Główka ramy - musi być taper - widelców na prostej rurce coraz mniej i nic ciekawego już nie ma - widelec lepiej żeby miał sztywną oś bo tutaj już różnicę sztywności poczujesz, tak samo boost - widelec może mieć, rama nie, nic nie przeszkadza. Jak już będziesz mieć ramę to reszta gratów się znajdzie. Co do ramy - wielu producentów nie oferuje gołych ram, nie widziałem preferencji odnośnie geo czy sumy, jakiej chcesz położyć za ramę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem zabrał się jak pies do jeża!

 

Trollu bdb prawi - polać mu!

 

Od siebie dodam, że pojawiło się sporo zestawów kół 15x110 z 12x142 i z racji starszej specyfikacji trochę tańszej a i to pociągnie za sobą tańszą ramę, a wszystko będzie równie skuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej.

Jaki to ma być mtb. Xc? Czy może coś do czerpania ogólnej radości z jazdy po ścieżkach a z czasem i cięższej zabawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Każda rama jest pod inny widelec.

Jak kupujesz amora o ugięciu 100mm ,to patrzysz na rame by była w przedziale 100mm-110mm //to tylko przykład//

Zazwyczaj jest ta wartość pokazana w specyfikacji

 

sorry,wyszedł spamik :P

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można się bardziej określić ? To co podałem to złe... To co ty więcej ma podawać. Co do ramy miał być węgiel... Patrząc na ceny i dostępność samych ram trzeba będzie pójść w alu.

Burns jak jesteś trendy to nie wiem jak mam Ci pomóc ;(

O skokach Ty mi nie mów nie mów , bo nie mam pojęcia o co chodzi. Koła 29.

Chciałem waszej pomocy/ podpowiedzi a wyszło jak zawsze... :(

Kaido jesteś wielki Sensei

Hej, wrzuciles grupe za 1100pln I Amortyzator za kolejny 1k... wiec Twoj budget na rower to pewnie jakies 4-5k... nie lepiej kupic jakiegos gotowego HT I nie zawracac sobie glowe kompatybilnoscia I montowaniem tego... zwlaszcza, ze chyba nie bardzo ogarnia sie temat? Z taka kasa mozna kupic bardzo fajny rower:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej.

Egzo18 Ty chyba jestes wyrocznia rowerowego dzialu na tym forum;););)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie.

Są tu osoby z większą wiedzą ode mnie.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę kolegę zastraszyliście ;) Niech się na spokojnie wypowie pod jaką wagę i do jakiej jazdy ma być ten góral. Jeśli się okaże ,że na długie wyprawy i pod majdan to już brak sztywnej osi z tyłu może przeszkadzać. Przy dużej ilości podjazdów oraz ogólnej masie też sytuacja może zmienić się diametralnie. Wydaje mi się ,że lepiej postawić na gotowy sprzęt. Nawet takiego rockridera xc 500.  Zgodzę się z przedmówcami ,że wybrał bym przerzutkę oraz manetkę xt oraz inną kasetę. Ale czy wybrał bym DT 1900 hmm... to już zależy czy była by to wersja do konkretnego roweru czy wyprzedaż z allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną opinie potrzebuje od was. Przerzutki SRAM NX Eagle vs Shimano SLX M7100

 

Nikt nikogo nie straszy, niemniej w szkole uczyli wypowiedzi całym zdaniem i odmiany końcówek. Zaczął od przerzutki. Sorry, czy to w naszym interesie dociekać co autor ma na myśli ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo nie straszy, niemniej w szkole uczyli wypowiedzi całym zdaniem i odmiany końcówek. Zaczął od przerzutki. Sorry, czy to w naszym interesie dociekać co autor ma na myśli ?

No tak w sumie to nie nam zależy na poradach

ptakug Sram to Sram a shimano to shimano niby slx jest o pół grupy wyżej od NX ale nikt kto lubi Srama nie wybierze SLX i odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biżuteria 27513d9d4b94c70eb31afd9daaaa78ff.jpg

 

Zakup spowodowany tylko względami estetycznymi ;)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biżuteria

Zakup spowodowany tylko względami estetycznymi ;)

Jakaś kierownica ... i lampka ? Byś rozpakował ;)

A najlepiej pokaż kota :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.