Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

 Ja już podjąłem decyzję, że w razie czego, mandatu karnego nie przyjmę. Jak nie mają co robić, niech kierują wniosek o ukaranie do sądu, a tam powołam się na żonę, która grozi mi rozwodem, na dzieci, które roznosi enargia i na moje zdrowie psychiczne, w trosce o które, raz w tygodniu, w niedzielę o 6tej rano, zachowując oczywiście wymogi bezpieczeństwa (jeżdżę sam, jeśli się zatrzymuję, to w polu, bez towarzystwa ludzi), mam prawo na godzinę czy dwie wsiąść na rower.

 

Bezpłatna porada prawna. Czuję się podbudowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli policjanci spiszą daną osobę i skierują dane do sanepidu. W tym przypadku Sanepid nakłada karę administracyjną. I wszędzie pisze że nie ma mowy odwołania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie wiem, nie znam się, tylko informuję. W tym przypadku obeszło się na śmiesznym mandacie, ale na przykład tu - https://forum.szajbajk.pl/topic/18898-covid-19-nasz-świat-staje-na-głowie-hydepark/?do=findComment&comment=211668 konsekwencje będą pewnie poważniejsze.

To trochę inna sytuacja i faktycznie, konsekwencje mogą być poważniejsze. W tym przypadku mowa bowiem o wjechaniu w strefę, w której poruszanie, niezależnie od rego, jak ono się odbywa, jest zabronione. Ja wczoraj układając sobie trasę założyłem, że jeżdżę max. 2 godziny, tym bardziej, że przyjechał do mnie brat, który pomaga mi w domu przy elektryce, a do tego tak sobie to zaplanowałem, żeby ominąć lasy, do których aktualnie też nie można wjeżdżać, a także inne obszary, w których poruszanie się jest aktualnie zabronione.

Jeśli policjanci spiszą daną osobę i skierują dane do sanepidu. W tym przypadku Sanepid nakłada karę administracyjną. I wszędzie pisze że nie ma mowy odwołania.

Odwołanie jest zawsze, bo to nadal dzieje się na podstawie kpa, który zakłada możliwość odwołania, a dalej, po wyczerpaniu drogi administracyjnej, jest przecież możliwość złożenia skargi do WSA/NSA. Problem jest innego rodzaju, bo tu mowa o rygorze natychmiastowej wykonalności, a to oznacza, że nawet jak złożysz odwołanie, to nie wstrzymuje to wykonania takiej decyzji. Można oczywiście złożyć wniosek o zawieszenie takiego rygoru, ale w praktyce pewnie będą tak, że nie będą się patyczkować. Ja wcześniej pisałem o procedurze związanej z mandatem karnym, a to domena kpw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli policjanci spiszą daną osobę i skierują dane do sanepidu. W tym przypadku Sanepid nakłada karę administracyjną. I wszędzie pisze że nie ma mowy odwołania.

 

Jeszcze chwila, jak się państwo skonsoliduje, to mogą prać pałami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę inna sytuacja i faktycznie, konsekwencje mogą być poważniejsze. W tym przypadku mowa bowiem o wjechaniu w strefę,

 

Czyli, jeśli nie wjadę w strefę, której przebywanie jest w tym momencie zabronione to mogę w najgorszym przypadku otrzymać mandat karny? Mowa też była o skierowaniu postępowania na drogę sądową co grozi karą do 5 tys. zł. Mandat 500 zł mogę jeszcze zaryzykować, ale 5 tys. to nie bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czyli, jeśli nie wjadę w strefę, której przebywanie jest w tym momencie zabronione to mogę w najgorszym przypadku otrzymać mandat karny? Mowa też była o skierowaniu postępowania na drogę sądową co grozi karą do 5 tys. zł. Mandat 500 zł mogę jeszcze zaryzykować, ale 5 tys. to nie bardzo ;)

Na tym co do zasady powinno się skończyć. Alw dicierają do mnie słuchy, że czasami policjanci kierują tego typu sprawy także do sanepidu. Oczywiście pojawia się pytanie, czy mogą to zrobić, jeśli sami nakładaja mandat? Tu mam wątpliwość, bo nie można karać dwa razy za to samo. Ale wiem też, że zdarzają się i tacy stróże prawa, którzy zadają sobie trud wysłuchania i zastanawienia się, a nie zaczynaja od razu od wyciągania bloczka z mandatami :-) Jedno jest pewno, spokój będziesz miał wówczas, gdy będziesz siedział na tyłku w domu. Tylko czy o to chodzi? Zwracam tez uwagę, że wyraźnie zabronione jest korzystanie z rowerów miejskich, a nie z rowerów w ogóle ;-) Oczywiście jak mantrę będę powtarzał jedno, z punktu widzenia policjanta, najłatwiej jest nie zastanawiać się, tylko nakładać mandat. I z tego też trzeba sobie zdawać sprawę...

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja też, ale tylko dlatego, że jeżdżenie mam już za sobą ;-) Tak czy inaczej, zachęcam Kolegów, żeby informowali w tym temacie o wszystkich sytuacjach, związanych z jeżdżeniem w stanie epidemii, kontrolach, zatrzaniach, itp. Rozmawiajmy o tym, wymieniajmy się uwagami, spostrzeżeniami, itp. Oczywiście nikomu niemiłych sytuacji nie życzę :-) Udanej niedzieli :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmęczony jestem, więc jeździć mi się średnio chce to i żalu nie ma ;) A tak jeszcze w temacie to wczoraj minęły mnie na szosie dwa auta policyjne i nic, czyli albo masz fart, albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zmęczony jestem, więc jeździć mi się średnio chce to i żalu nie ma ;) A tak jeszcze w temacie to wczoraj minęły mnie na szosie dwa auta policyjne i nic, czyli albo masz fart, albo nie.

I to jest właśnie dowód na to, w jakim środowisku prawnym przyszło nam funkcjonować... I już nie będę pisał o tym, że część wprowadzonych ograniczeń ingeruje w nasze życie tak dalece, że powinny być wprowadzone ustawą, a nie rozporzadzeniami. Nie będę też się rozpisywał o tym, że faktycznie mamy stan nadzwyczajny, a rządzącym nie chce się go prawnie usankcjonować bo w maju ważne wydarzenie (nie chodzi mi o Komunie Święte), a do tego prawny stan nadzwyczajny to obowiązek wypłaty odszkodowań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jak jest. Mam też wrażenie, że oni dopiero wczoraj i to nie od samego rana dostali jakaś nakaz wzmożonych kontroli i karania, ale to już gdybanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Trening z mandatem, czy bez? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się może okazać, że fajnie jednak mieć sądy niezależne od władzy wykonawczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież prawie już macie ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No tak, jak Policja z ŻW współpracuje, to wszystko jest możliwe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trening z mandatem, czy bez? ;-)

Bez

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To są czynności wykonywane w atmosferze tzw. aerozolu. Tu nawet nie trzeba przepisów, odrobina myślenia się kłania :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bez

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

To gratuję :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.