Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

A mi nie chodzi o to, że ta podpórka nie działa, tylko ile shimano potrzebowało dekad na wynalezienie tego ?

 

Uszczelnienie maj sens jak są na poziomie zaworu kulowego.

 

Inaczej to są ochraniacze a nie uszczelniacze.

 

Kto pamięta te gumy na piastach ?

 

38676104074_683cf86eb3_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi nie chodzi o to, że ta podpórka nie działa, tylko ile shimano potrzebowało dekad na wynalezienie tego ?

 

 

 

no tak tylko tutaj można zadać pytanie - dlaczego sram jeszcze tego nie wynalazł? Ja tego nie traktuję jako wynalezienie koła na nowo, po prostu jako ciekawostkę i pewną poprawkę. Nie dorabiam tutaj nie potrzebnej ideologii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego sram jeszcze tego nie wynalazł?

O tym własnie piszę, to nie SRAM myśli, tylko człowiek, pod każdą firmą kryje się projektant/konstruktor i jakoś najczęściej trudno im myśleć do przodu (to samo w zegarkach, są bardziej i mniej przemyślane konstrukcje).

Komputer kwantowy to jedno, ale w takim przypadku wystarczy odlać/wyciąć klamkę i zobaczyć gdzie wygina się od siły nacisku - nie trzeba być mózgiem cyfrowym i komórkowym jak Nobliści.

Mało razy trytytka ratuje tyłek rowerzyści ? Niektóre pozwolą wrócić do domu, inne mocują coś latami - bo własnie takie czasy, wychodzi na to, że trytytka wytrzymuje większe siły niż spora część obecnych części rowerowych wykonanych ze sali, aluminium i ...

 

A to z czego podśmiechujesz się w Caprze, może nie uchroni jej przed myjką ciśnieniową i pedałowaniem w jeziorze, ale przed deszczem i błotem powinno wydłużyć okresy eksploatacji między serwisami. Jak widać śruby są specjalnie profilowane pod uszczelki:

86970269_2880294988704993_12799847233298

86191669_3430486040358925_63322026854496

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla niewtajemniczonych rozmowa toczy się o tym kawałku metalu, który dodatkowo opiera się o kierownicę:

 

92866318_2763960020500499_53426191650667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamka z tłokiem prostopadłym do kierownicy i nie ma takich problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konstruktor już dawno przestał mieć ostateczny głos w sprawie, dzisiaj dostaje wytyczne do zrealizowania i tyle. Z drugiej strony - gdyby shimano taki patent stosowało od 10 lat, dzisiaj by się go pozbyli mówiąc, że przekonstruowali klamkę tak, że nie ma dodatkowej podpórki a sztywność została ta sama - to tez znaleźliby się tacy, którzy mówiliby "to po kiego grzyba dawaliście ten dzyndzel przez 10 lat? Nie można było tak od razu?" 

A gdyby to wszystko było takie proste jak założyłeś, to nie mielibyśmy awaryjnych podzespołów w samochodach etc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z jakiego amelinium zrobili tą dźwignię hamulca, że potrzebuje podpórki o kierownicę, ale wiocha  :P  :D  :lol:

idźmy dalej w twój ton @trollu, po kiego grzyba ten pierdalnik, przecież to nie hamulec mechaniczny gdzie o sile hamowania decyduje siła naciągu linki. Po to w hamulcach hydraulicznych mamy siłownik hydrauliczny... :lol:  :D  :P  :P  :D  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi nie chodzi o to, że ta podpórka nie działa, tylko ile shimano potrzebowało dekad na wynalezienie tego ?

 

Uszczelnienie maj sens jak są na poziomie zaworu kulowego.

 

Inaczej to są ochraniacze a nie uszczelniacze.

 

Kto pamięta te gumy na piastach ?

 

 

Mam jeszcze kilka kół z takimi i równie dobrze mogło by ich nie być. Jak wiele różnej maści profilowanych uszczelek, O-ringów dość szybko się wycierają niezależnie od  warunków pracy ( tarcie).

 

 Mnie np nie ruszają jakieś ekstra zabezpieczenia łożysk, które masz w Caprze bo wiem, że jak woda ma się tam dostać to się dostanie i tyle. T

I nie wydostanie, a to jest w tym wypadku najgorsze, bo zaczyna się proces degradacji, a jak dojdzie temperatura to postępuje to dość szybko.

Dlatego jestem zwolennikiem systemów bezuszczelkowych, woda sobie wleci i wyleci, a potraktowanym podzespołom narażonym na jej działanie odpowiednią ilości gęstego smaru krzywdy nie zrobi. Piszę to rzecz jasna z czystego doświadczenia sprawdzając przy tym jednocześnie , że takie rozwiązanie starcza na "lata" jazdy w ulewach i syfie.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ziązku z pandemią, zastanawiam się nad kupnem roweru stacjonarnego.

Do swojego górala chciałem kupić rolki + opona, ale za analogiczną kwotę dostanę jakiś rower stacjonarny...

 

Interesuje mnie taki aby z dużym obciążeniem jechać około 45-60min. Tak aby cały czas mieś tętno w przedziale 130-140.

 

A może ktoś ma godny polecenia rower stacjonarny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu kupił rolki.

 

Ale zadam pytanie pomocnicze.

 

Jechałeś kiedykolwiek w miejscu rowerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w środku zimy zmieniłem szosę na coś półkę wyżej - aero i karbon.

Niestety rower stoi nieużywany, bo po pierwsze, wiadomo, zaraza i kwarantanna, ale po drugie, co gorsza, mam jakiś większy problem z nerwami (splot barkowy) i nie mogę jeździć. Nawiasem mówiąc może ktoś poleci mi dobrego neurologa w okolicach Dąbrowy Górniczej/Katowic, który nie zamknął gabinetu...

Mam nadzieję, że przejdzie. Tymczasem tak się tylko chciałem pochwalić ;-) 

post-93350-0-09817800-1586860194_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu kupił rolki.

 

Ale zadam pytanie pomocnicze.

 

Jechałeś kiedykolwiek w miejscu rowerem?

Tak wielokrotnie na siłowni.

Niestety nie wiem kiedy zostaną otwarte - pewnie nieprędko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolki to relatywnie nie duży koszt.

Jak chcesz trenarzer na obciążenie, to trenarzer na kasetę. Bez koła. Coś typu elite turbo muin.

 

Co Do stacjonarnych rowerów, się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie można spokojnie pojeździć to chociaż serwis w (s)pokoju się zrobiło...  a teraz można iść pojeździć ph34r.png

 

post-102723-0-69464900-1586869437_thumb.jpg

post-102723-0-30249300-1586869446_thumb.jpg

post-102723-0-57092900-1586869453_thumb.jpg

post-102723-0-99726700-1586869461_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek

 

c00a27999266.jpg

 

Dzięki Egzo ;)

Edytowane przez ptakug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkiego wyboru nie było z wungla w tej cenie. Opony standard. Nie bardzo szerokie, nie cienkie. Z dość szybkim bieżnikiem.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu więcej pisać. Bomba!

Edytowane przez ptakug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.