Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mrovka

Ecipeci, moc guide do mt7 to jak byś butem o oponę darł. Na dotartch. Mt7 z siodła wywalało.

Nic. Zgłoszenie poszło.

 

Teraz czekam.

A pewnie kupię xt albo zee.

 

Przykro mi z powodu Magur.

Jak sobie pomysle ze moj kumpel  uzytkuje moje stare Deore,ktore zakupilem 20 lat temu i ktore do tej pory nie widzialy wymiany oleju....to az nie wiem jak to skomentowac.

Ja zle wspominam przypadek z Avid Elixir 7 - tyle ze tam klamka spuchla od nie uzywania.

Rower stal nie uzywany i klamke w hamplu zalatwi dot :)

 

Mialem podobny dylemat...ZEE byly faworytem do momentu gdy spostrzeglem,iz klocki nie trzymia sie na srubce,tylko na zawleczce.

Niby nic,ale mialem jakis mialem dyskonfort psychiczny,gdy pomyslalem ze delikatne R1 ma srubke,a hample do katowania maja zawleczke.

Dlatego wybralem SAINT,choc jeszcze nie dokonalem zakupu

 

XT widzialem kilka razy na beskidskich szlakach w rowerach zjazdowych - wiec mysle ze to dobry wybor..tzn,napewno sie sprawdzaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi z powodu Magur.

Jak sobie pomysle ze moj kumpel  uzytkuje moje stare Deore,ktore zakupilem 20 lat temu i ktore do tej pory nie widzialy wymiany oleju....to az nie wiem jak to skomentowac.

Ja zle wspominam przypadek z Avid Elixir 7 - tyle ze tam klamka spuchla od nie uzywania.

Rower stal nie uzywany i klamke w hamplu zalatwi dot :)

 

Mialem podobny dylemat...ZEE byly faworytem do momentu gdy spostrzeglem,iz klocki nie trzymia sie na srubce,tylko na zawleczce.

Niby nic,ale mialem jakis mialem dyskonfort psychiczny,gdy pomyslalem ze delikatne R1 ma srubke,a hample do katowania maja zawleczke.

Dlatego wybralem SAINT,choc jeszcze nie dokonalem zakupu

 

XT widzialem kilka razy na beskidskich szlakach w rowerach zjazdowych - wiec mysle ze to dobry wybor..tzn,napewno sie sprawdzaja

jeśli jeszcze nie kupiłeś saintów to bierz Zee - to że fabrycznie dają zawleczkę nie znaczy, że zacisk nie ma gwintu. Kupujesz śrubkę do Sainta i wkręcasz w Zee. Tylko z dostępnością średnio, śrubka 20parę zł (przynajmniej kiedys za tyle znalazłem). Taki sam patent jest np w XT/SLX M8000/7000 - obydwa zaciski są gwintowane, do XT dają śrubkę, do SLX nie

Mam zaciski Zee, jeżdżę na zawleczce (bo nigdzie w okolicy nie mogę dostać śrubki a płacić 20zł za jedną śrubkę - no bez jaj) i nie ma problemu 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, żeby zawsze do pudełeka zluzować na 0.

Instrukcja w przypadku tego klucza podaje 2nm


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

@trollu

 

Teraz to mnie zawstydziles brakiem wiedzy z mojej strony..mam na mysli te gwintowane otwory w zaciskach

Nie wiedzialem o tym - ale patrzac przez pryzmat marketingu,to akurat to mnie nie zaskakuje

 

Ten fakt - mam namysli te gwintowane zaciski -  jest ogolno dostepny ? Czy to tylko wiedza waskiej grupy uzytkownikow ?

 

Niestety,musze zostac przy Saint,

Juz kupilem manetke od biegow, pod klamke hamulcowa Saint'ow - takze juz nie ma sensu nic zmieniac w planach

Ale dobrze wiedziec o tym gwincie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny dylemat...ZEE byly faworytem do momentu gdy spostrzeglem,iz klocki nie trzymia sie na srubce,tylko na zawleczce.

 

Ja po ostatniej przygodzie zamieniłem śrubkę na zawleczkę. W SH 105 albo się tak zapiekła, albo ktoś ją tak do.... że odkręcenie tego poza warsztatem było niemożliwe.

Śruba ma dość miękki łeb i dodatkowo na płaski śrubokręt, zacisk w imadle wylądował, śruba nie przeżyła tej operacji i w to miejsce jest zawleczka. Da się teraz klocki wymienić bez problemu w każdych warunkach.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@trollu

 

Teraz to mnie zawstydziles brakiem wiedzy z mojej strony..mam na mysli te gwintowane otwory w zaciskach

Nie wiedzialem o tym - ale patrzac przez pryzmat marketingu,to akurat to mnie nie zaskakuje

 

Ten fakt - mam namysli te gwintowane zaciski -  jest ogolno dostepny ? Czy to tylko wiedza waskiej grupy uzytkownikow ?

 

Niestety,musze zostac przy Saint,

Juz kupilem manetke od biegow, pod klamke hamulcowa Saint'ow - takze juz nie ma sensu nic zmieniac w planach

Ale dobrze wiedziec o tym gwincie

to nie jest wiedza tajemna tylko czasami ludzie nie wiedzą o co zapytać. Co do kompatybilności Saint i Zee - to to samo - jeśli chodzi Ci o I-spec to jest to ta sama technologia - Zee i Saint są kompatybilne, co więcej I-speca B maja też starsze SLX czy XT i one też są zamienne. Za klamką Saint przemawia fakt, że chyba generuje ona inną siłę bo poza tym samym mocowaniem co Zee - ma inny korpus. Zaciski Zee a Saint już nie mają takich róznic, technologia ta sama

 

co do zawleczki i śrubki - trafna uwaga. Śrubka wygląda bardziej pro ale prostota zawleczki chyba wygrywa. W działaniu hebli nie odgrywa to żadnej roli 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

no to spoko...teraz to juz wogole namieszales mi w glowie i pomogles mi by NIE PODEJMOWAC OSTATECZNEJ DECYZJI :P

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selle Italia SP-01 Superflow:

 

XTQvDCt.jpg

 

twarde, ale d..a przywyknie i może w końcu inne części nie będą mi tak drętwieć  ;)

Edytowane przez teston

Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to ciężka sprawa  :P  Zee z metalikami to będą kotwice, poza klamką to to samo co Saint tylko cięższe/tańsze. Ja mam zaciski Zee, metaliki EBC i klamki MT500 bo takie zostały po poprzednim zestawie a nie zakładałem kompletu Zee czy Saint ze względu na manetki M8000 (inny I-Spec). Ogólnie - jak hebel jest odpowietrzony to działa super i dla mnie nawet jeśli klamka Saint oferuje większa siłę - to nie jest mi ona potrzebna. Ale zawsze jest "ale" i człowiek chce więcej - tylko tutaj już wychodzi czysta "zachłanność" bo pod względem kasy - Zee oferuje aż nadto. Saint daje +5 do lansu względem Zee i to tyle dla zwykłego śmiertelnika - wg mnie  ;)  kumpel w Sessionie ma komplet Sainta - wygląda super (chociaż w klamkach brakuje "dekielków" na końcach zbiorniczków - nie wiem nawet czy to będzie robić jakieś problemy) ale zaciski Zee też mają swój urok - lakier metalik i jak są czyste to w słońcu brokat robi super blink-blink  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selle Italia SP-01 Superflow:

 

 

 

twarde, ale d..a przywyknie i może w końcu inne części nie będą mi tak drętwieć  ;)

 

Nieźle to sobie wygląda, a że twarde to dobrze, jeździ się na twardym przeca.

Ciekawe akcje z hamulcami Szanowni. Ile to trzeba się nakombinować , żeby potwierdzić powszechnie znaną opinię , że stateczna grupa Shimano XT wystarczy do jazdy każdemu bez kompleksów.

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko spotykany. Tu na forum chyba drugi ujawniony :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelałem przed jazdą. Wytrzymało.

Zgłoszenie w dziale serwisu na teraz.

post-81019-0-83010100-1587489540_thumb.jpg

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to się zmieniło od poprzedniego tygodnia, ze ty już jeździsz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniesiony zakaz wejścia do lasu

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ograniczenia w przemieszczaniu się, z tym niejednoznacznym wyjątkiem w postaci "zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego", obowiązywały do dnia 19 kwietnia 2020 r. Od dnia 20 kwietnia 2020 r. tego typu ograniczenia po prostu już nie obowiązują - Dz. U. 2020, poz. 697. Dlatego i ja, w poniedziałek z samego rana, bez obaw wskoczyłem na rower  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest jak się myśli, że w lesie są stojaki jak pod lidlem  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.