Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Typowy rowerowy Janusz. Full kask dla szpanu na fejsie, a na stopkę już pożałował. :D

Na szosie na stopkę też pożałował :P

A na imię mam Łukasz :)

 

Trollu, jest tam taki wieszak za siodło.

Ale był czymś uwalony.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale był czym uwalony.

a czym? 

:lol:

 

a żeby nie jeździć bez celu marnotrawiąc czas - można zrobić coś pożytecznego. Jak ktoś lubi dużo jeździć to można pomyśleć o koszeniu łąk u jakiegoś rolnika 

94259817_10159493077458906_2344490868699

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santa Crusiarka

 

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj od dawien dawna nie pojechałem bez celu. Walnąłem sie na kebaba na wynos 50km ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny dystans.

Ja wczoraj 20. Dziś 30. Ale w długim czasie, bo to w sumie pętla po jednym lesie. W górę.. W dół .. W górę... W dół..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak warto mieć pełny kask przy ostrzejszej jeździe. Zaoszczędziło by nam to pobyt w szpitalu. Oczywiście takie wypadki zdarzają się sporadycznie jak ktoś jeździ spokojnie. Jednak od tego momentu mam inne podejście do takich kasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kask to warto mieć niezależnie od stylu jazdy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa brzydkie słowa: Mavic Crossride. Kupiłem używany rower z tymi kołami. Od początku coś było nie tak: trzeszczenie przy hamowaniu. Okazało się, że winna jest rozklejona przednia piasta. Udało mi się kupić piastę na OLX, po wymianie było OK. Przy wymianie kasety - wyszło, że poharatany jest bębenek tylnej piasty - ot taki ich urok. W serwisie zaśpiewali jakieś chore pieniądze za wymianę. Znalazłem bębenek na ebayu we Włoszech, wymieniłem (przy okazji dałem nowe łożyska). Po może 3 tysiącach km. nowy bębenek też był poharatany, jakiś szajs metal. Po jakimś czasie znowu rozkleiła mi się przednia piasta. Nie udało mi się nic kupić (alternatywą był komplet nowych kół za 700 PLN albo jakieś używane na OLX za bodajże 270), skleiłem piastę, którą miałem wcześniej: 20 PLN klej, 40 PLN nowe łożyska, przeplecenie koła i kilka nowych szprych - 80 PLN, razem 140. Ostatnio jakieś dziwne hałasy z tylnej piasty - zdjąłem koło - pęknięta ośka. Tego już .urwa dosyć. Przejrzałem oferty kół w "rozsądnych" cenach, zadzwoniłem do pobliskiego sklepu, czy nie mają od ręki jakichś 29''. Mieli, zdjęte z nowego Gianta, jakieś chińskie no-name, wziąłem zmieniłem, jeżdżę. No more Mavic Crossride !


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat wrzery na bębnie od kasety, to często norma jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kask to podstawa, tu nie ma żadnych wątpliwości. Pytanie jedynie czy od razu ze szczęką. Na szosie trochę dziwnie by to wyglądało ale jak ktoś się czuje bezpieczniej to czemu nie :)

Są chyba też kaski z odłączną szczęką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, akaen napisał:

Kask to podstawa, tu nie ma żadnych wątpliwości. Pytanie jedynie czy od razu ze szczęką. Na szosie trochę dziwnie by to wyglądało ale jak ktoś się czuje bezpieczniej to czemu nie :)

Są chyba też kaski z odłączną szczęką.

Mój taki jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, teston napisał:

Dwa brzydkie słowa: Mavic Crossride.

No more Mavic Crossride !

 

Od lat jeżdżę na Mavicach . Moja ulubiona firma, a obręcz Mavic Open Pro uważam za optymalną.

Może problem polegał na tym, że kupiłeś schacharzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, ale klejone piasty to tak czy owak kiepski patent.


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz tylko czekać na foty ze świecącymi tarczami ;)

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało wtrące się do tematu ...

Jestem totalnym amatorem jeśli chodzi o rowery i pytanie może wydać Wam się śmieszne ,ale ...

Mam Treka xcaliber8 z 2016r rozmiar ramy 19.5 (taka była naklejka) koła 29.

Chciałbym kupić szerszą kierownicę , krótszy mostek ,bo podobno znacznie lepiej się jeździ ?.

Dodam ,że jestem typowym "niedzielnym cyklistą" ,największy off road ,to niezalatana dziura w asfalcie  ;) , jeżdżę kilka razy w tygodniu po 25-30 km.

Proszę doradzcie mi ,co powinienem kupić ,tam mam kilka typów ,ale nie jestem pewien czy będą ok??

Pozdrawiam ?

IMG-20200426-WA0013-01.jpeg

https://www.chainreactioncycles.com/mobile/spank-spike-800-race-riser-bars/rp-prod160258

 

https://www.chainreactioncycles.com/mobile/nukeproof-horizon-stem/rp-prod172943

 

https://www.chainreactioncycles.com/mobile/truvativ-hussefelt-stem/rp-prod67683

Edytowane przez Zibi8
Bo lubię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, teston napisał:

Dwa brzydkie słowa: Mavic Crossride. Kupiłem używany rower z tymi kołami. Od początku coś było nie tak: trzeszczenie przy hamowaniu. Okazało się, że winna jest rozklejona przednia piasta. Udało mi się kupić piastę na OLX, po wymianie było OK. Przy wymianie kasety - wyszło, że poharatany jest bębenek tylnej piasty - ot taki ich urok. W serwisie zaśpiewali jakieś chore pieniądze za wymianę. Znalazłem bębenek na ebayu we Włoszech, wymieniłem (przy okazji dałem nowe łożyska). Po może 3 tysiącach km. nowy bębenek też był poharatany, jakiś szajs metal. Po jakimś czasie znowu rozkleiła mi się przednia piasta. Nie udało mi się nic kupić (alternatywą był komplet nowych kół za 700 PLN albo jakieś używane na OLX za bodajże 270), skleiłem piastę, którą miałem wcześniej: 20 PLN klej, 40 PLN nowe łożyska, przeplecenie koła i kilka nowych szprych - 80 PLN, razem 140. Ostatnio jakieś dziwne hałasy z tylnej piasty - zdjąłem koło - pęknięta ośka. Tego już .urwa dosyć. Przejrzałem oferty kół w "rozsądnych" cenach, zadzwoniłem do pobliskiego sklepu, czy nie mają od ręki jakichś 29''. Mieli, zdjęte z nowego Gianta, jakieś chińskie no-name, wziąłem zmieniłem, jeżdżę. No more Mavic Crossride !

 

Dobrze wiedziec na przyszlosc. Mam ten model ale 26cali w mtb i praktycznie sa bezobslugowe. Jedynie co mnie draznilo to brak cisnienia na mleku jak dluzej rower stal nieuzywany ale jestem na detkach znowu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Zibi8 napisał:

Nieśmiało wtrące się do tematu ...

Jestem totalnym amatorem jeśli chodzi o rowery i pytanie może wydać Wam się śmieszne ,ale ...

Mam Treka xcaliber8 z 2016r rozmiar ramy 19.5 (taka była naklejka) koła 29.

Chciałbym kupić szerszą kierownicę , krótszy mostek ,bo podobno znacznie lepiej się jeździ ?.

Dodam ,że jestem typowym "niedzielnym cyklistą" ,największy off road ,to niezalatana dziura w asfalcie  ;) , jeżdżę kilka razy w tygodniu po 25-30 km.

Proszę doradzcie mi ,co powinienem kupić ,tam mam kilka typów ,ale nie jestem pewien czy będą ok??

Pozdrawiam ?

https://www.chainreactioncycles.com/mobile/spank-spike-800-race-riser-bars/rp-prod160258

pytanie co chcesz osiągnąć i co kto rozumie przez "lepiej się jeździ". W domyśle - krótszy mostek pozwala na bardziej wyprostowaną pozycję - w długim treku (chociaż dzisiaj to już raczej standard) - ok, można to zrozumieć. Szersza kierownica - jeśli chwycisz szerzej to musisz się bardziej pochylić - wychodzi na zero. Zyskujesz szerszy czyli mocniejszy chwyt na kierownicy - tylko pytanie czy do turystyki Ci to potrzebne? Bo wg mnie - jeśli nie latasz w dół jakimiś singlami - to szersza kierownica jest bez sensu. Piszę to jako były posiadacz X-calibra z kierą 690mm, obecnie mam 780 w trailu i nie wiem ile w baranku (na pewno mniej niż w x-celibrze) 

Skracając mostek odciążysz przednie koło - w terenie rower może bardziej myszkować przodem i stanie się bardziej nerwowy - w trailach czy enduro są krótkie mostki ale też inne kąty na główce ramy. Oczywiście przy przejsciu z 90mm na 80mm mostek rower nie stanie się dzikusem ale jak założysz ędurowy 30 to może być wesoło 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Montaż mostka 30 - 40 i kiery dajmy na to 800 do xc jest według mnie chybiony.

Będzie podnosić przód na pojazdach, rower będzie nerwowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połamałem skuwacz właśnie dziś na siostrzeńca rowerze. Tool firmy krzak... 

Czas kupić coś lepszego. Żeby skuwacz działał i nie był z plasteliny 

Alien- może i fajny ale duży. Wygląda bynajmniej

CB - różne opinie jak piszecie 

Topeak mini pro 20 - hymm? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.