Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Też jadę zawsze z jednego kawałka i to jeszcze z mykiem, że jak przechodze przez łapę to zmieniam kierunek nawijana.

Od dołu do łapy nawijam odwrotnie do wskazówek zegara po stronie lewej, zgodnie po prawej . A za łapą nawijam na siebie.

Też trochę tego robiłem. Dla siebie, dla kolegów.

Fakt. Musi być zawsze dobrze napięta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze od korka i kończymy na taśmie,miedzy innymi dlatego ze odwrotnie owijka może  zjeżdżać ,kierunek nawijania przeciwstawny do kierunku oparcia  naszych rąk ,jak jeździmy mocno ma to ogromne znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
17 minut temu, egzo18 napisał:

Też jadę zawsze z jednego kawałka i to jeszcze z mykiem, że jak przechodze przez łapę to zmieniam kierunek nawijana.

Od dołu do łapy nawijam odwrotnie do wskazówek zegara po stronie lewej, zgodnie po prawej . A za łapą nawijam na siebie.

Też trochę tego robiłem. Dla siebie, dla kolegów.

Fakt. Musi być zawsze dobrze napięta

 

To może mi nawiniesz, jak podjadę moim Szutrzaczkiem? ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.
Kierunek przeciwwstawny. Tylko to pokrętnie opisałem.
Masz po drodze Tarnów? Wpadaj
Najtrudniejszy zabieg to zmienić kierunek przy łapie i przy tym ładnie kryć.5a71be45f301c32ef1bfd66ce55154cc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f5b5d8fdcb278a15gen.jpg

tak wygląda to u mnie ,zmiana kierunku przy łapach to nie myk tylko naturalna sprawa

7e4f70c8daefb82agen.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  zgodnie ze "sztuką" tak ma być .

Parę nowych szos w sklepie widziałem, co miały źle nawinięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, egzo18 napisał:

Topeak, lezyne.

dzięki za podpowiedź

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, GPOWER napisał:

zawsze od korka i kończymy na taśmie,miedzy innymi dlatego ze odwrotnie owijka może  zjeżdżać ,kierunek nawijania przeciwstawny do kierunku oparcia  naszych rąk ,jak jeździmy mocno ma to ogromne znaczenie

Uwierz, że znam tą spiewkę.

Prawda jest taka , że trzeba umieć po prostu nawijać. Nawijacz z praktyką wie w którą stronę nawijać z jakim napięciem, kierunkiem , kątem i powie Ci to każdy konkretny mechanior z wieloletnią praktyką zwłaszcza w klubie kolarskim, gdzie nawijasz  niemalże maszynowo.. Nic mi nigdy nie zjechało , zawineło, pękło, a przejechałem na tak nawiniętych kierach kupę km i to z konkretnym obciążeniem tak, że ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko ale na zdjeciu nie wyglada estetycznie akurat poczatek owijki. Chyba, ze taki byl zamysl ????

 

Ja tez jestem w #team od korka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż wyciągnąłem swoją szosę...

20200530_194922.jpg


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się owijka trochę rozjechała na górnym chwycie, chyba będę musiał zrobić swoje pierwsze kroki w zabawie z owijaniem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam belki dachowe Thule i chciałbym dokupić bagażnik rowerowy, problem polega na tym, że kompletnie się nie znam ani na bagażnikach ani na rowerach. Najtańszy bagażnik Thule jaki jest na ich stronie to takie coś:

 

https://www.thule.com/pl-pl/bike-rack/roof-bike-racks/thule-freeride-_-532002

 

nie wiem tylko czy zapnę na to rower Córki, próbuję znaleźć jaka rama jest w Córki rowerze ale jest tylko, że rama stalowa ???? Córka ma taki rower

 

https://primarowery.pl/kola-20-cali/346-kr-lea-mini-10-d-20-sreroz-m.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Zastanawiam się tylko czy kupować bagażnik Thule czy może coś tańszego, zależy mi tylko na tym, żeby podczas transportu rowery się nie porysowały i żeby nie sfrunęły z dachu :) podpowiecie coś ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam thule 591 i ogólnie thule mogę polecić, dobra jakość co przekłada się na wygodę użytkowania. Problem jest taki, że ramiona w tych uchwytach są raczej przygotowane do chwytania "dorosłych" rowerów ale myślę, że dziecięcy też chwycą. Być może nie tak jak duży rower ("chwyt" tuż nad suportem) ale na pewno konstruktorzy wzięli pod uwagę mniejsze rowery 

mam też porównanie do taniego uchwytu za "5 dyszek" - rynna i ramię chwytające rower - działa tak samo tylko tam nie było ruchomych podkładek pod koła z pasami zębatymi - koła musisz przymocować jakimiś paskami (jeśli są dołączone do uchwytu) lub po prostu trytkami. Wszystko rozbija się tylko o kulturę użytkowania a za to płaci się w thula czy innych topowych uchwytach 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Kupiłem dwa uchwyty thule freeride 532 był w fajnej cenie i Pompkę stojącą sks rennkompressor myślę, że będę zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeżdżone IMG-20200531-WA0013.jpg.ec2ff1aaddb84f3ce9554bd19eb11ae0.jpgIMG-20200531-WA0005.thumb.jpg.0b2b934c3486d12255c51fbf449f204f.jpgIMG-20200531-WA0007.thumb.jpg.ea45f77cb097e934a19b53a99aeb5dad.jpg

 

 

Screenshot_2020-05-31-16-43-57-351_com.runtastic.android.thumb.jpg.ba9783331609d45301eb73ba83a2a9ab.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna trasa ja wczoraj trochę pozwiedzałem :)

 

 

39B25E06-C1AD-4220-B48E-D586E95594A3.jpeg

A905EF03-B6BF-44DB-B3B9-9C65A5900E26.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Piekne niebo..wiem ze nie na temat,ale musialem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Żółw jak Ci się jeździ po takiej nawierzchni na singlu?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie pogodę.

U mmie od piątku bez przerwy leje.

A planowałem szose..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwszy wypad na spontana. Rewelacji nie ma, ale połowa pod wiatr wiało w ciul.Screenshot_2020-05-31-19-33-55-067_com.sportandtravel.biketracker.jpgScreenshot_2020-05-31-19-34-30-289_com.sportandtravel.biketracker.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wiatrem, to jest jakaś przeginka i to już co najmniej od 2-3 lat. Wieje praktycznie codziennie, dopiero późnym wieczorem z reguły cichnie. Przynajmniej na Mazowszu. W 2016 jak się odchudzałem i przejechałem w ciągu 5 miesięcy na spokojnie z 2-2,5k km jeździło się jeszcze super, czasem tylko powiało, a teraz jak patrzę rano przez okno, to od razu się odechciewa na rower siadać. Czy może to tylko ja sobie wmawiam coś takiego, a Wam to nie przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2020 o 10:08, fidelio napisał:

A pod koniec roku, jak wszystko dobrze pójdzie, chyba zacznę rozglądać się za towarzystwem dla mojego Szutrzaczka (szosa) ????

Kurczę, cały czas myślę, że jak ktoś kupuje gravela to właśnie po to, żeby mieć jeden w miarę uniwersalny rower do własnych potrzeb...

Jeśli już masz gravela i ciągnie Cię na szosę, to może lepszym rozwiązaniem byłby drugi kpl. kół. W razie potrzeby pyk pyk i już jedziesz :)


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
6 minut temu, zaq napisał:

Kurczę, cały czas myślę, że jak ktoś kupuje gravela to właśnie po to, żeby mieć jeden w miarę uniwersalny rower do własnych potrzeb...

Jeśli już masz gravela i ciągnie Cię na szosę, to może lepszym rozwiązaniem byłby drugi kpl. kół. W razie potrzeby pyk pyk i już jedziesz :)

 

Takie rozwiązanie też rozważam ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Z tym wiatrem, to jest jakaś przeginka i to już co najmniej od 2-3 lat. Wieje praktycznie codziennie, dopiero późnym wieczorem z reguły cichnie. Przynajmniej na Mazowszu. W 2016 jak się odchudzałem i przejechałem w ciągu 5 miesięcy na spokojnie z 2-2,5k km jeździło się jeszcze super, czasem tylko powiało, a teraz jak patrzę rano przez okno, to od razu się odechciewa na rower siadać. Czy może to tylko ja sobie wmawiam coś takiego, a Wam to nie przeszkadza?


Mam dokładnie takie same spostrzeżenia z jazdy w ostatnich latach. Nie wiem co jest grane może jakieś zmiany klimatyczne (???) ale z pewnością wieje mocniej i częściej (i nie jest to kwestia starzenia się :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Stierlitz napisał:

@Żółw jak Ci się jeździ po takiej nawierzchni na singlu?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Bardzo dobrze, tylko jak jest głębszy piach to albo idę bokiem albo leżę :) na takie trasy muszę zaopatrzyć się w opony z bieżnikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.