Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam sie, ze przez mlody wiek sprawcy grubych konsekwencji nie bedzie. Obym sie mylil, bo sprawa zrobila sie glosna i to tez dobra okazja, zeby calej reszcie 'szeryfow za kolkiem' wybic z glowy takie zachowania.Tutaj chlop mial pecha, ze ktos jechal z kamerka za nim, bo mozna zaryzykowac stwierdzeniem, ze jakby nie bylo tego samochodu to pewnie pojechalby w pizdu i zostawil ich tam na tej drodze. Dla mnie to jest niebywale jakim problemem dla ludzi za kierownica jest minac rowerzyste chociaz z dystansem tego 1 metra albo poczekac te 30sekund albo nawet minute, aby byl odpowiedni moment na wyprzedzanie. Juz nie wspomne o celowych i kompletnie zidiocialych form 'dojebania' komus  jak teraz mamy przyklad.

Jestem tez kierowca i widze jak rowniez jezdza rowerzysci, daleko im do idealu ale chyba przy robieniu uprawnien na dana kategorie ucza i tez powinno sie miec swiadomosc, ze prowadzimy pojazd z waga przynajmniej ponad  1000kg? Chyba nie jest trudno zrobic komus krzywde przez taka bzdure, bo 'akurat jedzie ta droga i musialem zwolnic'? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych powodów mam nie ogolone nogi, jeżdżę rowerem ciężkim jak czołg, gdzie po 50km czuje się zmęczenie jak koń po westernie, często wiozę go w góry, czasem się go boję, że zrobi mi krzywdę ale to wszystko przez to że od dawien dawna wycieczki rowerowe asfaltem budzą we mnie strach i niechęć. Jak mam jechać na kebaba czy jezioro droga po to, żeby się tylko przejechać uskuteczniając nudne pedałowanie to wolę wsiąść w samochód i po przyjeździe przejść się w koło tego jeziora pieszo. Wszystko właśnie przez brak wzajemnej akceptacji uczestników ruchu, o którym rozmawiacie powyżej. Już nie raz łapałem pobocze przez czyjeś lusterko... i co mu później zrobię? Środkowy palec, można se jedynie podłubać. Wiele przypadków nie miała nawet znamion chamstwa. Zazwyczaj tak sie układa, że trzy pojazdy muszą spotkać się w tym samym punkcie i czasie a drogi mamy z czasów Gierka. Nie ma miejsca na manewr wyprzedzania nawet roweru a z hamowaniem to jak wyjdzie bo zazwyczaj maja 120 na tych drogach, wiec zrzucić 100 do prędkości rowerzysty też łatwo nie jest. 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przypadek pokazuje co jeszcze może w takim człowieku siedzieć,  że dopuszcza się czegoś takiego. Ale trzeba jechać dalej , do przodu.😉

20200611_124058.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Burns napisał:

Z powyższych powodów mam nie ogolone nogi, jeżdżę rowerem ciężkim jak czołg, gdzie po 50km czuje się zmęczenie jak koń po westernie, często wiozę go w góry, czasem się go boję, że zrobi mi krzywdę ale to wszystko przez to że od dawien dawna wycieczki rowerowe asfaltem budzą we mnie strach i niechęć. Jak mam jechać na kebaba czy jezioro droga po to, żeby się tylko przejechać uskuteczniając nudne pedałowanie to wolę wsiąść w samochód i po przyjeździe przejść się w koło tego jeziora pieszo. Wszystko właśnie przez brak wzajemnej akceptacji uczestników ruchu, o którym rozmawiacie powyżej. Już nie raz łapałem pobocze przez czyjeś lusterko... i co mu później zrobię? Środkowy palec, można se jedynie podłubać. Wiele przypadków nie miała nawet znamion chamstwa. Zazwyczaj tak sie układa, że trzy pojazdy muszą spotkać się w tym samym punkcie i czasie a drogi mamy z czasów Gierka. Nie ma miejsca na manewr wyprzedzania nawet roweru a z hamowaniem to jak wyjdzie bo zazwyczaj maja 120 na tych drogach, wiec zrzucić 100 do prędkości rowerzysty też łatwo nie jest. 

 

Nie no argumenty spoko ( po co rower jak jest samochód, pedałowanie jest nudne, itd..), ale te nieogolone nogi to zwyczajny brak osobistej higieny kolarskiej.

Edytowane przez DEMEL
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DEMEL napisał:

nieogolone nogi to zwyczajny brak osobistej higieny kolarskiej.

Ha ha dobre. Czyli twierdzisz że jestem brudasem" kolarskim "??? 

Czerwony rower najszybszy pewnie co? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och tam , od razu brudasem. A z tym czerwonym nie załapałem. Możesz opisać zjawisko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest czerwone ferarri szybkę auto 😁i tak się utarło że wszystko co czerwone to jest najszybsze 😉😄

 

 

 

Wie ktoś po co się tak wogole goli nogi?. Tak naprawdę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie chciałbym wiedzieć. Jedni piszą że "ładnie nogi wyglądają" drudzy że po szlifie na asfalcie łatwiej strupy odchodzą bo ich włosy nie trzymają 😁🤪😥jest tych teorii a jaka jest prawda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golenie nóg to temat wielopłaszczyznowy.

Czyli:

1. Jest to kwestia uszanowania historii.

2. Gojenie ran

3. Łatwiej masować

Można dalej się rozpisywać. Koledzy z większa wiedza mogą coś dodać.

Mnie ciekawi to czy jak golić to całe ciało czy tylko nogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie obawiasz się, że kiedyś jakaś kobitka Cię zmusi, bo zagrozi, że sama przestanie?

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, revolta4 napisał:

Ja tylko tak z ciekawości. Nóg golić nie będę. 

 

Fajne są te opowieści o masowaniu i gojeniu ran, tylko pewnie 99% amatorów z ogolonymi nogami nie chodzi na żadne masaże, a rany musi goić pewnie raz do roku, jak ma zły rok ;) Noga wygląda lepiej pod warunkiem, że jest "wytopioną" kolarską nogą i to według mnie jedyny powód golenia nóg przez amatorów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Golenie nóg to temat wielopłaszczyznowy.

Czyli:

1. Jest to kwestia uszanowania historii.

2. Gojenie ran

3. Łatwiej masować

Można dalej się rozpisywać. Koledzy z większa wiedza mogą coś dodać.

Mnie ciekawi to czy jak golić to całe ciało czy tylko nogi

Gdzie skończyć? Gdzie jest granica? A granica między pedałowaniami jest cienka i zdradliwa

 

 

Ja to bym sobie jakiegoś górala kupił. Od siebie mam dosyć blisko do Świeradowa a tam to można pośmigać za wszystkie czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Fajne są te opowieści o masowaniu i gojeniu ran, tylko pewnie 99% amatorów z ogolonymi nogami nie chodzi na żadne masaże, a rany musi goić pewnie raz do roku, jak ma zły rok Noga wygląda lepiej pod warunkiem, że jest "wytopioną" kolarską nogą i to według mnie jedyny powód golenia nóg przez amatorów

Zgadzam się Należy jeszcze pamiętać o dodatkowych watach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem ulewa, a dziś od rana ciepło i wszystko paruje. Idealne warunki do jazdy i podziwiania przyrody :D

 

Screenshot-20200618-120027-Endomondo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nuda, znowu Puszcza

IMG-20200620-WA0010.jpgIMG-20200620-WA0005.jpgIMG-20200620-WA0002.jpg

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu za dyskusja o goleniu nóg była.. 😛

Nie gole. Rowery jakie mam, chyba każdy tu kojarzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2020 o 22:20, tessio napisał:

 

Fajne są te opowieści o masowaniu i gojeniu ran, tylko pewnie 99% amatorów z ogolonymi nogami nie chodzi na żadne masaże, a rany musi goić pewnie raz do roku, jak ma zły rok ;) Noga wygląda lepiej pod warunkiem, że jest "wytopioną" kolarską nogą i to według mnie jedyny powód golenia nóg przez amatorów ;)

Jest jeszcze inny aspekt wizualny.

Jak się pojawisz na zgrupie na wypasionym sprzęcie z górnej póły, a na nogach chaszcz to tak jakoś średnio.

W dniu 18.06.2020 o 05:34, suqub napisał:


Zgadzam się emoji38.png Należy jeszcze pamiętać o dodatkowych watach emoji854.png

Jakich watach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakich watach?

Dworowałem sobie. Co prawda są jakieś teorie, że dzięki gołej łydce zawodnik na dużym dystansie jest w stanie urwać kilka sekund. Jednak według mnie jest to wyssane z palca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Kands maestro v4?  Przeznaczenie asfalt, kostka brukowa, las , polna droga, ale bez szalenstw . Przerzutki Deore to wyzsza polka, a amortyzator jak to pozycjonowac? Tandeta,  sredniak czy wyzsza półka ? Przykladowy link  https://allegro.pl/oferta/kands-maestro-v4-men-deore-19-czar-seledyn-8687357725?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria_sport_bicycles&ev_adgr=Rowery&gclid=EAIaIQobChMIy7fAvpiR6gIVy8qyCh0eVg1cEAQYAiABEgLKXPD_BwE Przerz

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deore starszej generacji, żadna wysoka półka, ciężkie ale działa bardzo dobrze i nie generuje problemów. Zupełnie bez sensu jest pakowanie tego w zestawieniu z dziewięciorzędową kasetą (domyślnie 2x10 lub 3x10), raczej tego w miarę zużycia nie zmienisz, bo bębenek pewnie nie przyjmie większej kasety a klamkomanetka obsługuje jedynie 9 biegów.

Korba na octalink - moim zdaniem poza znacznie wyższą wagą to rozwiązanie nie jest zauważalnie mniej sztywne od ht2, wkłady suportu są tanie i wytrzymałe.

Widelec to śmieć, miałem to w Unibike, wymieniłem na sztywny aluminiowy.

Moja rada - kup coś na sztywnym widelcu, nawet aluminiowym, bo przy szerszych oponach nie odczujesz żadnego dyskomfortu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.