Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pomóżcie proszę w temacie wymiany dętki.
Mam KROSS Level 6.0. Wszystko seryjne. W oponę wbiła mi się jakaś drzazga i zeszło powietrze.

Chciałem zmienić dętkę, ale w ogóle nie mogę „odkleić” opony od obręczy. Ani drgnie.
Czy to możliwe, że to system bezdętkowy? Jeśli dobrze rozumiem oznaczenie, to tylko „przygotowany do bezdętkowego”. Żadne mleczko nie wyciekło.
Czy jest jakiś myk ze zdjęciem opony? Googlałem, że trzeba ją zsunąć w kierunku środka koła, żeby opona wyskoczyła z rantu. Ale też nie idzie. Na filmikach na Youtube po prostu ściągają oponę. Ale u mnie tak nie idzie.
Może wystarczy użyć więcej siły?

 

Z góry dzięki.

 

IMG_8156.jpg

IMG_8157.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopka opony  poprostu mocno siedzi w rancie i to wszystko. Musisz siłowo oponę zsunac do środka felgi. wyjąć ją z rantu felgi. U kolegi tak się zassała ze trzeba było stawać nogami na oponę ale puściła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Miałem taki sam przypadek w Levelu 8.0 i tam, gdzie go najpierw zaprowadziłem także myśleli, że to system bezdętkowy. Pojechałem więc do serwisu Krossa. Tam na pewno jest dętka, choć bardzo sklejona, bo gość przy mnie ją wyjmował. 

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tu wierzyć w zapewnienia producenta:

 

..."

Active Line
Szkielet opon Active Line to wysokiej jakości karkas 50 EPI. Schwalbe nie posiada już w swojej ofercie EPI 20 i 24. K-Guard zapewnia skuteczną ochronę przed przebiciem we wszystkich oponach Active Line. Poziom ochrony przed przebiciem: 3.

K-Guard
Minimalny standard Schwalbe dotyczący wkładek antyprzebiciowych. Sprawdza się od wielu lat. Taśma wykonana jest z naturalnego kauczuku i wzmocniona włóknem kevlarowym. Wraz z karkasem 50 EPI, wszystkie opony Active Line są dobrze chronione przed przebiciami."...

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Qdlaty napisał:

Cześć.

Pomóżcie proszę w temacie wymiany dętki.
Mam KROSS Level 6.0. Wszystko seryjne

No trzeba to, że tak powiem na siłe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bugs napisał:

aha, czyli 700x32 mogę spokojnie założyć?

Tak.

 

4 godziny temu, egzo18 napisał:

Ale jednak mając fula, wjazd szosą w teren na zjazdy.. to nie dla mnie.

Musisz sobie jasno powiedzieć, albo zabawa, albo turystyka.

2 godziny temu, tommly napisał:

I jak tu wierzyć w zapewnienia producenta:

 

..."

Active Line
Szkielet opon Active Line to wysokiej jakości karkas 50 EPI. Schwalbe nie posiada już w swojej ofercie EPI 20 i 24. K-Guard zapewnia skuteczną ochronę przed przebiciem we wszystkich oponach Active Line. Poziom ochrony przed przebiciem: 3.

K-Guard
Minimalny standard Schwalbe dotyczący wkładek antyprzebiciowych. Sprawdza się od wielu lat. Taśma wykonana jest z naturalnego kauczuku i wzmocniona włóknem kevlarowym. Wraz z karkasem 50 EPI, wszystkie opony Active Line są dobrze chronione przed przebiciami."...

Ale o co chodzi?

Wszystkie opony Schwalbe obecnie mają minimum level 3. Jeżeli na oponie jest podane, że mają dodatkową ochronę przed przebiciami to jest to level minimum 5. Schwalbe od przynajmniej 3 lat nie robi typowych oplotów jak jeszcze większość producentów do podstawowych opon.

Kupując zwykłego Smart Sama, masz ochronę na poziomie 3, kupując ta samą oponę w wersji plus masz 5.

  

2 godziny temu, Qdlaty napisał:

Może wystarczy użyć więcej siły?

Założonego masz zwykłego Smart Sama pod dętkę.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Dzisiaj będę walczył :D

 

Zrobię też zdjęcie drzazgi. Naprawdę jakoś pechowo się wbiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
2 godziny temu, egzo18 napisał:

No trzeba to, że tak powiem na siłe..

 

Żeby nie napisać na ...chama 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaido2, szosą jeżdżę na dystans, fulem na zabawę. :D

chociaż moja jazda na dystans to dla Ciebie zabawa 😛 50 - 60 km jednorazowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk, pierwszy wycisk i emocje w życiu - 8lat i zjazd z 1000m.

IMG_20200804_132448.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny i specyfikacja więcej niż spoko, gdyby był w deca w cenach deca to kto wie, ale 6k za rower dla dziecka nie dam. 3,5k i koła 26' w zestawie to kto wie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewna osobistość dopłaca do musztardy na grilla a nie do roweru. Ecipeci to nie to samo, mimo zbieżności... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Burns napisał:

Pewna osobistość dopłaca do musztardy na grilla a nie do roweru. Ecipeci to nie to samo, mimo zbieżności... ;)

kto taki ? :)

 

to jest żółty - Amarillo Yellow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto taki ?
 
to jest żółty - Amarillo Yellow

Sarepska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostre koło sobie złożyłem ... pozostało nauczyć się na tym jeździć, bo rower wyszedł całkiem fajny

 

hEytXZF.jpg


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... pozostało nauczyć się na tym jeździć


Masz hamulec, wiec będzie łatwiej i musisz pamiętać żeby nie przestawać kręcić, po za tym to fajna zabawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przestawać kręcić najtrudniej przy ruszaniu 😁


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Dalej nie rozwiązałem mojego problemu z wyborem opon do szosy (700x25c). Zajechałem stockowe schawlbe lugano (pierwsza wersja). z tyłu już prawie kwadrat, najechały dzielnie prawie 4.5 tys. km a gumę złapałem raz i to z przodu (klasyczny snake na kamieniu).

 

Od początku chodzą mi po głowie continental ultra sport III bo mają fajną cenę i nie najgorsze opinie (mimo braku wkładki antyprzebiciowej i głosów, że zdarzają się kapcie). W wersji zwijanej można je kupić za niecałe 70 zł. Lugano moje też żadnej wkładki nie miały a asfalty zaliczały różne, pewnie kwestia szczęścia. 

Myślałem też o continental gran prix (bez dodatkowych oznaczeń) ale tak zwijana opona kosztuje 130 zł, więc w cenie jednej mam dwa ultra sporty. Dzisiaj znalazłem też continental grand sport race, które od ultra sportów różnią się chyba tylko posiadana wkładką antyprzebiciową. Na allegro można kupić takie opony za niecałe 100 zł.

 

Macie jakieś swoje typy? Nie chcę naciągać budżetu, powiedzmy że maksymalnie 100 zł za sztukę (bo jak drożej to wziałbym grand prix). Widziałem też, że lugano ma nową wersję ale w różnych zestawieniach wychodzi, że w tym segmencie lepsze bedą multisporty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.bikeinn.com/rowery/veloflex-corsa/136349526/p

 

Sam miałem kupować, ale podobno producent nie zezwala na zakładanie do karbonowych kół, niby ludzie do takich stosują, ale ja w końcu się nie zdecydowałem.  Kupiłem Duro Hypersonic 23mm, bo 25 już nie ma i dla mnie bez różnicy, wcześniej miałem właśnie 25 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.