Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, tessio napisał:

https://www.bikeinn.com/rowery/veloflex-corsa/136349526/p

 

Sam miałem kupować, ale podobno producent nie zezwala na zakładanie do karbonowych kół, niby ludzie do takich stosują, ale ja w końcu się nie zdecydowałem.  Kupiłem Duro Hypersonic 23mm, bo 25 już nie ma i dla mnie bez różnicy, wcześniej miałem właśnie 25 mm.

 

ciekawa opona. Nie widziałem jej wcześniej w żadnym temacie na rowerowym forum. W Polsce wychodzi trochę ponad budżet (115zł). A hypersonic 23m mówisz, że nie ma różnicy w komforcie czy szerokości? Bo czytalem, że duro potrafi się trochę szerzej układać niż normalne 23mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komforcie, ja jestem jakiś dziwny, ale jak czytam jakie to są różnicę w komforcie między oponami to nie mogę pojąć jak ludzie są je w stanie zauważyć ;) Między 23 a 28/32 jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale między 23 a 25? Pasuje zrobić komuś "ślepy" test, żeby rozpoznał na jakich oponach jedzie ;) Jak są dziury to są dziury i telepie na wszystkim, jak jest porządny asfalt to bez różnicy.

 

Edit: Tutaj masz jakiś test tych Veloflex`ów - http://road-racing.pl/artykul/test-oponki-veloflex-corsa-25

 

Edytowane przez tessio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tessio napisał:

W komforcie, ja jestem jakiś dziwny, ale jak czytam jakie to są różnicę w komforcie między oponami to nie mogę pojąć jak ludzie są je w stanie zauważyć ;) Między 23 a 28/32 jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale między 23 a 25? Pasuje zrobić komuś "ślepy" test, żeby rozpoznał na jakich oponach jedzie ;) Jak są dziury to są dziury i telepie na wszystkim, jak jest porządny asfalt to bez różnicy.

 

Edit: Tutaj masz jakiś test tych Veloflex`ów - http://road-racing.pl/artykul/test-oponki-veloflex-corsa-25

 

 

Masz rację, pewnie przy przesiadce z twardego 23mm na 28 można coś poczuć. widocznie jesteśmy mało czuli bo ja też jakiejś szczególnej wagi do tego nie przykładam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz w sumie wziąć Hypersonic 23 mm, za dwie sztuki zapłacisz ze 120 zł, więc najgorszym wypadku wyrzucisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tessio napisał:

To możesz w sumie wziąć Hypersonic 23 mm, za dwie sztuki zapłacisz ze 120 zł, więc najgorszym wypadku wyrzucisz ;)


Rozważam takie rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wszytko kwestia danych modeli.

Można spotkać 700x25 max 6 bar i jak ktoś jeździł na 700x23 8 bar  i nagle wsiądzie na 6 to wyłapie różnice. Natomiast większość 700x28 to max właśnie te 6 bar.

 

Inna sprawa waga własna. Lekki szczypior nie wyłapie tak różnicy między 8, a 6 bar, no ale , że mamy tendencje do nie małych chłopów na szosach, to oni już są w stanie wyłapywać te różnice miedzy 23 , a 25 przy niewielkiej różnicy ciśnień..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, kaido2 napisał:

To jest wszytko kwestia danych modeli.

Można spotkać 700x25 max 6 bar i jak ktoś jeździł na 700x23 8 bar  i nagle wsiądzie na 6 to wyłapie różnice. Natomiast większość 700x28 to max właśnie te 6 bar.

 

Inna sprawa waga własna. Lekki szczypior nie wyłapie tak różnicy między 8, a 6 bar, no ale , że mamy tendencje do nie małych chłopów na szosach, to oni już są w stanie wyłapywać te różnice miedzy 23 , a 25 przy niewielkiej różnicy ciśnień..

 

ja z moimi 80kg (no dobra po urlopie dwa kilo więcej ale to zaraz zajedzie) chyba po środku gdzieś się mieszczę, zwłaszcza że mam 188cm wzrostu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast oglądać sam wyjechałem. Odcinek krótszy, ale jednak
A cóż się tam wydarzyło? Oglądać powtórkę?

71199f7af994e4fd3249bfb91386a3ea.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy polecać Ci oglądanie. Ja tez na żywo nie widziałem. Poszedłem najpierw na rundę z synem a potem jeszcze dołożyłem sam. W domu zobaczyłem film z finiszu. Nie chciałbym więcej takich rzeczy w peletonie oglądać (mimo, ze wiem ze wypadki sie zdarzają). Mam nadzieję, że tym razem bedzie bez tragedii jak rok temu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem. Brak słów.
Gość pewnie w ciężkim stanie. Już nie pojedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szymar napisał:

 

ja z moimi 80kg (no dobra po urlopie dwa kilo więcej ale to zaraz zajedzie) chyba po środku gdzieś się mieszczę, zwłaszcza że mam 188cm wzrostu. 

 

Niestety masz prawo nie wyczuwać. Mowa o gościach 95 + .

Wracając do opon, z Conti wybrałbym zwykle GP na drucie jeżeli miałbym wybierać coś w niskim budżecie, jednak jeżeli by istniała opcja dozbierania to poszedłbym w Spece Turbo

 

2 godziny temu, DEMEL napisał:

Czyżby koniec "świątyni sprintu" w Katowicach?

 

2 godziny temu, revolta4 napisał:

Strasznie to wyglądało. 

 

4 minuty temu, suqub napisał:

Oglądałem. Brak słów.
Gość pewnie w ciężkim stanie. Już nie pojedzie.

 Ale przecież wiecie dlaczego tak jest.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]ecipeci [/mention]może coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodobał mi się Triban 520 z Decathlonu. Czy jest to sprzęt godny polecenia dla amatora czy w tej cenie 3499 PLN można kupić coś lepszego? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, darekmp3 napisał:

Spodobał mi się Triban 520 z Decathlonu. Czy jest to sprzęt godny polecenia dla amatora czy w tej cenie 3499 PLN można kupić coś lepszego? Dzięki

 

raczej nic nowego z tak ciekawymi komponentami nie dostaniesz ,jeżeli nie zależy Ci na szerszych oponach to masz jeszcze Conteda

49ffe0a1b6f9272egen.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie płyty z przodu zupełnie zbędne.

W dniu 5.08.2020 o 08:23, teston napisał:

Ostre koło sobie złożyłem ... pozostało nauczyć się na tym jeździć, bo rower wyszedł całkiem fajny

 Niezły sprzęt do jeżdzenia. Napinacz łańcucha ? Czy źle widzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brom.thumb.jpg.5c368c1bb42e9f2862d48d886d1a1eff.jpg

Zamówiłem sobie ciekawą pompkę, Może dojdzie w tym/przyszłym miesiącu (co o niej myslicie?):

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem wydajności. Na filmie widać, ze dość mocno przyspieszyli wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tym razem nad morzem 😎

IMG_20200808_102309-01.jpeg

IMG_20200808_101916-01.jpeg

IMG_20200808_100744-01.jpeg

IMG_20200808_085818-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

568ebee94057ffef8168a71c0ee4cfd7.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.