Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w końcu ostatecznie ustawiłem przednie przerzutki. Doszedłem, że kluczem do sukcesu jest odpowiednio niskie ustawienie tego wichajstra który przesówa łańcuch. W końcu załapałem o co kaman i działa. No żeby w nowym rowerze takiego czegoś nie mogli ustawić... ale luz jest już ok.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to standard. Nowy rower prosto z fabryki powinien trafic na ogolny serwis. Nawet Treki po 20tys PLN maja zle zamontowane przednie przerzutki albo nie wyregulowane sa jak nalezy. W gorskich rowerach wprost sie tego nie mowi, ale przedni amortyzator tez powinien byc sprawdzony, czy przypadkiem nie ma 'suszy' tam 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy nowy rower wymaga rozebrania niemal na zero, a zawiecha przeglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fonfelinni napisał:

Niestety, to standard. Nowy rower prosto z fabryki powinien trafic na ogolny serwis. Nawet Treki po 20tys PLN maja zle zamontowane przednie przerzutki albo nie wyregulowane sa jak nalezy. W gorskich rowerach wprost sie tego nie mowi, ale przedni amortyzator tez powinien byc sprawdzony, czy przypadkiem nie ma 'suszy' tam 🙄

Jak o tym wspominałem z rok temu to podśmiech_ch pytały czy nowy samochód z salonu też bym rozkręcił do smarowania (całe szczęście po 2 latach można mieć już zużycie 60% w samochodzie z niemieckiej grupy od spalin). 

Ale w rowerach powyżej 20k (kwota bez znaczenia) doszli do wyższej perfekcyj np. skorodowane łożyska sterów czy zawieszenia, z reguły nawet już się nie obracają... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowy rower wymusił pierwsze od 10 lat tak intensywne sprzątanie i przemeblowywanie piwnicy. Jeszcze Box dachowy do auta kupiłem, walczę teraz z nowymi półkami, jedna na ten box ma 185/75cm z OSB 18mm. Kurde, drogie te płyty jak buraki podczas suszy.

Ps, którego Orienta Divera polecacie? 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pytasz to mogę sprzedać swojego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crossowy Cuba w opolskim polu i na suwalskim jeziorze w tym roku.
Wspaniałe tereny na pedalowanie.
Polecam e40bb32fb967930db423ed048deae354.jpg46d63f7d8a7ed34008be0d342c42b9b4.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Burns napisał:

Skoro pytasz to mogę sprzedać swojego. 

Daj kasiutkę uzbierać, ale w istocie ładny. Dobra... nie ten dział.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, fonfelinni napisał:

Niestety, to standard. Nowy rower prosto z fabryki powinien trafic na ogolny serwis. Nawet Treki po 20tys PLN maja zle zamontowane przednie przerzutki albo nie wyregulowane sa jak nalezy. W gorskich rowerach wprost sie tego nie mowi, ale przedni amortyzator tez powinien byc sprawdzony, czy przypadkiem nie ma 'suszy' tam 🙄

nie chcę tutaj robić reklamy ale znam dwa sklepy Treka i w żadnym nie wypuściliby do klienta nie sprawdzonego roweru. Nie ważne, czy to Madonka za 40k czy Marlin za 3k. Ale dla równowagi - kumpel ma elektrycznego Kellysa za 5 cyfrową sumę - na przeglądzie wszystko "sprawdzili" tak dokładnie, że nawet przy odbieraniu przerzutka była tak samo ufajdana jak w momencie, gdy odstawiał rower na serwis. Niestety - wszędzie są goście, którzy się przykładają jak i tacy, którzy olewają temat a kasę biorą za nie powiem co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od profesjonalnego podejścia serwisu.

Tak jak u przedmówcy, jak kupowałem swojego Treka, to mogłem odebrać go dopiero na drugi dzień, bo musiał przejść przegląd przed wydaniem do Klienta


Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trek. Spec tak ma a nasz Kross? Nawet jak ci rama pęknie to z twojej winy na pewno bo przecież nie z ich 😠😠😠

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolarka Romet Huragan 1.

 

Jadąc na największej zębatce z przodu i najmniejszej z tyłu słychać szmery, coś obcierającego w przedniej przerzutce. Jak docisnę klamkomanetkę przez przesunięcie w prawo, to szmer znika, ale nie będę tak jej trzymał jadąc. Co i jak mogę sam podregulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko podciągnąć linkę przedniej przerzutki. Wozek przedniej prEUtki ociera o łańcuch na największej tarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj czy łańcuch nie trze o przednią przerzutkę jeśli tak to trzeba podciągnąć linkę np baryłką w manetce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, revolta4 napisał:

Trek. Spec tak ma a nasz Kross? Nawet jak ci rama pęknie to z twojej winy na pewno bo przecież nie z ich 😠😠😠

Krossa lepiej porównać do Cube niż Speca ale tutaj fakt - mają może niekoniecznie dobre podejście do klienta. Być może wychodzą z założenia, że ich rowery to jednorazówki jak golarki, nie wiem. Kumpel kiedyś kupował Levela ze sklepu internetowego, przyszedł z krzywą tylną przerzutką - pewnie transport (tutaj i z wcześniejszych postów wychodzi dlaczego np Trek czy Giant zabraniają sprzedaży wysyłkowej swoich rowerów). Pojechał do sklepu Krossa, coś tam próbowali naprostować ale nie było większego sensu, z wymianą w sumie nie byłoby problemu gdyby nie to, że rower przez neta - stacjonarny sklep Krossa nie obsługuje takich reklamacji - wszystko wysyłkowo. Koniec końców dostał nową przerzutkę ale zamieszanie z odsyłaniem etc - jakaś masakra logistyczna ze strony Krossa - jaki to problem, żeby ich sklep wymienił przerzutkę, kliknął coś w systemie żeby widzieli że rower naprawiony, przy okazji mechanik rzucił okiem na rower i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzutki ustawione to teraz zamiast ocierania słyszę piski z suportu. Albo za mocno doje...any albo brak smaru. Choć znając życie pewnie odpowiedź  A i B. Dobrze Egzo pisał, że rower trzeba by rozebrac, to może odrazu go pomalować? Jak już będzie w kawałkach?

Gdzie mogę kupić sinokoprekowyróż? 🙂

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę sobie na grupie canyona i prawie każdy pisze, że te rowery z kartonu na serwis.

Urok sprzedaży wyłącznie wysyłkowej.

W ns jedyne co było nie tak, to zapieczona korba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, albiNOS 01 napisał:

pomalować

Albo chociaż przesmarować 🤪🤪🤪🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

10 godzin temu, revolta4 napisał:

Lekko podciągnąć linkę przedniej przerzutki. Wozek przedniej prEUtki ociera o łańcuch na największej tarczy. 

 

  

9 godzin temu, Burns napisał:

Obejrzyj czy łańcuch nie trze o przednią przerzutkę jeśli tak to trzeba podciągnąć linkę np baryłką w manetce.

 

Pomogło :) Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch już nie ociera, ale słyszę ciche piski z samego suporta. Kolega mowil, ze to samo miał niedawno w rockrajderze czy jak mu tam, miał za mocno docisnięte. Nie mam dużych kluczy, podjadę w tygodniu do sklepu niech obadają.

Jest inny problem, kolega znalazł taki jak mój rower ale nie M1 tylko M3 (lepszy osprzęt) za jedynie stówę drożej... Jak przez kilkanascie, kilkadziesiąt lat nie będę pisał to znaczy, że pierdzę za zabójstwo 🙂

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.