Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Teufel26 napisał:


Ostatecznie zdecydowałem się na rozmiar L. Mam 187cm wzrostu.
Sprzedawca zaoferował mi rozmiar XL, jednak czas oczekiwania około 8 miesięcy wydał mi się niedorzeczny.
Po kilku opiniach kolegów z forum, zdecydowałem się na rozmiar L.
Szkoda, że praktycznie niemożliwym jest porównanie obydwu rozmiarów u jednego sprzedawcy.
Teraz pozostaje czekać na rower zamówiony przez żonę - Toughroad SLR.

sam osobiście bylem w 100% zdecydowany na rozmiar L u Ginta i to właśnie sprzedawcy mi namieszali z tym XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pływak_wodnik napisał:

Jak Ci się jeździ na tych z Decathlonu? Mam takie same tyle, że na rzepy.

 

Tak jak pisałem, podeszwa dużo sztywniejsza niż w Shimano RP5 i buty z decathlonu są zdecydowanie mniej wygodne, ale może wynika to właśnie ze sztywności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeszwa powinna być twarda (profi) - w przeciwnym razie część energii wygenerowanej przez pracę mięśni będzie tracona na wyginanie podeszwy poniżej poziomu pedału, co jest nie tylko nieekonomiczne, ale grozi kontuzją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jaka powinna być podeszwa i różne modele różnych butów mają swoją skalę sztywności, więc piszę po raz trzeci, że podeszwa w butach z decathlona jest dużo sztywniejsza niż w RP5 Shimano i but jest też zdecydowanie mniej wygodny. O kontuzjach spowodowanych małą sztywnością buta nie słyszałem, ludzie którzy przejeżdżają w adidasach tysiące kilometrów pewnie też nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co piszesz, ale swój wpis zaczerpnąłem od polskiego Mistrza Świata w kolarstwie, więc chyba wiedział co pisze. To, że my amatorzy czegoś nie wiemy, to nie oznacza, że czegoś nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ecipeci napisał:

Mistrzostwa świata w Imoli, wczoraj Kasia poza podium a dzisiaj... ?

Niespokojny jestem już od rana. 🤔 Świetna jazda Kasi pomimo tego miejsca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszkę się boję, ale z drugiej strony Znowu mnie nosiło... Po drodze wiatr, deszcz, a nawet grad. A na koniec rozcięty policzek, w okolicznościach kuriozalnych...


Daj się pośmiać. Opisz wypadek
Czy pomiar kadencji z ostatniego zdjęcia to jest wartość średnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
4 minuty temu, suqub napisał:

 


Daj się pośmiać. Opisz wypadek emoji6.png
Czy pomiar kadencji z ostatniego zdjęcia to jest wartość średnia?

 

Tak, średnia. Od jakiegoś czasu staram się więcej (szybciej) kręcić na lżejszych przełożeniach bo zauważyłem, że kolana nie są wówczas tak obciążane 😉 No więc skończyłem wycieczkę, wnosiłem rower do domu, a w zasadzie wbiegałem z nim po schodach i pośliznąłem się. Noga poszła w dół, głowa też i walnąłem o krawędź lampki rowerowej przymocowanej do kierownicy. Na szczęście od razu lód (bo wieczorem impreza) i jest tylko rozcięcie. Może nawet blizny nie będzie 😁

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pechowo
Odnośnie kolan, masz racje. Jest duża różnica. Jednak średnia 102. Pozazdrościć.
Od razu przypomina mi się ten filmik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie, takich ambicji nie mam 😁 Maksymalnie (chwilowo) udało mi się uzyskać 165. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiato 4. 1 LouLou, 2 Alert, 3 Hirschi.

 

Ładny finisz Kwiatka, jechał po złoto. Trochę zabrakło. Dobry wyścig.

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julian świetny finisz , Michał już mistrza ma, ale mało brakowało, ma chłopak jeszcze moc. 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje, że to początek prawdziwej przyjaźni!
42f842e63ec7320a86486a90a5f65acf.plist
01edb5b4733521a317a5357044f6f7dc.plist


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2020 o 18:50, pływak_wodnik napisał:

Podeszwa powinna być twarda (profi) - w przeciwnym razie część energii wygenerowanej przez pracę mięśni będzie tracona na wyginanie podeszwy poniżej poziomu pedału, co jest nie tylko nieekonomiczne, ale grozi kontuzją.

 Wisłę 1200 przejechałem teraz w butach z biedronki. Mnie nic nie było na mecie jak zwasze zresztą, natomiast  ilu takich profi nawet nie dojechało?

Na efektywność ma przede wszystkim wpływ technika kręcenia i kilka innych rzeczy, a nie podeszwa buta. Kontuzji to się można nabawić jak ktoś źle dobierze buty i jeszcze  zaciśnie aż oczy wyłażą, no bo sztywność :).

 

I mówi o tym ktoś co tam w życiu trochę przejechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytowałem jedynie Szurkowskiego. Jak nadarzą się jeszcze ciepłe dni, to pojeżdżę i przetestuję. Dotychczas jeździłem od małego w zwykłych adidasach i też nic mi nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała rundka wokół miasta. 20 km z czego 90% po nieutwardzonych drogach. da7963fed99153c0db72e5f6dfeebef0.plist


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]Teufel26 [/mention] przyjemny rower. Cóż to za model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Romecie Mustangu M1 cenię to, że w drodze do pracy mogę dokręcić na zjazdach bo mam przestarzałe 3 tarcze z przodu, inaczej niż w wyższych modelach. Ale już bardziej tandetnego przedniego wózka to chyba już by nie byli w stanie dać. Dociskam mocowanie jego do ramy to czuję, że zaraz pusci gwint, jak nie dowalę to będzie zjeżdzał i z czasem i misterną regulacje o kant d*py rozbić. Zupełnie jak zapłon w jawie i cz 350. Ale sposób znalazłem, ta śruba z prawej wzmacia połączenie.

20200928_204540.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Teufel26 napisał:

Revolt 1, model na 2021.

miałeś może  wcześniej coś bardziej szosowego,chodzi mi o depniecie na asfalcie ,czy masz porównanie?

 

to ze masz rozmiar L dało ten plus ze widać trochę więcej sztycy od siodełka i rower ma bardziej sportowy wygląd  i pewnie zyskał tez na komforcie ,bo wygląda naprawdę dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałeś może  wcześniej coś bardziej szosowego,chodzi mi o depniecie na asfalcie ,czy masz porównanie?
 
to ze masz rozmiar L dało ten plus ze widać trochę więcej sztycy od siodełka i rower ma bardziej sportowy wygląd  i pewnie zyskał tez na komforcie ,bo wygląda naprawdę dobrze

Jak do tej pory, to mój pierwszy rower z kierownica typu „baranek”. Wrażenia są niesamowite, przyspieszenie, pozycja, przełożenia.
Ogromną różnice widać w wadze roweru, jest ona o połowę mniejsza niż w moim poprzednim. Aluminiowa rama z karbonowym widelcem sprawia ze całość waży około 10 kg.
Co do walorów estetycznych, faktycznie wyglada świetnie, oczywiście moim skromnym zdaniem. Geometria ramy daje wrażenie lekkości konstrukcji.
Jak do tej pory dopiero około 50 km za mną, ale każdy kolejny kilometr utwierdza mnie w przekonaniu, że to był dobry wybór.

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.