Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, john.doe napisał:

Na pewno potrzebujesz nowego roweru, może opony szosowe na początek załatwią sprawę, albo drugie koła jak ma być wygodniej z przekładką.

 

Kolega dobrze prawi, drugi komplet kół i będzie git

 

1 minutę temu, fidelio napisał:

 

Tego najbardziej się obawiam 😱

to kup spd teraz na gravel i zacznij tak jeździć, zobaczysz różnicę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, fidelio napisał:

Tego najbardziej się obawiam

Twardym trzeba być nie "mnietkim "

 

Tez będą to moje pierwsze SPD jak będzie tak będzie, wielu mówi że to bilet w jedną stronę, nie wraca się do platform. 

 

Buty dziś kupiłem, czekam na przesyłkę 

 

 

m089A.jpg

i-shimano-sh-m089-mtb-czarny.webp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fidelio napisał:

Panowie, po prośbie. Powoli chodzi mi po głowie szosa. Dziś zasuwałem głównie po asfalcie i nie da się ukryć, że na dłuższą metę, choćby z uwagi na opony, jakie mam w moim Soocie (38 mm, dość wyraźny bieźnik), jest to jednak męczace. Znalazłem więc coś takiego, jak w linku poniżej i na razie czekam na dodatkowe informacje. Czy to ma sens - także w kontekście ceny za ten rower i tego, co ma on na pokładzie. Co dla laika oznaczają te przełożenia, jakie rower oferuje (zakładam, że tył to 11-25 względnie 11-28)? Czy trzeba już do tego mieć "nogę" czy nóżka wystarczy? Zakładam po prostu, że zostawię Soota, bo jednak spora frajdę sprawia mi jeżdżenie po polach i lasach, ale jednak kusi właśnie szosa 😉 Będę wdzięczny za wszystkie merytoryczne uwagi. Tych w stylu sprzedaj w ogóle gravela, bo w sumie to takie "ni pies ni wydra" nie przyjmuję 😁

 

https://kupszose.pl/produkt/fuji-altamira/

 

 

Cześć,

  

od tego roku trzeci rumak (szosa) w stajni więc podzielę się własnym doświadczeniem. Jeżdżę amatorsko i nie ścigam się, weekendowe coffee rides. Nie liczę każdego grama masy ani urwanych sekund. Jednorazowy dystans, który jeździłem w tym roku to max ok 80 - 150 km. Uważam, że podlinkowana szosa to rower raczej do ścigania się. Wypłaszczona geometria ramy (niski i długi, tak przynajmniej wygląda ze zdjęć), wąskie opony, obręczowe hamulce, umiarkowanie niska masa, krótka główka ramy, nisko przycięta rura sterowa (niewielka możliwość zmiany pozycji) i co by nie mówić raczej twarde przełożenia. Jak się nie wpasujesz w pozycję „race” (dobra elastyczność/rozciągnięcie tułowia) to istnieje ryzyko, że na dłuższym dystansie będziesz cierpiał. 

 

Mam w szosie kompaktową korbę 34/50 i kasetę 11-32. W terenie, w którym jeżdżę czyli okolice Krakowa, wyżyna krakowsko-częstochowska, okolice Beskidów itp. to są to dla mnie optymalne przełożenia. W tym Fuji są twardsze. Na płaski teren może ok a na pagórkowaty i górzysty również, ale pod warunkiem, że noga będzie podawać i niska pozycja nie będzie męczyć ;)   

 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sugerował coś z mniej " ostrą : geometgeometrią.

Ja mam kasetę 11 34 z korbą 50 34, i nie wyobrażam sobie kasety o mniejszym zakresie u mnie.

Ale mam masę podjazdów w okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i druga paczka.

[mention]fidelio [/mention]myśle, ze koledzy dobrze mówią.

21a3de125f551987760652554f5f94a0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzięki wszystkim za cenne uwagi 👍 Wniosek mam jeden, temat zdecydowanie wymaga prsemyślenia. Nie zależy mi na ściganiu, w 99% przypadków jeżdżę sam i traktuję to jako odskocznię od pracy, sposób na zresetowanie głowy. Potrzebuję czegoś, co pojedzie szybciej, ale niekoniecznie spowoduje, że ból pleców będzie odbierał przyjemność z jazdy 😉

A uzupełniając temat owijki, którą ostatnio wymieniałem dodam tylko, że dystrybutor Cycology zaproponował mi zupełnie nową owijkę, za free uznając, że tamta nie powinna się tak wytrzeć 😁 Podobno najnowszy wypust pozbawiony jest tej wady. Oczywiście zdecydowałem się 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fidelio, ten Fuji ma korbę 53/39 i na podjazdach będzie bardzo twardo nawet  z kasetą 28, jeśli nie kręcisz 350 FTP ;) Pisząc podjazd mam na myśli coś co ma chociaż 2 km i 5% nachylenia.

Edytowane przez tessio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I dlatego poprosiłem o opinie i w tym temacie, w kontekście osprzętu tego Fuji 😁 Dzięki 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, revolta4 napisał:

Tez będą to moje pierwsze SPD jak będzie tak będzie, wielu mówi że to bilet w jedną stronę, nie wraca się do platform.

to zależy, w fullu wróciłem do platform ale są zmienione piny na wysokie (może nawet za bardzo ale na razie odpukać, nie zrobiły mi krzywdy) i buty do platform a nie adidaski. Ale w tym roku full jeździł tylko w dół, gdyby miał podjeżdżać to spd chyba bardziej by pasowało. Do szosy/gravela tylko spd, jakoś nie wyobrażam sobie takie roweru z zwykłymi pedałami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, trollu napisał:

to zależy, w fullu wróciłem do platform ale są zmienione piny na wysokie (może nawet za bardzo ale na razie odpukać, nie zrobiły mi krzywdy) i buty do platform a nie adidaski. Ale w tym roku full jeździł tylko w dół, gdyby miał podjeżdżać to spd chyba bardziej by pasowało. Do szosy/gravela tylko spd, jakoś nie wyobrażam sobie takie roweru z zwykłymi pedałami

 

 

Mam platformy w treku i five ten, jeżdżę głównie po płaskim, fajnie buty trzymają się platform.... Ale, jak but zmoknie schnie  dwa dni albo dłużej tyle jest wypełnienia w nim i zamszu, no i podesz szybko się niszczy od pinów, zresztą przekręcić pedały to nie problem, jak nie podejdą SPD, swojego treka traktuje jak gravela, szutry, polne drogi, asfalty 😉😀😉😀😉🚴‍♂️🚴‍♂️🚴‍♂️🚴‍♂️🚴‍♂️🚴‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fidelio

przy Twoich preferencjach poszukałbym roweru na nieco szerszych obręczach niż klasyczne i oponach tubeless 28C. Mam na myśli obręcz 21 mm/28 mm  (wewn. i zewn. szer.). Będzie bardziej stabilnie i komfortowo, zwłaszcza jak zjedziesz z asfaltu na utwardzoną drogę. Nie raz mi się zdarzyło, że nawi Garmina wytyczyło trasę z odcinkami po utwardzonej drodze nie asfaltowej, pomimo że rysował trasę w kat. „kolarstwo szosowe”. Było wtedy nieco stresu. Na początku miałem założone węższe obręcze i dętki, ale zmieniłem na tubelessy 28C i szersze koła. Uważam to za korzystaną zmianę i polecam takie rozwiązanie.             


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention=34987]fidelio[/mention]

przy Twoich preferencjach poszukałbym roweru na nieco szerszych obręczach niż klasyczne i oponach tubeless 28C. Mam na myśli obręcz 21 mm/28 mm  (wewn. i zewn. szer.). Będzie bardziej stabilnie i komfortowo, zwłaszcza jak zjedziesz z asfaltu na utwardzoną drogę. Nie raz mi się zdarzyło, że nawi Garmina wytyczyło trasę z odcinkami po utwardzonej drodze nie asfaltowej, pomimo że rysował trasę w kat. „kolarstwo szosowe”. Było wtedy nieco stresu. Na początku miałem założone węższe obręcze i dętki, ale zmieniłem na tubelessy 28C i szersze koła. Uważam to za korzystaną zmianę i polecam takie rozwiązanie.             


W takim razie może same koła? Po co od razu nowy rower. Koła i tak by w sumie zmienił kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba najlepsze rozwiązanie.
Jeżeli ma być niższa waga całości, to można jeszcz opcjonalnie zdjąć trochę wyposażenia dodatkowego ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cios poniżej pasa

Nie przejmuj się kąśliwymi uwagami. Wróci stara owijka, to będzie elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Stara nowa 😉 Też będzie kolorowo, ale kolory będą inne 😜 A uwagami nie przejmuję się. Stary jestem i mam do siebie spory dystans 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czyszczenie i smarowanie napędu, zamiana opon z przedniej na tylną oraz... centrowanie tylnej felgi. Okazało się, że to nie takie trudne, tylko odrobiny cierpliwości i precyzji wymaga, ale nie tak wielkiej precyzji jak w serwisowaniu zegarków. Oczywiście nie byłbym sobą jakbym nie pomylił kierunku obrotu jednej opony.

20201126_153233.jpg

9 godzin temu, suqub napisał:

Jest i druga paczka.

[mention]fidelio [/mention]myśle, ze koledzy dobrze mówią.

21a3de125f551987760652554f5f94a0.jpg

Coś wiecej na temat linek? Gdzie kupiłeś?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fidelio

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.

Tak na serio to myślę, że koła powinny załatwić sprawę. Szosowy endurance nie różni się teraz dużo od gravela, więc skoro przełożenia Ci pasują to powinieneś być zadowolony.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka





Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
58 minut temu, Stierlitz napisał:

@fidelio

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.

Tak na serio to myślę, że koła powinny załatwić sprawę. Szosowy endurance nie różni się teraz dużo od gravela, więc skoro przełożenia Ci pasują to powinieneś być zadowolony.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka




 

 

Spoko 👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś wiecej na temat linek? Gdzie kupiłeś?

Kupowałem tutaj https://m.bikester.pl. Wysyłali z DE.
Podstawowy model Jagwire. Ale jeden komplet i tak 100 zł. Bardzo zależało mi na niebieskich aby rozweselić rower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, przyszły pedały shimano 520ki od Tessio dał  mi je w gratisie za co jeszcze raz bardzo dziękuję 🏆

 

22112f416ffdddb3med.jpg

 

 

 

No i buty shimano M089 😀 z trafinym rozmiarem jest pół cm luzu idealnie 

 

84004db10f207061med.jpg

 

 

Jeszcze bloki i pierwsza jazda 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem od siebie żebyś na początku wypinał obie nogi bo czasem bywa tak że np. wypniesz lewą, głowa odnotuje że noga puszczona a położysz się na prawą no i leżysz i kwiczysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ecipeci napisał:

Podpowiem od siebie żebyś na początku wypinał obie nogi bo czasem bywa tak że np. wypniesz lewą, głowa odnotuje że noga puszczona a położysz się na prawą no i leżysz i kwiczysz :)

 

 

Słucham wszystkich sugesti które pomogą nie zaliczyć gleby 😀😀🚴🚴

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.