Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś była pierwsza jazda w SPD wprawdzie w koło domu na podwórku bo późno wróciłem z pracy, dotarły bloki zainstalowałem wszystko i........ ruszyłem z wypinaniem nie było problemu gorzej z wpienciem z trafieniem w to ustrojstwo, zapewne po kilku razach będzie lepiej. Jutro pierwsza dłuższa jazda 

Przesunąłem bloki jak najbardziej do przodu bo jeżdżę z "plcow" w sumie jeszcze bym przesunął je z pół cm do przodu ale już się nie da, muszę spróbować przyzwyczaić nogę do tej pozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, revolta4 napisał:

Dziś była pierwsza jazda w SPD wprawdzie w koło domu na podwórku bo późno wróciłem z pracy, dotarły bloki zainstalowałem wszystko i........ ruszyłem z wypinaniem nie było problemu gorzej z wpienciem z trafieniem w to ustrojstwo, zapewne po kilku razach będzie lepiej. Jutro pierwsza dłuższa jazda 

Przesunąłem bloki jak najbardziej do przodu bo jeżdżę z "plcow" w sumie jeszcze bym przesunął je z pół cm do przodu ale już się nie da, muszę spróbować przyzwyczaić nogę do tej pozycji

 

Brawo Ty! 😊 Za mną też pierwsze próby na SPD, łącznie zrobiłem już na nich ok. 100 km. I podobnie jak Ty, problemy mam z wpinaniem. Z wypinaniem żadnych 😊.  Ale zmyłki też są: jak jadę z górki w lesie po liściastej ścieżce jakieś 25 km/h a pod liśćmi nagle piach... Wtedy jest niemiło 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, rados461 napisał:

 

Brawo Ty! 😊 Za mną też pierwsze próby na SPD, łącznie zrobiłem już na nich ok. 100 km. I podobnie jak Ty, problemy mam z wpinaniem. Z wypinaniem żadnych 😊.  Ale zmyłki też są: jak jadę z górki w lesie po liściastej ścieżce jakieś 25 km/h a pod liśćmi nagle piach... Wtedy jest niemiło 😁

 

 

Nie strasz!! Może nie będzie tak źle. Wrócisz do platform? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, revolta4 napisał:

 

 

Nie strasz!! Może nie będzie tak źle. Wrócisz do platform? 

 

 

Nie, z tego powodu na pewno nie. Na platformy będę zmieniał tylko jak będę jeździł w większe mrozy (tak do minus 5 - 7 st.) Nie mam i nie nie zamierzam kupować zimowych butów SPD ani osłonek neoprenowych. Jak będzie zimno założę zimowe buty do trekkingu i pojadę na platformach. W ostatnią niedzielę przy 0 st. jechałem w letnich SPD + dwie pary skarpet i było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jutro ruszę na jakieś 20 km zobaczę jak ustawienia bloków. Czy będzie trzeba przeprowadzić jakaś korektę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypinam się robiąc ruch piętą do ramy - lepiej mnie to wychodzi... Co do ustawienia bloków, ja mam na maksa na środku stopy. Jak miałem na palce, to stopy drętwiały okrutnie, robiłem przerwy co 15 km...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było już kilka razy ale wrzucę jeszcze raz:

 

Przyczyna drętwienia może leżeć w złym ustawieniu bloków ale też w samym bucie, jego dopasowaniu, jakichś uwarunkowaniach fizycznych czy samym ruchu nogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem😃 Też oglądałem. Jakby to komuś pomogło to:

W moim przypadku problem był z butami (nie miały regulacji bloku). Myślałem, że się przyzwyczaję, nie sznurowałem/ zapinałam..

Po zmianie butów ustawiałem bloki zaczynając od palców, skończyło się na najbardziej centralnej pozycji (z racji szerokiej stopy buty mam lekko za duże)

Jakby komuś but nie leżał, to można spróbować zmienić wkładkę. Dzięki temu nie sprzedałem pearl izumi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
7 godzin temu, egzo18 napisał:

@fidelio ta kadencja to średnia?

 

Tak, taką pokazuje mój licznik. Ale generalnie zmieniłem styl jazdy i postawiłem na szybsze pedałowanie na lżejszych przełożeniach. Skutek jest taki, że w ogóle przestały mnie boleć kolana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo tak będzie.

Duża ta średnia.

Ja jeżdżę w okolicy 90

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
3 minuty temu, egzo18 napisał:

No bo tak będzie.

Duża ta średnia.

Ja jeżdżę w okolicy 90

 

 

Zazwyczaj jest nieco niższa, w okolicach 102-105.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wub:

129484931_10157997315084037_3684501998017118661_o.jpg

 

 

warto obejrzeć na red bull tv - the old world 

dostępny przez 48 godzin więc trzeba się spieszyć ;)

 

 

Edytowane przez ecipeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu, po prawie 3 tygodniach od kupna nowego sprzetu, znalazl sie czas i pogoda na pierwsza jazde. Mega sie jechalo. Jest sztywno, mniej telepie na wertepach i zjezdza jak dziki😁 W zasadzie nic tu nie bede juz zmieniac, poza oponami jak zajade aktualne i beda to prawdopodobnie polecone przez uzytkownika kaido  s-works turbo(jesli beda dostepne 😐) Nie patrze zbytnio tez na wage ale wyszlo mile okolo 7,8kg w konfiguracji do tluczenia sie wszedzie, bez zadnych wylajtowanych wynalazkow i papierowych opon  😀

 

129875053_138200111151420_8726185056341556757_n.thumb.jpg.2fb537dd7b363b1bdcde0e47e03a5e9e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2020 o 17:53, ecipeci napisał:

warto obejrzeć na red bull tv - the old world 

 

Oglądałem i szczerze mowiac nie powaliła mnie ta produkcja. Nico i Szymon super ale generalnie narracja jakos do mnie nie przemówiła. Mam wrazenie ze film stworzony orzez super operatorow ale nie kumajacych troche specyfiki filmow rowerowych.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawka prawie ukończona...

20201205_132435.jpg

20201205_132421.jpg

20201205_132414.jpg

20201205_132404.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2020 o 17:53, ecipeci napisał:

warto obejrzeć na red bull tv - the old world 

dostępny przez 48 godzin więc trzeba się spieszyć ;)

Magia, ładnie pokazane, dobrze dobrany kontekst, no i same przejazdy... i oczywiście rider-zy , czysta przyjemność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, to tamto napisał:

Magia, ładnie pokazane, dobrze dobrany kontekst, no i same przejazdy... i oczywiście rider-zy , czysta przyjemność

mi też się podobało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawka ukończona, może jeszcze jakis lakier i mozna sie barać za serwis Mustanga.spacer.pngspacer.png

20201206_194228.jpg

20201206_194259.jpg

Muszę zacząć od przeglądu suportu, potem linki od przerzutek no i widzę, że mi kaseta minimalnie faluje. Krzywa oś?

20201206_194826.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, rados461 napisał:

Ładnie!  👌

Wczoraj byłem ze swoim autem na rotacji opon u 68 letniego wulkanizatora i zapytałem go jak równo założyć oponę w rowerze, na co usłyszałem, że wszyscy montują opony w rowerach na sucho, a trzeba je czymś tłustym w miejscu styku z obręczą posmarować. Wystarczy olej roslinny, oby nie coś na bazie ropy naftowej. Co więcej,  powiedział mi, że w swoim rowerze ma opony wyważone (statycznie) może nie odczuwa się tego w trakcie jazdy ale jak się trzyma palcem za siodełko i koło się rozkręci koło to rower nie ma prawa po tym zabiegu podskakiwać. Wyważenie polega na takim zamontowaniu koła aby łożyska stawiały jak najmniejszy opór, aby hamulce i łańcuch były zdemontowane. Kręci się kołem i jak naprawdę ma małe opory to niewyważone zawsze zatrzyma sie w tym samym miejscu. Potem dokłada się mały ciężarek po stronie przeciwnej do tej najniższej (najcięższej), najlepiej na taśmę dwustronną. I sprawdza się ponownie. Jak za dużo to się go ucina, jak za mało to dokłada. Jak już koło zatrzymuje się za każdym razem w innym miejscu to oznacza, że jest wyważone.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2020 o 17:16, fidelio napisał:

@suqub, to Rudy Project Spinshield, w jakże męskim kolorze mandarynkowym 😉 Lustrzana soczewka (nie fotochrom). Mega lekkie - 26 g. Miękkie noski i zauszniki. Bałem się, że będą się sprawdzać tylko w ostrym słońcu, a w ciemnym (jeżdże przecież po lasach) i bez słońca (dziś mgła była) będzie słabo. I to zaskoczenie, bo było rewelacyjnie. Zdecydowanie polecam. 

jaka jest przepuszczalność światła w Twoim modelu ?

VLT to się chyba nazywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mogę podsumować 2020.
1437 km snabbem.
583 km na cinellic4f6bc595e38996bfc05f359f602d39a.jpg&key=621ec2dedac55eddf06b37de7eacb90267e61cf5b4b58542136dfb1efdb4e905



85636730ce570614afeb275b7f89bec7.jpg&key=e0782b2abdf43297e126ed8e5a97428d17248114fba21f71c8c42e786d755d6d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.