Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio
5 godzin temu, ecipeci napisał:

jaka jest przepuszczalność światła w Twoim modelu ?

VLT to się chyba nazywa...

 

Nie mam pojęcia 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2020 o 21:37, albiNOS 01 napisał:

jak równo założyć oponę w rowerze, na co usłyszałem, że wszyscy montują opony w rowerach na sucho, a trzeba je czymś tłustym w miejscu styku z obręczą posmarować.

 

Jak ktoś nie chce tłuszczem paciać, to można wykorzystać mydliny, albo płyn do mycia naczyń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2020 o 21:37, albiNOS 01 napisał:

Wczoraj byłem ze swoim autem na rotacji opon u 68 letniego wulkanizatora i zapytałem go jak równo założyć oponę w rowerze, na co usłyszałem, że wszyscy montują opony w rowerach na sucho, a trzeba je czymś tłustym w miejscu styku z obręczą posmarować. Wystarczy olej roslinny, oby nie coś na bazie ropy naftowej. Co więcej,  powiedział mi, że w swoim rowerze ma opony wyważone (statycznie) może nie odczuwa się tego w trakcie jazdy ale jak się trzyma palcem za siodełko i koło się rozkręci koło to rower nie ma prawa po tym zabiegu podskakiwać. Wyważenie polega na takim zamontowaniu koła aby łożyska stawiały jak najmniejszy opór, aby hamulce i łańcuch były zdemontowane. Kręci się kołem i jak naprawdę ma małe opory to niewyważone zawsze zatrzyma sie w tym samym miejscu. Potem dokłada się mały ciężarek po stronie przeciwnej do tej najniższej (najcięższej), najlepiej na taśmę dwustronną. I sprawdza się ponownie. Jak za dużo to się go ucina, jak za mało to dokłada. Jak już koło zatrzymuje się za każdym razem w innym miejscu to oznacza, że jest wyważone.

Nie wszyscy, ale:

Dobre opony nie potrzebują żadnych kombinacji z płynami, przy odpowiednim ciśnieniu sama wskoczy.

Dalej, - Obecnie zauważa się kaszanę jeżeli chodzi o wykonanie opon. Co z tego, ze sobie ułożysz, jak przy pierwszej dziurze opona wskoczy  prawidłowo w hak i będzie biła ;)

I następna rzecz: - Dobre jakościowo koła są wyważone, jeżeli  dodasz do nich dobre opony to nic nie trzeba rzeźbić.

I ostatnia rzecz : -  Cokolwiek doklejone zakłóca aerodynamikę  i w konsekwencji koło nie dość , ze może wchodzić w drgania, a nawet i myszkować w zależności o jakim rowerze rozmawiamy to można tym zarobić w dynie podczas zjazdu.

I na sam koniec : - W przypadku , gdy gra toczy się o wysoką stawkę, tak, idealnie proste wyważone koła maja sens, w innym no niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki nowy "standard", producenci jadą z cenami równo. NS'a nie śledzę ale Spec Diverge przez 5 miesięcy... podrożał o ponad 3k🙃

Edytowane przez Keniutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, egzo18 napisał:

Co ten NS z tą ceną odwala..

Gorsze obręcze niż u mnie.

Inny damper. Ogólnie więcej skoku bo 180-170.

17 000 zł

Mój katalogowo był 15 000 zł

https://rowerowy.com/sklep/rowery/enduro-trail/prod/nsb-define-al-170-1#gallery

 

ogólnie NS "odleciał" trochę z cenami i tym co oferuje w zamian

Twój to był Snabb a to jest Define, Snabba już nię będzie w produkcji

nie rozumiem też czemu większość firm dodaje coraz więcej skoku zawieszenia, przecież tylko znikoma część ludzi będzie potrafiła z tego skorzystać i jeździć takimi rowerami zgodnie z przeznaczeniem i w odpowiednim terenie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Snabba już nie będzie, ale to praktycznie to samo co define.

Rama różni się niewiele.

Ale to nie usprawiedliwia ceny.

Define 2020 kosztował tyle samo co mój snabb na identycznym osprzęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajeździłem rower stacjonarny, okazało się, że rolka napinająca pasek dostała luzu na łączeniu z łożyskiem. Zacząłem szukać w internetach ale nic mi po nazwie anin modelu roweru nie wyskoczyło. Wiele innych rolek ale nie z takim napinaczem jak ja mam. Pojechałem do Decatlona, tam serwisant siedzący na telefonie z łaską mi odpowiedział, że część moge zamówić jak znajdę w internecie i u nich odebrać. Sami nie zamawiają, sami nie serwisują niczego! Bo pandemia. Wiec jadę do Koola. Łożyska mają wiadomo, rolek żadnych, nawet szczypiec do pierścieni segera nie mieli, też coś? Pewnie bo pandemia. Jade do kolegi do warsztatu i pytam czy coś jest w stanie dobrać. Wychodzi, że nie bo trzeba wiedzieć od jakiego auta, vin te sprawy... najlepiej pojechać do tokarza niech dorobi kółko a łożysko to już nie problem. Jak do tokarza? Gdzie ja znajdę takiego, PANDEMIA! Co zrobilem? Obliczyłem sufmiarką luz, dokladnie wyszło 0,28mm. Wiec po 0,14 na stronę. Kartka papieru ma 0,09mm. Zaimpregnowałem ją dwustronnie klejem cyjanoakrylowym, wyszło 0,15mm i... weszło na mocny ręczny wcisk...działa cicho, nie strzela, zobaczymy jak długo.

20201207_193822.jpg

20201207_203138.jpg

20201209_190311.jpg

20201209_191933.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, egzo18 napisał:

Co ten NS z tą ceną odwala..

 

19 godzin temu, Keniutek napisał:

Taki nowy "standard", producenci jadą z cenami równo.

 

No niestety, jest teoria ( i jak na razie chyba się sprawdza) ze w 2021 ceny rowerów będą szalone przez spadek sprzedaży w 2020.  Wiadomo że przynajmniej u NS'a, Giant'a czy Trek'a na dzień dobry można zbić cenę w sklepie, gorzej z markami wysyłkowymi (direct sale) gdzie jedyna opcja na zakup taniej jest podczas wyprzedaży na koniec roku.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Jan napisał:

 

 

No niestety, jest teoria ( i jak na razie chyba się sprawdza) ze w 2021 ceny rowerów będą szalone przez spadek sprzedaży w 2020.  Wiadomo że przynajmniej u NS'a, Giant'a czy Trek'a na dzień dobry można zbić cenę w sklepie, gorzej z markami wysyłkowymi (direct sale) gdzie jedyna opcja na zakup taniej jest podczas wyprzedaży na koniec roku.

w 2020 roku raczej nie było spadku sprzedaży, branża można by rzec biła rekordy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że widziałem inne dane ale może coś pokręciłem...


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry nowy rower to teraz w cenie przeciętnego nowego motocykla. 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem uchwyt na telefon. Nie wiem czy mi się kiedykolwiek przyda no ale kupiłem 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

 

 

 

IMG_20201209_182755.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymiana linki, na początek w tylnej przerzutklce, z przednią zrobie porządek jak wymyślę sposob na zabezpieczenie linki przed błotem. W tylnej dałem gumkę od fałbrejków. Nawa linka, nierdzewka szlifowana, minkmalnie cieńsza, stawia mniejszy opór, ciekawo czy będzie się rozciągać.

20201210_160022.jpg

20201210_151202.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę niedługo robił pełną rozbiórkę snabba.

To dam fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, egzo18 napisał:

Ja będę niedługo robił pełną rozbiórkę snabba.

To dam fotki.

w których bajk parkach się tak zajechał ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździł dużo po błocie. Praktycznie co tydzeń trafiał na myjke ciśnieniową.

Trzeba zobaczyć co tam się dzieje w sterach, suporcie, ramy nie ruszam. Nie ma potrzeby.

Poza tym jak nie ruszę raz na jakiś czas tych udanych sramowskich korb, to potem nawet udar nie pomoże.

Projekant tego typu mocowania powinien stracić robotę... 😛

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, egzo18 napisał:

Jeździł dużo po błocie. Praktycznie co tydzeń trafiał na myjke ciśnieniową.

Trzeba zobaczyć co tam się dzieje w sterach, suporcie, ramy nie ruszam. Nie ma potrzeby.

Poza tym jak nie ruszę raz na jakiś czas tych udanych sramowskich korb, to potem nawet udar nie pomoże.

Projekant tego typu mocowania powinien stracić robotę... 😛

Ja też myjką cisnieniową zbyt namietnie myłem rower w efekcie dzisiaj jadę po pracy do rowerowego po ściągacz korby na kwadrat, dopiero jak korby zdejmie będę miał pewność jaki klucz do suportu kupić bo widzę, że długo na tym już nie pojeżdżę. Dorwźnie wlewam do środka smar w płynie. Swoją drogą to czemu niema suportów z kalamitkami do smarownic? Taki to bym przytulił na ciepło.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare ramy miały zaślepiany otwór na mufie. Stare suporty nawet te BSA były na wiankach. Jak zrobiło się w środku sucho, no to wiadomo szybkie załatwienie sprawy. Obecnie jest to trochę utrudnione, ale da się bez ściągana korb ;)

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie zajechałem.

Ale rozbieram by wyczyścić.

Suport sram DUB

 

Ns to nieliczne marka, która nie daje press fita. I dobrze.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Znowu jeżdżone było ❄️🚴❄️ Tym razem także sporo poza czarnym, choć jak jeżdżę po czarnym, to wiadomo... Szosa, szosa, szosa... 

IMG_20201211_105930-01.jpeg

IMG_20201211_091202-01.jpeg

IMG_20201211_085413-01.jpeg

IMG_20201211_085834-01.jpeg

IMG_20201211_082843-01.jpeg

IMG_20201211_081754-01.jpeg

Collage_20201211_153144.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem , że w tym roku nie uda się pokręcić.

IMG_20201213_134728.jpg

IMG_20201213_134926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.