Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tez było dziś jeżdżone 🚴‍♀️🚴‍♂️ Delikatnie 30 km, bez zdjęć, bo i nie było nic ciekawego do fotografowania🤷‍♂️ 


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje mi tylko zakup i wstawienie nowego suportu na kwadrat ale... korci mnie by kupić korbe z łożyskami zewnetrznymi, z otworem, nie pamiętam nazwy systemu, ten niby najnowocześniejszy. Ale jeśli to zrobię to zresetuje oszczędności na wymarzonego divera. Doradźcie co robić, no chyba, że ktoś z Was mi kupi taką korbe, o! To by było idealne rozwiazanie 🙂


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, albiNOS 01 napisał:

Zostaje mi tylko zakup i wstawienie nowego suportu na kwadrat ale... korci mnie by kupić korbe z łożyskami zewnetrznymi, z otworem, nie pamiętam nazwy systemu, ten niby najnowocześniejszy. Ale jeśli to zrobię to zresetuje oszczędności na wymarzonego divera. Doradźcie co robić, no chyba, że ktoś z Was mi kupi taką korbe, o! To by było idealne rozwiazanie 🙂

A jak to ma być korba ile blatów? Jak jeden i nie śpieszy ci się bardzo to może coś takiego, moja żona ma w swoim rowerze i nie narzeka, a mechanik który montował ocenił jakościowo bardzo pozytywnie :)

A budżetu chyba nie zrujnuje :)

https://pl.aliexpress.com/item/4000932440648.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4312103ehRvA4z&algo_pvid=422e7d7a-aad9-4cce-bfe4-c24ee80c7ef9&algo_expid=422e7d7a-aad9-4cce-bfe4-c24ee80c7ef9-4&btsid=0b0a050b15968201579881927e7a6a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Edytowane przez john.doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ładna ale ja wole 3 blaty.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, albiNOS 01 napisał:

Zostaje mi tylko zakup i wstawienie nowego suportu na kwadrat ale... korci mnie by kupić korbe z łożyskami zewnetrznymi, z otworem, nie pamiętam nazwy systemu, ten niby najnowocześniejszy. Ale jeśli to zrobię to zresetuje oszczędności na wymarzonego divera. Doradźcie co robić, no chyba, że ktoś z Was mi kupi taką korbe, o! To by było idealne rozwiazanie 🙂

A Ty myślisz, że przejście na HTII ( system z łożyskami zewnętrznymi i zintegrowaną osią w korbie) coś zmieni oprócz wydanych pieniędzy? No to Ci napiszę, ze nic nie zmieni pod kątem jazdy, zaś jeżeli chodzi o eksploatacje? No zajedź tylko korbę, bo się łańcucha zapomniało sprawdzić. Ludzie myślą , ze jak przejdą na HTII to się jakieś cuda zaczną dziać, a prawda jest taka, że po prostu ten system bywa mniej problematyczny w montażu i nie wymaga tylu kluczy. Nic więcej.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zmiany, zmiany, zmiany 😉

IMG_20201214_105236.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak, najpewniej będę miał okazję pojeździć, sprawdzić i zobaczyć, z czym się to je... A jak mi się nie spodoba, to i tak od nowego roku do gravela SPD zakładam i myślę o drugim komplecie lżejszych kół, na oponach szosowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fidelio napisał:

Tak, najpewniej będę miał okazję pojeździć, sprawdzić i zobaczyć, z czym się to je... A jak mi się nie spodoba, to i tak od nowego roku do gravela SPD zakładam i myślę o drugim komplecie lżejszych kół, na oponach szosowych. 

na gravela kup sobie jakieś buty bardziej mtb bo na szosowych w terenie będziesz się ślizgał jak na łyżwach i ciężko się w nich chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wiem, że to nie są buty, w których w razie W da się kawałek przejść w terenie. Są bardzo sztywne, nie zapewniają żadnej osłony dla bloków, itp. Ale myślę, że u mnie to i tak, prędzej czy później, skończy się kupnem jakiejś szosy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pogoda pozwoliła a więc pierwszy raz w SPD. 

I tak :

Przyspieszanie na plus. 

Jazda po nierównych szutrach na plus. 

Podjazdy na szutrach i asfaltach na plus. 

Jazda po równym w tym asfal, nie czuję za bardzo różnicy, muszę się jeszcze trochę przyzwyczaić do zespolenia nogi z rowerem bo wcześniej trzepałem stopami po pedałach a tu się nie da 😋

Wpinanie i wypinanie w niczym nie przeszkadza i nie stwarza problemu nawet jak na pierwszy raz. 

Więcej przejażdżek więc różnego terenu coś więcej będę mógł powiedzieć. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kaido2 napisał:

A Ty myślisz, że przejście na HTII ( system z łożyskami zewnętrznymi i zintegrowaną osią w korbie) coś zmieni oprócz wydanych pieniędzy? No to Ci napiszę, ze nic nie zmieni pod kątem jazdy, zaś jeżeli chodzi o eksploatacje? No zajedź tylko korbę, bo się łańcucha zapomniało sprawdzić. Ludzie myślą , ze jak przejdą na HTII to się jakieś cuda zaczną dziać, a prawda jest taka, że po prostu ten system bywa mniej problematyczny w montażu i nie wymaga tylu kluczy. Nic więcej.

Nie, no czasem mnie denerwuje regulacja przerzutki przedniej, trzeba pilnować by przy mocnym nacisku jie ocierała, ale narazie nie zauważyłem by tak się działo, ustawienie zajęło mo jednak trochę czasu. Prawdę powiedziawszy zależy mi troche na zbiciu ciężaru i trochę na wyglądzi, tak, mówię to jako ponad 100 kg grubas 🙂


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fajne 👌 Soczewki fotochromatyczne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, albiNOS 01 napisał:

Nie, no czasem mnie denerwuje regulacja przerzutki przedniej, trzeba pilnować by przy mocnym nacisku jie ocierała, ale narazie nie zauważyłem by tak się działo, ustawienie zajęło mo jednak trochę czasu. Prawdę powiedziawszy zależy mi troche na zbiciu ciężaru i trochę na wyglądzi, tak, mówię to jako ponad 100 kg grubas 🙂

Ale co ma wspólnego regulacja PP z typem zastosowanego suportu? jak się rozjeżdża regulacja to prześledzić należy sekcję zmieniarki od klamki/ manetki poczynając na przerzutce kończąc. Przyczyn takiego zachowania może być kilka. Fanaberie typu wygląd można zrozumieć, ale zbijanie wagi przy 100 kg własnej? Proszę Cię? I ile zbijesz na tej korbie, no i co to Ci da to zbijanie sprzętowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to czas prób przede mną... Całe 7,4 kg 😁

IMG_20201215_103602.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
2 minuty temu, suqub napisał:

Kolory słabe.

 

Owijka Cycology już czeka jakby co 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wungiel we wsi, wojna będzie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam w szosie widelec z węgla starczy

Waga całości 8 kg w rozmiarze 52

 

Jaki masz tam osprzęt?

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wungiel najlepszy :) 

no chyba że jakiś endurak to może być alu

 

egzo18 - wungiel to nie tylko waga...

Edytowane przez ecipeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Póki co tak to wygląda... Miałem okazję tylko chwilę na nim pojeździć, na nie takich pedałach i w sportowych butach... Pierwsze, co przychodzi do głowy, jak go porównuje do Kellysa, to różnica w wadze, bo Kellys (bez mojego mandżura), to ponad 10 kg, a tu jest zdecydowanie mniej... No i klamkomanetki Shimano, a to jednak trochę inny system niż SRAM, do którego już się przyzwyczaiłem. Cóż, muszę spróbować i przekonać się, czy to faktycznie dla mnie 🤔 Tak dla jasności, to używany Trek Madone z serii 4, w malowaniu Project One, w rozmiarze 54, na karbonowej ramie i Ultegrze, w geometrii H2, czyli tej bardziej komfortowej... Stockowe koła, które podobno miały pewną wadę konstrukcyjną, wymieniono na Shimano z serii Ultegra. Opony Bontragera, w rozmiarze 25 mm. Co z tego będzie, nie wiem jeszcze... I trochę się boję, bo już po tej krótkiej przejażdżce wiem, że to jednak troszkę inne jeżdżenie, niż na gravelu. 

IMG_20201215_152508.jpg

IMG_20201215_152559.jpg

IMG_20201215_152757.jpg

IMG_20201215_152642.jpg

IMG_20201215_152548.jpg

IMG_20201215_152536.jpg

IMG_20201215_152525.jpg

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ecipeci napisał:

wungiel najlepszy :) 

no chyba że jakiś endurak to może być alu

 

egzo18 - wungiel to nie tylko waga...

I tłumienie drgań. Stąd mam widelec z wungla.

Jednak na jakości polskich dróg to i tak ciężko odczuć.

 

Nie ciągnie mnie do szosy karbonowej wcale

 

 

Fidelio jakie masz stopniowanie kasety i korby?

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.