Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, egzo18 napisał:

Co tu się stało tak w ogóle?

Komuś się spodobał rower miejski, mało w końcu nie waży. Złomiarze jak kolarze, liczą każdy gram 🙂


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2020 o 11:05, fidelio napisał:

 

To ja zapytam. Bo u mnie generalnie jest płasko. Ale może zdarzyć się tak, że zabiorę go gdzieś, gdzie będzie trochę podjazdów. Czy jest jakimś problemem wymiana kasety z 11-25 na 11-28 czy 11-32 i czy to tylko kwestia wymiany kasety, czy za tym musi pójść coś jeszcze (np. wymiana łańcucha, bo to mi jakoś do głowy przychodzi)? 

Typowa przerzutka SS ( krótki wózek) ogarnie kasetę do 34T.  Łańcuch w zupełności styknie. 34/25 ( przełożenie 1.3) - powinno dać się z tego wyjechać 20% lekko.

23 godziny temu, egzo18 napisał:

Do 28 pociągnie wózek ss. Powyżej tego, czyli 32, 34 już gs

Teoria i nic więcej. Mam ss z koronką 34T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie w myślach porównując system korby na kwadrat kontra hollowtech, to z jednym porównaniem, lekko przeskalowanym mi się kojarzy. Wziąć listewkę, położyć ją na stole, trzymać ręką i ciąć (system na kwadrat) lub wkręcić listewkę w imadło (hollowtech).


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz bardzo błędne porównanie występujące u wielu osób, zwłaszcza tych którzy naczytali się bredni w internetach. Pierwsze zetkniecie z nowym - to w większości przypadków efekt placebo. Kiedyś zadałem pytanie jednemu z trenerów,  mając już zresztą za sobą przejechane dziesiątki tysięcy km na jednym jak i drugim systemie, podobnie jak osoba , której je zadałem .

"Proszę, niech mi trener powie, na czym polega ten fenomen HTII, bo ja różnicy nie zauważam?"

Jaką otrzymałem odpowiedź?:

"To nic innego jak czysty marketing jeżeli chodzi o użyteczność, natomiast nie zmienia to faktu, że montaż może się wydawać dużo łatwiejszy"

Morał z tego taki, że każde kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje się prawdą.

To co się wygina podczas ugniatania ziemniorów u tzw kieraciarzy to ramiona korby. W systemie na kwadrat jeżeli śruby  nie są do końca dobrze skręcone na gniazdach to  kwadraty zrobią się co najwyżej okrągłe i nic się nie stanie, będą co najwyżej latać blaty na boki i zrobi się gumowo. W korbie ze zintegrowaną osią po prostu yebnie łączenie korby z osią i o ile będzie miało się szczęście to nie dojdzie do wybicia jedynek. Zaznaczam, mieliśmy takie korby jedne i drugie po takich akcjach.

Tyle w temacie sztywności i kosmicznych technologii.

I jeszcze jedno, jakby komuś przyszło do głowy pisać jakieś roszczenia w wyniku zdarzenia w ramach obowiązującej gwarancji: - Odpowiedź od Shimano jest krótka- " Nieprawidłowe użytkowanie"

Dziękuje?

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, jak ja patrzę na to...

 

20201215_173315.jpg

20201215_173228.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kaido2 napisał:

Typowa przerzutka SS ( krótki wózek) ogarnie kasetę do 34T.  Łańcuch w zupełności styknie. 34/25 ( przełożenie 1.3) - powinno dać się z tego wyjechać 20% lekko.

Teoria i nic więcej. Mam ss z koronką 34T.

Dobrze wiedzieć, nie testowałem tego.

U mmie jest gs

 

AlbiNOS 01 weź te bity wyczyść bo mi się słabo robi...

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, albiNOS 01 napisał:

Ale wiesz, jak ja patrzę na to...

 

miałem takie korby z 14-15 lat temu, pamiętam walkę ze ściągaczem bo za nic nie chciały zejść (gwinty padły). W końcu oddałem do serwisu, pól dnia się męczyli, zdjęli i powiedzieli że jak założę korbę jeszcze raz to tylko szlifierką ją ściągnie :D

 

przeskok na zintegrowane osie to było coś

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kaido2 napisał:

Typowa przerzutka SS ( krótki wózek) ogarnie kasetę do 34T.  Łańcuch w zupełności styknie. 34/25 ( przełożenie 1.3) - powinno dać się z tego wyjechać 20% lekko.

Teoria i nic więcej. Mam ss z koronką 34T.

U mnie sora z krótkim wózkiem i kasetą 32 wygląda tak jak na zdjęciu. 34 wejdzie? 

 

DSC_0001.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, egzo18 napisał:

Dobrze wiedzieć, nie testowałem tego.

U mmie jest gs

 

AlbiNOS 01 weź te bity wyczyść bo mi się słabo robi...

Mam szlifować radzę w węglówce, prędzej nowe kupię, swoje już przepracowały, część się pogubiła, część połamała, nie warto dla zdjęcia. 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto nowe bity lekko naoliwić.

Nie będą tak łapać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, egzo18 napisał:

Warto nowe bity lekko naoliwić.

Nie będą tak łapać

 

Tak zrobię


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam, bo w zalewie nowych informacji trochę się pogubilem: będzie można jeździć w czasie kwarantanny? Nie myślę tu oczywiście o godzinie policyjnej, bo to oczywiste, ale w innych terminach.... Pytam, bo mam poważne plany na najbliższy czas.😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wedle mojej wiedzy nie zanosi się na wprowadzenie zakazów, które uniemozliwiłyby jeżdżenie. Brałem udział w konsultacji projektu Rozporządzenia dla etapu "Narodowa kwarantanna" i niczego takiego tam nie było. Oczywiście informacji o tym, że nie będzie można przemieszczać się w Sylwestra, w wersji jaką widziałem też nie było 😉 Pewnie znowu na "5 przed 12tą" prawda zostanie nam objawiona, ale mimo to nie spodziewam się braku możliwości jeżdżenia... 

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak, że tymi "rozporządzeniami" można sobie du...ę podetrzeć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, fidelio napisał:

Wedle mojej wiedzy nie zanosi się na wprowadzenie zakazów, które uniemozliwiłyby jeżdżenie. Brałem udział w konsultacji projektu Rozporządzenia dla etapu "Narodowa kwarantanna" i niczego takiego tam nie było. Oczywiście informacji o tym, że nie będzie można przemieszczać się w Sylwestra, w wersji jaką widziałem też nie było 😉 Pewnie znowu na "5 przed 12tą" prawda zostanie nam objawiona, ale mimo to nie spodziewam się braku możliwości jeżdżenia... 

 

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

@ecipeci nie chcę wchodzić w szczegóły, ale są np. bardzo duże wątpliwości natury konstytucyjnej dotyczącego tego, czy "godzinę policyjną" (to w kontekście zakazu przemieszczania się w Sylwestra) można wprowadzić w Rozporządzeniu? Ja mam na ten temat zdanie wyrobione - nie można... Ale czy ktoś się tym przejmuje? Widać nie bardzo... 

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ecipeci napisał:

a to nie jest tak, że tymi "rozporządzeniami" można sobie du...ę podetrzeć ?

 

Możliwe, że tak, ale w takiej sprawie na wojnę z władzą ludową nie pójdę. Mam swoje problemy do rozwiązywania, nie mam ani czasu ani nastroju na nowe 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Robert74 napisał:

U mnie sora z krótkim wózkiem i kasetą 32 wygląda tak jak na zdjęciu. 34 wejdzie? 

 

 

Robert, wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nam już naczelnik zapowiedział byśmy zapomnieli o wolnym w Sylwestra/Nowy rok, założenie jest takie by ganiać za wszystkim co się rusza. Wiec tym razem zamiast o północy to już o 20 zabraknie miejsc na izbie wytrzeźwień. A miałem balować, kumple z mazur mają przyjechać, jak się do 18 nie wyrobią to ich w drodze zczeszą.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, albiNOS 01 napisał:

Nam już naczelnik zapowiedział byśmy zapomnieli o wolnym w Sylwestra/Nowy rok, założenie jest takie by ganiać za wszystkim co się rusza. Wiec tym razem zamiast o północy to już o 20 zabraknie miejsc na izbie wytrzeźwień. A miałem balować, kumple z mazur mają przyjechać, jak się do 18 nie wyrobią to ich w drodze zczeszą.

chcesz powiedzieć, że jak wyjdę w Sylwestra po godzinie 19 z domu to mnie milicjant zawinie albo spałuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.