Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ecipeci napisał:

chcesz powiedzieć, że jak wyjdę w Sylwestra po godzinie 19 z domu to mnie milicjant zawinie albo spałuje ?

Nie sądzę, wszyscy są już na emeryturze.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tessio napisał:

Milicjant to stan umysłu nie wiek.

ale Kolega precyzyjnie trafił w sedno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dopisała, wiec szkoda było w domu siedzieć
c85edcfb49b96a857308ea89f407aba3.jpg
88bb5ff94d7fc08d6453f79e9fbed9b7.jpg
923489fd2cf355ff0cd1cb641f95e6b1.jpg
df29fe48165b50ac74b147fc8b8b0240.jpg
70b3792774006619b52c6084d6bcb7cf.jpg
353f1ee8f5172858aaa91a5f4aa013d9.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pogoda nie dopisała, ale co tam... Dziś po raz pierwszy na szosie - leżałem dwa razy (spd). Za drugą razą jakiś samkchód się zatrzymał i pomogli mi wstać. Spostrzeżenia? Jest zdecydowanie szybciej niż na gravelu, choć podjazdy są teudniejsze... No i gravel ma z mojej perspektywy tą przewagę, że jak mam ochotę, to zawsze w las mogę wjechać. Do Shimano szybko się przyzwyczaiłem (w Kellysie mam Srama), a praca Ultegry jest w mojej ocenie lepsza niż Apexa. Generalnie pierwszym wyborem będzie gravel, ale i na szosę od czasu do czasu będę wsiadał.

IMG_20201219_110002-02.jpeg

IMG_20201219_112259-02.jpeg

IMG_20201219_112053-02.jpeg

Screenshot_20201219_140037_com.strava-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, fidelio napisał:

Generalnie pierwszym wyborem będzie gravel, ale i na szosę od czasu do czasu będę wsiadał.

 

Mam tak samo, na szosie sporo się nakręciłem, ale od kiedy wsiadłem na gravela, to po prostu wygrała jego uniwersalność, tym bardziej że rowerem jeżdżę cały rok i właściwe na co dzień do pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, fidelio napisał:

Spostrzeżenia? Jest zdecydowanie szybciej niż na gravelu, choć podjazdy są teudniejsze...

 

 

Dziwne, bo przecież w gravelu masz bardziej miękkie przełożenia. Z drugiej stronie 169 metrów przewyższenia na 50 km to ciężko mówić o podjazdach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Chodziło mi raczej o subiektywne odczucie, wynikające z tego, że przełożenia w Treku są jednak twardsze... Co nie oznacza, że można tu mówić w ogóle o podjazdach, skoro maksymalnie pokazywało 3% nachylenia... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tessio napisał:

Milicjant to stan umysłu nie wiek.

Nic straconego, przy odrobinie cierpliwości jeszcze nam takie czasy wrócą. Najpierw w zachodniej europie, a jak się w porę nie zorientujemy to i u nas.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest około 450 - 460 metrów pod górę na 50km trasę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy będzie jakaś różnica, gdy dam korbę dłuższą o 5mm, z tymi samymi przełożeniami. Jednak idę w stronę łożysk zewnętrznych, bo jak patrzę na kwadrat jak to mi się gnie i czasem zaszoruje to jeździć się odechciewa. Mam długie nogi, jednak w starym rowerze to chyba ze 2 gleby zaliczyłem w nastoletniej karierze dojeżdżacza do pracy jak lewą miałem w dolnym położeniu na zakrecie w lewo. Teoretycznie powinno się lżej kręcić, ale zapewne jest jakieś ale, pierwsze co mi do głowy przychodzi to te walenie gejami w asfalt... co myślicie?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślimy to, że jak kwadrat się gnie to HTII też się będzie giął i yebnie to dużo szybciej ;) Dlatego zamiast rzeźbić na siłę proponowałbym zająć się prawidłowym obrotem korby, doborem przełożeń i kadencją.  Długość korby dobiera się do wzrostu, a nie do samej długości nogi, no ale kto bogatemu zabroni wyebać sobie w chwilę kolana. Stare wyścigowe ramy TT miały niską geo i jak ktoś się zapomniał to gleba w zakręcie  na korbach 170  była normą, dlatego nie bez powodu tłuczono nam do łbów by w zakrętach odpowiednio ustawiać korby.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zimno, nie jeżdżę ale lubię powspominać 🙂

IMG_3292  (edytowany).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A myślałem, że to ja dużo na rower pakuję 😁 Dużo nauki przede mną 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, fidelio napisał:

A myślałem, że to ja dużo na rower pakuję 😁 Dużo nauki przede mną 😁

Na tygodniowy wyjazd nie było tego tak wiele 🤔 Pamiętam, że ręcznik mi się nie zmieścił w sakwach, najprawdopodobniej przez kawę ziarnistą, butlę gazową, palnik, młynek do kawy, filiżankę oraz kawiarkę, które zapakować musiałem obowiązkowo 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Znowu wsiadlem na tą moją szosę. Znowu się dwa razy wywaliłem - na miękkim. Raz na lewy, raz na prawy bok, więc całkiem sprawiedliwie 😉 Coraz bardziej mi się podoba, choć nadal uważam, że szutrzak to więcej możliwości i z mojej perspektwy lepszy wybór, jak mam możliwość pojeździć więcej niż 2-3 h... 

IMG_20201220_120259.jpg

IMG_20201220_110825.jpg

IMG_20201220_110110.jpg

IMG_20201220_110021.jpg

Screenshot_20201220_120838_com.mapmyrun.android2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie jego filmy😀 A wy serwisujecie swoje rowery sami, czy oddajecie do serwisu?   

 


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sam oprócz cięższych rzeczy w zawieszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Teufel26 napisał:

Lubie jego filmy😀 A wy serwisujecie swoje rowery sami, czy oddajecie do serwisu?   

 

Oczywiście , że samemu - grzebanie przy rowerze sprawia prawie tyle samo frajdy co sama jazda na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdą naprawa za każdym grzebaniem kupuje się nowy klucz którego się nie ma i tak kompletuje się skrzynka narzędziowa gratow do rowera 😋😋😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Sam zajmuję się tylko czyszczeniem i smarowaniem. Nic więcej nie potrafię zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, revolta4 napisał:

Za każdą naprawa za każdym grzebaniem kupuje się nowy klucz którego się nie ma i tak kompletuje się skrzynka narzędziowa gratow do rowera 😋😋😋

Skrzynka..

U mnie to już jest szafa na kołach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka to tak ogólnie  😋każdy ma inną 

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.