Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Spora dziura w nodze. Będzie się długo goić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
25 minut temu, Teufel26 napisał:

SPD założone, wiec trzeba było testowaćemoji12.png Krótkie rundy po mieście, kiedy ciagle zwracam uwagę na wypięcie i wpięcie, jest okemoji28.png Dziś pierwszy, dłuższy wypad za miasto i gleba, gleba, gleba emoji1787.png roweru szkoda emoji2955.png
d1603d25e7c3a66d2d86b0fd3fcd4ae4.jpg

995179d358cd2d3ed824c2e9851b6bc9.jpg
0fbd9502447d39828cab657d6f99e4c2.jpg
e36eced43b778fc2b9ab7a431e7ad15f.jpg
dc5cc0cb0c602398dd4d19ed17a1e240.jpg

 

Boli od samego patrzenia ☹️ Zdrowiej... I cały czas myśl o wypinaniu się z pedałów, a w końcu wejdzie to w nawyk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam od niedawna SPD jeszcze gleby nie było i mam nadzieję że nie będzie robię tak jak Trolu podpowiedział na forum za każdym razem wypinam dwie nogi na raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w SPD na dobre zacząłem jeździć od wiosny ubiegłego roku. Trzy razy wybroniłem się w  ostatniej chwili, jednak trzy razy zaliczyłem glebę. Dwa razy razy poleciałem w miękkie, raz na twarde. Jedna z tych wywrotek była o tyle żenująca, że wydarzyła się gdy stałem z wypiętą nagą. Kiwnąłem się, przeciążyło mnie na drugą stronę i w efekcie rąbnąłem. W końcu zgodnie z powiedzeniem, że jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz złapałem nawyk wypinania się. Teraz już nie wyobrażam sobie jeżdżenia w zwykłych butach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciepłe słowa, nie jest aż tak źle. Żona to bardziej przeżyła niż ja.
Trochę to żenujące, w moim wieku na nowo uczyć się jazdy rowerem. Jednak czuć różnice w jeździe na SPD, mam wrażenie że o wiele efektywniej przekazuje się energię.
Jak na złość, dziś nie miałem apteczki przy sobie i po 20 km zakończyliśmy jazdę.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Trzymam kciuki. Nie pozostaje nic więcej jak kręcić i się wkręcać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

@Teufel26 3maj się więc i ...tylko nie zniechęcaj się 👊

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za późno odkryłem rowerowy wątek. Widzę, że może nawet spotkam kiedyś kolegę [mention=5518]SIRLUKE1[/mention] na trasie Dziś pękło 66km:
Screenshot_20210103-151700.thumb.jpg.69466da968da21ab280b38e18d570d2b.jpg

Niedawno zmieniłem rower z crossa na gravela plus pierwszy raz SPD i kilka jazd było ok, wypinanie weszło w nawyk, aż do dzisiaj Pierwsza gleba zaliczona jak zatrzymywałem się, żeby zjeść banana, byłem już wypięty z prawej strony, ale nie wiedzieć czemu chciałem postawić na ziemii lewą nogę i mnie przechyliło. Do tego jeszcze jak wracałem spotkał mnie atak śniegu i zaliczyłem poślizg 50m od domu jak już skręcałem do siebie Szkoda trochę nowego roweru, no ale cóż, bywa... Mała pozioma dziura na siodełku i starta owijka przy końcu baranka.

[mention=34987]fidelio[/mention] Co to za okulary na zdjęciach? Fotochromy? Przymierzam się również do zmiany, bo moje Uvexy to tylko na lepszą pogodę, dziś jak jechałem to musiałem ściągnąć, całe zaparowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak, fotochromy. Rudy Project Defender. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena też zacna Chyba będę musiał coś poszukać w niższym budżecie.
@Teufel26 Ta dziura w nodze wygląda jakby ktoś Cię postrzelił, zdrowiej, niech się szybko goi i wracaj na szlak rowerowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Cóż, tanie one nie są... Ale z czystym sumieniem polecam 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka ( kilkanaście ) stron wcześniej o tym wspominałem w związku z spd - wypinajcie obie nogi i gleby nie powinny się zdarzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak jest proszę Kolegi 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, wszystko jasne czytałem, oglądałem, trenowałem uznałem że jestem gotów... Praktyka czyni mistrza, nie zrażam się, napewno dojdę do wprawy.
Po opatrzeniu w domu, nie jest aż tak źle, dobrze że się krew polała, nie będzie dużej opuchlizny.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakby kość chciała wyjść. Nie ściemniaj tylko opowiadaj jak to się stało. Te 20km z rana jechałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj drobny mini sukces, udało mi się namierzyć właściciela roweru, któremu go skradziono jakieś 3 tygodnie temu. O tyle to było utrudnione, że gość nie znał numerów ramy przy zgłoszeniu, więc w systemach g..no było. Zmiast do biura rzeczy znalezionych trafi do właściciela.

20210104_093359.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem nową korbę w systemie hallowtech ll, łożyska zewnętrzne (suport z podkładkami do regulacji w razie innej szerokosci obudowy w ramie) plus klucz do łożysk i do zaślepki. Wyszło ponad 200 zeta za wszystko z darmową wysylką choć wczesniej liczyłem taniej ale jak co do czego przyszło to nie mieli wszystkiego w tym najtanszym sklepie.wersja 3 blatowa z największą koronką o 2 większa od starej na kwadrat. Mam nadzieję, że niczego nie pomieszałem o będzie się dało zamontować. Jak sie uda cos ulepić to dodam foty.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świerzutko umyty :) 126fc5f872bfb1523b4b7301b8e7559a.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, albiNOS 01 napisał:

zamówiłem nową korbę w systemie hallowtech ll

Hollowtech II czy 2-elementową ? Podobne ale jednak nie to samo.

13 godzin temu, albiNOS 01 napisał:

wersja 3 blatowa z największą koronką o 2 większa od starej na kwadrat. Mam nadzieję, że niczego nie pomieszałem o będzie się dało zamontować. 

Sprawdziłeś czy obecna przednia przerzutka obsłuży stopniowanie nowej korby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę, jak bedzie źle to odeślę.

Albo łatwiej będzie zmienić przerzutkę.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wiem, to rozwiazanie w shimano nazywa się 2 czesciowym. Ma pełne ramiona korb.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.