Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Po dziesięciu latach czas kupić nowy rower.  Rower ma służyć reakcyjnej jeździe , w tygodniu do pracy, weekend lekki teren, w wakacje rodzinne dłuższe wyjazdy na 2-3 dni z sakwami. Budżet ok 4 -5 tyś.    

Ponieważ od zawsze kupujemy rowery Unbike , mieliśmy już ich kilka i nigdy nas nie zawiodły, pomyślałem o:

http://activbike.pl/rowery-trekking/245-1004-globetrotter-lady-2020.html#/2,wersja,meska/26,rozmiar-ramy,17/62,kolor,grafitowo-czarny/38,wielkosc-kol,28

Szukając znalazłem jeszcze coś takiego:

https://rower.com.pl/fuji-touring-disc-1811805?cPath=6_699_853_4494&

Wiem, że teraz bardzo popularne stały się rowery gravelowe, ale jakoś nie mogę się do nich przekonać, myślałem o:

https://pl.author.eu/gravel/gravel/author-ronin-2020-ua42930402

Nie jestem znawcą w temacie, a chciałbym kupić rower na kolejne parę lat. Rower musi sprostać wyznaniu – 190 cm wzrostu i 97 kg wagi.

Na razie faworytem jest Globetrottera.  Wiem, że jest najcięższym z tych wszystkich, ale czy rzeczywiście te 2-3 kilogramy robią różnice przy reakcyjnej jeździe? Czy według was wart jest tej ceny? Czy może polecicie coś innego? Szukam roweru nowego.

Wielkie dzięki za pomoc.  

Edytowane przez Szymsocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja myślę, że z tymi parametrami (potrzebami), to właśnie gravel będzie bardzo dobrym wyborem. Czemu nie możesz się do nich przekonać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie próbował, ale wydaje mi się pozycja mniej wygodna. Boję się też, czy przy krawężnikach będzie go można łatwo podbić. Może czas spróbować i się przekonać. 

Edytowane przez Szymsocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
23 minuty temu, Szymsocho napisał:

Nigdy nie próbował, ale wydaje mi się pozycja mniej wygodna. Boję się też, czy przy krawężnikach będzie go łatwo podbić. Może czas spróbować i się przekonać. 

 

Miałem te same obawy. Ale mimo baranka, to nadal nie jest typowa szosa i co do zasady geometria gravela jest raczej przyjazna. Można przecież keździć w górnym chwycie, w pozycji dość otwartej i tyle 😉 Opony to zazwyczaj 35-40 mm szerokości, z bieżnikiem (bo i w teren to musi wjechać), więc nie ma co się tych krawężników obawiać. IMO w tym budżecie (nówka) bardzo ciekawą opcją jest Romet Aspre 2, na GRXie. Ewentualnie, z jakimś rabatem, może Kellys Soot 50? 

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo popatrzeń na jakieś fitness`y. Ostatni bliżej im gravelom z prostą kierownicą, niż crossom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, petruss napisał:

Albo popatrzeń na jakieś fitness`y. Ostatni bliżej im gravelom z prostą kierownicą, niż crossom...

 Możesz coś polecić konkretnego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, ja kolarzówki od kilku lat katuję, ale kumpel chwali Merida Speeder 300. Miał być rower na chwile, na dojazdy do pracy, a już 4 rok jeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, petruss napisał:

Nie bardzo, ja kolarzówki od kilku lat katuję, ale kumpel chwali Merida Speeder 300. Miał być rower na chwile, na dojazdy do pracy, a już 4 rok jeździ.

 

Dzięki. 

Z tego co widzę to osprzęt jest słabszy niż w Globetrotterze, ale i cena niższa. Pomyślę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiej jazdy jak podałeś nie ma sensu dopłacać do XT czy innych wylajtowanych grup. Unikałbym też amortyzatorów, które niewiele wnoszą do jazdy a są ciężkie i wymagają utrzymania w czystości i cyklicznej konserwacji - co przy codziennych dojazdach do pracy jest czasochłonne.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Szymsocho napisał:

Po dziesięciu latach czas kupić nowy rower.  Rower ma służyć reakcyjnej jeździe , w tygodniu do pracy, weekend lekki teren, w wakacje rodzinne dłuższe wyjazdy na 2-3 dni z sakwami. Budżet ok 4 -5 tyś.    

Ponieważ od zawsze kupujemy rowery Unbike , mieliśmy już ich kilka i nigdy nas nie zawiodły, pomyślałem o:

http://activbike.pl/rowery-trekking/245-1004-globetrotter-lady-2020.html#/2,wersja,meska/26,rozmiar-ramy,17/62,kolor,grafitowo-czarny/38,wielkosc-kol,28

Szukając znalazłem jeszcze coś takiego:

https://rower.com.pl/fuji-touring-disc-1811805?cPath=6_699_853_4494&

Wiem, że teraz bardzo popularne stały się rowery gravelowe, ale jakoś nie mogę się do nich przekonać, myślałem o:

https://pl.author.eu/gravel/gravel/author-ronin-2020-ua42930402

Nie jestem znawcą w temacie, a chciałbym kupić rower na kolejne parę lat. Rower musi sprostać wyznaniu – 190 cm wzrostu i 97 kg wagi.

Na razie faworytem jest Globetrottera.  Wiem, że jest najcięższym z tych wszystkich, ale czy rzeczywiście te 2-3 kilogramy robią różnice przy reakcyjnej jeździe? Czy według was wart jest tej ceny? Czy może polecicie coś innego? Szukam roweru nowego.

Wielkie dzięki za pomoc.  

te są fajne ale z dostępnością ponoć kiepsko zresztą jak chyba wszystkich rowerów na 2021 rok

 

Marin Bikes | 2021 DSX 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ten marin, to właśnie dla mnie rower teraz na sto procent nie ma szans z zakupem ale jak będę zmieniał rower to kupię coś takiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ecipeci napisał:

te są fajne ale z dostępnością ponoć kiepsko zresztą jak chyba wszystkich rowerów na 2021 rok

 

Marin Bikes | 2021 DSX 2

 

Wielkie dzięki. 

Fajnie wygląda i ciekawa specyfikacja. Dobra alternatywa. W ogóle nie słyszałem o tej firmie. Muszę się przyjrzeć bliżej. Miałeś doświadczenie z tymi rowerami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to popatrz na brzydala od nich 

 

 

Marin four corners 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Szymsocho napisał:

 

Wielkie dzięki. 

Fajnie wygląda i ciekawa specyfikacja. Dobra alternatywa. W ogóle nie słyszałem o tej firmie. Muszę się przyjrzeć bliżej. Miałeś doświadczenie z tymi rowerami? 

nie miałem Marina nigdy, mają swój styl, niektóre modele fajne z dobrą specyfikacją w stosunku do ceny, pochodzenie kalifornijskie :) 

ten DSX ciekawy według mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, john.doe napisał:

Oglądałem w tych dwóch miejscach, w zeszłym roku mieli spory wybór:

https://altsport.pl

https://halarowerowa.pl

 

Dzięki.

Na stronie już nie maja, ale zadzwonię i się podpytam.

12 godzin temu, Kamel napisał:

Do takiej jazdy jak podałeś nie ma sensu dopłacać do XT czy innych wylajtowanych grup. Unikałbym też amortyzatorów, które niewiele wnoszą do jazdy a są ciężkie i wymagają utrzymania w czystości i cyklicznej konserwacji - co przy codziennych dojazdach do pracy jest czasochłonne.    

 

Cały czas mam dylemat czy powinien być amortyzator czy nie. Z jednej strony redukcja wagi, ale jednak w lesie, na polnych drogach amortyzator się przydaje. Podobno carbonowy widelec trochę lepiej amortyzuje.     

Wszędzie czytałem, że XT to lepsza praca i dłuższa żywotność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz spore gumy, możesz pozwolić sobie na obniżenie ciśnienia, to tragedii na nierównościach nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zjawisko zaobserwowałem, przerwaliśmy z synem wycieczkę rowerami po osiedlu bo kolegę spotkał, więc odprowadziłem dwa rowery do domu, no i jego 26 cali, lżejszy bo bez amora, mój 29 cali, cieższy nawet wyraźnie i... skręcam cały czas w stronę mniejszego roweru bo ciężej idzie. I nie, nic nie blokowało, nic nie jest zepsute, poprostu 29 lżej jedzie, nawet pomimo szerszych opon z grubszym bieżnikiem.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo drogi w stosunku do osprzętu.

Ja bym szukał czegoś na sztywnym widelcu. Naprawdę.

Lżejszy, a i tak na wadze dziecka te widły nie działają. One prawie wcale nie działają.

 

Nie lepiej koła 24?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą w 100%.
Córka ma 130cm. 24 za rok będzie już za mały a na koło 26 z taka ramą wchodzi bez problemu. Poszukam jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze komus podobaja sie oksy POC DO BLADE granatowe? :)  Mam takie z dodatkowym szklem silver mirror i niedogadaly sie z moim kulfonem 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.