Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o takim wynalazku?

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-st-100-24-dla-dzieci/_/R-p-187631?mc=8405039&c=Biały

Tak wiem. Pytałem o coś zupełnie innego. Ale jako maszyna przejściowa, która odziedziczy syn? Może nie taki zły pomysł?

[mention]szuwi [/mention]powinien zaspokoić twoje potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stal.

Waży to to tyle co coś lepszego z amorem.

Ale w tej cenie jest ok.

Przerzutka. Mogą z nią być problemy.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, szuwi napisał:

Koledzy, na rowerze jeżdżę sporadycznie, ale szukam czegoś miejskiego. Znajomy proponuje mi Gazelle Eclipse - używany, ale w stanie bdb za ok 1700. Czy dla laika, który z rodziną na spokojnie chce pojeździć weekendowo to ok, czy szukać czegoś innego? Słaby kręgosłup, więc sylwetka wyprostowana wskazana... 

Kilka lat temu mógłbym postawić ogromne pieniądze na to, że nigdy nie kupię roweru miejskiego. Ok dwa lata temu zona kupiła Gazelle Chamonix, wówczas stwierdziłem, ze to nie takie złe rowery.

Również kupiłem Gazelle Chamonix dla siebie i nawet sobie chwalę na rodzinne przejażdżki w weekendy. kilka razy nawet pojechałem miejskim do pracy.

O ile na rowerze crossowym miewam bóle kregosłupa, to na miejskim zupełnie inny komfort. Także polecam :)

Ps. Zanim żona kupiła swoją Gazellę, to miała jazdy testowe. Zdecydowanie polecam popatrzeć na różne modele, ponieważ każdy różni się miedzy sobą nie tylko nazwą. Np Gazelle Orange nie bardzo jej podszedł. Miała tez okazje przetestować Batavusa i tez gorzej wypadł niż Gazella.

Edytowane przez wojtech

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Smutna wiadomość z rana nadeszła... Ryszard Szurkowski nie żyje ☹️

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, wojtech napisał:

Kilka lat temu mógłbym postawić ogromne pieniądze na to, że nigdy nie kupię roweru miejskiego. Ok dwa lata temu zona kupiła Gazelle Chamonix, wówczas stwierdziłem, ze to nie takie złe rowery.

Również kupiłem Gazelle Chamonix dla siebie i nawet sobie chwalę na rodzinne przejażdżki w weekendy. kilka razy nawet pojechałem miejskim do pracy.

O ile na rowerze crossowym miewam bóle kregosłupa, to na miejskim zupełnie inny komfort. Także polecam :)

Ps. Zanim żona kupiła swoją Gazellę, to miała jazdy testowe. Zdecydowanie polecam popatrzeć na różne modele, ponieważ każdy różni się miedzy sobą nie tylko nazwą. Np Gazelle Orange nie bardzo jej podszedł. Miała tez okazje przetestować Batavusa i tez gorzej wypadł niż Gazella.

Dziękuję 🙂 Widziałem, że Chamonix też jest dostępny w necie w podobnych kwotach (celuje do 2k), więc go rozważam, ale wtedy kupowałbym raczej w jakimś sklepie oferującym rowery używane - ogarną przegląd, sprawdzą co i jak, plus jakieś zabezpieczenie jest, jakby się po tygodniu rozsypał 🙂

BTW jestem już w tym wieku, że zakup damki we właściwym rozmiarze (57) też dopuszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, szuwi napisał:

Dziękuję 🙂 Widziałem, że Chamonix też jest dostępny w necie w podobnych kwotach (celuje do 2k), więc go rozważam, ale wtedy kupowałbym raczej w jakimś sklepie oferującym rowery używane - ogarną przegląd, sprawdzą co i jak, plus jakieś zabezpieczenie jest, jakby się po tygodniu rozsypał 🙂

BTW jestem już w tym wieku, że zakup damki we właściwym rozmiarze (57) też dopuszczam.

 

Wadą Gazelli (i być może innych typowych miejskich) jest waga. O ile mój cross wazy ok 9kg, to miejski już przynajmniej 16-18kg. Nalezy o tym pamiętać, jesli rower ma być przenoszony po schodach. Pamiętaj równiez o napędzie - myśmy wybrali nexusa, który ma proste przełożenia i jest raczej bezawaryjny, ale wystarczający do mojej jazdy. Na pewno nexus jest cięższy od zwykłych przerzutek, ale ten napęd jakoś bardziej mi pasuje do miejskiego.

Waga tych rowerów sprawiła, że w aucie zamontowałem hak i dokupiłem bagaznik, i jednocześnie sprzedałem uchwyty rowerowe mocowane na dachu.

U mnie wygląda to tak, że jesli jadę w teren lub na dłuższa przejażdżkę to wybieram cross, zaś z rodziną i często z dzieckiem na bagażniku - miejski.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytania rowerowe ale nie chce zakładać nowego tematu, otóż:

 

1. Czy ktoś używa do przewożenia rowerów uchwytu Thule 598? Jest na promocji w Amazonie i wyjdzie mnie ok 370zł. Cena dobra ale czy ktoś ma jakieś doswiadczenia z tym produktem? 

 

2. Poszukuje również siedzonka dla 1.5 dziecka montowanego do sztycy/rury podsiodloeej. Myślę, nad Hamax Siesta lub Thule Ridealong. Może akurat ktoś jest w temacie i coś podpowie? :)

 

3. Jakich kasków używacie dla swoich pociech? 

 

Dziękuję za odp. 

Edytowane przez adrian1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, adrian1x napisał:

Koledzy mam pytania rowerowe ale nie chce zakładać nowego tematu, otóż:

 

1. Czy ktoś używa do przewożenia rowerów uchwytu Thule 598? Jest na promocji w Amazonie i wyjdzie mnie ok 370zł. Cena dobra ale czy ktoś ma jakieś doswiadczenia z tym produktem? 

 

2. Poszukuje również siedzonka dla 1.5 dziecka montowanego do sztycy/rury podsiodloeej. Myślę, nad Hamax Siesta lub Thule Ridealong. Może akurat ktoś jest w temacie i coś podpowie? :)

 

3. Jakich kasków używacie dla swoich pociech? 

 

Dziękuję za odp. 

1. Miałem. Uchwyty bardzo dobre. Maksymalnie jechałem ok 130km/h autostrada i rowery się trzymały.

2. Nie odważyłbym się 1,5rocznego dziecka wozić w foteliku na rowerze. Moje szybko usypia w foteliku, wówczas główka lata na wszystkie strony. Jak widziałem, że pociecha zasypia, to od razu schodziłem z roweru i robiłem pobudkę. Swojego syna zaczęliśmy wozić na foteliku jak miał chyba 2,5 roku lub 3 latka. I tak to były krótkie kilkunastominutowe wycieczki. Czterolatek jeździł na ok maksymalnie 45 minutowe wycieczki w jedną stronę, przy czym stale go zagadywaliśmy, aby nie usnął.

3. Z regulacją obwodu główki


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wojtech napisał:

 

Wadą Gazelli (i być może innych typowych miejskich) jest waga. O ile mój cross wazy ok 9kg, to miejski już przynajmniej 16-18kg. Nalezy o tym pamiętać, jesli rower ma być przenoszony po schodach. Pamiętaj równiez o napędzie - myśmy wybrali nexusa, który ma proste przełożenia i jest raczej bezawaryjny, ale wystarczający do mojej jazdy. Na pewno nexus jest cięższy od zwykłych przerzutek, ale ten napęd jakoś bardziej mi pasuje do miejskiego.

Waga tych rowerów sprawiła, że w aucie zamontowałem hak i dokupiłem bagaznik, i jednocześnie sprzedałem uchwyty rowerowe mocowane na dachu.

U mnie wygląda to tak, że jesli jadę w teren lub na dłuższa przejażdżkę to wybieram cross, zaś z rodziną i często z dzieckiem na bagażniku - miejski.

Raz jeszcze dziękuję!

Właśnie czytam, że ten rower waży ok 20 kg. Jak dodam wagę rowerów żony i syna, to spory ciężar się robi... Czytam też o bagażniku na samochód  (subaru outback) - haka nie mam, więc myślałem o czymś na klapie, ale jakoś słabo to widzę 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Niestety, w 2018 roku przydarzył mu się ciężki wypadek na rowerze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szurkowski chyba po tym wypadku nie wrócił już do zdrowia :(

co do Thule 598 - mam, wożę na nim prawie 15kg fulla lub grawela. Najwięcej jechałem chyba 160 ale ogólnie w trasie raczej nie przekraczam 140km/h. Fullem rzuca ale szeroka opona, kierownica więc jaki uchwyt by nie był, rower będzie nieco "myszkował", gravel nie czuły na wiatr. Ogólnie polecam, solidny, wygodnie się używa tego uchwytu, jestem zadowolony . Nie ma strachu że rower odpadnie. Kumpel ma ten sam model, też wozi fulla i też jest zadowolony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, adrian1x napisał:

 

1. Czy ktoś używa do przewożenia rowerów uchwytu Thule 598? Jest na promocji w Amazonie i wyjdzie mnie ok 370zł. Cena dobra ale czy ktoś ma jakieś doswiadczenia z tym produktem? 

 

Hej.

Puść proszę jakiś link do tej ofert. Najtaniej widzę po 104 eur.

 

Mam dwa takie uchwyty i sprawują się bardzo dobrze. Po 370 pln to dokupiłbym kolejne dwa.

 

dzięki.

Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rano przymrozek - 13, a ja cisnę do roboty rowerem, moja mówi, że poj...any jestem ale jej pokazywało na telefonie - 18. A w robocie okazało się, że pani od sprzątania również przyjechała jak zawsze rowerem, i gdy ja odpuszczam sobie bo deszcz gwałtowniejszy przykładowo, to ta pani i tak przyjeżdża rowerkiem.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, albiNOS 01 napisał:

Wczoraj rano przymrozek - 13, a ja cisnę do roboty rowerem, moja mówi, że poj...any jestem ale jej pokazywało na telefonie - 18. A w robocie okazało się, że pani od sprzątania również przyjechała jak zawsze rowerem, i gdy ja odpuszczam sobie bo deszcz gwałtowniejszy przykładowo, to ta pani i tak przyjeżdża rowerkiem.

Jesteś z Sandomierza? ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mario1971 napisał:

Jesteś z Sandomierza? ;)

Gdyby u nas było tyle zabójstw co tam to już dawno by policję rozwiązali.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko nie istotne, ważne, że zamówiłem przednią przerzutkę z grupy alivio, pod najwiekszą tarczę 44/48. Mam nadzieję, że tym razem niczego nie przeoczyłem. Był też o podobnym zakresie Altus ale 40 gram cięższy i tylko 30 procent tańszy.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Qdlaty napisał:

Hej.

Puść proszę jakiś link do tej ofert. Najtaniej widzę po 104 eur.

 

Mam dwa takie uchwyty i sprawują się bardzo dobrze. Po 370 pln to dokupiłbym kolejne dwa.

 

dzięki.

Q.

 

Sprawdziłem i faktycznie promocja się skończyła. Ja miałem dodatkowy kod rabatowy i po odliczeniu różnicy vatu wyszło mi 370zl/szt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, adrian1x napisał:

 

Sprawdziłem i faktycznie promocja się skończyła. Ja miałem dodatkowy kod rabatowy i po odliczeniu różnicy vatu wyszło mi 370zl/szt. 

A możesz zamówić dodatkowe 2? Mogę Ci przelać kasę w dowolnej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Qdlaty napisał:

A możesz zamówić dodatkowe 2? Mogę Ci przelać kasę w dowolnej chwili.

Kod miałem tylko na 10 eur i to jednorazowy. Nie mogę zmienić zamówienia bo jakbym teraz domowil to już w regularnej cenie. 

 

Możesz spróbować założyć aplikacje Amazon i kupić przez apke. Może produkt kwalifikuje się na promocję 10eur na pierwszy zakup. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adrian1x napisał:

Kod miałem tylko na 10 eur i to jednorazowy. Nie mogę zmienić zamówienia bo jakbym teraz domowil to już w regularnej cenie. 

 

Możesz spróbować założyć aplikacje Amazon i kupić przez apke. Może produkt kwalifikuje się na promocję 10eur na pierwszy zakup. 

Aaaa, dzięki. Czyli to jeszcze jakieś zamieszanie z VATem.

To nie ma co. Poczekam, aż skończy się szaleństwo covidowe i może znowu stanieją.

W zeszłe wakacje (znaczy 2019) za 2 sztuki zapłaciłem niecałe 800 pln.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcy mają nizszy Vat niż w pl. Ceny widoczne w Amazon obejmują Vat niemiecki. Jak dodasz produkt do koszyka i przejdziesz do podsumowania to podatek zmienia się na 23% i kwota produktu jest wyższa. Amazon.de obsługuje płatności przez p24 więc zakup przelew wylicza się automatycznie i płacisz jak w polskim sklepie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, mam przednią przerzutkę. Nie mam instrukcji, czy ktoś z Was wie jak poprowadzić linkę, mam prowadzenie od dołu, ma niby działać na dolnym i górnym ale nie mam pewności jak powinna lecieć linka. Jak ktoś ma chęć to będę wdzięczny za skrina mojej ostatniej foty po edycji w paincie (jak lecieć ma linka). Ta przerzutka którą mam w rowerze przy tej to jest jakis żart, że tak powiem.

20210204_154718.jpg

20210204_154730.jpg

16124506141673205407356939355100.jpg

Przyszło jeszcze coś dla wielbicieli mocniejszych trunków.

20210204_161031.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2021 o 19:00, szuwi napisał:

Koledzy, na rowerze jeżdżę sporadycznie, ale szukam czegoś miejskiego. Znajomy proponuje mi Gazelle Eclipse - używany, ale w stanie bdb za ok 1700. Czy dla laika, który z rodziną na spokojnie chce pojeździć weekendowo to ok, czy szukać czegoś innego? Słaby kręgosłup, więc sylwetka wyprostowana wskazana... 

Gazelle polecam, sam nad nią myślałem, ale akurat przypadek chciał, że trafił mi się trekking Kona z Rohloffem.

Jest jeszcze Batavus, Sparta i pewnie o kilku innych znanych markach zapomniałem. Jeżeli chcesz typowo miejski rower, to tak jak kolega napisał, bierz z przerzutkami w piaście, np. Nexus. Są różne wersje 3, 7, 8, a nawet i 11 biegowe. Wiadomo im więcej biegów tym wygodniej (lżej) się jeździ.

Waga miejskiego roweru, to fakt, nie jest najniższa, ale można trafić takie od ok. 14kg, wszystko zależy od wyposażenia. Dynamo w piaście, przerzutki w piaście, błotniki, rama "stalowa", to wszystko niestety waży.

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tommly napisał:

Gazelle polecam, sam nad nią myślałem, ale akurat przypadek chciał, że trafił mi się trekking Kona z Rohloffem.

Jest jeszcze Batavus, Sparta i pewnie o kilku innych znanych markach zapomniałem. Jeżeli chcesz typowo miejski rower, to tak jak kolega napisał, bierz z przerzutkami w piaście, np. Nexus. Są różne wersje 3, 7, 8, a nawet i 11 biegowe. Wiadomo im więcej biegów tym wygodniej (lżej) się jeździ.

Waga miejskiego roweru, to fakt, nie jest najniższa, ale można trafić takie od ok. 14kg, wszystko zależy od wyposażenia. Dynamo w piaście, przerzutki w piaście, błotniki, rama "stalowa", to wszystko niestety waży.

 

Dziękuję za informacje, choć temat już sfinalizowałem - kupiłem prawie nieśmiganą Gazelle Eclipse. Teraz jakiś przegląd i czekam na pogodę 🙂

 

20210204_121903.jpg

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.