Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Spojrzałem dziś na licznik i wygląda że od początku roku udało mi się nakręcić 450 km w zasadzie tylko na dojazdach do pracy i po mieście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej powstrzymać się nie mogę i ulepszam swoją podstawkę serwisową, białą paskudną płytę zmieniłem na to co widać. Przyjdzie też lakier bezbarwny półmat o ile pamiętam.

20210219_185546.jpg

20210219_224157.jpg

22 minuty temu, john.doe napisał(-a):

Spojrzałem dziś na licznik i wygląda że od początku roku udało mi się nakręcić 450 km w zasadzie tylko na dojazdach do pracy i po mieście :)

Czyli masz ok 6,2 km do pracy, no chyba, że te jazdy poza dojazdami do pracy zawyżyły średnią. Im więcej poza dojazdami do pracy tym nizsza liczba od 6,2.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz ok 6,2 km do pracy, no chyba, że te jazdy poza dojazdami do pracy zawyżyły średnią. Im więcej poza dojazdami do pracy tym nizsza liczba od 6,2.

Z matmy 5, tak naprawdę 6,5-7,5 w zależności którędy jadę, kilka dłuższych tras po mieście tez wpadło, ale były tez dni ze już nie było sensu brać roweru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, GPOWER napisał(-a):

 Proszę🙂

20210219_183948ccccccc.jpg

Rower bardzo ok.

Ale kurczę, nie potrafię zrozumieć dlaczego ludzie kupują rower z kategorii race, a później mają kilka cm podkładek pod mostkiem...


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zaq napisał(-a):

Rower bardzo ok.

Ale kurczę, nie potrafię zrozumieć dlaczego ludzie kupują rower z kategorii race, a później mają kilka cm podkładek pod mostkiem...

 z drugiej strony ,jaka to ocena człowieka po podkładkach ,zobacz moja wysokość siodełka i uwierz ze lepiej jedzie się jak patrzysz na drogę, a nie na kolo  , to moja 3 nowa  szosa  ,jestem tego świadomy bardzo co to za rower ,niestety na innych nie potrafię jeździć ,

ścigam się sam ze sobą , i nie muszę nikomu nic udowadniać , z podkładkami może zjadę może nie ,zresztą poziom tego roweru sprawia ze jest on również świetny na wycieczki ,może kiedyś tez wjadą opony 32 na razie nie ,obecna pozycja po fitnigu to idealny środek pomiędzy  race a komfort ,tak ten rower jest bardzo wygodny i szybki 😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak się ścigam sam ze sobą, to zazwyczaj jestem pierwszy od początku do samego końca wyścigu.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tym razem wypad nad morze 😉

IMG_20210221_141614_593.jpg

IMG_20210221_141614_608.jpg

IMG_20210221_141614_616.jpg

IMG_20210221_085351-02.jpeg

IMG_20210221_091725-01.jpeg

IMG_20210221_085502-01.jpeg

Screenshot_20210221_105946_com.mapmyrun.android2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosna się zbliża
d4e34a0f2d50e72ac1ba7d8452faed7c.jpg
d235cb03d3789d4e708c34339b901cbd.jpg
061b397bd137433daf967cb67882b179.jpg
857c689e2c078586b19595b062706c06.jpg
e042ae2434b70ce5e18252e0b6581093.jpg
fcdc1a69a9f1b831475a3d9a68fe3e52.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chce przesiąść się z mojego roweru crossowego na gravela. Pomożecie dokonać rozsądnego wyboru? Mój budżet to max 4k zł. Chciałbym, żeby rower był w miarę dopasowany do moich wymagań. Mam 174 cm wzrostu i problemy z kręgosłupem. Zależy mi na wygodnej pozycji, może nie aż tak pochylonej i niezłym siodełku. Komfort ma dla mnie najważniejsze znaczenie. Chciałbym też aby istniała możliwość podpięcia bagażnika i błotników. Znacie coś co spełnia te kryteria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce pooglądać UAE Tour to podrzucam link do transmisji na żywo. Cały etap od 10:45 naszego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Buczo 

Jak mierzyłem różne gravele (za wiele ich nie było, ale kilka tak), to pod względem wygody nic nie przebiło Meridy Silex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, petruss napisał(-a):

@Buczo 

Jak mierzyłem różne gravele (za wiele ich nie było, ale kilka tak), to pod względem wygody nic nie przebiło Meridy Silex.

To tak jak u mnie z motocyklami, nic nie przebiło Hondy VTR.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Merida Silex nie mieści mi się trochę w budżecie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2021 o 09:52, zaq napisał(-a):

Rower bardzo ok.

Ale kurczę, nie potrafię zrozumieć dlaczego ludzie kupują rower z kategorii race, a później mają kilka cm podkładek pod mostkiem...

Tu nie trzeba niczego rozumieć.

Albo dajesz do zrobienia ramę customową pod siebie i wtedy nie masz podkładek, albo kupujesz rower seryjny i dopasowujesz go pod siebie.

Podkładki są po to by w tym drugim przypadku dopasować sprzęt pod swoje wymiary. Niestety szosa to nie " góral " ta błędów nie wybaczy, olejesz to się to później odbije.

Podkładki to raczej poziom pewnej świadomości.

A rower? Każdy kupuje taki na jakiego go stać i jaki mu się podoba, jedyne zbędne są tu kombinacje - Kupię sprzęt z najwyższej półki i w wieku 40-tu lat zostanę kolarzem zawodowym. I to jest problem z kategorii błędnego myślenia nad którym można się zastanawiać. No niestety to tak nie działa, jak ktoś żłopał piwsko przez 40 lat przed telewizorem to o wielu rzeczach może tylko pomarzyć.

Druga opcja pod tytułem przerost formy nad treścią - osprzęt, a będę jeździł tylko po bułki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
6 minut temu, kaido2 napisał(-a):

Tu nie trzeba niczego rozumieć.

Albo dajesz do zrobienia ramę customową pod siebie i wtedy nie masz podkładek, albo kupujesz rower seryjny i dopasowujesz go pod siebie.

Podkładki są po to by w tym drugim przypadku dopasować sprzęt pod swoje wymiary. Niestety szosa to nie " góral " ta błędów nie wybaczy, olejesz to się to później odbije.

Podkładki to raczej poziom pewnej świadomości.

A rower? Każdy kupuje taki na jakiego go stać i jaki mu się podoba, jedyne zbędne są tu kombinacje - Kupię sprzęt z najwyższej półki i w wieku 40-tu lat zostanę kolarzem zawodowym. I to jest problem z kategorii błędnego myślenia nad którym można się zastanawiać. No niestety to tak nie działa, jak ktoś żłopał piwsko przez 40 lat przed telewizorem to o wielu rzeczach może tylko pomarzyć.

Druga opcja pod tytułem przerost formy nad treścią - osprzęt, a będę jeździł tylko po bułki.

 

 

To prawie jak o mnie (niekoniecznie w kontekście sprzętu, choć wieku już tak). Z tym jednak, że ja po tym czasie wylegiwania się na kanapie i picia piwska po prostu postanowiłem wziąć się za siebie i nie mam ambicji stania się kolarzem zawodowym 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, fidelio napisał(-a):

i nie mam ambicji stania się kolarzem zawodowym 😉

No to właśnie nie o Tobie, bo w przypadkach takie jak Twój nie widzę niczego złego.

Natomiast tu sprawa tyczy się wszystkich tych co pouczają i próbują pokazywać jacy to nie kolarze i jakie tam Watty ( co jest czysta głupotą, bo to się im odbije) wyciskają, a po jednym typowym krótkim skoku schodzą na zawał. A czego brakło? Wszystkiego brakło. W wieku 40- tu lat kupił rower z najwyższej póły i myślenie - ja gówniarzowi pokaże, a tak naprawdę to nie ma co. Ze sportem miał do czynienia przed telewizorem, nawet do kościoła 50m metrów jeździł mietkiem z toną szpachli po iluś tam dzwonach. To są właśnie te przypadki które mam na myśli i wcale ich tak mało nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojeb...ło ich już wszystkich z tymi cenami, brakiem dostępności i w ogóle...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nie będzie problemu z wyborem roweru. Jak za komuny. Będzie jeden wybór - ten co dostępny.

Dobrze, że kupiłem rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zawsze zostaje rynek rowerów używanych... Ciekawych ofert jest całkiem sporo, a i parę sprawdzonych źródeł też można znaleźć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kaido2 napisał(-a):

No to właśnie nie o Tobie

to może o mnie ?

 

 

sobota

20210223_202450.jpg

20210220_155344.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, GPOWER napisał(-a):

to może o mnie ?

 

 

Tego nie wiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, kaido2 napisał(-a):

 

Tego nie wiem.

 

 

 

nie trafiłeś  ,a  piszesz te farmazony pod moim zdjęciem ,widać ze podkładki to tylko pretekst ,bo czuć  w tych twoich wypowiedziach ból dupska i nie koniecznie od siodełka ,

 

nie martw się 90% ludzi ma tak samo jak ty ,zazdrość w środowisko kolarskim to norma ,palacz przepala takiego TCR w 5 -6 lat ,wiec nie ma czego zazdrościć(ja nie pale i nie pije alk )wiec mam go jakby za darmo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi przyjdzie wymiana opon, a przyjdzie prędzej czy później i widzę, że jednak prędzej, to planuję kupić opony ,,składane" z kevlarem na obwodzie zamiast drutu to okolo 100gr na oponę oszczędności masy, plus pójść w tubllesa, czyli mleko zamiast dętki. Z moich wyliczeń wynika, że zgubi wtedy rower na dwóch kołach i łącznie jakieś 800 gram. Niby mi to nie potrzebne, ale bardzo jestem ciekawy efektu. Obiecuję dodać relację jakby co.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obręcze też zmieniasz, czy masz tubless ready?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Krótkie kręcenie przed pracą 🚴🚴🚴

IMG_20210225_083412-01.jpeg

IMG_20210225_083426-01.jpeg

IMG_20210225_101359_777.jpg

IMG_20210225_101359_786.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.