Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz aby w spd pójść? Rower, który teraz ujeżdżam to trening przerobiony na crossa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz być połączony z pedałami to tylko wpinane (system do wyboru), z noskami daj sobie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, suqub napisał(-a):

Wydaje mi się że jak mocno nie ściągniesz paska to nie będzie trzymania. A jak mocno ściągniesz żeby było trzymanie  to nie wyciągniesz nogi jak będzie trzeba i gleba. Jak mówi tessio wyżej SPD i tyle. Długo się zastanawiałem nad SPD jeździłem na platformach zmieniłem na SPD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja sam podchodziłem do spd jak "pies do jeża". Ale jak już postawiłem na szosę, to wyjścia nie było... Parę razy glębę zaliczyłem, ale ostatecznie (przynajmniej gdy chodzi o rower szowosy) przekonałem się do spd. Choć w gravelu ciągle stawiam na platformy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chomosie w rowerach to powinny być automatyczne, przy niskich prędkościach nie działać jak spd tylko puszczać.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czy gdyby przyszło mi do głowy wymienić kasetę na taką o stopniowaniu 11-28 (aktualnie w szosie mam 11-25), to powinienem też pomyśleć o zmianie łańcucha? Jeśli tak, to czy ktoś może doradzić jaki (jak długi, ile ogniw) powinien to być łańcuch? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch kupuje się pod ilość koronek np. 7/8/9/10/11/12, następnie łańcuch na daną ilość można kupić różnej długości. Zakładając, że kupisz z taka samą ilością aktualny łańcuch długość powinien ogarnąć przerzutką. Oczywiście przy wymianie kasety można kupić nowy łańcuch, taki sam lu wyższej klasy. Najwyższe klasy to często zbicie wagi co nie przekłada się na żywotność. Trzeba czytać jaki, jak ze smarami do łańcucha. Ja często patrzę co producent przewidział dla jakiejś lekko wyższej grupy osprzętu i wybieram właśnie coś takiego, lub z innej firmy odpowiednik

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
11 minut temu, Burns napisał(-a):

Łańcuch kupuje się pod ilość koronek np. 7/8/9/10/11/12, następnie łańcuch na daną ilość można kupić różnej długości. Zakładając, że kupisz z taka samą ilością aktualny łańcuch długość powinien ogarnąć przerzutką. Oczywiście przy wymianie kasety można kupić nowy łańcuch, taki sam lu wyższej klasy. Najwyższe klasy to często zbicie wagi co nie przekłada się na żywotność. Trzeba czytać jaki, jak ze smarami do łańcucha. Ja często patrzę co producent przewidział dla jakiejś lekko wyższej grupy osprzętu i wybieram właśnie coś takiego, lub z innej firmy odpowiednik

Dzięki za info 👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2021 o 08:10, suqub napisał(-a):

Ktoś ujeżdżał? Zastanawiam się nad ich kupnem.

 

Miałem podobne i przejeździłem sporo. Dla mnie OK, tyle, że pełniły funkcję lekkiego podparcia stopy. Miałem pewność, że noga się nie zsunie, mogłem w dowolnych butach...

Ale za te pieniądze trochę słabe (o ile to te oglądałem), ale wszystko podrożało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to decyzja podjęta... Kupiłem kasetę 11-28... Na szczęście udało się znaleźć nową w ciągle chyba niezłej cenie. Do tego łańcuch KMC X11SL i zobaczymy, co z tego wszystkiego wyjdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
4 minuty temu, suqub napisał(-a):

A bacik mosz?

 

W sensie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez bacika ciężko kasetę odkręcić. Chyba, że na serwis oddasz. Do tego jeszcze skuwacz do łańcucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
2 minuty temu, suqub napisał(-a):

Bez bacika ciężko kasetę odkręcić. Chyba, że na serwis oddasz. Do tego jeszcze skuwacz do łańcucha.

 

Przeceniasz moje możliwości 😜 Ja samodzielnie to mogą co najwyżej umyć rower pod prysznicem, czy napęd wyczyścić. Do serwisu pójdzie 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fidelio napisał(-a):

 

Przeceniasz moje możliwości 😜 Ja samodzielnie to mogą co najwyżej umyć rower pod prysznicem, czy napęd wyczyścić. Do serwisu pójdzie 😉 

a pompowanie już ogarniasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
1 minutę temu, Burns napisał(-a):

a pompowanie już ogarniasz ?

 

Tak, ale pod jednym warunkiem. Jak mam okulary korekcyjne na nosie, bo wówczas bez problemów odczytuję to, co na manometrze w pompce stacjonarnej 😜 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Na razie biżuteria przyjechała 😉

IMG_20210312_122501.jpg

IMG_20210312_122447.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odchudzany, ja tam nie wiem czy to dobrze.

Kiedyś jeździłem na firmowym smarowaniu do pierwszego czyszczenia łańcucha. Teraz zmieniłem zdanie, ostatnia taka jazda skończyła się jakąś pylicą ala smoła i zasraniem całego roweru milionem kropek w tym tarcz i hamulców do zerowego hamowania.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Się przekonam... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za oknem paskudna pogoda, wiec postanowiłem zrobić mały przegląd. Zawsze zaczynam od roweru żony
02cc4bf9c3566f6520e7f0d9162a261b.jpg

Za oknem paskudna pogoda, wiec postanowiłem zrobić mały przegląd. Zawsze zaczynam od roweru żony
02cc4bf9c3566f6520e7f0d9162a261b.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Taki mąż to istny skarb 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Teufel26 napisał(-a):

Za oknem paskudna pogoda, wiec postanowiłem zrobić mały przegląd. Zawsze zaczynam od roweru żony emoji28.png
 

Za oknem paskudna pogoda, wiec postanowiłem zrobić mały przegląd. Zawsze zaczynam od roweru żony emoji28.png
 

Widzę, że przygotowałeś profesjonalny serwis 👍


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki mąż to istny skarb

Cieszę się, że mamy z żona wspólna pasję, dzięki temu możemy wspólnie spędzać więcej czasu razem. A serwis naszych rowerów jest małym bonusem dla mnie
Widzę, że przygotowałeś profesjonalny serwis

Warunki mieszkaniowe nie pozwalają na rozwój. Składany stojak jest najlepszym rozwiązaniem.

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.