Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby zmieniać dziurawa dętkę, to najpierw trzeba czymś tę dziurę zrobić. Stąd pewnie ten scyzoryk w zestawie 🙂


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urlop mam to jeżdżę wczoraj tylko 30+, a dziś 70. Trochę singel track-ów, sporo błota, dużo lasów.
3ad9a6e47b8f52915ee60796014fe0ef.jpg&key=5b6bdac97237b7b89a8a4bb2920b94546d00efaee81fe34634f5acf2bd94659d
ea1e9a02c6052959f86f0da2c00d3594.jpg&key=3ff1be7440a243e94b19735f6a5d6d65b4a274c0e28609bc0919f2ec98d77f79
5cb72eef4c38ea086cde1532b82de910.jpg&key=4e492989261f0d6be300204356d42e26b21544f1b0a712052b31698f84e56b88
f89cc498f835dff8cbaab80057fd4ee1.jpg&key=1ebb6988bc17134f2b35f4368b62d75f23d90e6f4e530d5461a9fcdd97a4487b
fcddbaa73f6061b723bae1240efa94b8.jpg&key=f5199ce370770fd28c94fc23e9b07ebc22e1ae3ec42888b73beae7026d71f1f7


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej jezdze z jednym bidonem, wiec w drugim koszyku mam pojemnik z jedna detka, przejsciowka presta-samochodowy, adapter do CO2, dwa naboje CO2, multi tool, spinka do lancucha, lyzka do opon,rekawiczki robocze. Jak potrzebne dwa bidony to wszystko do podsiodlowki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dojechała, jutro chyba wymiana (oczywiście nie ja się tym zajmę) 😉

 

IMG_20210317_210805.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do częstego dziurawienia dętek i wolno uchodzącego powietrza, miałem podobny problem, kilka razy w krótkim odstępie czasu w szosie. Za którymś razem wymieniłem taśmy na obręcze i od tamtej pory, a było to ze 2 lata temu, miałem 1, może 2 kapcie (na ok 7 tys km). Dobrze sprawdzić czy nie są spękane i czy np szprycha, znajdująca się pod taśmą nie dziurawi dętki od drgań w czasie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, fidelio napisał(-a):

Dojechała, jutro chyba wymiana (oczywiście nie ja się tym zajmę) 😉

 

IMG_20210317_210805.jpg

 

Chodzą słuchy, że taką kasetę to można teraz wymienić nawet na małą kawalerkę w Krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
Teraz, tessio napisał(-a):

 

Chodzą słuchy, że taką kasetę to można teraz wymienić nawet na małą kawalerkę w Krakowie.

 

Słabo jest z tym towarem teraz... Ja trafiłem ostatnią na www.bikester.pl... Nie liczę tych, co pojawiają się na Alledrogo w chorej kasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już listę rzeczy do zakupu, teraz muszę skupić się na doborze producentów. Raczej pójdę w te powyżej zarekomendowane. Zastanawiam się, czy inwestować w pompkę, czy naboje CO2?

Sprawdziłem dziś opisy na obręczy (etrto 622x19) i oponie (700x40c speed max), czy zatem mam kupić dętkę jak rozmiar opony?


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij Pan o CO2. Zwykła pompka z plastikowym uchwytem na ramie montowana pod uchwyt na bidon zapinana rzepem, 2 łyżki, dętka + torebka podsiodłowa która to pomieści i to wszytko co potrzeba. Jeśli ktoś pisał, że złamał plastikową łyżkę podczas wymiany opony to najwyraźniej nie umie tego robić. Oponę najpierw trzeba wsunąć do wewnątrz obręczy (po przeciwnej stronie tej gdzie wkładamy łyżkę) a dopiero potem podważać oponę. Jeszcze nigdy nie złamałem łyżki jak do tej pory.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram sie przy jakimkolwiek rozwiązaniu. Zbieram informacje o Waszych doświadczeniach i na tej podstawi kompletuję swój zestaw. Dotychczas miałem więcej szczęścia niż rozumu, bo nigdy nie złapałem gumy podczas jakiejkolwiek podrózy.

Pozostaje tylko dobór dętki. Znalazłem 700x40c (mało, ale są), dlatego przed zakupem wolę się upewnić, że celuję w dobry rozmiar.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dętkę wybierz zgodna z rozmiarem opony, zwróć tez uwagę na wentyl.Przy tak wąskiej feldze pewnie masz presta.

 

Wybór pompki jak najbardziej słuszny, im większa tym szybciej pompuje i ułatwia  rozwiązywanie ewentualnych  konfliktów na trasie ;)

 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Burns napisał(-a):

Buty Shimano zazwyczaj wypadają o nr mniejsze. 

raczej większe. M089 to but na szczupłą stopę, tam nic się nie rozciągnie z czasem, to nie szmaciak. Ja mam niskie podbicie, u mnie rozmiar pokrywa się np z butami NB ale o ile w NB jest luz, to schimano ciasno siedzi na stopie. Jakbym miał szerszą stopę to na pewno trzeba by brać rozmiar większe bo byłyby za ciasne. W przypadku platformowych ION było tak samo - kupiłem wg standardowych butów i przyszły za ciasne, trzeba było wymieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, souls_hunter napisał(-a):

Zapomnij Pan o CO2. Zwykła pompka z plastikowym uchwytem na ramie montowana pod uchwyt na bidon zapinana rzepem, 2 łyżki, dętka + torebka podsiodłowa która to pomieści i to wszytko co potrzeba. Jeśli ktoś pisał, że złamał plastikową łyżkę podczas wymiany opony to najwyraźniej nie umie tego robić. Oponę najpierw trzeba wsunąć do wewnątrz obręczy (po przeciwnej stronie tej gdzie wkładamy łyżkę) a dopiero potem podważać oponę. Jeszcze nigdy nie złamałem łyżki jak do tej pory.

 

a Ty gościu jesteś pępkiem świata, że rzucasz swoje doświadczenia jako jedyny słuszny dogmat ?

Jak widać piszą osoby, które nie miały pompki/łyżki i dętki w rękach. Nie umieją to się nauczą. Zgubią, złamią to będą mieli na zapas Łatwiej kupić nawet dwa komplety z jedną przesyłką, niż później dokupić jedną łyżkę za 5zł i płacić 10zł za wysłanie jej

https://www.google.com/search?ei=EhhTYO2kLcv5qwHf34SIDA&q=+Łyżki+do+opon+SCHWALBE&oq=+Łyżki+do+opon+SCHWALBE&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyAggAMgYIABAWEB5Q_LQBWPy0AWCTuQFoAHACeACAAXCIAcEBkgEDMS4xmAEAoAECoAEBqgEHZ3dzLXdpesABAQ&sclient=gws-wiz&ved=0ahUKEwjt9c_QvrnvAhXL_CoKHd8vAcEQ4dUDCA0&uact=5

Jak obręcz ma takie zagłębienie i nie jest ono zaklejone naprężoną taśmą do bezdętek to może trochę pomóc, aż gdy przyjdą opony DD i DH.

(przed hejtem proponuję najpierw sprawdzić kim jest ten wesoły człowiek z poniższego filmu)

 

 

4 godziny temu, suqub napisał(-a):

Kupię 45. Najwyżej wymienię.

Pamiętaj, że stopy podczas wysiłku zmieniają swoją objętość i to na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj, że stopy podczas wysiłku zmieniają swoją objętość i to na plus

Pamiętam. Jednak od czegoś muszę zacząć. Jak będą akurat to wymienię na większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@soluls_hunter, a zakładałeś ty kiedyś oponę tubeless do enduro albo do dh?

Z oponami dh jak kolegom montowałem, to była walka w 2 osoby czasem.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mam już uzbierane 50% na upatrzonego divera a tu amor po głowie chodzi dokładnie w cenie tego co uzbierałem, jak życ? Jak żyć?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Burns napisał(-a):

przed hejtem proponuję najpierw sprawdzić kim jest ten wesoły człowiek z poniższego filmu

 

akurat continentale to jest masakra do zakładania, Matt nie musi żartować. Sam kiedyś złamałem 2 łyżki i przebiłem 2 dętki przy zakładaniu trail kinga 2,35. Generalnie opony tubeless są mega ciężkie do zakładania ale continentale biją w tym rekordy.  


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Łańcuch i kaseta zamontowane 😁

IMG_20210318_125608.jpg

IMG_20210318_125558.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, też zamówiłem ażurowy, nie wiem po co, ale ja to lekko zboczony jestem.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzech wymianach, wreszcie przyjechały dobre, pasują w rozmiarówce JP, a ja glupi nie pomyślałem, żeby skojarzyć z Seiko

 

IMG_20210318_135325.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie pękniętą kierownicę w rowerze Mathieu van der Poela? Canyon wymieni wszystkie kierownice w nowych modelach Aeroad i dodatkowo każdemu wypłaci 1000 euro zadośćuczynienia za niemożność jeżdżenia rowerem do czasu wymiany. Fajne podejście do klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słyszę,

dobrze dla nich, że mieli gest przy rowerach za 40000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Właśnie chciałem zapytać, ile ta maszyna kosztuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 5.10 po przejęciu przez Adasia

 

IMG_20210318_140329.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.