Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Po pierwsze bardzo ładnie pachnie (nie jadłem). Po drugie, fajnie wygląda. Po trzecie, nadal przede wszystkim smaruje 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, fidelio napisał(-a):

Po pierwsze bardzo ładnie pachnie (nie jadłem). Po drugie, fajnie wygląda. Po trzecie, nadal przede wszystkim smaruje 😉

A jak wpadniesz w piach to pojedziesz na karcher?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
16 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A jak wpadniesz w piach to pojedziesz na karcher?

 

Piach temu rowerowi nie grozi 😉 A w gravelu używam zwykłego smaru. 

Poza tym, wystarczy bawełniana szmatka, benzyna ekstrakcyjna i troszkę czasu, żeby się tego pozbyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym woskiem ? To dla efektu wizualnego czy ma w zamyśle chronić cenny łańcuch ?
 
[mention=29183]DUBHEAD[/mention] Jestem na etapie uczenia 4,5 latka jazdy na rowerze. Rok temu były jazdy z kółeczkami z boku i potem z kijkiem. W tym roku już zrobił pierwsze samodzielne jazdy. Uważam że na tym etapie nauczania przerzutki to zły pomysł. Na początek powinien nauczyć się łapać równowagę i koordynację z kręceniem pedałami. Przerzutki tylko by rozpraszały i przeszkadzały. Co do wyboru rowerka dobrze przed zakupem przymierzyć dziecko do welocypeda

Dziś sprawdzaliśmy w sklepie i 20’ będą ok, 16’ to rower dosłownie na jeden sezon. Również nie jestem za przerzutkami bo uważam, że tylko niepotrzebnie będą skupiać uwagę. U mnie z kółeczkami jeździł trochę w tamtym roku, teraz chciałem już zamocować kijek i biegać z nim i mam nadzieje, że jakoś to pójdzie... Mnie uczył dziadek, rower byle jaki, kijek z tylu i jakoś to było, któregoś razu puścił mnie z górki, pare razy kolana obdarłem i umiałem jeździć

ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DUBHEAD napisał(-a):

któregoś razu puścił mnie z górki, pare razy kolana obdarłem i umiałem jeździć

Teraz Dziadek podpadłby pod paragraf.. narażanie zdrowia itp..

 Nie próbuj tego z synem bo ktoś zobaczy  i????

( to żart)

 

 Ja swojego pierw kółka, potem chwilę kijek, a potem niby trzymałem za ramię i zaczął samodzielnie...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz Dziadek podpadłby pod paragraf.. narażanie zdrowia itp..
 Nie próbuj tego z synem bo ktoś zobaczy  i????
( to żart)

Znając życie to tak by było ale spokojnie, nie zamierzam eksperymentować w ten sposób, dostałbym zawału w zbyt młodym wieku a do dziadka pretensji nie mam, dziadek to był gość!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DUBHEAD napisał(-a):


Dziś sprawdzaliśmy w sklepie i 20’ będą ok, 16’ to rower dosłownie na jeden sezon. Również nie jestem za przerzutkami bo uważam, że tylko niepotrzebnie będą skupiać uwagę. U mnie z kółeczkami jeździł trochę w tamtym roku, teraz chciałem już zamocować kijek i biegać z nim i mam nadzieje, że jakoś to pójdzie... Mnie uczył dziadek, rower byle jaki, kijek z tylu i jakoś to było, któregoś razu puścił mnie z górki, pare razy kolana obdarłem i umiałem jeździć emoji16.png


Jak się nie psewrocis, to się nie naucys 

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2021 o 13:22, suqub napisał(-a):

Co to ten łańcuch taki czerwony? Niezłe musiałeś gonić, ze się tak rozgrzał emoji123.pngemoji605.png

Aktualizacja statusu. Udało mi się ściągnąć korby i odkręcić lewa nakrętkę z supportu. Niestety prawej nie mogę odkręcić. Jakieś rady? Poszło WD, pepsi i nie idzie. Kręcę w stronę przedniego koła, czyli zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

32450da9e6d2765e9557e5f58939d365.jpg

Dociśnij klucz do suportu zaciskiem stolarskim by nie omknął się i zastosuj dłuższe ramię. Ja musiałem użyć prawie całego swojego ciężaru plus pół metra przedłużenia. To mój krótki filmik o co mi chodzi.

 

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]albiNOS 01 [/mention] dzięki za radę. Właśnie tak chce zrobić lub wkręcić pręt gwintowany z nakrętka czy śrubę i w tem sposób docisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2021 o 13:24, fidelio napisał(-a):

 

Znowu woskiem się bawię 😉

tylko się nie posikaj,

co to za wosk ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu, stówę za smar, to już chyba pedałować nie trzeba. Odszczekuję, że opona za 350 to drogo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Burns napisał(-a):

Ja pierdziu, stówę za smar, to już chyba pedałować nie trzeba.


To i tak jest postęp, kiedyś zalecali gotować łańcuch w łoju i (chyba) graficie. Własności smarne grafitu znam, tylko skąd go wziąć ? 🚴‍♂️


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, tessio napisał(-a):


Stówkę za buteleczkę smaru .... a ile kosztuje nowy łańcuch przyzwoitej jakości ( pytam serio, bo dawno nie kupowałem)

Ten smar to pewnie jakies kosmiczne technologie jak Omega Munłocz 🤪


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Własności smarne grafitu znam, tylko skąd go wziąć ?

kupujesz grafitowy smar :) ( np. w "supermakecie budow,lanym)

 .......lub nawet " miedziany". efekt kolorystyczny i smarny dobry.. :)

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

kupujesz grafitowy smar :) ( np. w "supermakecie budow,lanym)

 .......lub nawet " miedziany". efekt kolorystyczny i smarny dobry.. :)

 


Smar grafitowy znam i mam cały słoik. Jest fajny, tylko nie daj Bóg coś nim pobrudzić   ☠️
W swojej wypowiedzi nawiązałem do czasów zamierzchłych, kiedy łańcuchy Galla zalecano gotować w łoju i .... graficie. 
A teraz to łatwizna. 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, domyśłiłem się, teraz śmoje boje dzikie wwęże i smary slikonowe, woskowe ( tak jakby dopiero co odkryto wosk :) :) )

 a łańcuch, jak łańcuch, jak się mu coś dostanie pomiędzy ogniwa i tak będzie się zacierał :)

 wiesz kiedyś był taki "wynalazek" szczoteczka, która to czyściła łańcuch w ruchu, za nią był zasobnik ze środkiem smarny  ( wymyśłiła to firam łożyskowa, której nazwy nie wymienię...) i to miało działąć..

 Działło jak  nie było piasku :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niektórzy demonizują temat łańcuchów. Ja mam taką zasadę, że jak rolki zaczynają się błyszczeć to zapodaję po kropli oleju na każdą. A czyszczę łańcuch jak zaczyna brzydko wyglądać, bo przecież powierzchnie robocze oczyszczają się same :huh:

Nie wiem dlaczego np w motocyklach teraz łańcuchy są odkryte. Miałem kiedyś MZ ETS 250 i miała tak sprytnie obudowany łańcuch, że przez trzy lata jak ją uzytkowałem nic nie trzeba było przy nim robić. Pewnie niedługo ktoś ponownie wymyśli taki patent :unsure:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Myślę, że niektórzy demonizują temat łańcuchów. Ja mam taką zasadę, że jak rolki zaczynają się błyszczeć to zapodaję po kropli oleju na każdą. A czyszczę łańcuch jak zaczyna brzydko wyglądać, bo przecież powierzchnie robocze oczyszczają się same :huh:

Nie wiem dlaczego np w motocyklach teraz łańcuchy są odkryte. Miałem kiedyś MZ ETS 250 i miała tak sprytnie obudowany łańcuch, że przez trzy lata jak ją uzytkowałem nic nie trzeba było przy nim robić. Pewnie niedługo ktoś ponownie wymyśli taki patent :unsure:

W Jawie i Cz też była osłona, o ile pamiętam w niektórych WSK 175, w Panonii osłona też była wahaczem, w istocie osłona wydłużała 2 krotnie żywotność łańcuchów, co nawet w książce serwisowej było napisane. Problem był taki, że jak już ktoś olał go całkowicie to potrafił się zerwać i zakleszczyć się w obudowie, blokując koło. Gdy weszły łańcuchy typu o-ring i x-ring, to rolki ogniw były uszczelnienie oringami i takimi tam. Co ciekawe smar w spreyu przez nie przenikał. Ale chyba w rowerach nie mają takich uszczelnień, chyba za dużo mocy by ich opór pochłaniał.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.