Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, fidelio napisał(-a):

Tu gdzie ja zazwyczaj jeżdżę, jest płasko, więc 11-28 spokojnie daje radę...

U siebie mam na tyle płasko, że jeżdżę w zasadzie tylko z blatu 50 i w tym roku spróbowałem kasety 12-25.

Na razie jestem bardzo zadowolony, dużo biegów co 1 ząbek co powoduje łatwość utrzymania stałej kadencji.

Na teren mocno pofałdowany w moim przypadku byłoby oczywiście za twardo.


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem łożyska, były jednak tylko z metalowym kryciem mini droższe niż się spodziewałem bo po 12 zł za sztukę, a takie z metalowym kryciem nie lubią wysokich obrotów gdy ruchoma jest bieżnia zewnętrzna bo siła odśrodkowa wypycha ponić smar. Jednak metal jest mniej szczelny od tworzywa sztucznego. Ale nie będę miał tutaj 50 000 obrotów, a i opór takie mniejszy stawiają niż te z kryciem z tworzywa sztucznego. No zobaczymy. Muszę tylko lekko podszlifować kółko by łożysko weszło z lekkim oporem, tak z 8 setek średnicy trzeba będzie zdjąć bo boje się, że pęknie jak wciwcisnę je na siłę. Ale luzu przynajmniej nie mają jak te pseudo ceramiczne.

IMG_20210414_121214.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Znalazłem łożyska, były jednak tylko z metalowym kryciem mini droższe niż się spodziewałem bo po 12 zł za sztukę, a takie z metalowym kryciem nie lubią wysokich obrotów gdy ruchoma jest bieżnia zewnętrzna bo siła odśrodkowa wypycha ponić smar. Jednak metal jest mniej szczelny od tworzywa sztucznego. Ale nie będę miał tutaj 50 000 obrotów, a i opór takie mniejszy stawiają niż te z kryciem z tworzywa sztucznego. No zobaczymy. Muszę tylko lekko podszlifować kółko by łożysko weszło z lekkim oporem, tak z 8 setek średnicy trzeba będzie zdjąć bo boje się, że pęknie jak wciwcisnę je na siłę. Ale luzu przynajmniej nie mają jak te pseudo ceramiczne.

IMG_20210414_121214.jpg

A tak po polsku o co Ci chodzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Burns napisał(-a):

A tak po polsku o co Ci chodzi? 

Nie przejmuj się bo ja lekko stuknięty jestem.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Znalazłem łożyska, były jednak tylko z metalowym kryciem mini droższe niż się spodziewałem bo po 12 zł za sztukę, a takie z metalowym kryciem nie lubią wysokich obrotów gdy ruchoma jest bieżnia zewnętrzna bo siła odśrodkowa wypycha ponić smar. Jednak metal jest mniej szczelny od tworzywa sztucznego. Ale nie będę miał tutaj 50 000 obrotów, a i opór takie mniejszy stawiają niż te z kryciem z tworzywa sztucznego. No zobaczymy. Muszę tylko lekko podszlifować kółko by łożysko weszło z lekkim oporem, tak z 8 setek średnicy trzeba będzie zdjąć bo boje się, że pęknie jak wciwcisnę je na siłę. Ale luzu przynajmniej nie mają jak te pseudo ceramiczne.

 

ten Twój rower niedługo to będzie statek kosmiczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko osadzone, nie było łatwo bo kółko ma otwór jak dokładnie sprawdziłem o 6 setek mniejszy, a prasy nie mam, ale ostatecznie po użyciu mini szlifierki weszło, luzów osiowych nie stwierdziłem. Na starych kółkach jest i osiowy i promieniowy a na tym niby ceramicznym łożysku jest luz osiowy.

IMG_20210414_151344.jpg

No i po zamontowaniu stwierdzam, że w istocie jak pisali tu i tam, nieco głośniej pracują ale w końcu przerzutka działa jak u kolegi w deorce. I w górę i w dół przełącza biegi bez zastanowienia, bez ślizgania, wcześniej na starych kółkach od nowości, jakbym nie regulował to zawsze któryś bieg niedomagał

IMG_20210414_172031.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, ale ważne, ze kolega zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pedały platformowe do MTB polecicie jakieś fajne, kolorowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pedały platformowe do MTB polecicie jakieś fajne, kolorowe.

Moja żona zdecydowała się na takie XPEDO
061804d3529e1fff9624cc8787cbcdf8.jpg
W zestawie otrzymujesz zapasowy komplet pinów, ultralekkie, świetnie trzymają stopę. Przynajmniej tak twierdzi żona.

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, satanic napisał(-a):

Panowie pedały platformowe do MTB polecicie jakieś fajne, kolorowe.

Stampy 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, ale jeszcze tak wkręcony nie jestem żeby wydać tyle😉 

Myślałem bardziej do 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówi się pe...ały tylko Afroamerykanie. A nie czekaj


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, satanic napisał(-a):

Dzięki za propozycje, ale jeszcze tak wkręcony nie jestem żeby wydać tyle😉 

Myślałem bardziej do 150 zł.

Ja mam stamp 7 :D

Ale dostałem. Tyle bym nie dał za nie ale trzyma to sakramencko

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Nie przejmuj się bo ja lekko stuknięty jestem.

 To przechodzi z wiekiem. Jak mi skroili 2 customowe rowery stwierdziłem, że takie zabawy nie mają sensu i jeżdżę na tym na czym jeżdżę. Frajda jest taka sama a że nie ma szpanu to jak mawiają amerykanie who cares.

1 minutę temu, souls_hunter napisał(-a):

 To przechodzi z wiekiem. Jak mi skroili 2 customowe rowery stwierdziłem, że takie zabawy nie mają sensu i jeżdżę na tym na czym jeżdżę. Frajda jest taka sama a że nie ma szpanu to jak mawiają amerykanie who cares.

"nie było łatwo bo kółko ma otwór jak dokładnie sprawdziłem o 6 setek mniejszy, a prasy nie mam"

Bo kolega źle podszedł do zagadnienia. Trzeba było kółko podgrzać a łożysko zamrozić. Wtedy wszystko pasuje tylko trzeba działać szybko i zdecydowanie.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2021 o 15:19, fidelio napisał(-a):

jestem Kaszubem

którym, północnym czy południowym ? 

Przy okazji - czy cube hyde race do dojazdu ścieżkami rowerowymi do pracy + z dzieckiem po ścieżkach Ursynów / Mokotów będzie OK ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
15 minut temu, mroova napisał(-a):

którym, północnym czy południowym ? 

Przy okazji - czy cube hyde race do dojazdu ścieżkami rowerowymi do pracy + z dzieckiem po ścieżkach Ursynów / Mokotów będzie OK ? 

 

Północnym 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, ziomal ... ja prawie Kaszuba, bo ze Słupska, całe dzieciństwo spędziłem w Rowach - ale nie wiem, czy tam nie Słowińcy. Za to na studiach w akademiku zewsząd słyszałem "jo jo" 

Jak przeczytałem Wasze wpisy rowerowe to się poczułem jak u Patka bądź ALS. Ponawiam prośbę o opinię nt. cube hyde race na pasku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, satanic napisał(-a):

Dzięki za propozycje, ale jeszcze tak wkręcony nie jestem żeby wydać tyle😉 

Myślałem bardziej do 150 zł.

No to DARTMOORY ‼️Polecam 👍


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, egzo18 napisał(-a):

Nie polecam pedałów dartmoora. 

Czemu ? Mam i bardzo dobrze się sprawują. Trzymają nogę jak przyklejone do podeszwy ! 
chyba .... ze jest coś o czym nie wiem 😱


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2021 o 22:52, petruss napisał(-a):

Przejrzeliśmy - dzięki! Zona chyba zdecyduje się na Unibike Crossfire - sporo droższy, ale będzie to w jej przypadku zakup na długie lata. Z innej beczki - tak czytam sobie Waszą dyskusję, kupowanie roweru za 14000 zł to już dla mnie wyższy poziom abstrakcji. Zegarek tak - ale, że rower... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 14000 zł to teraz nie poszalejesz, jeśli chodzi o rower szosowy ;)

Edytowane przez tessio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Czemu ? Mam i bardzo dobrze się sprawują. Trzymają nogę jak przyklejone do podeszwy ! 
chyba .... ze jest coś o czym nie wiem 😱

Przy stampach mają marne trzymanie.

Luzy po 1 sezonie w mtb u mnie.

Mam je w szosie. Dają radę. Ale to nie to.

Miałem i w mtb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, egzo18 napisał(-a):

Przy stampach mają marne trzymanie.

Luzy po 1 sezonie w mtb u mnie.

Mam je w szosie. Dają radę. Ale to nie to.

Miałem i w mtb

Nie ma co porównywać zawodowstwa z amatorszczyzną :huh:

Jak się pozbyłem metalowych pedałów, na których mokra podeszew wcale się nie trzymała, to na Dartmoorach jakbym pana Boga za nogi złapał :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próba ucywilizowania szosy (akurat na aparat, sezamki i mapę)

IMG_3685.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.