Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Nie ma co porównywać zawodowstwa z amatorszczyzną :huh:

Jak się pozbyłem metalowych pedałów, na których mokra podeszew wcale się nie trzymała, to na Dartmoorach jakbym pana Boga za nogi złapał :wub:

Mój styl jazdy jest raczej delikatny..

Ja szoku doznałem jak wsiadłem z dartmoora na stampy

A używam obu. Bo w szosie mam dartmoory. W góralu stampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośrednio zachęcony przez Was doszedłem do wniosku, że pewne naprawy i serwis roweru (na razie w ograniczonym zakresie) mogę wykonać samodzielnie.

Wpadło kilka gadżetów, w tym stojak, z którego na razie jestem mega zadowolony. Na pierwszy ogień poszła wymiana oleju hamulcowego. W sumie za cały zestaw do wymiany oraz sam olej wyszła równowartość serwisu w punkcie napraw, no może coś drożej, ale niewiele. Nawet dumny jestem z siebie, że się udało. Oczywiście pomogły liczne tutoriale. Zobaczymy dalej, czy będzie czas i ochota, ale na razie jestem pozytywnie zbudowany.

20210403_165848.jpg

20210410_194555.jpg

20210410_194611.jpg


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

U mnie takie teraz będą. Tylko jak to u mnie, żeby odkręcić te dotychczasowe, ...serwis konieczny 🤭 Z jednym nie mogę sobie poradzić 🤷

IMG_20210415_081631.jpg

IMG_20210415_081610.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
3 minuty temu, tessio napisał(-a):

...a w dobra stronę kręcisz ten drugi? :)

 

Trudne pytanie zadajesz... W sumie prawie sobie wczoraj dziurę w ręce od tego mocowania się z pedałem zrobiłem, więc dałem sobie spokój... Dziś i tak odbieram gravela po serwisie i już się umówiłem, że mi to odkręcą... Zresztą przy okazji i tak będą mi koła w szosie przekładać, bo przecież tego też nie potrafię zrobić, więc taki drobiazg  nie zrobi im różnicy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz bloki? te pedały tylko z keo. keo grip (te z gumą) wypinają się bardzo ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
5 minut temu, zetore napisał(-a):

jakie masz bloki? te pedały tylko z keo. keo grip (te z gumą) wypinają się bardzo ciężko

 

Takie, jak potrzeba, bez gumy 😉 Te szaraki takie...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fidelio napisał(-a):

 

Trudne pytanie zadajesz... W sumie prawie sobie wczoraj dziurę w ręce od tego mocowania się z pedałem zrobiłem, więc dałem sobie spokój... Dziś i tak odbieram gravela po serwisie i już się umówiłem, że mi to odkręcą... Zresztą przy okazji i tak będą mi koła w szosie przekładać, bo przecież tego też nie potrafię zrobić, więc taki drobiazg  nie zrobi im różnicy 😉

 

Hehe, ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
1 minutę temu, tessio napisał(-a):

 

Hehe, ok ;)

 

Po prostu Bozia pewnych talentów poskąpiła... Ale z wiekiem nauczyłem się, że nie ma co z tym walczyć. Nie trzeba znać się na wszystkim 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że dość mocno miotasz się z tematem rower.

Co rusz coś kupujesz, a za chwilę już zmiana.

Nie lepiej wszystko dobrze przemyśleć, przyjąć jakąś strategię i wtedy działać?


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
1 minutę temu, zaq napisał(-a):

Mam wrażenie, że dość mocno miotasz się z tematem rower.

Co rusz coś kupujesz, a za chwilę już zmiana.

Nie lepiej wszystko dobrze przemyśleć, przyjąć jakąś strategię i wtedy działać?

 

Nie miotam się. Gravela kupiłem rok temu i ciągle jest ze mną 😉 A to, że przychodzą mi do głowy różne pomysły? Cóż, jakoś kasę ze sprzedaży zegarków muszę spożytkować. Mógłbym ją przepić, ale to trochę do mnie nie pasuje. A plan jest taki, żeby tym Bianchi troszkę dłużej pojeździć niż Madonką 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, fidelio napisał(-a):

 

Nie miotam się. Gravela kupiłem rok temu i ciągle jest ze mną 😉 A to, że przychodzą mi do głowy różne pomysły? Cóż, jakoś kasę ze sprzedaży zegarków muszę spożytkować. Mógłbym ją przepić, ale to trochę do mnie nie pasuje. A plan jest taki, żeby tym Bianchi troszkę dłużej pojeździć niż Madonką 😉 


Racja. Trzeba wszystkiego popróbować żeby w kończy złapać swojego bakcyla, nomen omen 😁


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ruch i rotacja w sprzęcie to rzecz normalna, a nawet wskazana :) 
Ale zakupy można robić zdecydowanie rozsądniej :)

Spd jakiś czas temu kupione, teraz zmiana, a za chwilę może wpadniesz na pomysł pomiaru...

Koła świeżo zmienione na Jagu, krótko potem zakup Vinci, a na koniec rower z kołami.

 

28 minut temu, fidelio napisał(-a):

A plan jest taki, żeby tym Bianchi troszkę dłużej pojeździć niż Madonką

 

Nie mam rozeznania w Bianchi, ale jeśli masz taki plan, to moim zdaniem ten zakup też nie jest daleko perspektywiczny, bo skoro aktualny model to xr4, to automatycznie xr2  musi być konstrukcją kilkuletnią.

Oczywiście to tylko moje zdanie, i można się z nim nie zgadzać. I oczywiście każdy może wydawać własne pieniądze jak chce...


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pomiaru nie będzie, bo go nie potrzebuję... Faktem jest natomiast, że zmiana szosy na szosę była trochę szalona, choćby w kontekście kół, ale czasami tak bywa. Na moje jeżdżenie XR2 wystarczy, a w tym przypadku bardziej zależało mi na tym, żeby była to póki co ostatnia generacja Dura Ace, bo na to zwrócono mi uwagę. Tak czy inaczej Bianchi jest młodsze niż Madonka, więc może do przyszłego roku się ostanie 😉 A plan na koła zamontowane w Bianchi jest taki, żeby je sprzedać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fidelio napisał(-a):

 

Po prostu Bozia pewnych talentów poskąpiła... Ale z wiekiem nauczyłem się, że nie ma co z tym walczyć. Nie trzeba znać się na wszystkim 😉

 

Ja też nie jestem mistrzem, jak wymieniłem sobie linkę przerzutki to chodziłem tak:

 

 

k.jpg

 

Pomiar mocy to chyba jedna z najfajniejszych rzeczy jakie kupiłem sobie do roweru.

Edytowane przez tessio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fidelio Pomiaru nie potrzebujesz, ale i DA też nie, a już masz 😜

DA w jeździe amatorskiej nic nie wnosi.

No poza +100 do prestiżu i duuuużymi kosztami w przypadku wymiany, bo nie wypada wymienić DA na coś niższego :) 

Zdecydowanie bym wolał ultegrę i może ze 2 lata młodszy rower...


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Cóż, przyjdzie mi się przekonać, jak to wszystko będzie działać 😉 I czy jestem w stanie zauważyć różnicę między Ultegrą, która miałem w Treku, a DA w tym...

Cóż, przyjdzie mi się przekonać, jak to wszystko będzie działać 😉 I czy jestem w stanie zauważyć różnicę między Ultegrą, która miałem w Treku, a DA w tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazysz, bo dla takich baklazanow jak my(bez urazy, zartobliwie pisze) wystarczajaca jest Tiagra. Sam przeszedlem z Ultegry 6800, na 105 R7000 i dziala to tak samo. Nawet mam wrazenie, ze 105 troche lepiej ale pewnie dlatego, ze nowa jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiagra to trochę inna bajka. Działa bardzo przyzwoicie.

Ale wyraźnie zauważalna różnica to 10 biegów, a co za tym idzie gorsze stopniowanie.

 


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po serwisie miałem podobnie. Fajna sprawa. Rozumiem, ze nie każdego to cieszy.
Teraz tylko te buty... Na te idzie zwrot i szukam dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Tiagra dla amatora jest wystarczająca, nie neguję tego. Niemniej różnica w działaniu w porównaniu do grup wyższych jest odczuwalna.

 

 


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopniowanie lepsze. Jednak do płynności zmiany biegów jest jak być powinna. Lepiej to lata od srama gx co mam w NS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest fajnie napisane o najwyższych grupach osprzętu ( tu akurat o XTR ) :)

 

https://knurswiny.pl/testy/shimano-xtr-m9100-test-i-recenzja-w-jednym/

 

 

podsumowanie najistotniejsze :

 

Podsumowując krótko. Względem Deore XT. Zero różnicy w działaniu, 3k drożej, 300g lżej. No, no, ale nie zawsze myślimy głową, ale też sercem i dziecięcymi emocjami :)

Edytowane przez ecipeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, roznica jes istotna w ilosci biegow. Tylko, czy rzeczywiscie kazdemu do szczescia jest potrzebne 11s? :)   Oczywiscie, ergonomia i wykonanie sie rozni miedzy Tiagra, a taka 105 czy Ultegra. Mam porownanie, bo 105 jest u mnie, a  Tiagre ma moja Luba. W kwestii dzialania to az tak diametralna roznica nie wystepuje, wazniejsza jest prawidlowa regulacja i swieze kable. Ostatecznie i Tiagra i 105/Ultegra/DA zmieni ten bieg i dojedziesz, a im dalej w las(+ 150km) tym mniej sie zwraca na to uwage co jak przerzuca ten bieg albo to, ze cala grupa Ultegry jest 300gram lzejsza od 105 :)

 

 

 

Sprawdzilem, nie 300, a 191 :P

Edytowane przez fonfelinni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.