Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem na Clarisie, Tiagrze i 105, między 105 a Tiagrą nie ma dla mnie żadnej różnicy w działaniu, między Clarisem a Tiagrą i 105 różnica jest już trochę odczuwalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie. Claris to slabiutka grupa, zwlaszcza jak ktos pojezdzil na czyms z wyzszej. Sora jest spoko jak komus pasuje 9s i jej  uniwersalnosc pod katem modyfikacji. Ogolnie im wyzej w grupach tym te granice sie bardziej zacieraja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze należałoby uściślić, którą Tiagraę z którą 105 porównujemy :)

I druga kwestia, to linki + pancerze i regulacja całości.

 

Z innej strony to chętnie spróbowałbym na szosie Di2.

 

Mialem okazję pojeździć mtb na mocno interwałowej trasie i była to petarda. Piekielnie szybka, bezbłędna i kompletnie bez wysiłku.

Zastanawiam się co by mi to wniosło do szosy, bo w mojej jeździe na szybkość zmiany biegu i bezbłędność  nie narzekam, a poza tym chyba nie jest to aż tak istotne 🤔


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiagra 4600 i 4700, 105 5800 i R7000, na tych grupach jeździłem, dla mnie bez różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisalem o nowej Tiagrze i 105 :)  Di2 jedynie mnie kusiloby pod katem braku opcji rozregulowania, ale zeby tyle doplacac za to i w dodatku bawic sie w baterie. Eee, bezsensu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To na koniec, na gotowo, po dzisiejszej wizycie w serwisie (wymiana kół). 

IMG_20210415_174319.jpg

IMG_20210415_174332.jpg

IMG_20210415_174326.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
1 minutę temu, tessio napisał(-a):

Wentyl Ci wsadzili jakbyś miał stożek ze 100 mm ;)

Wstyd się przyznać, ale to moja sprawka 😉 Po prostu takie dętki kupiłem i najwyraźniej nieco się pomyliłem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wentyl może mieć sens. Jeżeli fidelio odpowiednio się rozpędzi do siła odśrodkowa, będzie wpychać ten wentyl pod stożek. Tak jak w wirówce  ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
6 minut temu, 70' napisał(-a):

Ten wentyl może mieć sens. Jeżeli fidelio odpowiednio się rozpędzi do siła odśrodkowa, będzie wpychać ten wentyl pod stożek. Tak jak w wirówce  ;)

 

Tak, ale to chyba przynajmniej pierwsza prędkość kosmiczna, co raczej mi nie grozi 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, fidelio napisał(-a):

 

Tak, ale to chyba przynajmniej pierwsza prędkość kosmiczna, co raczej mi nie grozi 😂

Mimo wszystko ja w Ciebie wierzę :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
3 minuty temu, 70' napisał(-a):

Mimo wszystko ja w Ciebie wierzę :)

 

Wiara podobno góry przenosi 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
7 minut temu, miliarder napisał(-a):

@fidelio Na jakich kołach ją kupiłeś? 

 

No Limited Pro Race. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że moje hamulce Sram Level TL należą do serii, która była obarczona wadą produkcyjną - puchnie cylinder/tłoczek w klamce, która robi sią gąbczasta a okładziny zaciskają się na tarczach. Nie chce mi się tego naprawiać, bo po dłuższym użytkowaniu muszę stwierdzić, że Sramy nie działały za rewelacyjnie - być może jest to pochodną wspomnianej wady. Muszę kupić jakieś przyzwoite hamulce, na celowniku mam dwie opcje od shimano - Deore m6100 oraz SLX m7100. Po pobieżnej analizie widzę, że SLX ma nad Deorką przewagę w postaci 3 różnic: Banjo (niby wspomaga chłodzenie), ceramiczne tłoczki i wygodna śruba do regulacji odległości klamki od kierownicy. przy różnicy 150-200 złotych wydaje mi się, że warto dołożyć.

 

Czy ma ktoś doświadczenie z tymi SLXami (m7100)? Tym razem chciałbym uniknąć "wadliwych serii" :) Celuję w wersję do xc - z dwoma tłoczkami i żywicznymi okładzinami, komplet na oka koła dostępny w czeskim sklepie za równe 7 stówek.

Kolejne pytanie - czy hamulce Shimano będą współpracowały z tarczą Sram (w zasadzie Avid), czy lepiej kupić nowe? Rower to cross ze sztywnym widelcem, jazda typowo rekreacyjna, ale chciałbym coś, co będzie działało i oszczędzi mi irytacji.

Rower jest na "chydych ośkach", co prawda piasty to Novateci do MTB z solidnym kołnierzem a zaciski to DT Swiss RWS, ale czasami tarcza delikatnie ocierała o okładziny, mam nadzieję, że to wina hamulców i ich wady. Czy zaciski Shimano mają większą przestrzeń pomiędzy klockiem a tarczą? W tych Sramach to była dosłownie grubość kartki papieru, a przy zwykłych ośkach czasami coś się przesunie - wolałbym mieć większy skok klamki (późniejszy moment reakcji hamulca) ale za to większy prześwit, żeby mi tarcze nie hałasowały. Realnie przy moim zastosowaniu pewnie by mi wystarczyły v-brake (przynajmniej bez ekscesów z ocieraniem etc.), ale mam nowe solidne koła i nie chciałbym ich zmieniać.

 

Nie uparłem się na ww. modele, będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę współpracować z tarczami sram.

Mam wersję 4 tłokową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze odpowiedzi, już kupiłem SLXy... 

Przejrzałem kilka ostatnich stron wątku i tak sobie pomyślałem, że może czasami warto sobie pozwolić na bardziej spontaniczny zakup :)

 

BTW @Fidelio szczerze gratuluję, piękny rower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
2 minuty temu, Stierlitz napisał(-a):

 

 

BTW @Fidelio szczerze gratuluję, piękny rower.

 

Dzięki 👊 BTW, ja sam coś wiem o spontanicznych zakupach 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.04.2021 o 07:45, tessio napisał(-a):

Za 14000 zł to teraz nie poszalejesz, jeśli chodzi o rower szosowy ;)

Ja tam dużo nie jeżdżę góra 300 - 400km miesięcznie to zdecydowanie wystarczyłaby mi szosówka do 14000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Matti napisał(-a):
8 godzin temu, Matti napisał(-a):

Ja tam dużo nie jeżdżę góra 300 - 400km miesięcznie to zdecydowanie wystarczyłaby mi szosówka do 14000 :)

Coś pomieszałem z cytowaniem. Niedługo jak ktoś nie będzie miał roweru za więcej niż pięćdziesiąt koła to będzie uznawany za dziada.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem osoby, która traktowałaby kogoś kto ma tańszy rower jak dziada, a jeżdżę na szosie z mnóstwem osób. Kumple mają rowery warte kilkadziesiąt tysięcy, ja swój kupiłem dwa lata temu za 4 tys i oni dalej chcą ze mną jeździć :) Jeśli będę zmieniał rower to tylko na karbon, bo inna zmiana to byłaby zmiana dla zmiany. Karbonowe szosy w tym momencie zaczynają się od 9 tys, a rower, który mi się podoba kosztuje 11 tys. i jest na osprzęcie, który mam w swoim rowerze za 4 tys. :) Będzie pewnie jeszcze drożej. Po prostu nie jesteś w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.