Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Co myślicie o wymianie tarcz że 160mm na na 180mm lub 203mm z adapterem oczywiście? Koła 29 cali, rower MTB. Trochę słabawe mam te 160 przy mojej masie powyżej 110kg (podjąłem decyzję o odchudzaniu i mam już pierwsze efekty) a widziałem u kolegi tarcze 180 w kole 26 cali. Ponoć przy 203mm amorek może zacząć się wyginać, choć amor też chce za jakiś czas wymienić na ciut lepszy ,,pompowany".

Dobra, przyznam się, chce coś ulepszyć, ale na razie na nic sensowniejszego mnie nie stać.

 

Ja osobiście uważam że to bardzo dobry pomysł :P ...to były zawsze pierwsze zmiany jakie robiłem w rowerach. No i mostek 40mm :P

Ale musisz zwrócić uwagę na jedno...nie każdy amorek wytrzyma 200mm i dobrze jest to sprawdzić w specyfikacji producenta. Zwłaszcza jak sprzęt rocznikowo nie jest najmłodszy.

Swoją drogą, niw uważacie że 180mm powinno być standardem przy 29'' ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, -mrovka- napisał(-a):

Swoją drogą, niw uważacie że 180mm powinno być standardem przy 29'' ?

wg mnie powinny zostać tylko 2 grupy osprzętu - XT i XTR dla tych, którzy chcą więcej. Albo tylko XTR, nie ma co segregować ludzi na gorszych i lepszych. 

A tak na serio - komuś potrzebne ceramiczne heble i opony 300mm w fiacie panda? No chyba nie. Nie każdy na budżetowym ht lata po trasach DH żeby potrzebował kotwic. Mam 180mm, były zaciski 2t, było mało więc założyłem 4t i jest git. Uważam, że w fullu do trailu/AM/Enduro tarcza 180 i zacisk 4t to powinien być standard ale w każdym 29'er? Po co? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć [mention]trollu [/mention]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieli przysłać kask złodzieje, i jak ma być dobrze.

20210521_070539.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, trollu napisał(-a):

wg mnie powinny zostać tylko 2 grupy osprzętu - XT i XTR dla tych, którzy chcą więcej. Albo tylko XTR, nie ma co segregować ludzi na gorszych i lepszych. 

A tak na serio - komuś potrzebne ceramiczne heble i opony 300mm w fiacie panda? No chyba nie. Nie każdy na budżetowym ht lata po trasach DH żeby potrzebował kotwic. Mam 180mm, były zaciski 2t, było mało więc założyłem 4t i jest git. Uważam, że w fullu do trailu/AM/Enduro tarcza 180 i zacisk 4t to powinien być standard ale w każdym 29'er? Po co? 

 

Tutaj się nie zgodzę z Tobą - mi pasuje że jest osprzęt na każdą kieszeń...i dla mnie, pozostawienie wręcz najdroższych grup, to właśnie byłoby segregacją. Stać Cię finansowo to jeździsz, a jak Cię nie stać na rower to tylko zawody w tv.

 

Po co 180mm ? Bo mam do tego podejście jak do wagi.

Wszyscy, od profesjonalisty do amatora zauważą, że im lżej tym lepiej bo po prostu przyjemniej..i to samo tyczy się tarcz. Nikt mi powie że dodatkowy zapas siły hamowania jest na 'nie'.

Z autopsji wiem, że właśnie gdyby nie 180, to wjechało by we mnie dziecko, gdy jechałem po bułki na płaskiej drodze - ale prawda trollu, przypadek jeden na milion

 

Mogę przyznać Ci racje, że przy 26'', do jazdy po bułki, to może być przerost formy nad treścią....ale na 29'' już panują inne prędkości, rower inaczej się prowadzi bo staje się 'krową' nawet jak jeździsz amatorsko

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłeś "kota w pudełku"

:)

 tak to jest jak sie wierzy w zamówienia prze net :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, tessio napisał(-a):

Mieli przysłać kask złodzieje, i jak ma być dobrze.

Mój Blunio uwielbiał wskakiwać do pudła po bananach, w których przynosiliśmy zakupy do domu. Jak wiemy, takie pudło ma szereg otworow i biada temu, kto nieopatrznie zbliżył do takiego otworu rękę albo inną cześć ciala. Natychmiast wysuwała się zozczapierzona czarna łapa z pazurami i robiła swoje. 🐅

Ale jak drażniło się bestię jakimś przedmiotem to zabawa była przednia 😻


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Tutaj się nie zgodzę z Tobą - mi pasuje że jest osprzęt na każdą kieszeń...i dla mnie, pozostawienie wręcz najdroższych grup, to właśnie byłoby segregacją. Stać Cię finansowo to jeździsz, a jak Cię nie stać na rower to tylko zawody w tv.

 

Po co 180mm ? Bo mam do tego podejście jak do wagi.

Wszyscy, od profesjonalisty do amatora zauważą, że im lżej tym lepiej bo po prostu przyjemniej..i to samo tyczy się tarcz. Nikt mi powie że dodatkowy zapas siły hamowania jest na 'nie'.

Z autopsji wiem, że właśnie gdyby nie 180, to wjechało by we mnie dziecko, gdy jechałem po bułki na płaskiej drodze - ale prawda trollu, przypadek jeden na milion

 

Mogę przyznać Ci racje, że przy 26'', do jazdy po bułki, to może być przerost formy nad treścią....ale na 29'' już panują inne prędkości, rower inaczej się prowadzi bo staje się 'krową' nawet jak jeździsz amatorsko

 

 

 

 

W istocie moim 29 cali jeździ się trochę bardziej jak motocyklem w pewnych sytuacjach. Takie odczucie w porównaniu do zwinnego 26.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy obecnych cenach rowerów grupa XTR powinna być w standardzie, albo jak kto woli gratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, albiNOS 01 napisał(-a):

W istocie moim 29 cali jeździ się trochę bardziej jak motocyklem w pewnych sytuacjach. Takie odczucie w porównaniu do zwinnego 26.

Uwielbiam jeździć po poligonie Świdry. I tam gdzie musiałem zsiąść ze swoich 26, to na 29 przeleciałem jak przecinak ku swemu zdziwieniu.

Tylko nie zawsze chce mi się targać Treka ze 100licy i zadowalam się starym Giantem.


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy obecnych cenach rowerów grupa XTR powinna być w standardzie, albo jak kto woli gratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniekad tak jest :D aktualne tańsze grupy to adaptacje starszych XTR'ow


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, suqub napisał(-a):

Cześć [mention]trollu [/mention]emoji112.png

hellou

2 godziny temu, -mrovka- napisał(-a):

dla mnie, pozostawienie wręcz najdroższych grup, to właśnie byłoby segregacją. Stać Cię finansowo to jeździsz, a jak Cię nie stać na rower to tylko zawody w tv.

nie chwyciłeś ale ok. Pewnie, że nie powinno to być to na zasadzie "albo wszystko albo nic" ale - jeśli kupujesz rower w sklepie stacjonarnym to mojego doświadczenia wiem, że sprzedawcy są w stanie spersonalizować Ci rower wg Twoich wymagań - wystarczy zapytać. Jeśli nie - zawsze można to zrobić samemu. Też jestem zdania, że hebli nigdy za dużo bo na drogach publicznych miałem podbramkowe sytuacje tak samo jak na singlach - z tego powodu jak wyżej napisałem - mam 4t Zee w fullu i tarcze w gravelu. Ale żebyśmy wymagali personalizacji roweru pod kątem wagi jeźdźca już od producenta? Kto idzie do salonu kupować samochód i stawia warunek, że fotel kierowcy ma być inny niż pasażera bo przykładowo Mirek - kierowca - waży 140kg a Grażyna - pasażerka - 55kg? Zawsze można kupić gołą ramę i spersonalizować sobie wszystko od podstaw - klient nasz pan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tessio napisał(-a):

Mieli przysłać kask złodzieje, i jak ma być dobrze.

 

Na oko widać,  ze zamówiłeś za duży rozmiar.
Karton dla tego kota powinien być S/M :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Czy to nie jest przypadkiem Kozłówka i zespół pałacowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 70' napisał(-a):

Na oko widać,  ze zamówiłeś za duży rozmiar.
Karton dla tego kota powinien być S/M :)

 

Wziąłem też S/M, ale nie wchodził ani na mój łeb ani na kota ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tessio napisał(-a):

Mieli przysłać kask złodzieje, i jak ma być dobrze.

20210521_070539.jpg

 

 

Nie lubię kotów wolę psy. Ale ten kot jest zaje...... Sty, przez te oczy mój popszedni psiak miał podobne. 

 

 

 

 

 

 

CIMG0275-1-01.jpeg

 

 

 

 

Wiem. Jest to temat o rowerach 

 

 

 

IMG_20210513_141641.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tym razem oszczędzę Wam mojej gęby bo nie chcę, żeby ktoś z jej powodu wymiotował... Wczoraj się szczepiłem, preparatem tej firmy od szamponów. W zasadzie bez żadnych reakcji ze strony mojego organizmu, więc wymyśliłem sobie, że dziś sobie pojeżdżę. Spokojnie, bez wysilania się, noga za nogą, tym bardziej, że po raz pierwszy skorzystałem (po części) z łódzkich ścieżek rowerowych... 

IMG_20210521_173623-01.jpeg

IMG_20210521_145123-01.jpeg

IMG_20210521_163314-01.jpeg

Screenshot_20210521_175413_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
3 minuty temu, petruss napisał(-a):

@fidelio  I jak na tych kamykach? Daje rade jechać?

 

 

Mogło by trafić do żartów:

https://demotywatory.pl/5072780/Profesjonalni-kolarze-z-rowerami-za-kilkadziesiat-tysi

 

 

 

Nie wiem 🤷 Nie próbowałem nawet. Miałem dziś dwa takie momenty, że musiałem zawracać, co wynikało z tego, że po prostu pojechałem gdzie indziej, niż zwykle 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jak jest twardo to idzie (opony 25mm ale mało miejsca, to jest głośno), ale trochę sypkiego to masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinelli wyjechało.

 

Bez korekcji wzroku jedzie mi się okropnie..

Także będą nowe okulary..5d4c63d908e2ae26cf9e8bfb0ceedcd2.jpg052d6520c8955ab63421a30644550c6e.jpgc567734a629e8936cecd784fe6b26e62.jpg

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.