Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś (bo nie wiem jak jest teraz) była zasada (przynajmniej w łańcuchach KMC) że spinka jest jednorazowa na jedno zapięcie, po rozpięciu należy użyć nowej. Nie żebym przesadnie się tym przejmował, jednak przy trzecim zapięciu tej samej czuć, że rozpina się łatwiej. Ja tam zmniejszyłem częstotliwość rozpinania łańcucha do benzyny, aż go w górach złapie deszcz zmieszany z osadem ze skał. Wtedy nie ma sensu nakładać nowego smaru bo i tak osad zgrzyta. A tak jak nawet nie lśni to i tak jeżdżę bo ani łańcuch ani kaseta nie jest wieczna. To nie znaczy, że nie dbam, ale nie przesadnie. No i na góry smar syntetyczny, bo powroty i tak kończą się porządnym myciem i szurowaniem. W koło komina albo naturalne, albo jakieś tam na parafinie one same znikają po 30-50km ale łańcuch czysty, nakładasz na nowo i problem z głowy. Powyższe nie odnosi się do golinóg co kulaja się po asfalcie bo tam problem z przyleganiem piachu i kurzu siłą rzeczy jest mniejszy.

Czyli raz taki i taki:

 

Screenshot_20210601-134021383_1.jpg

 

 

 

Screenshot_20210601-133902087_1.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na łańcuch leje morgana blue na mokre.

Jak wiem, że jest błoto w lesie stale, to rower nie jest myty stale. Bo sensu to nie ma.

Łańcucha też zawsze nie rozpinam. Jak jest mocno uwalony, i samo przetarcie go, to za mało. Czyli średnio mi 2 razy na sezon wyjdzie.. 3 może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PL nie ma tyle deszczu, żeby podczas jednej jazdy w terenie dał radę wypłukać ten na suche, przestałem używać ten na mokre bo zmyć tego nie idzie (jest bardzo trudno) za to łapie brud, czyli mamy niezmywalną breję z błotem. (i to znowu nie ma zastosowania na szosie bo tam przebiegi w deszczu są stosunkowo długie a brudu do złapania mniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja.

Ja mam jeden smar na dwa rowery.

Jak tego morgana dam na szose, to cały sezon nie ruszam.

Piachem w napędzie się średnio przejmuje. Ale też daje go malutko na szose. Na górala w sumie też mocno oszczędnie z tym smarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jeśli nie większość producentów spinek w instrukcji zaleca jednorazowy montaż i zakup nowej po rozpięciu.

Jeżdżę po szutrach i górkach, spinam i rozpinam i nic się nie dzieje. Miałem KMC, teraz mam spinkę Shimano dodawaną do łańcucha i jest ok.

Jeżeli ktoś jeździ regularnie w zawodach MTB to może ma inne doświadczenia ze spinkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, że osłon na łańcuch i cały napęd niema szczelnych jak w jawie TS 638, to ja pojąć do tej pory nie mogę. No chyba, że się nie znam...


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Łańcuch ze spinką czy go rozkuwasz ? Czy takie skuwanie/rozkuwanie go nie osłabia ? 
Ostatnio czyściłem łańcuch na rowerze i nie widziałem typowej zapinki tylko jedno ogniwo z takimi jakby powiększonymi otworami, coś jakby leżąca ósemka. To tutaj rozpina się łańcuch a jeżeli tak, to jak

Osłabia.
Właściwie to chyba trzeba by przyjąć tak jak @Burns napisał, ze to jednorazówka, ale może wytrzymać więcej :) Rozpięty łańcuch myje się dużo skuteczniej i wygodniej. Nigdy nie liczyłem ile cykli wytrzymuje taka spinka, ale tylko raz mi nie wytrzymała w trasie, zawsze jednak mam ja przy sobie, a wymiana nie wymaga żadnych narzędzi, wyjmujesz to co zostało ze starej, zakładasz nowa i mocniej naciskasz na pedał, łańcuch się napręża, a spinka zapina się sama.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz cieplejsza pogoda na singletrakach Glacensis.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z pyskiem, ale ogolonym 😉

IMG_20210602_064447-01.jpeg

IMG_20210602_065001-01.jpeg

Screenshot_20210602_075541_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fidelio: z jakiej aplikacji wrzucasz zdjęcia tras? Ja na razie uskuteczniam wycieczki rekreacyjne rowerowe z rodziną co sprowadza się do max. 10 - 18 km ze średnią prędkością ok 15 km/h. Jednakże wielkie mam postanowienie pokręcić trochę po szosach już samemu. Zobaczymy kiedy cel wejdzie w życie :D

Edytowane przez Matti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
19 minut temu, Matti napisał(-a):

Fidelio: z jakiej aplikacji wrzucasz zdjęcia tras? Ja na razie uskuteczniam wycieczki rekreacyjne rowerowe z rodziną co sprowadza się do max. 10 - 18 km ze średnią prędkością ok 15 km/h. Jednakże wielkie mam postanowienie pokręcić trochę po szosach już samemu. Zobaczymy kiedy cel wejdzie w życie :D

 

Garmin Connect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróż wybrzezem mija przy pięknej pogodzie . Co dzień trochę inny świat pod względem jakości trasy, zwłaszcza oznakowania szlaku. Ale nie musi być wszędzie pięknie . e3220bf8c4b948aba90d3ee7d94e8b0e.jpg6094619c2f99b59042068d223e129942.jpgb3fcc80b2806f9865d2384d5120e25cf.jpgc7315f3bdc5368137e736f7a03ab8126.jpgb3b2442655390b6f8d1dae807629fccc.jpg5441318aec937d8c960418281b957888.jpg6b59afc3cd7064b91427a6dd702cdaa0.jpgf44c974764683f8b606d7993d0d27fd5.jpg93853544f688cbe3cf1bcb0081821dbd.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LukaszK napisał(-a):

Podróż wybrzezem mija przy pięknej pogodzie emoji846.png. Co dzień trochę inny świat pod względem jakości trasy, zwłaszcza oznakowania szlaku. Ale nie musi być wszędzie pięknie emoji3.png.

Pewnie że nie musi, jak się pojawi taki nieogolony typ 🤪

Z ciekawostek krajoznawczych powiem, że już dość dawno byliśmy w okolicach przez które przejeżdżasz z żonom ( własnom) i rowerami na kilkudniowym pobycie. Zajeżdżany do jednej miejscowości na krótki wypoczynek, coś tam konsumujemy i widzimy jednego niepelnosprawnego, za chwile drugiego i .... następnego i następnego. Pytamy panią sprzedająca pamiątki, o co tu chodzi ?
„A bo jest tu taki dom uzdrowiskowy czy coś w tym stylu i przebywają w nim niepełnosprawni umyslowo. Panie, co my tu z nimi mamy, wszystkie ludzie uciskają jak tylko zobaczą co tu się dzieje”. 
Trudno nie przyznać racji i ludziom, którzy przyjechali na wypoczynek, i pani próbującej zarobić na życie i niepełnosprawnym pragnącym zażyć pobytu nad morzem.

Osobiście przyznam się, że z ulgą (i mieszanymi uczuciami) opuściliśmy tę miejscowość :unsure:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie że nie musi, jak się pojawi taki nieogolony typ
Z ciekawostek krajoznawczych powiem, że już dość dawno byliśmy w okolicach przez które przejeżdżasz z żonom ( własnom) i rowerami na kilkudniowym pobycie. Zajeżdżany do jednej miejscowości na krótki wypoczynek, coś tam konsumujemy i widzimy jednego niepelnosprawnego, za chwile drugiego i .... następnego i następnego. Pytamy panią sprzedająca pamiątki, o co tu chodzi ?
„A bo jest tu taki dom uzdrowiskowy czy coś w tym stylu i przebywają w nim niepełnosprawni umyslowo. Panie, co my tu z nimi mamy, wszystkie ludzie uciskają jak tylko zobaczą co tu się dzieje”. 
Trudno nie przyznać racji i ludziom, którzy przyjechali na wypoczynek, i pani próbującej zarobić na życie i niepełnosprawnym pragnącym zażyć pobytu nad morzem.
Osobiście przyznam się, że z ulgą (i mieszanymi uczuciami) opuściliśmy tę miejscowość :unsure:
Nie lubię się golić więc jak tylko mogę tego nie robię . Wiem że opory większe, komary się w to plątaja ale żona nie narzeka .
Przejeżdżając przez nasze piękne kurorty zabudowywane na umor kolosami wzdłuż brzegu (horror), mam wrażenie że sporo tych "pacjentów" o których piszesz jest tu na urlopie.
Dziś głównie piaskownica .
863422bd8745bc8d647b6071a356bece.jpg91ff7f191823b506c38de0083921bd79.jpg80cf21de27ec09678fd15bf94e0ae65b.jpg7e4a9e40e2091eaa6cd17c43ce2a5788.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tessio napisał(-a):

Przebijam 😛

Screenshot_2021-06-03 Morning Ride Ride Strava.png

Screenshot_2021-06-03 Morning Ride Ride Strava(1).png

Jak na takich cienkich rowerkach można jechać 70 na godzinę, swoim mtb kiedyś GPS pokazała mi 62 to już całe życie przelatywało mi przed oczami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, zamykasz oczy i jedziesz ;)

 

Edytowane przez tessio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.