Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio
7 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Kształtowanie charakteru i wytrzymałości zapewni również włożenie kamienia do każdego buta. Na początek wystarczy nieduży kamyk z plaży na Helu 😍

61EE7DA9-6675-43E4-9594-02106A838A73.jpeg

 

Yyyy, nie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dni, czysta kilometrów i reksio dojechał nad morze. 

 

Screenshot_20210605_195902_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg

IMG_20210605_170559.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza MTB, grawelem i treking nic innego nie da rady bo unikaliśmy głównych dróg a piachu tyle w lesie, że rowery tańczyły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, fidelio napisał(-a):

Dzisiaj to zupełnie na spokojnie było, ledwie 30 km. Więc żeby choć trochę wynieść z takiego jeżdżenia wymyśliłem sobie, że będę dziś jeździł tylko i wyłącznie na najtwardszym przełożeniu 😉

 

Spotkałem się z opinią że taka jazda masakruje kolana - nie pouczam, nie polemizuje - po prostu przekazuje przeczytaną opinie

A od siebie to życzę jak najlepiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 

5 godzin temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Spotkałem się z opinią że taka jazda masakruje kolana - nie pouczam, nie polemizuje - po prostu przekazuje przeczytaną opinie

A od siebie to życzę jak najlepiej :P

 

I pewnie, gdybym tak jechał 7-8 miesięcy temu, to tak właśnie by było. Ale dziś jest zupełnie inaczej i kolana nie dają już o sobie znać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, fidelio napisał(-a):

I pewnie, gdybym tak jechał 7-8 miesięcy temu, to tak właśnie by było. Ale dziś jest zupełnie inaczej i kolana nie dają już o sobie znać 😉

Masz na myśli że kolana już się „zahartowały”, czy może jest jakiś inny powód tego przekonania ? 🤔

Ja bym nie ryzykował, przemyśl  to jeszcze raz 😎


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
5 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Masz na myśli że kolana już się „zahartowały”, czy może jest jakiś inny powód tego przekonania ? 🤔

Ja bym nie ryzykował, przemyśl  to jeszcze raz 😎

Po pierwsze nie bolą (a kiedyś bolały). Możliwości są więc dwie. Albo się zahartowały, albo nie ma już co boleć 😉 A tak zupełnie poważnie, to po prostu od jakiegoś czasu jeżdżę nieco inaczej, trochę bardziej siłowo, ale ten sposób jeżdżenia wprowadzałem powoli i stopniowo. Więc póki co stawiam na to, że raczej kolana nawykły. Po drugie, na taką jazdę jak wczoraj mogę sobie pozwolić bardzo rzadko, w zasadzie tylko wówczas, gdy z moją Panią jadę. Jak jeżdżę na co dzień, szosą, to przecież nie ma opcji, żebym cały czas jeździł na przełożeniu 50x11 😉

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kolarstwo romantyczne do wspaniała sprawa. Szczególnie dla kogoś, kto na rower wsiadł po 40tce, a na szosie jeździ niecałe 6 miesięcy. Ale jest też nieco inne kolarstwo, takie, którego częścią jest np. wrzucanie twardszego przełożenia przed podjazdem i jazda na maxa, aż nogi zapieką... I takie kolarstwo kręci mnie coraz bardziej... Dziś był fajny dzień na rowerze i tylko szkoda, że wypiłem i zjadłem wszystko, co ze sobą zabrałem, bo pewnie pokręciłbym ze 2h więcej... A nie, przecież musiałem na wyścig f1 wrócić do domu 😉 Miłej reszty niedzieli życzę wszystkim Kolegom, tym jeżdżacym dużo, średnio, mało... Tym marudzącym, tym wyśmiewającym się, tym od mdłości i tym wspierającym. Bo ...wszystkich Was lubię 😉

IMG_20210606_100009-01.jpeg

IMG_20210606_130011-01.jpeg

Screenshot_20210606_133545_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, fidelio napisał(-a):

Kolarstwo romantyczne do wspaniała sprawa. Szczególnie dla kogoś, kto na rower wsiadł po 40tce, a na szosie jeździ niecałe 6 miesięcy. Ale jest też nieco inne kolarstwo, takie, którego częścią jest np. wrzucanie twardszego przełożenia przed podjazdem i jazda na maxa, aż nogi zapieką... I takie kolarstwo kręci mnie coraz bardziej... Dziś był fajny dzień na rowerze i tylko szkoda, że wypiłem i zjadłem wszystko, co ze sobą zabrałem, bo pewnie pokręciłbym ze 2h więcej... A nie, przecież musiałem na wyścig f1 wrócić do domu 😉 Miłej reszty niedzieli życzę wszystkim Kolegom, tym jeżdżacym dużo, średnio, mało... Tym marudzącym, tym wyśmiewającym się, tym od mdłości i tym wspierającym. Bo ...wszystkich Was lubię 😉

IMG_20210606_100009-01.jpeg

IMG_20210606_130011-01.jpeg

Screenshot_20210606_133545_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

Piłeś, nie jedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
1 minutę temu, Burns napisał(-a):

Piłeś, nie jedź ;)

 

Nie piłeś, wypij 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fidelio napisał(-a):

Kolarstwo romantyczne do wspaniała sprawa

 

 

Tak..... 

Daleko jeszcze?..... 

10km.... 

Godzinę temu też mówiłeś 10 km 😡😡😡😡

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
13 minut temu, revolta4 napisał(-a):

 

 

Tak..... 

Daleko jeszcze?..... 

10km.... 

Godzinę temu też mówiłeś 10 km 😡😡😡😡

🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
10 minut temu, egzo18 napisał(-a):

Szosowa niedziela
I testy okularów 243af925701f431c0682af1997bc9a1a.jpg7f07f20924d85f63a4b46d33404f1ad6.jpg

 

I jak? Zadowolony z oksów? 

10 minut temu, egzo18 napisał(-a):

Szosowa niedziela
I testy okularów 243af925701f431c0682af1997bc9a1a.jpg7f07f20924d85f63a4b46d33404f1ad6.jpg

 

I jak? Zadowolony z oksów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warte każdej złotówki co za nie dałem.

Świetnie działający fotochrom, do tego wkładka korekcyjna obejmuje całe pole widzenia.

Brak łzawienia oczu przy prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanko techniczne. Zmieniam napęd suport i korbę z tarczami. Kiedy przymierzyłem nową korbę na obecnym suporcie blaty są o około 4mm bliżej ramy niż w starej korbie. W związku z tym pytanie, jeśli nowa korba ma być w tej samej odległości od ramy co stara to nowa oś musi być dłuższa o 4mm, (obecna oś ma 113 mm długości) czyli powinna mieć 117,5 mm długości, czy po 4 mm na każdą stronę czyli 121 mm?

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, fidelio napisał(-a):

 

 

I pewnie, gdybym tak jechał 7-8 miesięcy temu, to tak właśnie by było. Ale dziś jest zupełnie inaczej i kolana nie dają już o sobie znać 😉

Sam mam problemy ze stawami i to takie jak u staruszka, ale zauważam, że tym gorzej z nimi im mniej nimi ruszam, a jak się ruszam to i przełożenia 44/11 przy kole 29 cali pod wiadukt na drodze z pracy nie jest poważniejszym problemem, i nie bolą kolana i nie strzelają już od dłuższego czasu.

2 godziny temu, souls_hunter napisał(-a):

Panowie, pytanko techniczne. Zmieniam napęd suport i korbę z tarczami. Kiedy przymierzyłem nową korbę na obecnym suporcie blaty są o około 4mm bliżej ramy niż w starej korbie. W związku z tym pytanie, jeśli nowa korba ma być w tej samej odległości od ramy co stara to nowa oś musi być dłuższa o 4mm, (obecna oś ma 113 mm długości) czyli powinna mieć 117,5 mm długości, czy po 4 mm na każdą stronę czyli 121 mm?

Trochę mam problem wyobrazić sobie ten opis. Może szkic by pomógł.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, fidelio napisał(-a):

Kolarstwo romantyczne do wspaniała sprawa. Szczególnie dla kogoś, kto na rower wsiadł po 40tce, a na szosie jeździ niecałe 6 miesięcy. Ale jest też nieco inne kolarstwo, takie, którego częścią jest np. wrzucanie twardszego przełożenia przed podjazdem i jazda na maxa, aż nogi zapieką... I takie kolarstwo kręci mnie coraz bardziej... Dziś był fajny dzień na rowerze i tylko szkoda, że wypiłem i zjadłem wszystko, co ze sobą zabrałem, bo pewnie pokręciłbym ze 2h więcej... A nie, przecież musiałem na wyścig f1 wrócić do domu 😉 Miłej reszty niedzieli życzę wszystkim Kolegom, tym jeżdżacym dużo, średnio, mało... Tym marudzącym, tym wyśmiewającym się, tym od mdłości i tym wspierającym. Bo ...wszystkich Was lubię 😉

IMG_20210606_100009-01.jpeg

IMG_20210606_130011-01.jpeg

Screenshot_20210606_133545_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

 

Po przeczytaniu Twojej wypowiedzi proponuje 'ostre koło' :) tylko według Polskich przepisów trzeba założyć jeden hamulec - ale tutaj nie jestem pewien

Nie patrzyłem, ale cena nie powinna być z kosmosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
2 godziny temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Po przeczytaniu Twojej wypowiedzi proponuje 'ostre koło' :) tylko według Polskich przepisów trzeba założyć jeden hamulec - ale tutaj nie jestem pewien

Nie patrzyłem, ale cena nie powinna być z kosmosu

 

W planach jest próba z czymś takim, ale najpierw na torze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opona 700x32c, która wytrzyma 95-100kg? Są takie w ogóle 🤪 Mógłbym spróbować z 35c ale zakładam, że nie zmieści się w tylnym trójkącie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vittorie jakieś mam 32. Waga 110.
Cały zestaw wazy około 130 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem totalny świerzak, na amatorskim sprzęcie, ale 40 km pękło ;) (średnia prędkość zaniżona bo wracałem przez centrum Szczecina - światła itp.)


 

ps. Nie przełączyłem aplikacji na rower ;(

86680706-F7C1-4582-81C4-6A25A4D6D7D3.png

3FB56CB1-4838-4981-AB61-BDDD0F9EC0A4.png

3EE9EFEF-18C6-4592-9095-F4ACE5FB2DCC.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, souls_hunter napisał(-a):

Panowie, pytanko techniczne. Zmieniam napęd suport i korbę z tarczami. Kiedy przymierzyłem nową korbę na obecnym suporcie blaty są o około 4mm bliżej ramy niż w starej korbie. W związku z tym pytanie, jeśli nowa korba ma być w tej samej odległości od ramy co stara to nowa oś musi być dłuższa o 4mm, (obecna oś ma 113 mm długości) czyli powinna mieć 117,5 mm długości, czy po 4 mm na każdą stronę czyli 121 mm?

W tej matematyce trzeba chyba jeszcze uwzględnić offset zębatek bo to też ma swoje parametry mierzone w tych kilku milimetrach a to znowu dobiera się pod ramę i na końcu liczy to co napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.