Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Burns napisał(-a):

A to już wasz problem jak nie odróżniacie pasji z kręcenia od  pasji z 150 selfiaczka. Jednym słowem co ma piernik do wiatraka.

 

No, ale przecież jeździ więcej niż większość osób udzielających się w temacie, więc to chyba pasja, dlatego może robić przy okazji selfiaczki 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój , nikt nie ma za złe wrzucania tutaj wykresów , tras , dziesiątek przejechanych kilometrów i opini o sprzęcie ale walenie zdjęcia swojej japy z miną Alvaro przy każdym poście zakrawało już o lekką żenade. 

 

The-Two-Faces-of-Squidward-174.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Kuba83 napisał(-a):

Dajcie spokój , nikt nie ma za złe wrzucania tutaj wykresów , tras , dziesiątek przejechanych kilometrów i opini o sprzęcie ale walenie zdjęcia swojej japy z miną Alvaro przy każdym poście zakrawało już o lekką żenade. 

Nooo, Rudolfem Valentino ani Alanem Delonem Rafał nie jest, ale trochę zacięcia narcystycznego miał.

Mnie będzie brakowało jego relacji z trasy :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o fotelik:

Jadę na urlop z córeczką (2 lata, 14kg) i chciałbym kupić jej fotelik do rowera. Jaki polecacie? 

Druga sprawa: mam fulla z dawnych lat, na foxie, ale sprzęt ma 15 lat i nie był od jakiś 2 lat na serwisie, plus płyn hamulcowy w tarczówkach też dość dawno nie był wymieniany. Dlatego raczej skłaniam się do zabrania Gravela od Giganta - tylko jak to będzie się sprawdzało z fotelikiem? Cienkie dość oponki są... Jak uważacie, jeździł już ktoś tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek W. Żona jeździła z synem rowerem typu holender i dawała radę  , opony dość wąskie chociaż nie wiem jakie masz w gravelu   , fotelik Hamax  , nie pamiętam tylko czy Siesta czy Smiley no i kask do tego obowiązkowy 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Krzysiek_W napisał(-a):

Pytanie o fotelik:

Jadę na urlop z córeczką (2 lata, 14kg) i chciałbym kupić jej fotelik do rowera. Jaki polecacie? 

Druga sprawa: mam fulla z dawnych lat, na foxie, ale sprzęt ma 15 lat i nie był od jakiś 2 lat na serwisie, plus płyn hamulcowy w tarczówkach też dość dawno nie był wymieniany. Dlatego raczej skłaniam się do zabrania Gravela od Giganta - tylko jak to będzie się sprawdzało z fotelikiem? Cienkie dość oponki są... Jak uważacie, jeździł już ktoś tak?

 

Jak tylko urlopowo, to nie ma co przesadzać z ceną, https://www.decathlon.pl/p/fotelik-rowerowy-dzieciecy-100-na-rame/_/R-p-119953?mc=8486913&gclid=Cj0KCQjw5auGBhDEARIsAFyNm9FCsUo-mgWTbxhnBvStzlvJYC6KlfPz0mOI7bGLEmbEUFFrlPt6CzwaAt8FEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Full ? wszystko zależy od ramy, pracy zawiasu, wytrzymałości linka, może być z tym kłopot montażowy i w najgorszym wypadku wytrzymałościowy (może coś puścić na damperze, albo innych łącznikach ) - szczególnie bez serwisu zawieszenia. Hamulce, jeżeli jest płyn i ciśnienie (jest szczelny), okładziny niewytarte i cały układ nadal hamuje to nie ma się czego obawiać, że raczej nagle eksploduje.

 

Gravel, jak przedmówca spokojnie da radę, jedynie co to, że twoja głowa będzie znacznie odsunięta od dziecka, ale jest też zaleta pochylonych pleców bo jak założysz nawet plecak to nie będziesz nim obijał dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

@Krzysiek W. Żona jeździła z synem rowerem typu holender i dawała radę  , opony dość wąskie chociaż nie wiem jakie masz w gravelu   , fotelik Hamax  , nie pamiętam tylko czy Siesta czy Smiley no i kask do tego obowiązkowy 😉 

 

dzięki :) oponki to 700x32c, a kask to zawsze zakładam na rower, nauczony doświadczeniami że warto :)

 

 

5 minut temu, Burns napisał(-a):

 

Jak tylko urlopowo, to nie ma co przesadzać z ceną, https://www.decathlon.pl/p/fotelik-rowerowy-dzieciecy-100-na-rame/_/R-p-119953?mc=8486913&gclid=Cj0KCQjw5auGBhDEARIsAFyNm9FCsUo-mgWTbxhnBvStzlvJYC6KlfPz0mOI7bGLEmbEUFFrlPt6CzwaAt8FEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Full ? wszystko zależy od ramy, pracy zawiasu, wytrzymałości linka, może być z tym kłopot montażowy i w najgorszym wypadku wytrzymałościowy (może coś puścić na damperze, albo innych łącznikach ) - szczególnie bez serwisu zawieszenia. Hamulce, jeżeli jest płyn i ciśnienie (jest szczelny), okładziny niewytarte i cały układ nadal hamuje to nie ma się czego obawiać, że raczej nagle eksploduje.

 

Gravel, jak przedmówca spokojnie da radę, jedynie co to, że twoja głowa będzie znacznie odsunięta od dziecka, ale jest też zaleta pochylonych pleców bo jak założysz nawet plecak to nie będziesz nim obijał dziecka.

 

Full to Jamis (jakieś stare foto), ale właśnie obawiam się że np. damper puści. niby jest w nim blokada, ale samo opadnięcie mogłoby wywołać efekt zaskoczenia podczas jazdy. hamulce są szczelne, klocki jeszcze w miarę i tu nie obawiam się że coś eksploduje, tylko bardziej że się zapowietrzą.

Skoro jednak uważacie że Gravel będzie ok, to jednak temu bardziej zaufam.

Fotelik pewnie będzie na jedne wakacje, bo w okolicach domu mogę małą załadować do przyczepki. niestety przyczepka już nie wejdzie, nawet jak wyjmę trzeci rząd foteli :)

 

11059abov2.jpg

30 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

@Krzysiek W. Żona jeździła z synem rowerem typu holender i dawała radę  , opony dość wąskie chociaż nie wiem jakie masz w gravelu   , fotelik Hamax  , nie pamiętam tylko czy Siesta czy Smiley no i kask do tego obowiązkowy 😉 

 

dzięki :) oponki to 700x32c, a kask to zawsze zakładam na rower, nauczony doświadczeniami że warto :)

 

 

5 minut temu, Burns napisał(-a):

 

Jak tylko urlopowo, to nie ma co przesadzać z ceną, https://www.decathlon.pl/p/fotelik-rowerowy-dzieciecy-100-na-rame/_/R-p-119953?mc=8486913&gclid=Cj0KCQjw5auGBhDEARIsAFyNm9FCsUo-mgWTbxhnBvStzlvJYC6KlfPz0mOI7bGLEmbEUFFrlPt6CzwaAt8FEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Full ? wszystko zależy od ramy, pracy zawiasu, wytrzymałości linka, może być z tym kłopot montażowy i w najgorszym wypadku wytrzymałościowy (może coś puścić na damperze, albo innych łącznikach ) - szczególnie bez serwisu zawieszenia. Hamulce, jeżeli jest płyn i ciśnienie (jest szczelny), okładziny niewytarte i cały układ nadal hamuje to nie ma się czego obawiać, że raczej nagle eksploduje.

 

Gravel, jak przedmówca spokojnie da radę, jedynie co to, że twoja głowa będzie znacznie odsunięta od dziecka, ale jest też zaleta pochylonych pleców bo jak założysz nawet plecak to nie będziesz nim obijał dziecka.

 

Full to Jamis (jakieś stare foto), ale właśnie obawiam się że np. damper puści. niby jest w nim blokada, ale samo opadnięcie mogłoby wywołać efekt zaskoczenia podczas jazdy. hamulce są szczelne, klocki jeszcze w miarę i tu nie obawiam się że coś eksploduje, tylko bardziej że się zapowietrzą.

Skoro jednak uważacie że Gravel będzie ok, to jednak temu bardziej zaufam.

Fotelik pewnie będzie na jedne wakacje, bo w okolicach domu mogę małą załadować do przyczepki. niestety przyczepka już nie wejdzie, nawet jak wyjmę trzeci rząd foteli :)

 

11059abov2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ja przede wszystkim nie wiem czy mocowanie do ramy by Ci weszło

pol_pl_Bobike-Maxi-Uchwyt-Do-Fotelika-1-jednopunktowy-27538_1.png

Szczególnie, że każdy producent fotelika ma swoje i ten plastikowy klocek ze zdjęcia ma różne rozmiary. Jednym słowem mogłoby to blokować działanie zawiasu - daj se siana. Już na zdjęciu widać widać dodatkowe utrudnienie montażowe, czyli pancerz przedniej przerzutki.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy nowy cross Romet Orkan 1M w cenie 1450zl to dobry wybór?

 

IMG-20210617-191641.jpg

Rama 21"

Koła 28"

Manetki przód   Shimano ST-EF500 3 speed

Manetki tył   Shimano ST-EF500 7 speed

Przerzutka przód   Shimano FD-TY510

Przerzutka tył   Shimano Acera RD-M360

Mechanizm korbowy   Cyclone CTL-3 48/38/28T 170 mm

Hamulec przód   Shimano BR-TX805 tarczowy mechaniczny

Hamulec tył   Shimano BR-TX805 tarczowy mechaniczny

Tarcza hamulcowa przód   160 mm

Tarcza hamulcowa tył   160 mm

Opony   700x35 Michelin

Obręcze   aluminiowe dwukomorowe

Piasta przód   JoyTech D041DSE aluminiowa

Piasta tył   JoyTech D242DSE aluminiowa

Kaseta / wolnobieg   wolnobieg 14-28T 7 speed

Kierownica   aluminiowa 680 mm 15' 31,8 mm

Mostek kierownicy   aluminiowy 90 mm

Sztyca   aluminiowa 31,6 mm 350 mm

Siodło   Vader

Pedały   FP-804

Edytowane przez Kuba83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kuba83 napisał(-a):

Panowie czy nowy cross Romet Orkan 1M w cenie 1450zl to dobry wybór?

 

IMG-20210617-191641.jpg

Rama 21"

Koła 28"

Manetki przód   Shimano ST-EF500 3 speed

Manetki tył   Shimano ST-EF500 7 speed

Przerzutka przód   Shimano FD-TY510

Przerzutka tył   Shimano Acera RD-M360

Mechanizm korbowy   Cyclone CTL-3 48/38/28T 170 mm

Hamulec przód   Shimano BR-TX805 tarczowy mechaniczny

Hamulec tył   Shimano BR-TX805 tarczowy mechaniczny

Tarcza hamulcowa przód   160 mm

Tarcza hamulcowa tył   160 mm

Opony   700x35 Michelin

Obręcze   aluminiowe dwukomorowe

Piasta przód   JoyTech D041DSE aluminiowa

Piasta tył   JoyTech D242DSE aluminiowa

Kaseta / wolnobieg   wolnobieg 14-28T 7 speed

Kierownica   aluminiowa 680 mm 15' 31,8 mm

Mostek kierownicy   aluminiowy 90 mm

Sztyca   aluminiowa 31,6 mm 350 mm

Siodło   Vader

Pedały   FP-804

Mnie się podoba ale ja i tak bym zaraz zmienił korbę na łożyskach zewnętrznych, ale z przodu 48 zębów, no będzie szybki mi się zdaje.

A dodam, że w tylnej przerzutce Acera, warto zmienić kółka na aluminiowe z chin, łożyskami krytymi z jakiejś hurtowni w Polsce. Mniejsze opory taki zestaw stawia i przerzutki zmieniają się dokładniej jak w o klasę wyższych przerzutkach. Tylko więcej cierpliwości trzeba przy regulacji. 

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pół roku są ze mną, świetne szkła
d626c2b145c75eaf5136f7a371f25ff9.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie takich szukam, proszę o info., jaki to model-dziekuję

Link na PW.

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Burns napisał(-a):

Tyramy

IMG_20210618_113452.jpg

Wyobrażałem sobie, że trochę starszy jesteś 🤪


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2021 o 07:20, Teufel26 napisał(-a):


Link na PW.

To ja też poproszę


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja też poproszę

Poszło na priv
To ja też poproszę

Poszło na priv

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20210619_155919.jpg

IMG_20210619_161843.jpg

W drodze na miejscówkę mijałem sporo kolarzy szosowych i dosłownie każdy ze skwaszoną miną. Prują po tych wyasfaltowanych górach łeb na szyje, ale jak za karę. 

9 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Wyobrażałem sobie, że trochę starszy jesteś 🤪

Troszeczkę, ale na selfiaczka nie licz. 

 

IMG_20210619_200256.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz być brzydki  skoro twarz zasłaniasz, 🤔🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

🤣

 

100 km z wiatrem w ryj 🥵

Screenshot 2021-06-19 at 20-29-52 Morning Ride Ride Strava.png

Screenshot 2021-06-19 at 20-29-14 Morning Ride Ride Strava.png

Edytowane przez tessio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, revolta4 napisał(-a):

Musisz być brzydki  skoro twarz zasłaniasz, 🤔🤔🤔🤔

Ważne, że kobiety są innego zdania. Dla Ciebie powinienem być wręcz obleśny - hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Burns napisał(-a):

Ważne, że kobiety są innego zdania. Dla Ciebie powinienem być wręcz obleśny - hahaha

Niech będzie 😃😃😃😃😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Burns napisał(-a):

Ważne, że kobiety są innego zdania. Dla Ciebie powinienem być wręcz obleśny - hahaha

Kobiety mają inne priorytety. 😱


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.